Προς το περιεχόμενο

Είναι παράνομο να πουλά κάποιος faceplates για το PS5; Η Sony απειλεί με μηνύσεις.


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 17/10/2021 στις 6:50 ΜΜ, mAs_81 είπε

Dbrand απλα θεουληδες!…..τόχανε αναφέρει πιο παλιά για τα εν λόγω faceplates ότι θα γίνει φασαρία,αλλα να δεις ότι στο τέλος θα βγουν απο πάνω!

 

Θεουληδες λέμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/10/2021 στις 8:19 ΜΜ, KyloRen είπε

Κονσόλες υπάρχουν συνέχεια ανεβάζουν στα σαιτ τους plaisio public Germanos πρέπει να τα παρατηρείς κάθε μέρα. Μην περιμένεις να βρεις σε βιτρίνα απόθεμα ούτε μέχρι το 23 λόγο έλλειψης τσιπ 

Φίλε μου γνωρίζω ότι υπαρχει ελειψη από τσιπάκια όμως είναι αδικαιολόγητο να μπαίνω και να ψάχνω σαν ψυχακιας εάν τύχει και βρεθεί κάποιο.προσωπικά δεν με νοιάζει καν η φάση γιατί έχω υπομονή.και επίσης δεν είμαι τόσο φανατικός.έχω το PS4 pro με ssd 2TB και καμμία 60αρια παιχνίδια και το έχω κορνίζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/10/2021 στις 6:10 ΜΜ, icenex είπε

Αυτο συμπερανες απο το σχολιο μου? και οχι οτι γουσταρω αυτην την φαση που εχουν στην δυτικη αττικη? Ετσι για την ιστορια ειμαι απο καρδιτσα που απλα μετακομισα αθηνα στα 10 μου.Θιχτηκες για ποιο λογο?Υπαρχουμε και εμεις που σχολιαζουν καλοπροαιρετα και οχι κακοπροαιρετα οπως νομιζεις.Αλλη φορα σκεψου 2 φορες πριν απαντησεις επιθετικα σε ενα ανθρωπο που δεν ξερεις.

Το σκεφτηκα και εγω, καλο θα ηταν να εχει υποδοχη για μια προεκταση ledoταινιας.

Διάβασε τα γραπτά σου. ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΒΓΑΛΕ ΣΥΜΠΈΡΑΣΜΑ. Διάβασε τι έγραψες. Επίσης το ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΙΣ... Μιλάς για καγκουρες και αναφέρεσαι και στο πρώτο σχόλιο και στο δεύτερο ΜΟΝΟ στην Δυτική Αττική.  Τι σε κάνει να υποθέτεις (???) , να νομίζεις (???), να συμπεραίνεις (???), και να συσχετιζεις τους καγκουρες με την Δυτική Αττική και μόνο με αυτή ???? Επίσης κάνεις υποδείξεις, να σκέφτομαι 2 φορές πριν απαντήσω κλπ, κλπ, κλπ. Όσο εσύ θα προσβάλεις, γιατί αυτό κανείς, όσους έχουμε μεγαλώσει , ή είμαστε από την Δυτική Αττική, έτσι θα σου απαντούν. Απορώ που νομίζεις κιόλας, ότι σχολιάζεις καλοπροαίρετα, προσβάλλοντας, όλους εμάς. Κάνε την αυτοκριτική σου και μπορεί να καταλάβεις πόσο λάθος είσαι. Αν δεν μπορείς, δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, jimagas99 είπε

Διάβασε τα γραπτά σου. ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΒΓΑΛΕ ΣΥΜΠΈΡΑΣΜΑ. Διάβασε τι έγραψες. Επίσης το ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΙΣ... Μιλάς για καγκουρες και αναφέρεσαι και στο πρώτο σχόλιο και στο δεύτερο ΜΟΝΟ στην Δυτική Αττική.  Τι σε κάνει να υποθέτεις (???) , να νομίζεις (???), να συμπεραίνεις (???), και να συσχετιζεις τους καγκουρες με την Δυτική Αττική και μόνο με αυτή ???? Επίσης κάνεις υποδείξεις, να σκέφτομαι 2 φορές πριν απαντήσω κλπ, κλπ, κλπ. Όσο εσύ θα προσβάλεις, γιατί αυτό κανείς, όσους έχουμε μεγαλώσει , ή είμαστε από την Δυτική Αττική, έτσι θα σου απαντούν. Απορώ που νομίζεις κιόλας, ότι σχολιάζεις καλοπροαίρετα, προσβάλλοντας, όλους εμάς. Κάνε την αυτοκριτική σου και μπορεί να καταλάβεις πόσο λάθος είσαι. Αν δεν μπορείς, δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω .

Οντως τωρα, θιχτηκες που "μας" είπε κάγκουρες? (Δυτική Αττικη μένω)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, jimagas99 είπε

Διάβασε τα γραπτά σου. ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΒΓΑΛΕ ΣΥΜΠΈΡΑΣΜΑ. Διάβασε τι έγραψες. Επίσης το ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΙΣ... Μιλάς για καγκουρες και αναφέρεσαι και στο πρώτο σχόλιο και στο δεύτερο ΜΟΝΟ στην Δυτική Αττική.  Τι σε κάνει να υποθέτεις (???) , να νομίζεις (???), να συμπεραίνεις (???), και να συσχετιζεις τους καγκουρες με την Δυτική Αττική και μόνο με αυτή ???? Επίσης κάνεις υποδείξεις, να σκέφτομαι 2 φορές πριν απαντήσω κλπ, κλπ, κλπ. Όσο εσύ θα προσβάλεις, γιατί αυτό κανείς, όσους έχουμε μεγαλώσει , ή είμαστε από την Δυτική Αττική, έτσι θα σου απαντούν. Απορώ που νομίζεις κιόλας, ότι σχολιάζεις καλοπροαίρετα, προσβάλλοντας, όλους εμάς. Κάνε την αυτοκριτική σου και μπορεί να καταλάβεις πόσο λάθος είσαι. Αν δεν μπορείς, δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω .

Να ξοδεύεις χιλιάρικα για ηχοσύστημα να σε ακούνε από το Περιστέρι στην Πετρούπολη , για να έρθει ο  jimagas99 να λέει ότι δεν είσαι καγκουρας! Ε ΟΧΙ ΚΥΡΙΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, UncleKim είπε

Οντως τωρα, θιχτηκες που "μας" είπε κάγκουρες? (Δυτική Αττικη μένω)

Καλά κάνεις και μένεις Δ.Α. ρε φίλε. Αλλά δεν νομίζω,  όλοι εμείς που μένουμε Δ.Α.,  ότι είμαστε μόνο εμείς καγκουρες και οι άλλοι απλώς μας αντιγράφουν, χωρίς να είναι καγκουρες. Ούτε έχουμε την πανελλήνια αποκλειστικοτητα να είμαστε μόνο εμείς οι καγκουρες , επειδή έτυχε να γεννηθουμε ή και να μένουμε Δ. Α. 

1 ώρα πριν, Tamtiriri είπε

Να ξοδεύεις χιλιάρικα για ηχοσύστημα να σε ακούνε από το Περιστέρι στην Πετρούπολη , για να έρθει ο  jimagas99 να λέει ότι δεν είσαι καγκουρας! Ε ΟΧΙ ΚΥΡΙΕ

Δεν λέω ότι δεν είσαι καγκουρας, μην σε προσβάλλω κιόλας. Απλώς διευκρινίζω, ότι τα ίδια κάνει και ο νεαρός από τον Κορυδαλλό , τα ίδια και ο νεαρός από την Ηλιούπολη, τα ίδια και ο νεαρός από την Αλεξανδρούπολη ( τυχαία επιλογή περιοχών, συγγνώμη) , αλλά ο τυπαρας, λέει ότι αφού και αυτός κάνει τα ίδια, όμως δεν μένει Δ.Α. άρα δεν είναι καγκουρας, παρόλο που του αρέσει αυτό που κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jimagas99 είπε

Καλά κάνεις και μένεις Δ.Α. ρε φίλε. Αλλά δεν νομίζω,  όλοι εμείς που μένουμε Δ.Α.,  ότι είμαστε μόνο εμείς καγκουρες και οι άλλοι απλώς μας αντιγράφουν, χωρίς να είναι καγκουρες. Ούτε έχουμε την πανελλήνια αποκλειστικοτητα να είμαστε μόνο εμείς οι καγκουρες , επειδή έτυχε να γεννηθουμε ή και να μένουμε Δ. Α. 

Έστω οτι σε λέει κάποιος κάγκουρα στο Insomnia. Όντως θίχτηκες?

