Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, panagiotis1988 είπε

παιζει κανονικα.

 

το username το βρισκεις στο https://myaccount.nova.gr/site/index παλι οπως πριν και πας στην επιλογη "αλλαγη pin" και το βλεπεις και password ειναι ή το pin ή το password της εισοδου σου στο myaccount - εγω εχω το ιδιο για αυτο δεν ξερω το τι ισχυει

ευχαριστώ....αν μπω απο υπολογιστή αυτός μετράει ως 1 συσκευή απο τις 3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tempo είπε

ευχαριστώ....αν μπω απο υπολογιστή αυτός μετράει ως 1 συσκευή απο τις 3;

δεν το γνωριζω...παντως κανεις ευκολα αποσυνδεση απο μια συσκευη

παντως χωρις πλακα τωρα...με αυτα που κανουν τους αξιζει να μην ειμαστε συνδρομητες τους. stb και ξερο ψωμι...αυτο εχω να πω μονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, panagiotis1988 είπε

παιζει κανονικα.

 

το username το βρισκεις στο https://myaccount.nova.gr/site/index παλι οπως πριν και πας στην επιλογη "αλλαγη pin" και το βλεπεις και password ειναι ή το pin ή το password της εισοδου σου στο myaccount - εγω εχω το ιδιο για αυτο δεν ξερω το τι ισχυει

δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω σύνδεση στο eon.tv

Βάζω username και password αυτό που έχω στο nova my account αλλά δεν γίνεται κάτι...

βάζω username και ως password το pin που δημιούργησα στο nova my account > οι υπηρεσίες μου > EON > Αλλαγή pin αλλά και πάλι δεν μπορώ να κάνω είσοδο στο eon.tv

 

UPDATE: μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω πρώτα το "EON: Ενεργοποίηση σε φορητή συσκευή" μέσα απο το περιβάλλον του nova my account; (εγώ μέσα απο τον υπολογιστή θέλω να δω, απλά λέω μήπως είναι πρώτα αυτό το βήμα απαραίτητο)

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, update:

Όσοι ΔΕΝ έχετε ενεργοποιήσει την υπηρεσία nova go extra και το κάνετε τώρα(2,5€ έξτρα χρέωση), μπορείτε να συνδεθείτε στην eon tv σε android tv. Μόλις το έκανα και συνδέθηκε σε xiaomi mi box.

Φυσικά αποποιούμαι των ευθυνών, διότι δε γνωρίζω εάν είναι bug ή οχι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, tempo είπε

δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω σύνδεση στο eon.tv

Βάζω username και password αυτό που έχω στο nova my account αλλά δεν γίνεται κάτι...

βάζω username και ως password το pin που δημιούργησα στο nova my account > οι υπηρεσίες μου > EON > Αλλαγή pin αλλά και πάλι δεν μπορώ να κάνω είσοδο στο eon.tv

 

UPDATE: μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω πρώτα το "EON: Ενεργοποίηση σε φορητή συσκευή" μέσα απο το περιβάλλον του nova my account; (εγώ μέσα απο τον υπολογιστή θέλω να δω, απλά λέω μήπως είναι πρώτα αυτό το βήμα απαραίτητο)

 

το username το βρισκεις οπως σου ειπα. δεν ειναι το username με το οποιο συνδεεσε στο my account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, panagiotis1988 είπε

 

το username το βρισκεις οπως σου ειπα. δεν ειναι το username με το οποιο συνδεεσε στο my account.

φίλε μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, βρήκα άκρη.

Το username είναι αυτό με το οποίο συνδέομαι στο my account.

Για το password έπρεπε να ενεργοποιήσω πρώτα το "EON: Ενεργοποίηση σε φορητή συσκευή" μέσα απο το περιβάλλον του nova my account. Να σημειώσω ότι δεν είχα nova go, τώρα πρώτη φορά ενεργοποίησα το eon tv.

46 λεπτά πριν, panagiotis1988 είπε

δεν το γνωριζω...παντως κανεις ευκολα αποσυνδεση απο μια συσκευη

αποσύνδεση κάνει εύκολα αλλά στο περιβάλλον του nova my account, εκεί που δείχνει τις συσκευές του EON παρατήρησα ότι γράφει "Μπορείς να διαγράψεις μια φορητή συσκευή κάθε 30 ημέρες"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panagiotis1988 είπε

και εγω δορυφορο εχω, αλλα οπως προειπα δεν μπορω να μπω ουτε απο box ουτε απο την εφαρμογη της τηλεορασης μου...παντως η διαδικασια ειναι η κατωθι :

 

κανεις login εδω https://myaccount.nova.gr/site/index

 

πας υπηρεσιες μου και πριν πατησεις αριστερο κλικ για να μπεις σου βγαζει μια επιλογη eon, την πατάς, 

πας μετά στα αριστερα στην επιλογη "σε μεγαλη οθονη" και βαζεις τον κωδικο που σου βγαζει στην τηλεοραση.

