Προς το περιεχόμενο

RYZEN 7 5800X με σπασμένα και στραβωμένα pins


GRIFFIN23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Τέρης Α. είπε

Γιατί δεν βάζεις τη παλιά σε spoiler;

ειμαι σε σκεψη τον τελευταιο καιρο , προσπαθω να μη δουλευω πολυ και να καθομαι παραπανω οποτε στον ελευθερο χρονο που θα εχω θα σκεφτω πως θα την παρουσιασω , παντως σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον που δειχνεις , αμα θελεις πες μου για 5x5 για να αλλαξω την αγγελια να την κανω ζητουνται 8

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

36 λεπτά πριν, triplex1 είπε

αμα θελεις πες μου για 5x5 για να αλλαξω την αγγελια να την κανω ζητουνται 8

Δεν ξέρω αν το λες στα σοβαρά, αλλά έκανα δύο πρόχειρα:

Spoiler

asteies-aggelies-7b.jpg.0137c77e1f32770382fad8fff9fc5ccf.jpg                            372279837_asteies-aggelies-7b(1).jpg.f63fe1f329611b0ccf5d5e3565018d6a.jpg                           

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

update: o 5800x παρόλο που είναι ανάπηρος και τον έχω παντρευτεί μέχρι να παραδώσει πνεύμα λειτουργεί μια χαρά. Full gaming χωρίς κανένα πρόβλημα, απλά πλέον μεταφέρθηκε με μια 3060 στο pc του σαλονιού για να παίζουν τα μικρα lego ninjago & hot wheels. τέλος καλά όλα καλά!

Screenshot (43).jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/5/2023 στις 10:11 ΜΜ, GRIFFIN23 είπε

update: o 5800x παρόλο που είναι ανάπηρος και τον έχω παντρευτεί μέχρι να παραδώσει πνεύμα λειτουργεί μια χαρά. Full gaming χωρίς κανένα πρόβλημα, απλά πλέον μεταφέρθηκε με μια 3060 στο pc του σαλονιού για να παίζουν τα μικρα lego ninjago & hot wheels. τέλος καλά όλα καλά!

Screenshot (43).jpg

Πολύ πιθανόν να μην έχει ποτέ θέμα. Έχω ισιώσει pin σε στραβωμένο 5900X που είχα πάρει αλλά με κομμένο pin είσαι τυχερός που παίζει. Δοκίμασες να το κολλήσεις ή δεν ασχολήθηκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, PadPoet είπε

Πολύ πιθανόν να μην έχει ποτέ θέμα. Έχω ισιώσει pin σε στραβωμένο 5900X που είχα πάρει αλλά με κομμένο pin είσαι τυχερός που παίζει. Δοκίμασες να το κολλήσεις ή δεν ασχολήθηκες;

Δεν παίζει παρόλο που έχω καλό κολλητήρη και λοιπά εργαλεία είναι υπερβολικά μικρά τα pin για να το καταφέρω. Θέλει κάποιο επαγγελματία να ασχοληθεί αλλά αφού παίζει δεν θα ασχοληθώ. Θα μείνει στο pc του σαλονιού για να παίζουν games τα μικρά (lego Ninjago κτλ) και να βλέπω ταινίες στο projector μέχρι να παραδώσει πνεύμα. Λογικά για 5-6 χρόνια θα είναι κομπλέ οπότε μετά και να φύγει για ανακύκλωση θα έχει βγάλει τα λεφτά του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστον ησυχο ,ησουν τυχερος και ηταν γειωσης οποτε θα ειναι μια χαρα.

Ειχα 4690Κ που μου ειχαν σπασει 1-2 πινς γειωσης. Δουλευε και μενα μια χαρα και τον ειχα delidαρει και τον ειχα κλοκαρει στα 4,6 και τραβαγε καμια 200αρια Watt. Ακομα ζει 😁

Γενικα ο 5800Χ ειναι αρκετα ζεστος,ο πιο ζεστος απο τη γενια του λογω του υψηλου TDP σε ενα μονο CCD.

Θελει κατεβασμα limits, undervolt με CO και προφανως καλη ψυξη για να παρεις το 100% του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...

Ρε παιδιά είναι δυνατόν τόσο φθηνός;

https://alternatesupplies.gr/product/amd-ryzen-7-5800x-3-8ghz-επεξεργαστής-8-πυρήνων-για-socket-am4-σε-κο/

έχει αγοράσει κανείς απο αυτο το site ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Ρε παιδιά είναι δυνατόν τόσο φθηνός;

https://alternatesupplies.gr/product/amd-ryzen-7-5800x-3-8ghz-επεξεργαστής-8-πυρήνων-για-socket-am4-σε-κο/

έχει αγοράσει κανείς απο αυτο το site ;

Από την στιγμή που έχει επιλογή για αντικαταβολή  (και μάλιστα χωρίς επιπλέον χρέωση) τι έχεις να χάσεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν χάνω τίποτα όμως μου φαίνονται τρελές οι διαφορές σε τιμές σε σχέση με τον ανταγωνισμό κάτω από 190 ευρώ δεν υπάρχει πουθενά για αυτό πονυρευομαι το courier δεν σου επιτρέπει να ανοίξεις το δέμα πρίν το πληρώσεις τι γίνεται αν το προϊόν είναι ελαττωματικό ή δεν έχει αυτό που παρήγγειλες;

Edit: Στις αξιολογήσεις του καταστήματος στο Google λένε πως είναι απάτη στέλνουν κόλλες Α4 αντί για αυτό που παραγγέλνεις και τα τηλέφωνα δεν ισχύουν που έχουν για την εξυπηρέτηση των πελατών.  

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Δεν χάνω τίποτα όμως μου φαίνονται τρελές οι διαφορές σε τιμές σε σχέση με τον ανταγωνισμό κάτω από 190 ευρώ δεν υπάρχει πουθενά για αυτό πονυρευομαι το courier δεν σου επιτρέπει να ανοίξεις το δέμα πρίν το πληρώσεις τι γίνεται αν το προϊόν είναι ελαττωματικό ή δεν έχει αυτό που παρήγγειλες;

Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι μπορείς να τραβάς βίντεο όταν κάνεις unboxing. Έχουν επίσης ένα σταθερό τηλέφωνο στην ιστοσελίδα, μπορείς να δεις αν λειτουργεί αύριο. Εγώ πάντως έκανα την παραγγελία για τον 5800Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατάστημα είναι από Κύπρο αν το ψάξεις στο Google αυτοί στις πληροφορίες δεν αναφέρουν έδρα όμως το τηλέφωνο που έχουν στο site είναι +30211 που δεν είναι οι κωδικοί της Κύπρου τι να πω ίσως υπάρχει κάποιος συμφορουμητης που έχει παραγγείλει από το κατάστημα αυτό να μπορεί να μας απαντήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και οι αξιολογήσεις στο google του καταστήματος μιλάνε για απάτη με αποστολή πακέτα α4 αντί για hardware.Ασε που έχει icons  πως είναι συνεργάτης Σκρουτζ/bestprice φάτσα κάρτα στο site τους κι αν τους ψάξεις σε αυτά δεν τους βρίσκεις.Μηπως να το σκεφτείτε ρε παιδιά πριν παραλάβετε,έστω και αντικαταβολή..Μπελάδες μυριζομαι

Επεξ/σία από niko13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...