Προς το περιεχόμενο

iphone 13 pro max προπαραγγελιες πλαισιο


Pwpwpw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Όταν όλες οι αλυσίδες και μάλιστα σε πολλές χώρες έχουν το ίδιο θέμα, σημαίνει ότι φταίει η Apple που δεν τους δίνει ένα ξεκάθαρο χρονοδιάγραμμα για να ενημερώσουν αντίστοιχα τους πελάτες τους.

Το μόνο λάθος των καταστημάτων είναι που συνεχίζουν να διαφημίζουν τα προϊόντα, ενώ δεν έχουν ιδέα καν πότε θα παραδώσουν.

 

Ακριβώς! Υπάρχουν σοβαροί Apple Premium Resellers στο εξωτερικό, που δεν σε αφήνουν να βάλεις στο καλάθι το προιόν και γραφούν απλά ότι το προιόν αναμένεται. Και όχι αυτή η κατάντια που έχουμε εδώ με το "Αναμένεται Σύντομα" με την δήθεν αντιπροσωπεία istorm και infoquest που έχουν 3 αστέρια στις αξιολογήσεις google. Μεγάλο φάουλ των καταστημάτων που κάνουν προπαραγγελίες και ζητούν και προπληρωμή. DAY 1 και εννοώ το Σεπτέμβριο υπήρχαν σε άλλες χώρες που έχουν και αυτές αντιπροσωπία και όχι επίσημο apple store κομμάτια να τα αγοράσεις και όχι να ανοίξουν οι προπααραγγελίες και να το προπληρώσεις κιόλας... 20 Σεπτεμβρίου εγώ τα είδα όλα από κοντά σε ανατολικοευρωπαική χώρα και είχε τεμάχια να αγοράσω επι τόπου. Όχι αυτή η κατάντια που έχουμε εδώ με την infoquest να τα φέρνει για display τον Οκτώβριο και 2 μήνες μετά την κυκλοφορία να έχει φέρει ελάχιστα κομμάτια και αν τύχει και τους πάρεις τηλέφωνο ή πας από ένα κατάστημα istorm να έχουν και ύφος που κατάφεραν και έφεραν το display unit τελευταίοι στην Ευρώπη ή να είναι γενικά αγενείς με τους πελάτες.

Επεξ/σία από bioentre
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Antonisandros7 είπε

Άντε καλορίζικο , για να δουμε ποτε θα παρουμε σειρα !!!

σου έστειλαν καποιο μηνημα πριν στο στείλουν η ετσι απροειδοποίητα ;;

Με κάλεσαν να πληρώσω πρώτα 2 μέρες πριν και μετά το στείλανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγω παντως ειδα εχθες  ενα pro max 256gb ως αμεσα διαθεσιμο σε ενα σκρουτομαγαζο, σε κανονικοτατη τιμη χωρις καπελο οπως συνηθιζεται τελευταια λογο της καταστασης.Εριξα παραγγελια χωρις να πιστευω οτι θα παραλαβω, αλλα τελικα σημερα το μεσημερι ηρθε στην πορτα μου, αμεση παραλαβη σε μια εργασιμη και μαλιστα μου ειχε και μεσα στο πακετακι και θηκουλα και τζαμακι δωρο.

Και στο πλαισιο ειμαι σχεδον ενα μηνα με προπαραγγελια χωρις καμια ενημερωση και χωρις ουτε μια στοιχειωδη ημερομηνια παραλαβης.Θα ριξω και μια ακυρωση την προπαραγγελια και αντε γεια.

 

iphonee.jpg

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pwpwpw είπε

Eγω παντως ειδα εχθες  ενα pro max 256gb ως αμεσα διαθεσιμο σε ενα σκρουτομαγαζο, σε κανονικοτατη τιμη χωρις καπελο οπως συνηθιζεται τελευταια λογο της καταστασης.Εριξα παραγγελια χωρις να πιστευω οτι θα παραλαβω, αλλα τελικα σημερα το μεσημερι ηρθε στην πορτα μου, αμεση παραλαβη σε μια εργασιμη και μαλιστα μου ειχε και μεσα στο πακετακι και θηκουλα και τζαμακι δωρο.

Και στο πλαισιο ειμαι σχεδον ενα μηνα με προπαραγγελια χωρις καμια ενημερωση και χωρις ουτε μια στοιχειωδη ημερομηνια παραλαβης.Θα ριξω και μια ακυρωση την προπαραγγελια και αντε γεια.

 

iphonee.jpg

Έχεις προπληρώσειστο πλαίσιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2021 στις 4:31 ΜΜ, miltosza είπε

Μολις με πήρανε τηλ απο Πλαισιο οτι ήρθε η συσκευη μου, μου στείλανε μαιλ να κανω την πληρωμή και Παρασκευή θα είναι στον χώρο μου! Για να δούμε! iphone 13 pro 256 sierra blue

Πότε το είχες παραγγείλει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, bioentre είπε

Έχεις προπληρώσειστο πλαίσιο?

Φυσικα και οχι, αν μου ζητουσανε να προπληρωσω μια προπαραγγειλια με αγνωστο χρονο παραδοσης οπως λενε, δεν θα το προχωρουσα καν. Αλλα ουτε μου ζητηθηκε απο την μερια τους κατι τετοιο.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Φυσικα και οχι, αν μου ζητουσανε να προπληρωσω μια προπαραγγειλια με αγνωστο χρονο παραδοσης οπως λενε, δεν θα εκανα καν πρεοπαραγγελια. Αλλα ουτε μου ζητηθηκε απο την μερια τους κατι τετοιο.

