Προς το περιεχόμενο

ασεπ συμπληρωση αιτησεις


jimis98

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με επικοινωνία που είχε με ασεπ τις είπαν σε μορφή δεκαδικού στο μητρώο

Στις 3/11/2021 στις 6:07 ΜΜ, gokuthelegend είπε

Για την ανεργία έχει μια καρτέλα που λέει "Στοιχεία από ΟΑΕΔ", συμπληρώνεις εκεί ότι χρειάζεται. Προφανώς πρέπει να είσαι εγγεγραμμένος στον ΟΑΕΔ και να μπορείς να αποδείξεις ότι στοιχεία συμπληρώσεις.

Για το δίπλωμα οδήγησης δεν βλέπω κάτι σχετικό, αν έχεις ερασιτεχνικό δίπλωμα κατηγορίας Β (το κλασσικό που το έχουν όλοι) ίσως θα μπορούσες να το βάλεις στην καρτέλα "Άλλο" , αλλά ας απαντήσει και κάποιος άλλος μήπως ξέρει καλύτερα.

Πάντως στην τρέχουσα προκήρυξη δεν ζητάνε ούτε δίπλωμα ούτε μήνες ανεργίας οπότε δεν χρειάζεται να τα βάλεις άμεσα.

μηνες επιδοτησης,εναρξη και ληξη τι συμπληρωνω

το δηματολογιο πρεπει να το συμπληρωσουμε?

στον Βαθμός Εγκυρότητας τι πρεπει να λεει?

το συμπηρωσαμε το μητρωο και το εμφανισε 12,90 και το αλλαξαμε σε 09 πειραζει?

Επεξ/σία από jimis98
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, jimis98 είπε

μηνες επιδοτησης,εναρξη και ληξη τι συμπληρωνω

 

Σου απάντησα σε προηγούμενο μήνυμα, κάνε μια αναδρομή στην προηγούμενη σελίδα.

5 ώρες πριν, jimis98 είπε

το δηματολογιο πρεπει να το συμπληρωσουμε?

 

Εμένα δεν με αφήνει να κάνω καταχώρηση στην συγκεκριμένη καρτέλα, αν εσένα σε αφήνει ενημέρωσέ μας με screenshot για να δούμε τι επιλογές έχει.

5 ώρες πριν, jimis98 είπε

στον Βαθμός Εγκυρότητας τι πρεπει να λεει?

 

Αυτό δεν ξέρω τι είναι, που το έχεις δει;

5 ώρες πριν, jimis98 είπε

το συμπηρωσαμε το μητρωο και το εμφανισε 12,90 και το αλλαξαμε σε 09 πειραζει?

Θα είναι ψευδή καταχώρηση, γιατί το απολυτήριο θα λέει 12.90 και εσύ θα έχεις γράψει 12.09, και γιατί το αλλάξατε σε ,09;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Σου απάντησα σε προηγούμενο μήνυμα, κάνε μια αναδρομή στην προηγούμενη σελίδα.

Εμένα δεν με αφήνει να κάνω καταχώρηση στην συγκεκριμένη καρτέλα, αν εσένα σε αφήνει ενημέρωσέ μας με screenshot για να δούμε τι επιλογές έχει.

Αυτό δεν ξέρω τι είναι, που το έχεις δει;

Θα είναι ψευδή καταχώρηση, γιατί το απολυτήριο θα λέει 12.90 και εσύ θα έχεις γράψει 12.09, και γιατί το αλλάξατε σε ,09;

το λεει πανω,πανω βαθμος εγκυροτητας

το βαζω 12,90 και οχι 12,09? το αλλαξαμε γιατι πιστευαμε πως ετσι θα ειναι ειχες πει πως τα μιδενικα δεν παιζουν ρολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, jimis98 είπε

ειχες πει πως τα μιδενικα δεν παιζουν ρολο

  

Στις 2/11/2021 στις 1:37 ΜΜ, gokuthelegend είπε

Τα μηδενικά στο τέλος των δεκαδικών δεν παίζουν ρόλο.

