Προς το περιεχόμενο

Βιο-συμβατό εμφύτευμα NFC επιτρέπει σε καταναλωτές να πραγματοποιούν ανέπαφες πληρωμές με το χέρι τους


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, lightpower είπε

τον κυνηγημένο Άγιο Νεκτάριο που τάχα κόπτεσαι αλλά΄το αναφέρεις ως παράδειγμα για διαξιφισμό και κατηγορία προς την Ορθοδοξία, πιστούς, ιερείς και τα συναφή σε πληροφορώ ότι ο Άγιος αλλά και ο κάθε Άγιος δεν έφυγαν από το σώμα της Εκκλησίας αλλά υπηρέτησαν ταπεινά με τον βίο τους τον Χρίστο  εντός της Εκκλησίας διότι γνώριζαν την ότι αληθινή   Εκκλησία είναι το Σώμα του Χριστού. Κεφαλή Της είναι ο ίδιος ο Χριστός και μέλη Της όλοι οι άνθρωποι, κληρικοί και λαϊκοί. Ο καθένας έχει τη δική του θέση μέσα στα Σώμα της Εκκλησίας, τα δικά του χαρίσματα –όπως ακριβώς ένα σώμα συνίσταται από διαφορετικά όργανα και μέλη. Όπως όταν πάσχει ένα μέλος, υποφέρει όλο το σώμα, έτσι και μέσα στην Εκκλησία: όταν χαίρεται ένα μέλος της Εκκλησίας, μοιράζεται τη χαρά του με όλους τους αδελφούς. Το ίδιο συμβαίνει κι όταν λυπάται ένα μέλος.

Που να δεις χαρά που κάνανε όταν στα 17 μου Τους είπα ότι είμαι ομοφυλόφιλος…

ΥΓ: και για μην σου περάσει από το μυαλό ότι είμαι από τους απέξω, συνεχίζω να έχω πνευματικές σχέσεις με αρκετούς αξιόλογους εκπροσώπους Της…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Που να δεις χαρά που κάνανε όταν στα 17 μου Τους είπα ότι είμαι ομοφυλόφιλος…

ΥΓ: και για μην σου περάσει από το μυαλό ότι είμαι από τους απέξω, συνεχίζω να έχω πνευματικές σχέσεις με αρκετούς αξιόλογους εκπροσώπους Της…

Μην  μπερδεύεις τις αμαρτίες μας (δηλαδή αστοχία και απομάκρυνση από τον Θεό). Κάνεις δεν χαίρεται με την πτώση του  ανθρώπου όποιος το κάνει αυτό είναι χαιρεκακία, και φυσικά κάποιος χαίρετε με την άνοδο του ανθρώπου.

" όταν πάσχει ένα μέλος, υποφέρει όλο το σώμα, έτσι και μέσα στην Εκκλησία: όταν χαίρεται ένα μέλος της Εκκλησίας, μοιράζεται τη χαρά του με όλους τους αδελφούς. Το ίδιο συμβαίνει κι όταν λυπάται ένα μέλος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, lightpower είπε

Μην  μπερδεύεις τις αμαρτίες μας (δηλαδή αστοχία και απομάκρυνση από τον Θεό). Κάνεις δεν χαίρεται με την πτώση του  ανθρώπου όποιος το κάνει αυτό είναι χαιρεκακία, και φυσικά κάποιος χαίρετε με την άνοδο του ανθρώπου.

" όταν πάσχει ένα μέλος, υποφέρει όλο το σώμα, έτσι και μέσα στην Εκκλησία: όταν χαίρεται ένα μέλος της Εκκλησίας, μοιράζεται τη χαρά του με όλους τους αδελφούς. Το ίδιο συμβαίνει κι όταν λυπάται ένα μέλος".

Μα δεν αμαρτάνω ούτε πάσχω από κάτι…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Μα δεν πάσχω από κάτι…

Αυτό είναι το πρόβλημα ότι  νομίζουμε πως δεν πάσχουμε από κάτι και ότι είμαστε τέλειοι.΄Είναι αλαζονεία του ανθρώπου να πιστεύει ότι μπορεί να γίνει θεός χωρίς το Θεό.

