Προς το περιεχόμενο

Ψωνισμενοι ηθοποιοι


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απομυθοποίηση.

Αλλιώς τους φανταζόμαστε και αλλιώς είναι. Επίσης σκεφτείτε ότι αν καθημερινά σε σταματάνε στο δρόμο επειδή είσαι γνωστός, δύσκολο να βρεις κάτι να τους πεις που θα τους κινήσεις το ενδιαφέρον. Και λογικό όταν είσαι σε ένα χώρο και νιώθεις πολλά μάτια να σε καρφώνουν, να αποκτάς και το αντίστοιχο υφάκι.

Γενικά, αν γουστάρετε κάποιον πολύ, πάτε βγείτε μια φωτό μαζί του και μην ανταλάσσετε και πολλές κουβέντες. Εκτός και αν είναι κάτι που νομίζετε ότι θα του κεντρίσει το ενδιαφέρον.

Υ.Γ. Πριν πολλά χρόνια έπινα καφέ σε ένα ξενοδοχείο όπου είχε έρθει η ομάδα του Ολυμπιακού για τον τοπικό αγώνα. Πήγα λοιπόν στον ΡΙΒΑΛΝΤΟ για να πάρω αυτόγραφο για ένα φίλο μου που ήθελε, του λέω "hello", δεν με κοιτάζει καν, παίρνει το χαρτί και υπογράφει. Και του πετάω ένα "obrigada" (ευχαριστώ) και γυρνάει, σκάει ένα χαμόγελο και λέει "da nada" (δεν κάνει τίποτα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει τυχει λογω δουλειας μου σε ποστο που ειχε να κανει με υγεια, να δω απειρους "διασημους".

Ειχα αρκετες ευχαριστες εκπληξεις. Ενας που τον ξερουμε σαν κακο και φωνακλα ηταν ευγενεστατος και μας καλεσε κιολας εκει που δουλευε.

Μια αρχισυντακτρια ηταν ολο χαμογελο και πλακα

Καποιοι μας μιλαγαν και εκαναν πλακα οσο περιμεναν. Ειχαμε βεβαια και μια σαν την τυφλη με τα γυαλια ηλιου που το ειχε δει πριμαντονα. Και αυτη εχει κανει καριερα με το να δειχνει "ανθρωπινες ιστοριες". Δεν εννοω αυτη του παμε πακετο.

 

Αλλα δεν εννοω τοσο να προσεγισεις καποιον και να ναι αγενης. Εννοω αυτο που εκπεμπεις. Και δεν το παω μεταφυσικα. Αγενης δεν ειμαι αν σου πω "εισαι ηλίθιος". Αγενης ακομα και απο τον τρόπου που αναπνεω μπορει να ειμαι. Πως στέκομαι, πως κινούμαι, πως κοιταω. Ακομα και τις παυσεις που κανω οταν μιλαω.

Και δεν "στεναχωριεμαι" παντα. Εχω ασχοληθει με ραδιοϊσότοπα, εχω δει ανθρωπους με καρκίνο να περνανε φρικτες στιγμες. Καπου μεσα μου περνάει παντα η σκεψη οτι οσο καλα και να ναι καποιος μπορει μια ασθενεια να τον εξαφανισει. Οποτε το να ναι καποιος παπαρας, ισως σημαινει οτι δεν εχει παρει πολλα μαθηματα απο τη ζωη. Και τα μαθηματα της ζωης συνηθως πονανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Michelanjelo είπε

Οποτε το να ναι καποιος παπαρας, ισως σημαινει οτι δεν εχει παρει πολλα μαθηματα απο τη ζωη. Και τα μαθηματα της ζωης συνηθως πονανε.

Πολύ κακό αυτο που γράφεις.

Για εσένα που το σκέφτηκες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Πολύ κακό αυτο που γράφεις.

Για εσένα που το σκέφτηκες.

Δεν το πα για κακο. Εχω ταλαιπωρηθει με διαφορα. Οποτε οποιος πιστευει οτι ολα ειναι ιντριγκες και σταριλικια, ειναι λιγο τυχερος γιατι δεντου χουν τυχει ασχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως παιδι ειχα χαιρετησει το Νικο Ριζο στο δρομο, με χαιρετησε εγκαρδια κ μου εχει αφησει π.καλη εντυπωση. το θυμηθηκα. επισης τον Νικο χατζοπουλο το βιολιστη, το ιδιο.

ο χατζοπουλος κατι σκεφτοταν, ηταν αλλου, αλλα συγκεντρωθηκε κ ειπε γεια σου μεγαλε.. καλη φαση

επισης η αρβανιτακη,νταλαρας μετα την συναυλια ηταν εγκαρδιοι για χαιρετισμο. οχι για συζητηση βεβαια

αμα ψαξω θα βρω για πολλους γνωστους ακομη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Michelanjelo είπε

Δεν το πα για κακο. Εχω ταλαιπωρηθει με διαφορα. Οποτε οποιος πιστευει οτι ολα ειναι ιντριγκες και σταριλικια, ειναι λιγο τυχερος γιατι δεντου χουν τυχει ασχημα.