 

 

είχα πει ότι τα μηδενικά στο τέλος των δεκαδικών δεν παίζουν ρόλο. Δηλαδή αν γράψεις 12,9 ή 12.90 ή 12,900 ή 12,9000000 είναι το ίδιο και το αυτό.  Αν όμως βάλεις ή βγάλεις μηδενικά ενδιάμεσα από τα άλλα νούμερα τότε αλλάζει το θέμα. Να σε ρωτήσω σίγουρα έχεις απολυτήριο λυκείου;

29 λεπτά πριν, jimis98 είπε

το λεει πανω,πανω βαθμος εγκυροτητας

 

πάνω πάνω που; Κοιτάω στο ταβάνι μου αλλά δεν βλέπω τίποτα. Πρέπει να γίνεις ποιο συγκεκριμένος αν θες να σε βοηθήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gokuthelegend είπε

  

 

είχα πει ότι τα μηδενικά στο τέλος των δεκαδικών δεν παίζουν ρόλο. Δηλαδή αν γράψεις 12,9 ή 12.90 ή 12,900 ή 12,9000000 είναι το ίδιο και το αυτό.  Αν όμως βάλεις ή βγάλεις μηδενικά ενδιάμεσα από τα άλλα νούμερα τότε αλλάζει το θέμα. Να σε ρωτήσω σίγουρα έχεις απολυτήριο λυκείου;

πηρα τηλεφωνο και το αλλαξε εντ το μεταξυ τοταν εκανε καταχωρησει 12,9 το εβαλε αυτοματα το 90 αλλα το αλλαξε που σου ελεγα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω εντελώς φιλικά να βρείτε κάποιον από κοντά να σας βοηθήσει στην συμπλήρωση της αίτησης γιατί όπως το βλέπω οι πιθανότητες να υποβληθεί αίτηση με λάθος στοιχεία είναι αυξημένη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Conan2046 είπε

Προτείνω εντελώς φιλικά να βρείτε κάποιον από κοντά να σας βοηθήσει στην συμπλήρωση της αίτησης γιατί όπως το βλέπω οι πιθανότητες να υποβληθεί αίτηση με λάθος στοιχεία είναι αυξημένη. 

αφου ξερεις,γιατι δεν με βοηθας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, jimis98 είπε

αφου ξερεις,γιατι δεν με βοηθας?

Γιατί δεν είμαι υποχρεωμένος, ίσως να μην έχω χρόνο και διάθεση και γιατί παρ' όλο που οι άλλοι σε βοηθάνε εσύ δεν ακούς τις απαντήσεις του.

Σου λένε το απλό να βάλεις το 12,9 και εσύ δεν τους ακούς. 

Σου λένε τι να βάλεις για την ανεργία και δεν τους ακούς. 

Σε βοηθάω λέγοντας σου ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βρεις κάποιον από κοντά να την συμπληρώσετε.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Conan2046 είπε

Γιατί δεν είμαι υποχρεωμένος, ίσως να μην έχω χρόνο και διάθεση και γιατί παρ' όλο που οι άλλοι σε βοηθάνε εσύ δεν ακούς τις απαντήσεις του.

Σου λένε το απλό να βάλεις το 12,9 και εσύ δεν τους ακούς. 

Σου λένε τι να βάλεις για την ανεργία και δεν τους ακούς. 

Σε βοηθάω λέγοντας σου ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βρεις κάποιον από κοντά να την συμπληρώσετε.

 

δεν σου ειπε κανεις να γραψεις,και αν δεν ειχες χρονο δεν θα ησουν εδω τωρα,εγω δεν βλεπω καμια βοηθεια παρα μονο να με αποπερνετε

το εβαλα 12,9 αλλα μου το εβαλε αυτοματα 12,90 και το ειχαμε αλλαξει σε 12,09

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, jimis98 είπε

δεν σου ειπε κανεις να γραψεις,και αν δεν ειχες χρονο δεν θα ησουν εδω τωρα,εγω δεν βλεπω καμια βοηθεια παρα μονο να με αποπερνετε

το εβαλα 12,9 αλλα μου το εβαλε αυτοματα 12,90 και το ειχαμε αλλαξει σε 12,09

 

Σε βοήθησαν/ με τόσοι σε τόσες σελίδες αλλά εσύ απλώς δεν ακούς. 

Θα κάνω μια σούμα και δεν επανέρχομαι για απορία που έχει ήδη απαντηθεί.