 

αν ποτε μας αφησουν κ εμας να δουλεψουμε την εφαρμογη σε box ή σε tv αυτη ειναι η διαδικασια.

Άψογες οι οδηγίες σου το βρήκα αλλά δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα κ εγώ... Προσπαθούσα από κινητό και δεν έβγαζε την επιλογή eon...ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, yazidis είπε

Ερώτηση σε αυτούς που δοκιμάσανε να μπούμε από υπολογιστή:

αν συνδέσεις hdmi την τηλεόραση παίζει ή στο κόβει;

Παίζει κανονικά. Δοκιμασμένο από εμένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Molpadia είπε

και τι σημασία έχει στην πραγματικότητα;

Για εμένα που ασχολούμαι με την τεχνολογία έχει, το ίδιο είναι να φοράει RK31xx σειρά το ίδιο S905x3 ή s922 ;

γιατί εγώ βλέπω και την παραπάνω χρήση του. Αλλά όπως και να το κάνουμε σε τεχνολογικό forum είμαι όχι σε απλή διαφήμιση , θα ήθελα τη λεπτομέρεια (θέλε θα με πεις τώρα , αλλά ... θέλω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, corsakis είπε

Αν βάλεις τους ίδιους σωστούς κωδικούς θα παίξει σε τηλέφωνο η tablet... Γενικά εκεί που έπαιζε κ πριν

Αυτο κανω και δεν παιζει στο τηλεφωνο. Την ιδια στιγμη, στο τηλεφωνο παντα, το novago παίζει κανονικά.

 

Edit: Ακυρο, επαιξε τελικά, πηγα στο myaccount και ορισα νεο password.

Επεξ/σία από dhmhtrhs79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θέλετε να δείτε σε Smart Tv μέχρι να βγει κάποια λύση από την nova, βάλτε στον browser που έχει η Tv την ιστοσελίδα eon tv και τους κωδικούς σας. Προϋπόθεση το τηλεκοντρόλ να υποστηρίζει "mouse" για να μεγαλώνετε την εικόνα.

 

Επεξ/σία από Karkavas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, lost2 είπε

Για εμένα που ασχολούμαι με την τεχνολογία έχει, το ίδιο είναι να φοράει RK31xx σειρά το ίδιο S905x3 ή s922 ;

γιατί εγώ βλέπω και την παραπάνω χρήση του. Αλλά όπως και να το κάνουμε σε τεχνολογικό forum είμαι όχι σε απλή διαφήμιση , θα ήθελα τη λεπτομέρεια (θέλε θα με πεις τώρα , αλλά ... θέλω).

το ίδιο είναι για τον συνδρομητή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, yazidis είπε

Λοιπόν, update:

Όσοι ΔΕΝ έχετε ενεργοποιήσει την υπηρεσία nova go extra και το κάνετε τώρα(2,5€ έξτρα χρέωση), μπορείτε να συνδεθείτε στην eon tv σε android tv. Μόλις το έκανα και συνδέθηκε σε xiaomi mi box.

Φυσικά αποποιούμαι των ευθυνών, διότι δε γνωρίζω εάν είναι bug ή οχι

είσαι στο ίδιο δίκτυο (στο wifi του σπιτιού σου πχ) ή το δοκίμασες κάπου αλλού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2021 στις 9:57 ΜΜ, yazidis είπε

Λοιπόν, update:

Όσοι ΔΕΝ έχετε ενεργοποιήσει την υπηρεσία nova go extra και το κάνετε τώρα(2,5€ έξτρα χρέωση), μπορείτε να συνδεθείτε στην eon tv σε android tv. Μόλις το έκανα και συνδέθηκε σε xiaomi mi box.

Φυσικά αποποιούμαι των ευθυνών, διότι δε γνωρίζω εάν είναι bug ή οχι

προσπάθησα και εγώ αλλά μάταια, μάλιστα έκανα αποσύνδεση από το nova go πρώτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...