Bγαζει κακία ζήλια μικροψυχία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ηθοποιούς, τραγουδιστές κλπ το καταλαβαίνω κάπως. Άλλα όταν βλέπω κάτι ανεπάγγελτους άεργους influencers/content creators του instagram όμως να το παίζουν ψωνάρες και να χουν καβαλήσει το καλάμι απλά γελάω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Για ηθοποιούς, τραγουδιστές κλπ το καταλαβαίνω κάπως. Άλλα όταν βλέπω κάτι ανεπάγγελτους άεργους influencers/content creators του instagram όμως να το παίζουν ψωνάρες και να χουν καβαλήσει το καλάμι απλά γελάω

Όλα υποκειμενικά είναι και αλλάζουν με τις εποχές.

Την δεκαετία του '60 στην Κρήτη θεωρείτω ντροπή να είναι κάποιος "λυράς", να βγάζει δηλαδή προς το ζην παίζοντας την Κρητική λύρα σε γιορτές. Μετά γνώρισε την επιτυχία ο Ξυλούρης και έγινε "φυσιολογικό".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, star12 είπε

οτι και να κανετε 

αν το δειτε

στο δρομο να περνα

αν τον δειτε σε ενα μπαρακι να τα πινει΄[αμφιβαλλω] 

αν τν δειτε σε ρεστοραντ

αν τον δειτε σε σινεμα

αν τον δειτε σε θεατραν

ΜΗ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ

ΤΟΝ

ΜΠΕΖΟ 

ευχαριστω

θα το μετανιωσετε 

  

Έχω παίξει μπάσκετ με τον Μπέζο πριν 15-20 χρόνια σε ένα ανοιχτό στον Χολαργό,δεξιά της Μεσογείων.αν και ήμουν μικρός μου είχε αφήσει άριστες εντυπώσεις .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Bγαζει κακία ζήλια μικροψυχία.

οχι το αναποδω εννοω. Μακαρι να μη τους χαλασει αποτομα αυτο. Εγω ημουν στην κοσμαρα μου μεχρι που γειωθηκα αποτομα. Ενας καλος μου φιλος ειναι ακομα στην κοσμαρα του και λιγο χαιρομαι που ειναι καπως ανωριμος. Θα θελα κ εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nabuko είπε

Για ηθοποιούς, τραγουδιστές κλπ το καταλαβαίνω κάπως. Άλλα όταν βλέπω κάτι ανεπάγγελτους άεργους influencers/content creators του instagram όμως να το παίζουν ψωνάρες και να χουν καβαλήσει το καλάμι απλά γελάω

Βρηκαν το κοινο τους,μαζεψαν 10κ followers και νομιζουν οτι γιναν διασημοι.

Αν κλεισει το instagram ομως δε θα τους μιλαει ουτε η μανα τους.
Δεν ασχολουμαστε με τετοια ατομα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Don't meet your heroes.

Εχω πολλους και πολλες που ακολουθω,πιο πολυ στον τομεα του fitness,αλλα σε καμια περιπτωση δεν τους ζηλευω.

Ζηλευω μονο αυτα που κανουν.Βεβαια  ολοι αυτοι που ξεχωριζουν στο οτιδηποτε πλεον,δεν εχουν δουλεψει ποτε,ουτε και εχουν αναγκη να δουλεψουν.

Σε αυτο το κομματι τους λυπαμαι θα ελεγα,γιατι δεν θα τα εκτιμησουν ποτε πραγματικα.Π

Συγκεκριμενα βλεπω μια πιτσιρικα με κατι Μ followers,η οποια εχει πολλα εξτριμ σπορ σαν χομπι,αυτη τη ζηλευω λιγο παραπανω.

 

 

Αυτό πως το εννοείς; Θεωρείς πχ πως ο Marques Brownlee δεν έχει δουλέψει σκληρά για να κάνει όσα έχει πετύχει;

Άτομα σαν αυτόν έχουν αφιερώσει όλη τη ζωή τους γύρω από όσα κάνουν, έχουν σπουδάσει σχετικά και έχουν ξεκινήσει από το μηδέν από ένα απλό καναλάκι με λίγες δεκάδες followers. Κι εφόσον έχουν τόση επιτυχία έχουν και κάθε δικαίωμα να ζήσουν και κάτι παραπάνω όσο περνάνε τα χρόνια.

Η επιτυχία ανοίγει πολλές πόρτες και σε βάθος χρόνου. Τα χρήματα λιγότερες και διαφορετικές.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Nabuko είπε

Για ηθοποιούς, τραγουδιστές κλπ το καταλαβαίνω κάπως. Άλλα όταν βλέπω κάτι ανεπάγγελτους άεργους influencers/content creators του instagram όμως να το παίζουν ψωνάρες και να χουν καβαλήσει το καλάμι απλά γελάω

 

1 ώρα πριν, StamTheMan είπε

Βρηκαν το κοινο τους,μαζεψαν 10κ followers και νομιζουν οτι γιναν διασημοι.

