Προς το περιεχόμενο

Ψωνισμενοι ηθοποιοι


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτες το βραδυ σε ενα μπαρακι ειδα εναν ηθοποιο (οχι πρωτο ονομα, πρωτη φορα τον ειδα φετος σε μια σειρα της ερτ). Τον ειχα συμπαθησει σαν ρόλο, τον ειχα ακούσει και σε μια συνεντευξη. Δεν ειχαμε καποια αμεση αλληλεπιδραση, αλλα ειχε ένα τετοιο υφος, ουτε η Μαντονα τετοια ντιβα. "Στεναχωρηθηκα" λιγο. Σκεφτηκα οτι "αγαπαμε" τους ηθοποιους, εμεις σαν κοινο τους δειχνουμε την συμπάθεια μας με το να βλεπουμε τις δουλειες τους κτλ και αυτοι νομιζουν οτι ειμαστε ρυπαρα αποβρασματα ξερω γω. Προφανως δεν ειναι υποχρεωμενοι να ναι παντα χαμογελαστοι, να φωτογραφιζονται με αγνωστους κτλ.. αλλα αυτη την απαξιωση στο ματι δεν τη μπορω.

 

ΥΓ ειχε τυχει να κερδισω εισητηριο για επισημη πρεμιερα σε θεατρο πριν καποια χρονια. Πισω μου ηταν ενα μεγαλο ονομα. Ειχα κομπλαρει λεω θα μου την πεσει κανενας να κανω ακρη αλλα περιμενε απο πισω μου κανονικα στην ουρα. Στον αντιποδα, μια αλλη μεγαλη ηθοποιος στο θεατρο, σε παρασταση που επαιζε ειχε βαλει την τσαντα να κρυβει το προσωπο της και πηγαινε σχεδον τρεχονντας. Δηλαδη νταξει αραξε, θα κρατηθουμε δε θα σου κανουμε ντου ολοι μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω γιατί, αλλά από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, πότε μου δεν ασχολήθηκα, δεν τρελάθηκα και δεν συμπάθησα ιδιαίτερα σε κατασταση πορωσης, ότι σχετίζεται με τα άτομα της τέχνης της υποκριτικής και των εικαστικών. Στο σχολείο ήμουν το άτομο που ζούσα σε άλλον πλανήτη, εξυπναδες και καζούρα από συμμαθητές και δήθεν φίλους μου πως και δεν ξέρω τον έναν τον άλλον, τον τάδε τον δεινα και τις ζωές τους, τα καινούργια τραγούδια, τις ταινίες, τα τάδε μέρη της εποχής και κέντρα διασκέδασης κτλ. 

Βλέποντας την τηλεόραση και ότι γίνεται με την λεγόμενη showbiz και τους διάσημους, επιβεβαιώνει ότι μάλλον κράτησα σωστή σταση. Τώρα για το περιστατικό που γράφεις, δεν μου κάνει κάτι εντύπωση. Επουδενι μην στεναχωριέσαι με ότι είδες, να ξέρεις η συντριπτική πλειοψηφία των ηθοποιών και όχι μόνο πολλά λεφτά δεν βγάζουν αλλά ίσα ίσα που επιβιώνουν, μερικοί αλλάζουν και επάγγελμα. Αρκετοί που έβγαλαν πολλά λεφτά ακολούθησαν ασωτη ζωή, τα έφαγαν όλα, και μένουν στην ψάθα στα γεράματα, η δε κατάσταση που επικρατεί με τις συνεχεις σχέσεις και χωρισμους τους οδηγεί σε πολλά οικογενειακά προβλήματα και οικονομική ζημιά, λίγοι είναι σε θέση να τα διαχειριστουν αυτά, την δηθεν ωραία και φανταχτερη ζωή στα 20 ως 40-50 οριακά, ακολουθεί η πτώση, η μείωση ακροαματικοτητας και δημοτικότητας, έρχονται τα ψυχολογικά και η κατάθλιψη. 

Τα παραπανω συμβαίνουν και στον γενικό πληθυσμό, αλλά στις κατηγορίες των παραπάνω ανθρώπων υπάρχουν σε υπερθετικό βαθμό. 

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απο τα ιδια.οτι ο αλλος ειναι ηθοποιος ειναι δεν ξερω τι δεν μου λεει τιποτα. αν εκανε κατι δυσκολο απλα το ζηλευω με υην καλη εννοια με σκοπο να το κανω και εγω αυτο.αλλα δεν με νοιαζει ποιος το εκανε αλλα τι εκανε. πχ jeff  bezos εκανε πτηση στο διαστημα.ζηλευω αυτο που εκανε.δεν με νοιαζει ποιος ειναι.

