Προς το περιεχόμενο

Εμβασμα στην τραπεζα


giorgos12355

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Μιας και πιάσατε τους ελέγχους και την εφορία, τι ισχύει για προστατευομενο μέλος (στον πατέρα ασφαλισμένος)? Έχω ένα κάποιο ποσό στην τράπεζα το οποίο πάω και το καταθέτω εγώ, συνήθως από ΑΤΜ μιας και γκισέ θέλει αν δεν κάνω λάθος >1000

Ότι ισχύει και για απροστάτευτο μέλος, σε περίπτωση ελέγχου θα σου ζητήσουν να αποδείξεις αν είναι φορολογημένα, και αν δεν είναι θα σε βάλουν να πληρώσεις το φόρο που αναλογεί σε αυτά.

Και φυσικά το αν θα ασχοληθούν έχει να κάνει με αυτό που δεν λες, δλδ το πόσα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Προσωπικά πιστεύω πως είναι πολύ απίθανο να ασχοληθεί κάποιος.

Από ποιο πόσο και πάνω ανεβαίνουν οι πιθανότητες για έλεγχο? Οκ καταλαβαίνω ότι ακόμα και τώρα υπάρχουν πιθανότητες, αλλά γενικά βάζω μικρά ποσά και όχι σταθερά, πχ όπως ο op 800 κάθε μήνα. 

Ρωτάω γιατί ασχολούμαι και με mining (οκ με 1 κάρτα) από το οποίο δεν έχω εξαργυρωσει κάτι ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Από ποιο πόσο και πάνω ανεβαίνουν οι πιθανότητες για έλεγχο? Οκ καταλαβαίνω ότι ακόμα και τώρα υπάρχουν πιθανότητες, αλλά γενικά βάζω μικρά ποσά και όχι σταθερά, πχ όπως ο op 800 κάθε μήνα. 

Ρωτάω γιατί ασχολούμαι και με mining (οκ με 1 κάρτα) από το οποίο δεν έχω εξαργυρωσει κάτι ακόμα

Δεν ξέρω, δεν έχω υπόψιν στατιστικές που να σχετίζονται με αυτό ώστε να σου κάνω ανάλυση πιθανοτήτων ανάλογα με το ύψος του ποσού. Απλά όπως είπα και παραπάνω με μικρά ποσά δεν θα ασχοληθούν επειδή δεν αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8K περίπου αρχίζουν και τους μπαινουν ψύλλοι...

το θέμα ειναι η συχνότητα που δινεις στοχο .. αν ειναι καθε μήνα και ειναι σταθερο υπαρχει πρόβλημα ... θα προκυψει μάλλον γιατι προσδίδει εισόδημα απο κατι που επανναλαμβανεται και ισως ζητησουν παραπάνω στοιχεία

Καλυτερα να βαλεις 3Κ μπαμ μια φορά και μετα χιλιαρικα καθε τοσο , παρά αυτο που γινεται 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Το θέμα είναι το πως γίνονται αυτοί οι δειγματοληπτικοί έλεγχοι.

Σίγουρα δεν κάθονται να ελέγξουν αφμ ή ονόματα ή λογαριασμούς στην τύχη, δεν θα έβρισκαν ποτέ τίποτα έτσι, κάποιους αλγόριθμους βάζουν και ελέγχουν μόνο αν διαπιστώσουν ύποπτες συναλλαγές.

Και εγω αυτο πιστευω. Είναι ενα πρόγραμμα που "τρέχει" στις βάσεις δεδομένων και βγάζει τα αποτελέσματα. Άνθρωπος να το κανει απίθανο καθότι ειναι τεράστιο το νούμερο από τις συναλλαγές που εκτελούνται το δευτερόλεπτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντωμεταξύ επειδή σε άλλο θέμα συζητούσαμε περι οικονομικών και αποταμίευσης, καθως και πολλές φορές γίνονται παρόμοιες συζητήσεις, βλέπετε ότι οι μισοί δηλώνουν άνεργοι με 0 εκκαθαριστικό αλλά τα εισερχόμενα εμβάσματα πάνε κι έρχονται.....και πολλές φορές μεγαλύτερα απ ότι σε εργαζόμενους

Πόσες φορές άτομα με 0 εισόδημα στα χαρτιά έχουν ζητήσει γνώμες για το πως θα αγοράσουν το αυτοκίνητο που θέλανε ή ό,τι άλλο;

Κατα τα άλλα δε έχουμε λεφτά, ζούμε με το βασικό και δε μπορούμε να αποταμιεύσουμε. Είναι αυτό που έλεγα ότι τα επίσημα στοιχεία απέχουν πολύ από την πραγματικότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

Και εγω αυτο πιστευω. Είναι ενα πρόγραμμα που "τρέχει" στις βάσεις δεδομένων και βγάζει τα αποτελέσματα. Άνθρωπος να το κανει απίθανο καθότι ειναι τεράστιο το νούμερο από τις συναλλαγές που εκτελούνται το δευτερόλεπτο.

Ε ναι, και σε αυτό το πρόγραμμα βάζουν συγκεκριμένους παραμέτρους, και σίγουρα μία από αυτές είναι οι επαναλαμβανόμενες μεταφορές ίδιων ποσών κάθε μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...