Προς το περιεχόμενο

Μπελας με αγορα απο amazon.com


gorg45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, triplex1 είπε

Λαπτοπ δεν τα πολυκυνηγαω γιατι δεν εχουν νοημα , δεν υπαρχει μετρο συγκρισης με τους σταθερους υπολογιστες , αλλα πραγματα παιρνω αν χρειαστει.

https://www.caseking.de
https://www.mindfactory.de/shopping_cart.php
https://www.idealo.de/
https://computerstoreberlin.de/Home
https://www.kosmos24.com/

 

caseking.de είχα πάρει την παλιά μου RX580, 2017 ήταν.
Μέσα σε 2-3 μέρες ήταν σπίτι μου.
Πρόβλημα δεν αντιμετώπισα για να ξέρω περί εγγύησης κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

8 λεπτά πριν, HateMe είπε

caseking.de είχα πάρει την παλιά μου RX580, 2017 ήταν.
Μέσα σε 2-3 μέρες ήταν σπίτι μου.
Πρόβλημα δεν αντιμετώπισα για να ξέρω περί εγγύησης κλπ.

Και γω δεν εχω αντιμετωπισει ποτε προβλημα με γερμανικα μαγαζια παρα μονο με το αμαζον , καποιοι δεν θελουν να καταλαβουν και το παιζουν εξυπνοι , εχω αποδειξη αγορας στο email μου απο το γερμανικο αμαζον καμια σχεση με κιντλε και μλκιες , ακυρωμενη παραγγελια γιατι ετσι τους καπνισε , εκει που εμφανιζεται το κιντλε δεν εχει καμια σχεση με την αγορα και με τον λογαριασμο που ειχα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, triplex1 είπε

απο αμαζον ηταν το de

 

Στιγμιότυπο οθόνης (92).jpg

Το γερμανικό kindle store οντως είναι μόνο για εκείνους που μένουν γερμανία αυστρία και σουηδία. Όπως και όλες οι prime υπηρεσίες (music, video κτλ). Το υπόλοιπο όμως amazon στέλνει κανονικά ελλάδα. Εκτός αν κάποιο προιόν δεν πωλείται απο το ίδιο το amazon αλλά απο τρίτο merchant στην οποία περίπτωση σου λέει πως δεν μπορεί να στείλει στη διεύθυνση σου, αν δεν το υποστηρίζει ο ίδιος ο merchant.

Υπάρχει και το https://geizhals.eu/ που είναι κάτι σαν skroutz αλλά έχει μέχρι στιγμής μόνο μαγαζιά AT, DE, UK και PL. Πολλά απο αυτά στέλνουν και Ελλάδα.

Επεξ/σία από zx1234r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zx1234r είπε

Το γερμανικό kindle store οντως είναι μόνο για εκείνους που μένουν γερμανία αυστρία και σουηδία. Όπως και όλες οι prime υπηρεσίες (music, video κτλ). Το υπόλοιπο όμως amazon στέλνει κανονικά ελλάδα. Εκτός αν κάποιο προιόν δεν πωλείται απο το ίδιο το amazon αλλά απο τρίτο merchant στην οποία περίπτωση σου λέει πως δεν μπορεί να στείλει στη διεύθυνση σου, αν δεν το υποστηρίζει ο ίδιος ο merchant.

ναι ρε συ το ξερω το screen που εβαλα δεν εχει σχεση με παραγγελια που ειχα κανει , καθαρα μεσα απο το .de  εχω την αποδειξη αγορας στο email μου και ακυρωθηκε η παραγγελια , το μονο που μπορω να πω ειναι οτι δεν ηθελαν να το στειλουν και πουλησαν τρελα , ηταν προιον που βγηκε σε προσφορα εκεινες τις ωρες και ειχα και 7-8 ευρω και μεταφορικα , οποιος θελει να βαλει στοιχημα μαζι μου θα τον δειξω την αποδειξη , την εχω κρατημενη .

