Προς το περιεχόμενο

Βιο-συμβατό εμφύτευμα NFC επιτρέπει σε καταναλωτές να πραγματοποιούν ανέπαφες πληρωμές με το χέρι τους


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 287
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

38 λεπτά πριν, busellatos είπε

Αν το φτιάξει η Intel δεν θα χωράει στο χέρι με τίποτα ....😋

και θα είναι γεμάτο με 0dayexploits και το exploitation & sql injection θα πηγαίνει σύννεφο :devil:

https://www.tomshardware.com/features/intel-amd-most-secure-processors

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, christospvl είπε

Λυπάμαι που γεννήθηκα σε αυτή την άσχημη γενιά του 90 και δυστυχώς δεν θα μπορέσω να ζήσω ελεύθερος εγώ αλλά και άλλοι σαν εμένα.. μπορεί τώρα να γελάτε και να λέτε ότι μα@@κια σας κατέβει αλλά ακόμα και ένας τυφλός μπορεί να δει ότι δεν απέχουμε πολύ από την στέρηση της ανθρώπινης ελευθερίας, βούλησης.. Και επιπλέον λυπάμαι που φτάσαμε εν έτει 2021 και έπειτα από τόσους αγώνες που δόθηκαν από τους συνανθρώπους και πρόγονους μας εμείς αποκαλούμε ΨΕΚ, χλευάζουμε και κοροϊδεύουμε άτομα τα οποία ζητούν το αυτονόητο.. την ελευθερία τους και το δικαίωμα να αρνηθούν αν κάτι δεν τους αρέσει.. Δε θα σχολιάσω τίποτα παραπάνω δεν αξίζει.. Αδειάστε τη χολή σας εξάλλου τόσο αισχρή που είναι η κοινωνία δεν θα φανεί περίεργο..

Αυτα τα ατομα νοιαζονται και για το δικαιωμα της αυτοδιαθεσης του σωματος ή τα δικαιωματα των μειονοτητων;

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, AzaZyL είπε

2035 -        : "Η αγορά σου απορρίπτεται επειδή έκανες σχόλιο μίσους (HATE SPEECH)..."

Όλα τα άλλα επιχειρήματα είναι περιττά. Το να είσαι στο έλεος του κάθε τεχνοκράτη «προοδευτικού» και των ακόμα πιο παλαβών απόψεων που θα έχει σε 15 χρόνια, είναι 100 φορές πιο τρομακτικό από «αντίχριστους» και μυθολογικά θηρία.

  • Like 5
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν το πρόλαβα από χθες το τοπικ γιατί έτρεχα με τη δουλειά και τα διάβασα τώρα το πρωί όλα μαζεμένα…

Το πρώτο συμπέρασμα είναι πως υπάρχει πρόβλημα! Και το πρόβλημα αυτό δεν έχει καμία σχέση με τα τσιπάκια και τα αλλά παραμύθια που αφορούν αμόρφωτους «γέροντες» και προφητείες, λες και ζούμε ακόμη στο 1600! 

Ξεκινησα να γράφω ένα ολόκληρο κατεβατό αλλά μετά τα έσβησα όλα και έφτιαξα καφέ για να ξεκινήσω τη μέρα μου. :) 

  • Like 2
  • Thanks 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, patentas11 είπε

Λατρεύουμε την τεχνολογία αλλά λατρεύουμε και την ελευθερία επίσης.

Μπερδευεστε παιδια ,,,,,,επίσης λατρευω την τεχνολογια και την ελευθερια  αλλα δυστυχος ειναι έννοιες αντιθετες , μην με ρωτατε τι, και πως,  βαλτε το μυαλο σας να δουλεψει και θα δειτε το γιατι .

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, xristos97 είπε

Προσωπικα δεν πιστευω καποια συνωμοσια, αλλα που ξερεις, μπορει στο μελλον να υπαρξει καμια εταιρια με εμφυτευματα εγκεφαλου τα οποια θα τα χρησιμοποιει για αθεμιτους/ανηθικους σκοπους.

Γιατι να μπει στον κοπο; Ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν ατομα που θα μπορουσε καποιος να τους δωσει λιγα χρήματα για να κανουν τα παντα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, xristos97 είπε

Προσωπικα δεν πιστευω καποια συνωμοσια, αλλα που ξερεις, μπορει στο μελλον να υπαρξει καμια εταιρια με εμφυτευματα εγκεφαλου τα οποια θα τα χρησιμοποιει για αθεμιτους/ανηθικους σκοπους.

Ισως αλλα και τωρα αν θελει η ΕΥΠ μπορει να ανοιξει το μικροφωνο του κινητου σου ακομα και αν ειναι κλειστο και να ακουει τι λες. Και το μαχαιρι μπορει να κοψει το ψωμι μπορει και να κοψει ενα λαιμο. Ολα ειναι θεμα πως τα χειριζεται ο ανθρωπος 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 ώρες πριν, al3xc είπε

Γαμάτο. θα ηθελα με το ιδιο nfc chip να ανοιγω την πορτα του σπιτιου μου και το αυτοκινητο. Δεν θελώ να κουβαλαω τιποτα πανω μου. Αντε make it happen.

