Προς το περιεχόμενο

5 παιχνίδια που σας έκαναν τον gamer που είστε σήμερα!


fotskot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλιός gamer και εγώ, δεν ξέρω από που να αρχίσω και που να τελειώσω οπότε θα διαλέξω 1+1 παιχίδι ανά κατηγορία που μου αρέσει και με επηρέασε περισσότερο:

Jrpg: Final Fantasy VII. Για μένα είναι το goat, θα μπορούσα να σταματήσω εδώ τη λίστα. (Runner up: Xenogears)

Wrpg: Witcher 3. Αντικειμενικά ίσως το goat μέχρι στιγμής (Runner up: Witcher 2)

Adventure: Broken sword. Δεν είναι το καλύτερο προφανώς, είναι όμως το αγαπημένο μου (Runner up: Indiana Jones and the fate of Atlantis)

Sports: Tehkan World cup. Ακόμα το παίζω σε MAME... (Runner up: Sensible world of soccer)

Racing: Super Mario Kart. Το παλιό, το ορθόδοξο σε snes. (Runner up: Outrun)

Platform: Sonic the hedgehog. Love at first sight! (Runner up: Super Mario Bros 3)

Honorable mention: Fps/Multiplayer: Unreal Tournament. Το βάζω απλά επειδή είχε πέσει απίστευτο κάψιμο...

Επεξ/σία από chrisde
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, chrisde είπε

Wrpg: Witcher 3. Αντικειμενικά ίσως το goat μέχρι στιγμής (Runner up: Witcher 2)

To πρώτο open world game που τελείωσα 100% μαζί με τα dlc του (πολλές, πάρα πολλές ώρες).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fotskot είπε

Και μια εύφημος μνεία και από εμένα. Μιας και ξεκίνησα σαν adventure - ας (άσχετα πως έχω καταλήξει) και έχω μεγαλώσει παρέα με PC Magazine και Τσουρινάκη, δεν γίνεται να μην αναφέρω και τη σειρά Leasure suit Larry (και συγκεκριμένα το 2 και το 3). Με δίδαξαν πολλά 😂

Και PC MASTER με Γιάννη Πατρίκο . . .

Τι ωραία που ήταν...

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Indiana Jones and the Last Crusade. Το πρώτο adventure που είχα πιάσει στα χέρια μου, δεν ήξερα καν ότι υπήρχε σύστημα Save/Load, όποτε έχανα σε ένα συγκεκριμένο σημείο (δεν θυμάμαι αν ήταν εκεί που έσπαγες ένα πλακάκι σε μια συγκεκριμένη αίθουσα του μουσείου για να περάσεις κάτω στις κατακόμβες ή αργότερα) ή έπρεπε να το κλείσω γενικά, την επόμενη φορά το ξεκινούσα πάλι από την αρχή. 😔

2. Monkey Island 1+2.

3. Dune 2 και μετά έπαιξα το 1.

4. X-COM Terror from the Deep και μετά έπαιξα το Enemy Unknown. Πιο μετά Jagged Alliance σε παρόμοιο στυλ.

5. Diablo 2.

6. Civilization και μετά Colonization.

7. Lakers VS Celtics και μετά TV Sports Basketball με το edit mode που είχα κάτσει και είχα κάνει ολόκληρο το πρωτάθλημα της Α1 μόνος μου.

8. Wolfenstein 3D και αργότερα Doom

9. Warcraft 1+2

10. Test Drive 3

11. Larry 1

12. Battle Chess

13. F-117 (αν και από τότε δεν θυμάμαι να έχω ξαναπιάσει flight simulator)

14. Flashback

15. Theme Park.

16. Fallout 2

Πολλές ώρες να πάρει, και έβαλα μόνο αυτά που θυμάμαι να έχω φάει τις περισσότερες ώρες. Σίγουρα θα ξεχνάω πολλά...

4 λεπτά πριν, Admir4l είπε

Και PC MASTER με Γιάννη Πατρίκο . . .

Τι ωραία που ήταν...

Προσωπικά πάντως ένας φίλος με είχε μυήσει στο USER.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Admir4l είπε
2 ώρες πριν, fotskot είπε

Και μια εύφημος μνεία και από εμένα. Μιας και ξεκίνησα σαν adventure - ας (άσχετα πως έχω καταλήξει) και έχω μεγαλώσει παρέα με PC Magazine και Τσουρινάκη, δεν γίνεται να μην αναφέρω και τη σειρά Leasure suit Larry (και συγκεκριμένα το 2 και το 3). Με δίδαξαν πολλά 😂

Και PC MASTER με Γιάννη Πατρίκο . . .

Τι ωραία που ήταν...

PC Master εννοούσα! Πως το πήγα στο PC magazine δεν έχω ιδέα!

Πατρίκος - Τσουρινάκης και τα γνωστά μπουντρούμια για όσους γνωρίζουν...

Επεξ/σία από fotskot
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Monkey Island 1+2

2. Τα Indiana Jones

3. TV Sport basketball

4. Sensible soccer

5. Rick dangerous

6. Silent Hill

7. Tomb raider

8. Τα command & conquer

9. Τα Ουφάδικα (Τα μαγαζια με τα ηλεκτρονικά για όσους δεν κατάλαβαν)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fotskot είπε

Και μια εύφημος μνεία και από εμένα. Μιας και ξεκίνησα σαν adventure - ας (άσχετα πως έχω καταλήξει) και έχω μεγαλώσει παρέα με PC Master και Τσουρινάκη, δεν γίνεται να μην αναφέρω και τη σειρά Leasure suit Larry (και συγκεκριμένα το 2 και το 3). Με δίδαξαν πολλά 😂

Ο φίλος μας ο Λάρρυ ναι.

Παίζει να ήταν 10 δισκέτες το παιχνίδι ξερω γω

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...