Μιλαμε για κωλομαγαζο τωρα μη τρελαθουμε κιολας , δεν μπορω να ακουω βλακειες , οπου θελουν στελνουν , ηταν αντικειμενο που εκανε 1285 ευρω και βγηκε στα 400 , 99% ηταν ''τελαλης'' για να τραβηξουν την προσοχη ολων , καμια σοβαρη επιχειρηση δεν ενεργει ετσι

Εχουμε χρονια με κινεζους και μογγολια και λεφτα η προιοντα δεν χασαμε ποτε και θα μιλησω τωρα γι αυτους ; δεν πανε απο κει που ηρθαν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, triplex1 είπε

ναι ρε συ το ξερω το screen που εβαλα δεν εχει σχεση με παραγγελια που ειχα κανει , καθαρα μεσα απο το .de  εχω την αποδειξη αγορας στο email μου και ακυρωθηκε η παραγγελια , το μονο που μπορω να πω ειναι οτι δεν ηθελαν να το στειλουν και πουλησαν τρελα , ηταν προιον που βγηκε σε προσφορα εκεινες τις ωρες και ειχα και 7-8 ευρω και μεταφορικα , οποιος θελει να βαλει στοιχημα μαζι μου θα τον δειξω την αποδειξη , την εχω κρατημενη .

Μιλαμε για κωλομαγαζο τωρα μη τρελαθουμε κιολας , δεν μπορω να ακουω βλακειες , οπου θελουν στελνουν , ηταν αντικειμενο που εκανε 1285 ευρω και βγηκε στα 400 , 99% ηταν ''τελαλης'' για να τραβηξουν την προσοχη ολων , καμια σοβαρη επιχειρηση δεν ενεργει ετσι

Εχουμε χρονια με κινεζους και μογγολια και λεφτα η προιοντα δεν χασαμε ποτε και θα μιλησω τωρα γι αυτους ; δεν πανε απο κει που ηρθαν ;

Δεν ξέρω τι συνέβη με τη περίπτωση σου αλλά αγοράζω απο amazon.de, it, es, fr, uk εδώ και χρόνια και δεν είχα ποτέ θέμα. Μία φορά που είχα θέμα, ήταν με απατεώνες merchants απο uk, που έβγαζαν προσφορά laptops απο 2000€ στα 400€, έκαναν τη χρέωση και δεν έστελναν ποτέ τίποτα. Την επόμενη εξαφανίζονται.

Μήπως έπεσες σε κάτι παρόμοιο, και απλά πρόλαβε η amazon να εντοπίσει τον απατεώνα πριν σε χρεώσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zx1234r είπε

Δεν ξέρω τι συνέβη με τη περίπτωση σου αλλά αγοράζω απο amazon.de, it, es, fr, uk εδώ και χρόνια και δεν είχα ποτέ θέμα. Μία φορά που είχα θέμα, ήταν με απατεώνες merchants απο uk, που έβγαζαν προσφορά laptops απο 2000€ στα 400€, έκαναν τη χρέωση και δεν έστελναν ποτέ τίποτα. Την επόμενη εξαφανίζονται.

Μήπως έπεσες σε κάτι παρόμοιο, και απλά πρόλαβε η amazon να εντοπίσει τον απατεώνα πριν σε χρεώσει?

δεν το αποκλειω να ετυχε κατι τετοιο και συμφωνω μαζι σου , απλα εγω με το συγκεκριμενο δεν ασχολουμαι εδω και καιρο .

Το αν υπαρχουν απατεωνες (γιατι παιζει να ειναι κατι τετοιο σε σχεση με την συγκεκριμενη προσφορα) ευθυνεται σ'αυτο το ιδιο το αμαζον και οχι ο καθενας μας που μπαινει για να παρει κατι.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά χρόνια αγοράζουμε από όλα τα ευρωπαϊκά Amazon, τι άλλο θα ακούσουμε ακόμα!

Και υπολογίζουν κανονικά τα μεταφορικά για τη χώρα μας και υποστηρίζουν πλέον και αγγλική γλώσσα και εννοείται δεν έχουν δασμούς αφού είναι αγορά εντός ΕΕ για Γαλλία, Γερμανία, Ισπανία, Ιταλία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, gorg45 είπε

Ρε παιδια, μου εχει βγει η ψυχη. Εδω και κατι μηνες ψαχνω λαπτοπ να αγορασω και η αμαζον με εχει κανει τη ζωη κολαση. 
1) 1η Προσπαθεια, ηταν απο amazon.de πριν απο 2 μηνες για μια αγορα ενος lenovo λαπτοπ (1200-1300). Το βαζω στο καλαθι κανονικα, παω να κανω την αγορα και δεν μου ζηταει 3ψηφιο πιν καρτας. Τελος παντων λεω θα το ζηταει μετα, συνεχιζω και μου πετουσε συνεχεια κατι τρελα errors και δεν μπορουσα να κανω τιποτα. Μιλουσα με amazon και μου λενε ολα καλα και η τραπεζα ελεγε οτι προσπαθουσαν να γινουν κινησεις και εγινα καμια 20αρια οι οποιες ηταν μηδενικου ποσου ... Με αυτα και με αυτα με κανανε να μην μπορω καν να βαλω εκεινο το κομματι ξανα για αγορα