οτσν βλεπω να λενε αχ πηρα το φορεμα που φοραγε αυτη κτλ απλα θελω να ξερασω.τραγικο να ζεις την ζωη του αλλου και να εχεις τετοια ειδωλα.η να τον αντιγραφεις για να νιωσεις σημαντικος και εσυ

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ηθοποιους εχω δει και γιουτουμπερς εχω δει..οκ αυτο.. συνεχισα το φαγητο μου ή την βολτα μου..

αμα τους γλειφετε η τρελενεστε μολις τους δειτε..γιαυτο φουσκωνουν τα μυαλα τους

  • Like 21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, xristoss1 said:

και ηθοποιους εχω δει και γιουτουμπερς εχω δει..οκ αυτο.. συνεχισα το φαγητο μου ή την βολτα μου..

αμα τους γλειφετε η τρελενεστε μολις τους δειτε..γιαυτο φουσκωνουν τα μυαλα τους

ολοσωστος.εμεις τους δινουμε αξια με follow likes και μπουρδες

 και τα βοθρο καναλια με το να μας λενε ποτε εκλασε  ο καθενας τους:p

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο αν εβλεπα τον michael jackson, τον ronaldo φαινομενο, και τον jim carrey στο παρελθον θα με ενδιεφερε μια φωτογραφια μαζι τους, μεχρι εκει! ανθρωποι ειναι ολοι οπως ολοι μας, ο καθε ενας προσπαθει να πετυχει στην ζωη του...τωρα αν ο κοσμος τους βλεπει σαν κατι διαφορετικο τοτε προβλημα τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ariel555 είπε

ονο αν εβλεπα τον michael jackson,

τρομακτικο θα ελεγα το να δω τον michael jackson :P

 

2 ώρες πριν, poulinos είπε

ολοσωστος.εμεις τους δινουμε αξια με follow likes και μπουρδες

 

αυτο θα πρεπει να το θυμουνται. οχι οτι ειναι υποχρεωμενοι να ενοχονται τους παπαρες, αλλα μην τους θεωρουν και σκλαβους

3 ώρες πριν, xristoss1 είπε

και ηθοποιους εχω δει και γιουτουμπερς εχω δει..οκ αυτο.. συνεχισα το φαγητο μου ή την βολτα μου..

 

καλα δεν ειπαμε να βγαλεις και αφρους απο τη χαρα σου, απλα να πεις α ηταν και ο ταδε απο το Χ σιριαλ η οτιδηποτε

 

3 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Βλέποντας την τηλεόραση και ότι γίνεται με την λεγόμενη showbiz και τους διάσημους, επιβεβαιώνει ότι μάλλον κράτησα σωστή σταση. Τώρα για το περιστατικό που γράφεις, δεν μου κάνει κάτι εντύπωση. Επουδενι μην στεναχωριέσαι με ότι είδες, να ξέρεις η συντριπτική πλειοψηφία των ηθοποιών και όχι μόνο πολλά λεφτά δεν βγάζουν αλλά ίσα ίσα που επιβιώνουν, μερικοί αλλάζουν και επάγγελμα. Αρκετοί που έβγαλαν πολλά λεφτά ακολούθησαν ασωτη ζωή, τα έφαγαν όλα, και μένουν στην ψάθα στα γεράματα, η δε κατάσταση που επικρατεί με τις συνεχεις σχέσεις και χωρισμους τους οδηγεί σε πολλά οικογενειακά προβλήματα και οικονομική ζημιά, λίγοι είναι σε θέση να τα διαχειριστουν αυτά, την δηθεν ωραία και φανταχτερη ζωή στα 20 ως 40-50 οριακά, ακολουθεί η πτώση, η μείωση ακροαματικοτητας και δημοτικότητας, έρχονται τα ψυχολογικά και η κατάθλιψη. 

εχεις πολυ δικιο σε αυτο. αλλα και το συστημα τους φερεται ασχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει να κάνει με το ότι είναι ηθοποιοί. Ίδια συμπεριφορά έχουν πολλοί ηθοποιοι, "τραγουδιστές", ποδοσφαιριστές ή ό,τι άλλο θες.....