7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μα δεν αμαρτάνω ούτε πάσχω από κάτι…

Ουδείς αναμάρτητος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lightpower είπε

Αυτό είναι το πρόβλημα ότι  νομίζουμε πως δεν πάσχουμε από κάτι και ότι είμαστε τέλειοι.΄Είναι αλαζονεία του ανθρώπου να πιστεύει ότι μπορεί να γίνει θεός χωρίς το Θεό.

Τα έχεις μπερδεμένα…

έτσι σου τα πασάρανε, έτσι τα διάβασες, έτσι τα παπαγαλίζεις…

από μένα και όπως διαβάζω τα γραπτά σου μάλλον είσαι πολύ μακριά από αυτό που νομίζεις ότι πιστεύεις, μιας και έχεις χάσει την βασική αρχή - ουσία…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, lightpower είπε

Αυτό είναι το πρόβλημα ότι  νομίζουμε πως δεν πάσχουμε από κάτι και ότι είμαστε τέλειοι.΄Είναι αλαζονεία του ανθρώπου να πιστεύει ότι μπορεί να γίνει θεός χωρίς το Θεό.

Δε νομιζω οτι θεωρει κανεις απο μας οτι ειναι... τελειος.

Επισης οσοι δε πιστευουμε σε θεους και λοιπες αορατες δυναμεις, εξυαπκουεται πως δε πιστευουμε οτι μπορουμε να γινουμε τετοιοι.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Τα τελευταία ποστ θα ήταν απλά αστεία αν δεν ήταν και θλιβερά ταυτόχρονα.

Τα άπειρα τσιφτετέλια και ο ανυπόφορος νεοπλουτισμός και τα gadgeτοειδή "τσιπάκια" είναι όντως πολύ θλιβερά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tsarouc είπε

Η τεχνολογία δεν είναι στην υπηρεσία κανενός. Ούτε και όπλο. Όλα γίνονται και εξελίσσονται καθαρά για λόγους κέρδους.

Αυτές οι 3 προτασουλες έχουν πολύ ψωμί για κουβέντα. 

Αλλά οι 2 πρώτες είναι τελείως λάθος και αντίθετες  με την τρίτη.

Και τελειώνω με μια ερώτηση, εσύ είσαι άνετος ξέροντας ότι οοοοοολες σου οι κινήσεις χρηματικές και μη , οι τοποθεσίες που επισκέπτεσαι ότι αναζητάς στο διαδίκτυο και τι παρακολουθείς, είναι αποθηκεύονται από έναν τρίτο; 

Εγώ δεν είμαι. 

Είναι σαν το κόλπο με τις καταγραφές στο τηλέφωνο, "σας ηχογραφούμε για την δική σας διασφάλιση" λένε και όταν ζήτησα παλιά από μια εισπρακτική την καταγραφή για μια μαλακιά που μου πετάξανε, πήγα στα γραφεία τους μου έδωσαν ένα cd και είχε κομμένο το σημείο που ήθελα και θα πω το περιστατικό για να δεις.

Είχα μια πίστ. κάρτα στο τέρμα και με έπαιρνε μια εισπρακτική. Πάω στην τράπεζα και λέω μπορώ να πάρω ένα καταναλωτικό για ξοφλησω το χρέος της κάρτας που έχει 17% επιτοκιο; Μου λέει η υπάλληλος μπορείς και δίνω το οκ . Τις επόμενες ημέρες με παίρνει η εισπρακτική και τους λέω δεν πληρώνω τίποτα, έχω μιλήσει με την τράπεζα και μου βγάζουν δάνειο για να αποπληρώσω την π. Κάρτα. Και μου λένε όχι αυτό δεν γίνεται χώρις προσημειωση, άμα θέλετε να το κάνουμε μαζί, δεν υπάρχει άλλος τρόπος....  Τελικά έγινε όπως μου είχε πει η τράπεζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Καλα. Και γω περιμενω ποτε θα ρθει η εποχη που θα κατεβαζεις και θα τρως φαγητα απ το ιντερνετ"
- ο ξαδερφος μου. (Βαρεσαι καφριλα επιπεδου commenter του ινσομνια.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπαινω να διαβασω για το nfc και διαβαζω για τον αγιο νεκταριο και την αποκαλυψη...