Tο εχει κανει ενας τυπος εδω και πολλα χρονια αυτο. Αν θες μπορω να ψαξω μηπως βρω το βιντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Sakis05011986 είπε

Εσύ που δεν πιστεύεις σε "θεωρίες συνιμωσιας" , πως εξηγείς ότι οι γέροντες λένε για εμφυτεύσιμα βίοτσιπ πριν από 40 χρόνια, γραμμένα μάλιστα σε βιβλία; 

Ξερεις ποσα βιβλια επιστημονικης φαντασιας εχουν γραφτει και μαλιστα περισσοτερα απο 40 χρονια και ιδεες που ειχαν μεσα τα βιβλα πλεον εχουν υλοποιηθει ή απλα ειναι παρομοιες??Και δεν τα εγραψαν γεροντες...Παρε για παραδειγμα βιβλια του Phillip K. Dick To blade runner βασιστηκε σε ιστορια μικρου μηκους του συγκεκριμενου ανθρωπου το οποιο γραφτηκε το 1968, επισης η ολικη επαναφορα το ιδιο ακομη παλιοτερα το 1966 και για να σε παω ακομη παλιοτερα το minority report που αν εχεις δει την ταινια εχει πχ αναγνωριση του καθε ανθρωπου ξεχωριστα μεσω του ματιου απο καμερες και βλεπεις σημερα εχουμε κινητα που κανουν αναγνωριση προσωπου μεσα καμερας.Το συγκεκριμενο βιβλιο εχει γραφτει το 1956 παρακαλω... μιλαμε για 65 χρονια πριν...

Πραγματικα και εγω πιστευω οτι γινονται πραγματα πισω απο την πλατη του απλου κοσμακη αλλα δεν βρισκω παντου θεωριες συνωμοσιας στην τελικη ειναι αυτο που σου ειπε και το αλλο παιδι..Δεν χρειαζονται τσιπακια για να παρακολουθουν το κανουν ηδη μεσω κινητων που κανεις δεν φευγει απο το σπιτι χωρις αυτο..ποσταριζοντας σε σοσιαλ μιντια και ποσοι αλλοι τροποι που αφηνεις οποιοδηποτε ηλεκτρονικο αποτυπωμα..πχ αγορες μεσω καρτας.Και ολα αυτα χωρις να ανοιξει μυτη και πολλες φορες μαλιστα με την θεληση της μαζας.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω για ελευθερίες... δικαιώματα... γνώσεις... άγνοιες και διακρίνω τα εξής:

1. Έχουμε χάσει το όριο μεταξύ ελευθερίας - ασυδοσίας (Η ελευθερία μου τελειώνει εκεί που ξεκινά η ελευθερία του διπλανού μου κλπ...)

2. Μπερδεύουμε επιλογές διαχείρισης πόρων και οικονομικών συστημάτων με τη δημόσια υγεία...

3. Τεχνολογία και ελευθερία... χμμμ... μεγάλο κεφάλαιο αλλά σε καμία περίπτωση δεν είστε υποχρεωμένοι να είστε δέσμιοι της τεχνολογίας. Υπάρχει και το μέτρο. Βασικά γινόμαστε πρωτίστως δέσμιοι των συνηθειών μας, καλών ή κακών.

4. Παραπονιόμαστε ότι είμαστε σε μία χώρα με τα μυαλά μπροστά και όλα τα άλλα πίσω. Αφού όλοι ξέρουμε τόσο καλύτερα γιατί δεν είμαστε πλανητάρχες? Επίσης μήπως τελικά μας αγαπάει ο Θεός (ή ο διάολος...) και έχουμε την πολυτέλεια να περιμένουμε να τη φάνε οι άλλοι πρώτα και μετά εμείς?

Όποιος θέλει ελευθερία να ξέρει πως δεν πάει μαζί με το χρήμα. Τα υλικά αγαθά σκλαβώνουν. Δεν χρειάζονται γέροντες και θεωρίες συνωμοσίας για να σας το πει κανείς αυτό. ΠΑΙΔΕΙΑ χρειάζεται κι αυτή πάει κατά διαόλου μαζί με τα υπόλοιπα. Αφού εμείς οι ίδιοι ανεχόμαστε να βγαίνουν τα παιδιά μας ξύλα απελέκητα και ακαλλιέργητα πρώτα από τα σπίτια μας και μετά από τα σχολεία.

Μικρές παρατηρήσεις - τροφή για σκέψη... Αυτά τα ολίγα γιατί είναι και πρωί... Καλή μέρα σε όλους

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...