Όλοι αυτοί παίρνουν αξία από εμας. Αν υπάρχουν πρόβατα που τρέχουν πίσω τους λογικό είναι να ψωνιστούν. Πιθανόν κι εσύ να έκανες τα ίδια. Ίσως κι εγώ. Το θεωρώ φυσιολογικό. Αν έπρεπε να κράξεις κάποιον θα ήταν τα ζώα που τρέχουν πίσω από τον κάθε χλέμπουρα για μια φωτογραφία. Οι άλλοι απλά κάνουν τη δουλειά τους.

Ακόμα και άτομα, απόλυτα μηδενικά που δε κάναν τίποτα στη ζωή και απλά μπήκαν σε κάποιο ριάλιτι, μόλις βγήκαν υπήρχαν τόσα άτομα που τρέξαν να τους δουν και να φωτογραφηθούν μαζί τους. Να φωτογραφηθούν με ποιον και το γιατί; Αυτό ποτέ δε το κατάλαβα.

Αλλά δεν έχει να κάνει μόνο με διάσημους. Πριν χρόνια γνωρίζω μια τύπισα οκ άτομο αλλά ήταν σαν να είχε φάει τον οβελιξ. Γενικά δεν ήταν η γυναίκα που θα κοιτούσα στο δρόμο σε καμια περίπτωση καθώς και οι περισσότεροι πιστεύω. Σε μια συζήτηση λοιπόν σε παρέα που είμασταν άρχισε να λέει με άλλες κοπέλες της παρέας για το πόσο μετράει και ότι μπορεί να έχει όποιον θέλει. Στην πορεία κατάλαβα ότι κάποιος πρώην της την κυνηγούσε ακόμα, καθώς κι ένας άλλος.

Όταν λοιπόν υπάρχουν κάποιοι σαβούρηδες που κολλάνε σε κάθε μπάζο, λογικό είναι το μπάζο να τη δει μοντέλο και να ψωνιστεί.

συμπέρασμα, όλους αυτούς εμείς τους κάνουμε έτσι.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ οι νέοι της χώρας έχουν θεοποιήσει αυτόν τον Σκνίπα.

Σύμφωνα με πληροφορίες ο τάπερ αποχώρησε λίγο πριν τις 23.00 το βράδυ με υπερπολυτελές όχημα από την οδό Σπυρίδη με πλήθος νεαρών να τον ακολουθεί για να τον φωτογραφίσουν όταν βγήκε στην οδό Δημητριάδος.

https://www.google.com/amp/s/www.sdna.gr/politiko-deltio/ellada/889544_bolos-simeioma-tis-kafeterias-meta-ta-epeisodiaka-egkainia-me-ton%3famp

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψωνισμένοι θαυμαστές, φαφλατάδες, ψαράδες και κυνηγοί του κουτσομπολιού, με όνειρο ζωής να διηγούνται ιστορίες για τον εαυτό τους, πρωταγωνιστή δίπλα σε διάσημους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Εδώ οι νέοι της χώρας έχουν θεοποιήσει αυτόν τον Σκνίπα.

Σύμφωνα με πληροφορίες ο τάπερ αποχώρησε λίγο πριν τις 23.00 το βράδυ με υπερπολυτελές όχημα από την οδό Σπυρίδη με πλήθος νεαρών να τον ακολουθεί για να τον φωτογραφίσουν όταν βγήκε στην οδό Δημητριάδος.

https://www.google.com/amp/s/www.sdna.gr/politiko-deltio/ellada/889544_bolos-simeioma-tis-kafeterias-meta-ta-epeisodiaka-egkainia-me-ton%3famp

την ημερα που πεθανε ο Μικης και που συνεπεσε με τον τραπερ για μενα ηταν λες και το συμπαν ηθελε να κανει εναν συμβολισμο των 2 απολυτων ακρων στη μουσικη. Όχι οτι θεωρω την τραπ πως ειναι μουσικη. Περισσοτερο σαν κακη ποίηση θα την ελεγα. Κακιά ποίηση για την ακρίβεια.

Για αυτον τον ηθοποιο ομως εχω σκαλωσει. Κάθε μερα σχεδον βλεπαμε αυτο το σιριαλ και γελαγαμε και τελικα αυτος το παιζει μια ντιβα. Ενιωσα λιγο γειωμενος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απο τα ιδια και εδω...

Ειχα γνωρισει πριν πολλα χρονια εναν stand-up κωμικο.

Εποχη που εκανε παραστασεις σε καφετεριες με 50-70 ατομα.

