Προς το περιεχόμενο

Αξιολόγηση


eykairiakiassal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 27/10/2021 στις 4:02 ΜΜ, Snoob είπε

Αυτό που γνωρίζω είναι πως, αν δούμε ότι έρχονται αναφορές για το ίδιο μέλος, το πόσες αξιολογήσεις έχει δεν σημαίνει κάτι.

 

Αυτο ρωτησα,δεν ηξερα οτι τις λαμβανετε υποψην.
Ο συγκεκριμενος σιγουρα θα εχει δεχθει αναφορες,εφοσον ξαναπουλαει χαλασμενο κινητο που του επεστρεψα ο ιδιος.

Σημαινει οτι ο τυπος λειτουργει ετσι.

11 ώρες πριν, kostasbm είπε

θα ηθελα να ηξερα αν οι κακοβουλοι πωλητες η αγοραστες που εχουν αναφερθει μεχρι σημερα ειναι προσφατα μελη η παλια μελη??

εχουμε καποιο στατιστικο στοιχειο???

αν και δεν εχω κανει τις πολλες αγορες απο εδω παντα πιστευα οτι παλια μελη δεν θα εκαναν καποια κακη συναλλαγη......τις αξιολογησεις τις κοιταζα αλλα

δεν τις θεωρω οτι δινουν μια σιγουρια να προχωρησει καποιος  σε συναλλαγη....

Οι 3 χειροτερες συναλλαγες μου ηταν με μελη με 100+ αξιολογησεις.
Απλα οπως και εγω,ετσι και αλλοι δε θελουν να κανουν αρνητικες,για να μη δεχθουν αρνητικη,με αποτελεσμα να τη γλυτωνουν ετσι καποιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
1 ώρα πριν, Chris0821 είπε

Καλημέρα. Πως αλλάζω αξιολόγηση που είδη έχω κάνει;

 

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Με επιφυλλαξη αλλα νομιζω δεν γινεται απο μονος σου .Μονο με μηνυμα σε admin

Δεν μπορούμε εμείς, τα απλά μέλη, να ακυρώσουμε αξιολόγησή μας. 

Επικοινώνησε με κάποιον από τoυς s. mods, Chris. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Mrs. Hyde είπε

 

Δεν μπορούμε εμείς, τα απλά μέλη, να ακυρώσουμε αξιολόγησή μας. 

Επικοινώνησε με κάποιον από τoυς s. mods, Chris. 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει η δυνατότητα ακύρωσης μιας αγιολόγησης από αγοραστή, γιατί έγινε βιαστηκά και τελικά το μηχανήμα δεν αντιπροσώπευε την κατάσταση της περιγραφής του?

Μόλις είδα την απάντηση, ευχαριστώ!

Επεξ/σία από ntemek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ntemek είπε

Υπάρχει η δυνατότητα ακύρωσης μιας αγιολόγησης από αγοραστή, γιατί έγινε βιαστηκά και τελικά το μηχανήμα δεν αντιπροσώπευε την κατάσταση της περιγραφής του?

Μόλις είδα την απάντηση, ευχαριστώ!

Αν δεν κανω λαθος οχι εκτος και το ζητησεις απο συντονιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/6/2022 στις 11:31 ΠΜ, Γιάννης Platano είπε

Αν δεν κανω λαθος οχι εκτος και το ζητησεις απο συντονιστη

Και που έστειλα μήνυμα, κανείς δεν απαντάει...🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Snoob είπε

Οι συντονιστές δεν παρεμβαίνουν στις αξιολογήσεις, εκτός κι αν αυτές παραβαίνουν τους όρους χρήσης.

 

Οταν καποιος κανει μια αξιολογηση και μετα θελει να την αλλαξει δεν νομιζω να θεωρειται παρεμβαση συντονιστων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.

Τη συγκεκριμένη υπόθεση δεν τη γνωρίζω, δεν έχω εμπλακεί, αλλά η πάγια τακτική είναι να μην παρεμβαίνουμε.

Γι' αυτό και λέμε σε όλα τα μέλη ορισμένα πάρα πολύ βασικά και -ελπίζω- αυτονόητα πράγματα:

1. Φροντίστε πριν ολοκληρώσετε την όποια συναλλαγή να έχετε ορίσει ή οριστεί ως συναλλασσόμενο μέλος. Διαφορετικά δεν αποδεικνύεται συμφωνία με τρόπο που επιτρέπει στους συντονιστές να παρέμβουν.

2. Μην βιάζεστε να αφήσετε αξιολόγηση. Κανείς δεν λέει να κάνετε εβδομάδες να αξιολογήσετε, αλλά το να αφήσετε να περάσουν μία-δύο μέρες, ώστε να βεβαιωθείτε πως όλα είναι εντάξει στην πράξη δεν πειράζει, το αντίθετο.

3. Στις αξιολογήσεις παρεμβαίνουμε μόνο όταν παραβαίνουν τους όρους χρήσης ή αν έχει μπει αξιολόγηση εκ παραδρομής (κι εκεί δεν γίνεται αυτόματα η παρέμβαση, εκτός κι αν το μέλος που εκ παραδρομής επελέγη είναι ανενεργό από καιρό).

4. Οι αξιολογήσεις δεν αλλάζουν γιατί διαφορετικά θα μπορούσαν να χειραγωγηθούν. Επομένως, επιστρέφουμε στο σημείο 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Snoob είπε

 

1. Φροντίστε πριν ολοκληρώσετε την όποια συναλλαγή να έχετε ορίσει ή οριστεί ως συναλλασσόμενο μέλος. Διαφορετικά δεν αποδεικνύεται συμφωνία με τρόπο που επιτρέπει στους συντονιστές να παρέμβουν.

 

Αν ο πωλητης δεν ορισει τον αγοραστη σαν συναλασομενο εστω και αν αυτος εχει εξαπατηθει δεν μπορει να κανει τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Nαι, σε επίπεδο αξιολόγησης, αυτό είναι γνωστό και δεδομένο εδώ και 4,5 χρόνια. Προφανώς μπορεί να απευθυνθεί στις αρχές και όποια συνδρομή ζητηθεί από εκεί προφανώς και θα δοθεί.

Νομίζω πως έχω δώσει αρκετά αναλυτικές εξηγήσεις πολλές φορές, ακόμη και σε μήνυμά μου σε αυτό εδώ το νήμα, μισή σελίδα πριν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Οταν καποιος κανει μια αξιολογηση και μετα θελει να την αλλαξει δεν νομιζω να θεωρειται παρεμβαση συντονιστων

Δίκιο έχεις, αλλά μου απάντησαν ότι δεν γίνεται. Τι να κάνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...