 

Στις 13/10/2021 στις 2:20 ΜΜ, anax111 είπε

Το έγραψε ο Αγιος Ιωάννης ο Θεολόγος πριν 2.000 χρόνια στην αποκάλυψη: 

" καὶ ποιεῖ πάντας, τοὺς μικροὺς καὶ τοὺς μεγάλους, καὶ τοὺς πλουσίους καὶ τοὺς πτωχούς, καὶ τοὺς ἐλευθέρους καὶ τοὺς δούλους, ἵνα δώσωσιν αὐτοῖς χάραγμα ἐπὶ τῆς χειρὸς αὐτῶν τῆς δεξιᾶς ἢ ἐπὶ τῶν μετώπων αὐτῶν,
Αποκ. 13,17     καὶ ἵνα μή τις δύνηται ἀγοράσαι ἢ πωλῆσαι εἰ μὴ ὁ ἔχων τὸ χάραγμα, τὸ ὄνομα τοῦ θηρίου ἢ τὸν ἀριθμὸν τοῦ ὀνόματος αὐτοῦ."

Και ξέρεις τι άλλο έγραψε για την εποχή που περιγράφει; Ότι το ένα τρίτο των ζώων θα πεθάνει και θα εξαφανιστεί, το ένα τρίτο των δένδρων κι των φυτών θα καταστραφεί και θα εξαφανιστεί , το νερό θα πικραθεί και θα δηλητηριαστεί και οι άνθρωποι δεν θα μπορούν να το πιούνε. Αυτά φίλε γράφτηκαν πριν 2 χιλιάδες χρόνια. Κανένα άλλο κείμενο σε ολόκληρο των κόσμο δεν περιγράφει κάτι παρόμοιο. Ακόμα και η Εκκλησία δυσκολεύτηκε πολύ να περιλάβει την αποκάλυψη στα αυθεντικά βιβλία της Αγίας Γραφής τον 4ο αιώνα λόγο των περιγραφών για την καταστροφή του κόσμου που περιέγραφε οι οποίες θεωρούσαν πως δεν ήταν δυνατόν να συμβούν αλλά να που τελικά συμβαίνουν ακριβώς όπως γράφτηκαν. Και γράφει και πολλά άλλα για την εποχή αυτή που συμβαίνουν μόνο στις μέρες μας. και δεν έχουν ξανασυμβεί ποτέ πριν. 

Για το ιντερνετ εδω στην περιοχη μου που κοπηκε προσφατα μηπως εγραψε ποτε θα ρθει?

Στις 13/10/2021 στις 4:24 ΜΜ, anax111 είπε

Φίλε έχω διαβάσει μέχρι και της προφητείες των Μάγια.