Αν κλεισει το instagram ομως δε θα τους μιλαει ουτε η μανα τους.
Δεν ασχολουμαστε με τετοια ατομα.

Συμφωνώ και επαυξάνω, υπήρχαν περιπτώσεις που εκμεταλλεύτηκαν άλλα πρόσωπα, για να κάνουν όνομα, καριέρα, followers, και μετά ούτε να τους κοιτάξουν, η να κάνουν κάποιο δώρο η να πουν ένα ευχαριστώ σε αυτόν που τους βοήθησε να κάνουν όνομα. Αχαριστία at the best.

Έχω πολλά παραδείγματα τέτοιων "influencers/content creators" να πω αλλά δεν θέλω να επεκταθώ στο θέμα.

Επεξ/σία από Pokemon640
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Greektrooper είπε

Καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά είναι εντελώς λάθος αυτή η νοοτροπία. Ο Μπέζος σου λέει...... θεωρείς ότι είμαι καλός ηθοποιός; Ωραία, έλα απλώς στο θέατρο να με δεις. Ούτε αυτόγραφα, ούτε φωτογραφίες, ούτε χαιρετουρες στα εστιατόρια. Αυτή η λεγόμενη παραξενιά που του έχει κολλήσει το σαθρό σύστημα, είναι αυτό που τον ξεχωρίζει και αυτό που συζητάμε εδώ.

Εσύ προφανώς πήγες σε κάποια ιδιωτική στιγμή να του πεις Α, Κύριε Μπέζο είστε καταπληκτικός και και και. Προφανώς σε έκραξε και σου κακοφάνηκε. Τώρα θα μου πεις γιατί άλλοι σταματάνε, χαιρετάνε, φωτογραφίζονται; Ενδεχομένως επειδή είναι πιο ζεστοί σαν άνθρωποι (δεν μας ενδιαφέρει, δεν πρόκειται να τους παντρευτούμε) ενδεχομένως και από υποχρέωση. Η επιβράβευση ενός καλλιτέχνη θα πρέπει να είναι μόνο μέσω του έργου του. Τώρα τα αυτόγραφα, οι φωτογραφίες και τα κυνηγητά στα σούπερ μάρκετ που ψωνίζουν είναι αυτά που εξαγριώνουν αυτούς που ζητούν τα αυτονόητα (βλέπε Μπέζος) και αυτά που γεμίζουν με ψευτοικανοποίηση αυτούς που τους ανεβάζουν σε ένα τοτέμ και τους προσκυνάνε μέρα νύχτα.

Για  να δωσω μια τελικη απαντηση σε ολα τα μυν

ΟΧΙ ΔΕ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΠΟΤΕ ΜΟΥ

ΔΙΑΒΑΣΑ οτι ειπανε ατομα που τον ειδαν απο κοντα και δε ηταν φιλικοσ και δε με αρεσε σε συνεντευξη του παλια που αποκαλεσε φανσ που ρχονται στο καμαρινι για αυτογραφα,,,, μετα τη παρασταση που την εχουν πληρωσει.πυροβολημενουσ....χαρη σε αυτουσ ζει τωρα την οπια ανετη ζωη και αν εχει

Εχω γνωρισει και εγω διασσημουσ,και ειμαι υπερ να μη δινονται αυτογραφα η φωτοσ η να τουσ κυνηγανε οι παπαρατσι

αλλα οταν γνωριζεισ καπιον για πρωτη φορα και λεσ ειμαι απλα φαν τησ δουλεια σασ ,,,,τοτε ενα ευχαριστω ειναι ανθρωπινο

οκ ο καθε ενασ οπωσ το βλεπει 

Επεξ/σία από star12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, star12 είπε

gia να δωσω μια τελικη απαντηση σε ολα τα μυν

ΟΧΙ ΔΕ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΠΟΤΕ ΜΟΥ

ΔΙΑΒΑΣΑ οτι ειπανε ατομα που τον ειδαν απο κοντα και δε ηταν φιλικοσ

και δε με αρεσε σε συνεντευξη του παλια που αποκαλεσε φανσ που ρχονται στο καμαρινι για αυτογραφα μετα τη παρασταση που την εχουν πληρωσει.πυροβολημενουσ....χαρη σε αυτουσ ζει τωρα την οπια ανετη ζωη και αν εχει

εχω γνωρισει και εγω διασσημουσ,και ειμαι υπερ να μη δινονται αυτογραφα η φωτοσ η να τουσ κυνηγανε οι παπαρατσι

αλλα οταν γνωριζεισ καπιον για πρωτη φορα και λεσ ειμαι απλα φαν τησ δουλεια σασ ,,,,τ9τε ενα ευχαριστω ειναι ανθρωπινο

οκ ο καθε ενασ οπωσ το βλεπει 

Spoiler

Προσπάθησε να χρησιμοποιείς κεφαλαίο στην αρχή της πρότασης,και αν μπορείς να μην πατάς το enter οταν τελειώνει η κάθε πρόταση!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...