Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 Pro Review - Χωρίς συγκινήσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, dvs49 είπε

Καποιος έχει δει unboxholics hahahhahaha

Χαχαααα… και γω το ίδιο θα έγραφα για τον παραπάνω φίλο!!!

Θεωρω τα 120Hz θα τραβήξει περισσότερο κόσμο, η μπαταρία οποίοι έχουν εμπειρία από τα προηγούμενα σίγουρα μεγάλο +. Η κάμερα σύμφωνα με τα test θα είναι πολύ καλή!

Τωρα από θέμα design το θεωρω και για φέτος ένα από τα καλυτερα! Που ακόμα δε με χαλάει!

Τωρα οποίος μπορεί να το αποκτήσει με γειά του & χαρά του !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

Σαν χρήστης I phone που αλλάζει συσκευή κάθε δυο χρόνια (φέτος ,ναι το έχω παραγγείλει, ακόμα ψάχνω το λόγο και το χρώμα βέβαια ) δεν περίμενα τίποτε περισσότερο (και δεν μπορώ να καταλάβω και την έκπληξη των περισσότερων ) .

 Οποίος παρακολουθεί την Apple ΞΕΡΕΙ πως όταν παρουσιάζεται καινούργιο σχέδιο από το ΠΡΩΤΟ I phone την επόμενη χρόνια παίρνεις το  ΙΔΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ . Ακριβώς το ίδιο όμως ΠΑΝΤΑ .

 4-4s ολόιδιο (περισσότερες κεραίες ναι εκείνα τα μαύρα στο μεταλικο πλαίσιο )

 5-5s ολόιδιο εκτός Touch ID στο δεύτερο .

6-6s ολόιδιο εκτός το “s” πίσω στην πλάτη 

x-Xs ολόιδιο (διαφορετικές κεραίες και εδώ και ασύμμετρες τελίτσες κάτω )

 12-13 ολόιδιο αλλά λέγεται 13!

 Αν αναρωτιέστε γιατί δεν το είπαν 12s 

 Σκεφτείτε λίγο πως έπρεπε να αποκαλεί κάποιος το I phone 12s pro max … δεν κολλάει και αυτός είναι ο λόγος 

 Κατά τα αλλά είναι το πιο ολοκληρωμένο I phone . Την επόμενη χρόνια ΔΕΝ έχει να δώσει κάτι σε hardware για αυτό θα δώσει πάλι ανανεωμένο ντιζάιν σύμφωνα με τις φήμες .

 Όπως είπε και κάποιος πιο πάνω 

 η καλύτερη οθόνη 

 η καλύτερη αυτονομία (στο max )

 Ο πιο δυνατός επεξεργαστής 

 Top 3 στις κάμερες και το κορυφαίο βίντεο σε τηλέφωνο .

 Η καλύτερη ποιότητα κατασκευής μαζί με κορυφαία υλικά (συνεχίζει να είναι το μόνο με ατσάλι και το μόνο μου το τζαμί του δεν γρατσουνίζεται εμφανώς στο επίπεδο 6 σύμφωνα με τον JerryRig)

 Αυτά αρκούν πιστεύω για πολλούς πλην αυτούς που έχουν το 12 να αναβαθμίσουν .

 Υ.Γ Τα «αγκάθια» τώρα αργή (;) φόρτιση στα 20W ;; Το εννοείτε ; Σε μισή ώρα παίρνεις 50% και βγάζεις μέρα .

 Lightning το δέχομαι μόνο και μόνο γιατί φέτος υπάρχει το 4K pro Res

Σωστά γενικά, βέβαια ξέχασες το 11. Από 11 σε 12 έγινε αλλαγή στο design μέσα σε μια γενιά.

Εκτιμώ ότι τα "S" τελείωσαν στις ονομασίες. Αν το SE ήρθε για να μείνει (κάθε δύο χρόνια έστω), θα υπάρχει μπέρδεμα.

Κατά τα άλλα πληρέστατο και κορυφαίο αν το δει κανείς αυτόνομα, αν το δει κανείς σε σχέση με το 12άρι, νομίζω ότι ο τίτλος του άρθρου είναι αρκετά ακριβής.

Επεξ/σία από apos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, JcD είπε

Μιλάμε δύο από τους ποιο γνωστούς youtubers, με τους εκατομμύρια συνδρομητές, πρέπει να τα πήραν πολύ χοντρά από την apple φέτος!

Ονόματα και το λόγο που εσύ πιστεύεις !

7 λεπτά πριν, apos είπε

Σωστά γενικά, βέβαια ξέχασες το 11. Από 11 σε 12 έγινε αλλαγή στο design μέσα σε μια γενιά.

Καλά και από 3gs σε 4 σε μια γενιά έγινε 

 Από 4s σε 5 επίσης 

 Από 5s σε 6 επίσης 

 και τέλος από 7 σε X.

 Είπα στο σχόλιο μου πως όταν την προηγούμενη γενιά έχει δώσει καινούργιο σχέδιο την επόμενη παίρνεις το ίδιο ακριβως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Ονόματα και το λόγο που εσύ πιστεύεις !