Ειχαμε γινει φιλοι στο facebook και αλλαζαμε και τιποτα αστεια μυνηματα κτλ.

Αργοτερα αρχισε και ραδιοφωνο (εκανε και πιο παλια με οχι τοσο επιτυχια).

Και παλι τα λεγαμε και ελεγε και καποια αστεια που του εστελνα στον αερα και τα σχετικα χαιρετισματα σε μενα και την γυναικα μου.

Τωρα εγινε μεγαλος και τρανος με εκπομπες στη τηλεοραση,youtube κτλ.

Εννοειτε με εσβησε απο το Facebook και ουτε στα μυνηματα για χρονια πολλα κτλ δεν απανταει.

Μιλαω ακομα με τον manager του και απ' εξω απ'εξω μου παραδεχτηκε οτι την ψωνισε για τα καλα..

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Michelanjelo είπε

Περισσοτερο σαν κακη ποίηση θα την ελεγα. Κακιά ποίηση για την ακρίβεια.

Ούτε ποίηση δεν είναι 

7 λεπτά πριν, Michelanjelo είπε

και τελικα αυτος το παιζει μια ντιβα. Ενιωσα λιγο γειωμενος.

Με μια φορά δεν μπορείς να κρίνεις. Αν τον ξαναδεις και είναι πάλι το ίδιο ρώτησέ τον στα ίσια. Είσαι τόσο ψώνιο ή το παίζεις?

Μπορεί απλώς να φαίνεται έτσι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Michelanjelo είπε

Χτες το βραδυ σε ενα μπαρακι ειδα εναν ηθοποιο (οχι πρωτο ονομα, πρωτη φορα τον ειδα φετος σε μια σειρα της ερτ). Τον ειχα συμπαθησει σαν ρόλο, τον ειχα ακούσει και σε μια συνεντευξη. Δεν ειχαμε καποια αμεση αλληλεπιδραση, αλλα ειχε ένα τετοιο υφος, ουτε η Μαντονα τετοια ντιβα. "Στεναχωρηθηκα" λιγο. Σκεφτηκα οτι "αγαπαμε" τους ηθοποιους, εμεις σαν κοινο τους δειχνουμε την συμπάθεια μας με το να βλεπουμε τις δουλειες τους κτλ και αυτοι νομιζουν οτι ειμαστε ρυπαρα αποβρασματα ξερω γω. Προφανως δεν ειναι υποχρεωμενοι να ναι παντα χαμογελαστοι, να φωτογραφιζονται με αγνωστους κτλ.. αλλα αυτη την απαξιωση στο ματι δεν τη μπορω.

 

ΥΓ ειχε τυχει να κερδισω εισητηριο για επισημη πρεμιερα σε θεατρο πριν καποια χρονια. Πισω μου ηταν ενα μεγαλο ονομα. Ειχα κομπλαρει λεω θα μου την πεσει κανενας να κανω ακρη αλλα περιμενε απο πισω μου κανονικα στην ουρα. Στον αντιποδα, μια αλλη μεγαλη ηθοποιος στο θεατρο, σε παρασταση που επαιζε ειχε βαλει την τσαντα να κρυβει το προσωπο της και πηγαινε σχεδον τρεχονντας. Δηλαδη νταξει αραξε, θα κρατηθουμε δε θα σου κανουμε ντου ολοι μαζι.

εδω μαθητριες λυκειου , φοιτητες αν εχουν ενα ιχ ή αν τους παει καλα η ζωη , η σχολη κ εχουν ενα μεροκαματο

δεν μπορεις να πιεις ουτε καφε μαζι τους, αν ο αλλος εχει μερσεντες , 3 μαγαζια , μπορει επισης να καβαλησει λιγο καλαμι,

κ νομιζουμε οτι οι ηθοποιοι, εστω κ γ κατηγοριας θα μας αντιμετωπιζουν φιλικα? 

σιγουρα παρα πολλοι φοιτητες, επιχειρηματιες , ηθοποιοι ειναι εξαιρετικα ενταξει, κ γραφουν ιστοριες σε πολλα,

αλλα σιγουρα θα υπαρχει κ το στοιχειο του καλαμιου σε πολλα, ειδικα σε τι φαση θα τον πετυχεις.

ουτε το Λιακοπουλο δεν μπορεις να πιασεις φιλο, ουτε τον κονομημενο της γειτονιας σου, τι να λεμε για τους ηθοποιους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...