Πάντως αναλογικά, ισχύει. Οι περισσότεροι κάγκουρες λόγω και όγκου πληθησμού αναλογικά είναι από Δ.Α.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2021 στις 2:53 ΜΜ, KyloRen είπε

Δε πάνε να κάνουν κωλοτουμπες εμείς προλάβαμε πάντως 👌👌

IMG_20210924_125839_copy_3338x4813.jpg

πωπω, κοντα στα 1000€ ειναι αυτη η φωτογραφεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, jimagas99 είπε

Διάβασε τα γραπτά σου. ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΒΓΑΛΕ ΣΥΜΠΈΡΑΣΜΑ. Διάβασε τι έγραψες. Επίσης το ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΙΣ... Μιλάς για καγκουρες και αναφέρεσαι και στο πρώτο σχόλιο και στο δεύτερο ΜΟΝΟ στην Δυτική Αττική.  Τι σε κάνει να υποθέτεις (???) , να νομίζεις (???), να συμπεραίνεις (???), και να συσχετιζεις τους καγκουρες με την Δυτική Αττική και μόνο με αυτή ???? Επίσης κάνεις υποδείξεις, να σκέφτομαι 2 φορές πριν απαντήσω κλπ, κλπ, κλπ. Όσο εσύ θα προσβάλεις, γιατί αυτό κανείς, όσους έχουμε μεγαλώσει , ή είμαστε από την Δυτική Αττική, έτσι θα σου απαντούν. Απορώ που νομίζεις κιόλας, ότι σχολιάζεις καλοπροαίρετα, προσβάλλοντας, όλους εμάς. Κάνε την αυτοκριτική σου και μπορεί να καταλάβεις πόσο λάθος είσαι. Αν δεν μπορείς, δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω .

Οκ δικαιωμα σου να θιχτηκες αλλα δεν θα σου ζητησω και συγνωμη γιατι μαλλον εσυ εισαι ο λορδος και μαλιστα απο δυτικη αττικη.Προσωπικα εγω σαν καγκουρας απο καρδιτσα το εχω τιμη μου και καμαρι μου και μακαρι να ημουν και γεννημα θρεμα δυτικης αττικης.

Παντου υπαρχουν καγκουρες και ενα τρανο παραδειγμα ειναι ο βολος και η λαρισα που εχουν κ αυτοι αρκετους αλλα η ΔΑ θα μπορουσε καποιος να πει οτι ειναι η πρωτευουσα πως να το κανουμε και στην τελικη τα περισσοτερα παιδια εδω στο φορουμ ειναι απο αθηνα οποτε το σχολιο μου στοχευε ολους αυτους που εχουν την καγκουρια τιμη τους και καμαρι τους και μενουν ΔΑ οπως εγω.Εξου και το σχολιο μου καλοπροαιρετα εγω προσωπικα δεν το θεωρω οτι καποιος με προσβαλει οταν με πει καγκουρα.Αυτος ειμαι γιατι να προσβληθω απο κατι που ισχυει και στην τελικη δεν ειπα πουθενα οτι ολοι στην ΔΑ ειναι καγκουρες απλα οτι ειναι οι πρωτεργατες :P

Περα απο αυτο δεν θα κατσω να το συνεχισω νομιζω σου απαντησαν και τα υπολοιπα μελη, που πηρες αυτο το σχολιο-λεξη κατακαρδα.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2021 στις 4:32 ΜΜ, icenex είπε

Οκ δικαιωμα σου να θιχτηκες αλλα δεν θα σου ζητησω και συγνωμη γιατι μαλλον εσυ εισαι ο λορδος και μαλιστα απο δυτικη αττικη.Προσωπικα εγω σαν καγκουρας απο καρδιτσα το εχω τιμη μου και καμαρι μου και μακαρι να ημουν και γεννημα θρεμα δυτικης αττικης.

Παντου υπαρχουν καγκουρες και ενα τρανο παραδειγμα ειναι ο βολος και η λαρισα που εχουν κ αυτοι αρκετους αλλα η ΔΑ θα μπορουσε καποιος να πει οτι ειναι η πρωτευουσα πως να το κανουμε και στην τελικη τα περισσοτερα παιδια εδω στο φορουμ ειναι απο αθηνα οποτε το σχολιο μου στοχευε ολους αυτους που εχουν την καγκουρια τιμη τους και καμαρι τους και μενουν ΔΑ οπως εγω.Εξου και το σχολιο μου καλοπροαιρετα εγω προσωπικα δεν το θεωρω οτι καποιος με προσβαλει οταν με πει καγκουρα.Αυτος ειμαι γιατι να προσβληθω απο κατι που ισχυει και στην τελικη δεν ειπα πουθενα οτι ολοι στην ΔΑ ειναι καγκουρες απλα οτι ειναι οι πρωτεργατες :P

Περα απο αυτο δεν θα κατσω να το συνεχισω νομιζω σου απαντησαν και τα υπολοιπα μελη, που πηρες αυτο το σχολιο-λεξη κατακαρδα.