Καλά και από 3gs σε 4 σε μια γενιά έγινε 

 Από 4s σε 5 επίσης 

 Από 5s σε 6 επίσης 

 και τέλος από 7 σε X.

 Είπα στο σχόλιο μου πως όταν την προηγούμενη γενιά έχει δώσει καινούργιο σχέδιο την επόμενη παίρνεις το ίδιο ακριβως 

mrwhostheboss και mkbdh, δες τα reviews, κάνει μπαμ, στα δικά μου τα μάτια τουλάχιστον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Καλά και από 3gs σε 4 σε μια γενιά έγινε 

 Από 4s σε 5 επίσης 

 Από 5s σε 6 επίσης 

 και τέλος από 7 σε X.

 Είπα στο σχόλιο μου πως όταν την προηγούμενη γενιά έχει δώσει καινούργιο σχέδιο την επόμενη παίρνεις το ίδιο ακριβως 

Και είπα σωστά, απλά ξέχασες το 11 που είναι το μόνο που δεν ακολουθεί τον κανόνα που ανέφερες. Το 11 ήταν καινούργιο σχέδιο και την αμέσως επόμενη χρονια το άλλαξε με το 12. Επίσης από 7 πηγε σε 8 και όχι σε X, άσχετα αν ήταν τη ίδια χρονιά. Η συνέχεια του 7 ήταν το 8 και ήταν ίδια σχεδόν.

Επεξ/σία από apos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, apos είπε

Και είπα σωστά, απλά ξέχασες το 11 που είναι το μόνο που δεν ακολουθεί τον κανόνα που ανέφερες. Το 11 ήταν καινούργιο σχέδιο και την αμέσως επόμενη χρονια το άλλαξε με το 12. Επίσης από 7 πηγε σε 8 και όχι σε X, άσχετα αν ήταν τη ίδια χρονιά. Η συνέχεια του 7 ήταν το 8 και ήταν ίδια σχεδόν.

Το 11 ήταν στην κατηγορία του 7 -7 plus.

 Λόγο του ότι πήγε σε 3 χρόνια αλλαγής σχεδίου .

 Όποτε και είχε μεν αλλαγές πλην όμως το καλούπι (διαστάσεις βάρος οθόνη ) ήταν το ίδιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Το 11 ήταν στην κατηγορία του 7 -7 plus.

 Λόγο του ότι πήγε σε 3 χρόνια αλλαγής σχεδίου .

 Όποτε και είχε μεν αλλαγές πλην όμως το καλούπι (διαστάσεις βάρος οθόνη ) ήταν το ίδιο .

Το XS ήταν κοντά σε διαστάσεις (αλλά όχι ίδιο) με το 11 Pro και το XS MAX κοντά (αλλά όχι ίδιο) με το 11 Pro Max. Η extra κάμερα στα 11άρια είναι πολύ παραπάνω από κοντινό design. Είναι τεράστια διαφορά. Συν ότι η γενιά των 11 είχε και τα "απλά" και τα Pro, πράγμα που δεν υπήρχε στα XS. Τα 11 ήταν μια γενιά από μόνα τους και δεν εμπίπτει στον κατά τα άλλα σωστό κανόνα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Theon1k είπε

Τι θέλουμε?? Να μην μας αρμέγει η Apple και να βλέπουμε  κινητά σε πιο προσιτές τιμές , αυτό θέλουμε :P . 

Παρ 'όλα αυτά , δεν βλέπω να προσφέρει το 13 κατι συνταρακτικο σε σχέση με τον προκάτοχο του.

Είναι ελαφρως βελτιωμένο σε ολους τους τομείς, συμφωνώ.

Αλλά δεν θα τρέξω να πουλήσω το 12 για να αγοράσω το 13.

Συμφωνώ με τον συντάκτη λοιπόν :) 

Εγώ ούτε το 11 θα τρέξω να πουλήσω πάντως. Άγευστη, άοσμη και άνευρη συσκευή χωρίς να προσφέρει τίποτα σημαντικό. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, JcD είπε

mrwhostheboss και mkbdh, δες τα reviews, κάνει μπαμ, στα δικά μου τα μάτια τουλάχιστον. 

Νομίζω πάντως ότι αυτοί οι δύο δικαίως είναι στη κορυφή, αφού είναι πολύ προσεκτικοί με τα paid promotions τους και γενικώς βλέπω αρκετά καλό justification σε ο, τι πουν, υπέρ ή κατά οπουδήποτε μοντέλου, οποιασδήποτε μάρκας. Δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά πάντως, εννοείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Paanagn είπε

Γνωρίζει κανείς πότε θα παραλάβουμε τις προπαραγγελίες ; 
 

οποιος δεν έχει iPhone δεν ξέρει τι χάνει

προπαραγγελία 8/10 00:00 13 pro sierra blue 128gb από iStorm και πληρωμή την ίδια ημέρα ούτε φωνή ούτε ακρόαση ! Έστειλα κανά 2 email χθές και σήμερα δεν απάντησαν καν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Paanagn είπε

οποιος δεν έχει iPhone δεν ξέρει τι χάνει

τζαμπα να μου το δωσεις δεν προκειται να το κρατησω...θα το πουλησω κατευθειαν

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...