α τοσο ψεκ δηλαδη

Στις 13/10/2021 στις 4:40 ΜΜ, lightpower είπε

Πόσο μικρός(μικρόψυχος)  είσαι μπροστά στην δημιουργία του Θεού για να μιλάς έτσι για Αγίους που είχαν την χάρη του Θεού για να λένε όσα λένε για την κοινή ωφέλεια όλων μας. Απ΄τα γραφόμενα σου διακρίνεται το πόσο άσχετος είσαι για το θέμα που θίγεις. Δεν έχεις ιδέα ότι ο μεσαίωνας έχει να κάνει με την δυτική θεολογία των παπικών και όχι των Ορθοδόξων εξου και το σχίσμα το 1204μ.χ. Αυτή την στιγμή και πάντοτε στην Ιστορία την ανθρώπινη ο Σωτήρας ήταν και είναι ο Χριστός και αυτό το γνωρίζουμε καλά εμείς οι Ορθόδοξοι μέσα από την πατερική παράδοση. Αν νομίζεις απλοί άνθρωποι  και όχι μόνο αλλά και ευκατάστατοι που δώσανε περιουσίες, χρήματα, και ότι άλλο είχαν για να βοηθήσουν τους συνανθρώπους του, ότι είναι ανθρωπάκια που δεν ξέρουν τι τους γίνεται είσαι γελασμένος. Η μετάνοια που μας διδάσκει Ο Χριστός, Οι άγιοι, οι γέροντες η Εκκλησία μας ότι πιο ανατρεπτικό και επαναστατικό ενάντια του σκότους, μετάνοια σημαίνει μετα-νου δηλαδή αλλάζω νου νοοτροπία. Όλος ο αρχαίος κόσμος πριν έλευση του Χριστού δηλαδή πριν πάρει σάρκα και οστά αναζητά τον Μεσσία τον Χριστό βλέπε τον Σωκράτη, τον Πλάτωνα στην Πολιτεία,  άλλα και όχι μόνο στον Ελληνικό κόσμο αλλά και σε όλο τον τότε γνωστό κόσμο. Για να το καταλάβεις καλύτερα ο Θεός μας θέλει πλήρως ελεύθερους γι αυτό και άνθρωπος έχει και το αυτεξούσιο σε σημείο μέχρι και να αρνείται τον ίδιο τον Θεό, η παγκοσμιοποίηση η ντπ ή όπως θέλεις πες το  θέλει τον άνθρωπο όχι σε κοινωνία προσώπων αλλά έναν αριθμό να τον βλέπει ως στατιστική μονάδα, ως προϊόν κτλ και όχι ως πρόσωπα γι αυτό θέλουν και από ιεροποίηση του προσώπου του ανθρώπου. Το θηρίο που θέλει να επιβληθεί θα θελήσει να δώσει τάχα ελευθερία άλλα με αντάλλαγμα την υποταγή του ανθρώπου γιατί η πραγματική ελευθερία την δίνει μονάχα ο Χρίστος σε σημείο μέχρι και να τον αρνούμαστε. Αν νομίζει ότι είσαι τυχαίο γεγονός μες στο σύμπαν μπροστά σε όλη αυτή την δημιουργία που διέπεται απο νόμους τάξη κτλ και οτι όλα αυτά γίνανε τυχαία πλανάσαι οικτρά.


υ.γ αν θέλεις να μάθεις πως διασώθηκε όλη αρχαία ελληνική γραμματεία, την διέσωσαν οι μοναχοί της Ορθοδοξίας που θέλανε να την καταστρέψουν οι τότε βασιλείς που κυνηγούσαν τους Χριστιανούς, οι αντιγράφεις αντέγραφαν σε πολλά αντίτυπα τα κείμενα για να τα διασώσουν τα λεγόμενα σκριπτόρια.
υ.γ Μέχρι τον αιώνα 4ομ.χ  όταν έλεγες ότι είσαι Χριστιανός και πιστεύεις στον Χριστό είχες μαρτυρικό θάνατο.

Εύχομαι Η Παναγία να σε σκεπάζει.







 

κλαμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Αν είναι αλήθεια είπε "

Είναι πολύ απλό. Επιδοτούμε εκτός από την στείρωση και σε ευπαθείς ομάδες και το ίδιο το τσιπάρισμα. Και το μητρώο είναι μία σημαντική καινοτομία. Ελπίζω μέχρι τέλος Οκτωβρίου να δημοπρατηθεί το έργο και μέσα στο επόμενο εξάμηνο μετά τη σύμβαση να έχει ολοκληρωθεί. Θα το πάμε όσο πιο γρήγορα γίνεται ως Υπουργείο Ψηφιακής Διακυβέρνησης.

Είναι πλήρως προσβάσιμο. Είναι διαθέσιμο για όλους. Έχει τον ηλεκτρονικό φάκελο υγείας του σκύλου ή της γάτας, ώστε αν εγώ πάω με το σκύλο μου διακοπές για παράδειγμα στη Νάξο, ο κτηνίατρος εκεί αν χρειαστεί να το εξετάσει να έχει πλήρη πρόσβαση στο ιστορικό.

Αυτό τώρα θα γίνει πρώτα για τα ζώα συντροφιάς, και μετά θα γίνει για τους ανθρώπους».

 

Και γιατί να αναφέρεται στο τσιπ και όχι στο μητρώο που εχει το ιστορικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Αν είναι αλήθεια

 

11 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Και γιατί να αναφέρεται στο τσιπ και όχι στο μητρώο που εχει το ιστορικό;

Αναφέρεται στο μητρώο με το ιστορικό υγείας που θα περιέχεται στο τσιπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...