Κάνε την αυτοκριτική σου. Είναι ανδρισμός να ζητάς συγγνώμη όταν αναγνωρίζεις έστω και καθυστερημένα τα λάθη σου. Μπορείς να χαρακτηρίζεις τον εαυτό σου και ΜΟΝΟΝ αυτόν , όπως γουστάρεις. Και να χαίρεσαι , ή να  αποτελεί τιμή για σένα ο οποίος χαρακτηρισμός. Δεν είναι όμως όλοι το ίδιο , όπως εσύ. Άσε τους χαρακτηρισμούς, που σε κάνουν να νιώθεις τιμή για τον εαυτό σου, μακριά από τους άλλους. Μην τσουβαλιαζεις, τους πάντες και νομίζεις ότι τους ...τιμας όπως λες. 

Στις 20/10/2021 στις 12:08 ΜΜ, UncleKim είπε

Έστω οτι σε λέει κάποιος κάγκουρα στο Insomnia. Όντως θίχτηκες?

Πάντως αναλογικά, ισχύει. Οι περισσότεροι κάγκουρες λόγω και όγκου πληθησμού αναλογικά είναι από Δ.Α.

Σου εξηγώ ότι αναφέρεται ΜΟΝΟ στην Δ.Α  και ότι όλοι οι υπόλοιποι Έλληνες καγκουρες, δεν είναι  καγκουρες επειδή δεν μένουν ή κατάγονται από Δ.Α . Απλά  προσπαθούν , να τους μοιάσουν και τους μιμούνται χωρίς να είναι τελικά . Τι δεν καταλαβαίνεις στο σκεπτικό του . Δεν λέω πουθενά ότι θιχτηκα. Απλά λέω ότι όσοι συμπεριφέρονται ως καγκουρες, είναι καγκουρες και βρίσκονται παντού σε όλη την Ελλάδα. Σε όλη όμως. Δεν αποτελεί αποκλειστικότητα της Δ.Α . και ας είναι η συντριπτική πλειοψηφία των καγκουραιων στην Δ.Α.  Ελπίζω να στο εξήγησα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, jimagas99 είπε

Κάνε την αυτοκριτική σου. Είναι ανδρισμός να ζητάς συγγνώμη όταν αναγνωρίζεις έστω και καθυστερημένα τα λάθη σου. Μπορείς να χαρακτηρίζεις τον εαυτό σου και ΜΟΝΟΝ αυτόν , όπως γουστάρεις. Και να χαίρεσαι , ή να  αποτελεί τιμή για σένα ο οποίος χαρακτηρισμός. Δεν είναι όμως όλοι το ίδιο , όπως εσύ. Άσε τους χαρακτηρισμούς, που σε κάνουν να νιώθεις τιμή για τον εαυτό σου, μακριά από τους άλλους. Μην τσουβαλιαζεις, τους πάντες και νομίζεις ότι τους ...τιμας όπως λες. 

Σου εξηγώ ότι αναφέρεται ΜΟΝΟ στην Δ.Α  και ότι όλοι οι υπόλοιποι Έλληνες καγκουρες, δεν είναι  καγκουρες επειδή δεν μένουν ή κατάγονται από Δ.Α . Απλά  προσπαθούν , να τους μοιάσουν και τους μιμούνται χωρίς να είναι τελικά . Τι δεν καταλαβαίνεις στο σκεπτικό του . Δεν λέω πουθενά ότι θιχτηκα. Απλά λέω ότι όσοι συμπεριφέρονται ως καγκουρες, είναι καγκουρες και βρίσκονται παντού σε όλη την Ελλάδα. Σε όλη όμως. Δεν αποτελεί αποκλειστικότητα της Δ.Α . και ας είναι η συντριπτική πλειοψηφία των καγκουραιων στην Δ.Α.  Ελπίζω να στο εξήγησα. 

Καλα αστο και μονο οτι καταλαβες οτι καταλαβες και δεν ειπα πουθενα οτι οι υπολοιποι καγκουρες της ελλαδος ειναι γιαλατζι απλα οι καγκουρες της ΔΑ ειναι οι πρωτομαστορες, το σταματαω εδω..Και μια χαρα αντρας ειμαι και ξερω να ζηταω συγνωμη οταν εγω κρινω οτι εκανα λαθος οχι εσυ.Κανε μου μια χαρουλα σε παρακαλω κανε στο προφιλ μου μια αγνοηση να μην διαβαζεις οτι γραφω γιατι μου φαινεται εχουμε προβλημα συνενοησης εμεις οι 2.Θα σε κανω και εγω μην σκας δεν χρειαζεται να κατσω να βγαλω ακρη με καποιον σαν του λογου σου.Δεν χρειαζεται κανενας απο τους 2 μας να χαλαει φαια ουσια. Over and out block delete απο μενα οποτε μην μπεις στον κοπο να απαντησεις.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε ένα μαρκαδόρο, ζωγραφίστε ότι θέλετε πάνω του και αφήστε τους να κουρεύονται γιατί μάλλον έχουμε χάσει την μπάλα με τα δικαιώματα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...