2) Πριν απο 2 εβδομαδες παω στο amazon.com και αποφασιζω να αγορασω ενα λαπτοπ παρομοιας αξιας για να τελειωνω. Λενε οτι το ειχανε "in stock" και τους πηρε 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ για να μπορεσουν να ξεκινησουν να το στειλουν ... Και πανε να τραβηξουν τα χρηματα και παλι σφαλμα!!!! Τους ρωταω τι μπορει φταιει και μου λενε ειναι σιγουρα η τραπεζα οτι δεν τα στελνει. Παιρνω τηλεφωνο την τραπεζα και μου λενε οτι εχουν προσπαθησει κανονικα να τα στειλουν και μου δωσανε ακομη και κωδικο ο οποιος ειναι επιβεβαιωσης προσπαθειας ... Πραγματικα δεν ξερω τι να πιστεψω. 

Εχει συμβει σε κανεναν αλλο κατι παρομοιο;

Η τράπεζα δεν τα δίνει. Δεν φταίει το Αμαζόν. Μπορεί να μην σε εμπιστεύεται ως πελάτη της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόβλημα με αγορές από το Amazon μέχρι στιγμής, όπως και οι επιστροφές πολύ γρήγορες και χωρίς ερωτήσεις.

Μέχρι και από το Ιαπωνικό Amazon έχω αγοράσει, το οποίο, όπως και το Αμερικάνικο, σου υπολογίζει αυτόματα τα έξοδα εκτελωνισμού, οπότε είσαι σίγουρος για το τελικό ποσό.

Το μόνο πράγμα στο οποίο μπορεί να έχεις θέμα είναι οι υπηρεσίες της Amazon όπως HBO και τα προϊόντα Kindle κλπ που τις περισσότερες φορές είναι κλειδωμένα στη χώρα του αντίστοιχου eshop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, insomniac01 είπε

Η τράπεζα δεν τα δίνει. Δεν φταίει το Αμαζόν. Μπορεί να μην σε εμπιστεύεται ως πελάτη της. 

Τι να πω ρε φιλε ... γιατι ομως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gorg45 είπε

Τι να πω ρε φιλε ... γιατι ομως;

Εχεις ενεργες τις ηλεκτρονικές αγορες;Τις αγορές σε άλλες χωρες;

Ποια τράπεζα είναι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papapontikas είπε

Μα δεν εισαι καν στις αγορες. Μας δουλευεις; Αφού έχεις μπει με log in στο prime/kindle και συγκεκριμενα στο Manage contents and devices -> Content. (Μεχρι και η διευθυνση σου στην Δαφνη φαινεται.)

Δεν σε στέλνει τυχαία η amazon εκει. Μονος σου πας και κανεις κλικ. Δεν ησουν σε σελιδα αγορων. Τελικα το Amazon.de στελνει σε ολη την ευρωπη ή μονο σε Γερμανούς;

Με σιγουριά όλα τα amazon στέλνουν Ελλάδα. Κάποιοι πωλητές όμως που θα βρεις στο Amazon.de η οποιοδήποτε άλλο amazon μπορεί να μην στέλνουν.

Έχω αγοράσει από όλα τα amazon χωρίς κανένα πρόβλημα.

Φυσικά χρησιμοποιούμε Ευρώπης για αποφυγή έξτρα φόρων εκτός και εάν ο πωλητής λέει πως οι φόροι είναι πληρωμένοι η αναλαμβάνουν να σου κάνουν πίστωση τους φόρους που πιθανόν προκύψουν.

100% σίγουρος για λεγόμενά μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πειραιως και ναι τις εχω ανοιχτες! Οχι μονο τις εχω ανοιχτες αλλα εχω κανει και 2 αγορες και απο τα 2 αμαζον! Συγκεκριμενα,

1η προσπαθεια (amazon.de) ειχα αγορασει εναν nvme ssd 1 εβδομαδα πριν επιχειρησω να αγορασω τον nvme και ολα πηγανε καλα.

2η προσπαθεια (amazon.com) αγορασα keycaps για το πληκτρολογιο μου στην ΙΔΙΑ παραγγελια με το λαπτοπ και οχι μονο τα τραβηξαν τα χρηματα, αλλα φτασανε και μια εβδομαδα πιο πριν απο οτι την πρωτη κινηση για το λαπτοπ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...