Προς το περιεχόμενο

RYZEN 7 5800X με σπασμένα και στραβωμένα pins


GRIFFIN23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχει κάνει και γνωστός μου με ένα παλιό smartphone, το οποίο συνδέει με καλώδιο στον υπολογιστή, για να ελέγχει τι γίνεται όταν του freezάρει το σύστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, RTW4ever είπε

Τι είναι αυτή η μικρή οθόνη μπροστά και πως το έκανες να σου δείχνει τις μετρήσεις;

tablet ειναι, του έχω περάσει το "remote system monitor" για android. 'Οποτε κάνω καμιά αλλαγή το συνδέω με το pc για να βλέπω θερμοκρασίες κτλ. Είναι αρκετά εκνευριστικό μέχρι να το σετάρεις αλλά είναι free και δείχνει σωστά τα νούμερα. Και ένα παλιό κινητό μπορείς να βάλεις αμα θες.

https://www.trigonesoft.com/

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

IMG_20211016_044515.jpg.49013ec890b69487f6038a4afef66e7d.jpg

2 ώρες πριν, GRIFFIN23 είπε

tablet ειναι, του έχω περάσει το "remote system monitor" για android. 'Οποτε κάνω καμιά αλλαγή το συνδέω με το pc για να βλέπω θερμοκρασίες κτλ. Είναι αρκετά εκνευριστικό μέχρι να το σετάρεις αλλά είναι free και δείχνει σωστά τα νούμερα. Και ένα παλιό κινητό μπορείς να βάλεις αμα θες.

https://www.trigonesoft.com/

To Pitikapp ειναι πολυ καλυτερο

Επεξ/σία από triplex1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@GRIFFIN23 καλησπέρα,  ευτυχώς όλα καλά με την περίπτωση σου! Να ρωτήσω κάτι ψηλοασχετο, όταν  τρέχεις cinebench τι θερμοκρασίες πιάνεις; εγω εχθές έκανα repaste στον 5800 και τωρα βαράει 81 βαθμούς από 73-75 που ήταν...

Επίσης είδες ουσιαστική διαφορά από αέρα σε νερο; έχω την εντύπωση ότι μια καλή ψυχτρα όπως η dark rock 4 pro κρατάει καλύτερα temps 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, johnmt2 είπε

@GRIFFIN23 καλησπέρα,  ευτυχώς όλα καλά με την περίπτωση σου! Να ρωτήσω κάτι ψηλοασχετο, όταν  τρέχεις cinebench τι θερμοκρασίες πιάνεις; εγω εχθές έκανα repaste στον 5800 και τωρα βαράει 81 βαθμούς από 73-75 που ήταν...

Επίσης είδες ουσιαστική διαφορά από αέρα σε νερο; έχω την εντύπωση ότι μια καλή ψυχτρα όπως η dark rock 4 pro κρατάει καλύτερα temps 

Είχα dark rock 4 που έφτανε άνετα 85 βαθμούς στο cinebench και πήρα απο ένα φίλο Nzxt kraken x73. με την αλλαγή σε υδρόψυξη στο cinebench έφτασε 80-82 βαθμούς η cpu και φαντάσου δεν έβαλα τους Nzxt ανεμιστήρες αλλά 3 corsair LL120 που έιχα ήδη επάνω στο κουτί λόγο rgb. Οι Nzxt  έχουν διπλάσια πίεση αέρα αλλά δεν ασχολούμε με overclocking οπότε δεν με ένοιαξε. Σε game πριν με 2 ανεμιστήρες push/pull στην dark rock 4 στο cod multiplayer έφτανε η cpu 78 βαθμούς τώρα είμαι max 65 βαθμούς.

θερμοαπαγωγική χρησιμοποιώ ARCTIC MX-4

Επεξ/σία από GRIFFIN23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το cpu  που εχετε ειναι αρκετα ζεστο αλλα αν θελετε τη γνωμη μου δεν μπορει να τον κρατησει κρυο η Dark rock pro 4 , ειναι για ψυκτρα επιπεδου Noctua ή της Dark με καλυτερους ανεμιστηρες και μεγαλο ρολο το τι κουτι εχετε απο αποψη airflow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/10/2021 at 21:10, GRIFFIN23 said:

το σύστημα έτρεξε περίπου ένα 4ωρο multiplayer χωρίς θέματα και απο θερμοκρασίες ήμουν καλά. λήξη συναγερμού και thanks και πάλι για όλες τις απαντήσεις.

viber_image_2021-10-15_21-05-04-018.jpg

viber_image_2021-10-15_21-05-04-106.jpg

πως λεγεται το παιχνιδακι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/10/2021 στις 9:10 ΜΜ, GRIFFIN23 είπε

το σύστημα έτρεξε περίπου ένα 4ωρο multiplayer χωρίς θέματα και απο θερμοκρασίες ήμουν καλά. λήξη συναγερμού και thanks και πάλι για όλες τις απαντήσεις.

viber_image_2021-10-15_21-05-04-018.jpg

viber_image_2021-10-15_21-05-04-106.jpg

Ποιο πρόγραμμα ειναι αυτό με τα FPS/temp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, XristosQts είπε

Ποιο πρόγραμμα ειναι αυτό με τα FPS/temp

Αυτο βαλε το αλλο ειναι τυραννία Pitikapp

ΥΓ

Τετοια βαζετε και μετα παραπονιεστε για θερμοκρασιες.

Επεξ/σία από triplex1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Αυτο βαλε το αλλο ειναι τυραννία Pitikapp

ΥΓ

Τετοια βαζετε και μετα παραπονιεστε για θερμοκρασιες.

Κατεβάζεις κατι για την εγκατάσταση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, XristosQts είπε

Κατεβάζεις κατι για την εγκατάσταση; 

Το app για το κινητο και το αντιστοιχο για το pc που λειτουργει σαν σερβερ https://www.pitikapp.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ilos είπε

Κλαίω με την sig σου.😁

Ειχα καλυτερη , με μια μονο παραθεση γεμιζε η σελιδα και πηγαιναμε στην επομενη , αλλα δυστυχώς μας πολεμανε

tom-hiddleston-bitch-please.gif.f97f1ba471d5ca7964c399c80c27a691.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...