Μητρώο, δεν χρειάζεται να συμπληρώσεις κάτι που δεν μοριοδοτείται, π.χ δίπλωμα αυτοκινήτου

Βαθμός πτυχίου:

Στο μητρώο 12,9 στην αίτηση 12 αριθμητής 9 και παρανομαστής 10. Oύτε 12, 75 ούτε 12,09 που είναι άλλος αριθμός.

Ανεργία, αν η προκύρηξη είναι η 8Κ η ανεργία δεν σε απασχολεί γιατί δεν μοριοδοτείται.

Αν παρ' όλα αυτά είναι για κάποια άλλη μελλοντική προκύρηξη θα κατεβάσεις μια βεβαίωση ανεργίας από τον  ΟΑΕΔ, θα την κρατήσεις είτε σε ψηφιακό αντίτυπο, είτε φωτοτυπία και θα βάλεις στην αίτηση τους μήνες ανεργίας που αυτή γράφει, δεν χρειάζεται να ενημερώνεις το μητρώο. 

8k: Πτυχίο, εντοπιότητα, ξένες γλώσσες, υπολογιστές, εμπειρία (διάβασε και εκεί τι μετράει όμως), αναπηρία, πολυτεκνία, τριτεκνία  αυτά χρειάζονται. και τίποτα άλλο. 

Αν υπάρχει εμπειρία προσοχή στην καταχώρηση της θα ξαναπώ.

Επεξ/σία από Conan2046
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gokuthelegend είπε

Με ποια λογική το έκανες αυτό; 

επειδή μου φαινόταν ποιο λογικό από το 12,90

2 ώρες πριν, Conan2046 είπε

Σε βοήθησαν/ με τόσοι σε τόσες σελίδες αλλά εσύ απλώς δεν ακούς. 

Θα κάνω μια σούμα και δεν επανέρχομαι για απορία που έχει ήδη απαντηθεί.

Μητρώο, δεν χρειάζεται να συμπληρώσεις κάτι που δεν μοριοδοτείται, π.χ δίπλωμα αυτοκινήτου

Βαθμός πτυχίου:

Στο μητρώο 12,9 στην αίτηση 12 αριθμητής 9 και παρανομαστής 10. Oύτε 12, 75 ούτε 12,09 που είναι άλλος αριθμός.

Ανεργία, αν η προκύρηξη είναι η 8Κ η ανεργία δεν σε απασχολεί γιατί δεν μοριοδοτείται.

Αν παρ' όλα αυτά είναι για κάποια άλλη μελλοντική προκύρηξη θα κατεβάσεις μια βεβαίωση ανεργίας από τον  ΟΑΕΔ, θα την κρατήσεις είτε σε ψηφιακό αντίτυπο, είτε φωτοτυπία και θα βάλεις στην αίτηση τους μήνες ανεργίας που αυτή γράφει, δεν χρειάζεται να ενημερώνεις το μητρώο. 

8k: Πτυχίο, εντοπιότητα, ξένες γλώσσες, υπολογιστές, εμπειρία (διάβασε και εκεί τι μετράει όμως), αναπηρία, πολυτεκνία, τριτεκνία  αυτά χρειάζονται. και τίποτα άλλο. 

Αν υπάρχει εμπειρία προσοχή στην καταχώρηση της θα ξαναπώ.

το 12,9 σκέτο δεν το περνει το βγάζει 12,90! !

ταυτότητα παράβολο ή ότι άλλο βεβαίωση που τα ανεβάζω?

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, jimis98 είπε

επειδή μου φαινόταν ποιο λογικό από το 12,90

το 12,9 σκέτο δεν το περνει το βγάζει 12,90! !

ταυτότητα παράβολο ή ότι άλλο βεβαίωση που τα ανεβάζω?

Ok, νομίζω ότι το έχουμε λιώσει το θέμα. Προφανώς και τρολάρεις. Αν θες να το παίξουμε έτσι, θα βάλεις 6,45 στον βαθμό. Θα πρέπει να ανεβάζεις ταυτότητα, διαβατήριο, εξετάσεις αίματος του τελευταίου μήνα, και χαρτί από ψυχίατρο που να αποδεικνύει ότι έχεις σώας τα φρένας. Όταν τα ετοιμάσετε ρώτα εδώ και θα σου πούμε που θα τα βάλεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...