Ε μην τους ενημερώνεις καν :P Δεν φταίει βέβαια και τόσο το πλαίσιο, όσο η αντιπροσωπεία πιστεύω.

Ξαναέγραψα πως είμαιστε οι τελευταίοι στην Ευρώπη και ενημερώνω πως σε χώρες της Ευρώπης που τα νεα iphones έχουν έρθει από Σεπτέμβριο και όχι αυτή η γελιότητα του istorm με τον Οκτώβριο και το καβαλημένο καλάμι, αυτή τη στιγμή εδώ και 20 μέρες έχουν και εκεί ελλείψεις, άρα μιας και είμαστε οι τελευταίοι στην Ευρώπη εξαιτίας της αντιπροσωπίας infoquest, ο Δεκέμβριος που γράφετε είναι το καλό σενάριο για ελληνική εισαγωγή.... Αν έρθει τίποτα θα έρθει τέλος του χρόνου στην καλύτερη όπως συνηθίζεται.

Το ότι μπορείς να βρεις το iphone κανονικά από σκρουτζ, ενώ στην αντιπροσωπεία δεν υπάρχει όχι μόνο ούτε για δείγμα, αλλά δεν υπάρχει και κανένα χρονοδιάγραμμα παραλαβής κλπ., λέει πολλά... για την όλη οργάνωση στην infoquest, κάτι που φαίνεται βέβαια και στο χρόνο αναμονής στη γραμμή του istorm και την όλη εμπειρία αγοράς και service στα καταστήματά τους που δυστυχώς παίρνει μπαλά και όλους τους άλλους resellers. 

Επεξ/σία από bioentre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, bioentre είπε

Ε μην τους ενημερώνεις καν :P Δεν φταίει βέβαια και τόσο το πλαίσιο, όσο η αντιπροσωπεία πιστεύω.

Ξαναέγραψα πως είμαιστε οι τελευταίοι στην Ευρώπη και ενημερώνω πως σε χώρες της Ευρώπης που τα νεα iphones έχουν έρθει από Σεπτέμβριο και όχι αυτή η γελιότητα του istorm με τον Οκτώβριο και το καβαλημένο καλάμι, αυτή τη στιγμή εδώ και 20 μέρες έχουν και εκεί ελλείψεις, άρα μιας και είμαστε οι τελευταίοι στην Ευρώπη εξαιτίας της αντιπροσωπίας infoquest, ο Δεκέμβριος που γράφετε είναι το καλό σενάριο για ελληνική εισαγωγή.... Αν έρθει τίποτα θα έρθει τέλος του χρόνου στην καλύτερη όπως συνηθίζεται.

Το ότι μπορείς να βρεις το iphone κανονικά από σκρουτζ, ενώ στην αντιπροσωπεία δεν υπάρχει όχι μόνο ούτε για δείγμα, αλλά δεν υπάρχει και κανένα χρονοδιάγραμμα παραλαβής κλπ., λέει πολλά... για την όλη οργάνωση στην infoquest, κάτι που φαίνεται βέβαια και στο χρόνο αναμονής στη γραμμή του istorm και την όλη εμπειρία αγοράς και service στα καταστήματά τους που δυστυχώς παίρνει μπαλά και όλους τους άλλους resellers. 

Oχι φιλε μου εχουν και τα καταστηματα ευθυνη. Σημερα διαβασα σε γειτονικο φορουμ οτι καποιος σε καποια μεγαλη αλυσιδα (δεν ελεγε πια) εβαλε γνωστο-κοινος βυσμα- ενημερωθηκε απο το βυσμα  οτι στην εβδομαδα που διανυουμε θα εχει παραλαβη συσκευων,  και μεσα σε 3 μερες  ειχε συσκευη στα χερια του. Δηλαδη αν οντως ισχυει το παραπανω και δεν ειναι παπατζες , σημαινει οτι αν εχεις μπαρμπα στην κορωνη τσιμπας την συσκευη  "τρωγωντας την" απο τον κακομοιρογλου που προπαρηγγειλε και μπορει να εχει προεξοφλησει και ολας.Επισης εχει παρει το ματι μου ουκ ολιγες συσκευες σε αγγελιες προς πωληση, που εχουν αγοραστει φανταζομαι με τιμολογιο απο αλυσιδες με σκοπο την μεταπωληση και το ευκολο κερδος, αυτοι πως τις βρισκουν και καποιοι αλλοι εχουν προπαραγγειλει απο day 1 και δεν εχουν την παραμικρη ενημερωση.

Προφανως και υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας αλλα πιστευω οτι και τα καταστηματα δεν σεβονται σε καποιες περιπτωσεις τον καταναλωτη. Ουτε ενημερωνουν ουτε τιποτα, παιρνεις τηλεφωνο να μαθεις και εχουν βαλει κασετα "δεν εχουμε ενημερωση απο τον προμηθευτη", εγω αυτο το δεν εχουμε ενημερωση δυσκολευομαι να το πιστεψω, δεν ειναι δυνατον να μην τους εχει δωσει ενα χρονοδιαγραμμα η apple.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...