Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, paiktaras69 είπε

προσπάθησα και εγώ αλλά μάταια, μάλιστα έκανα αποσύνδεση από το nova go πρώτα

Άρα δεν παίζει έτσι όπως εγραψε ο φίλος. Ομαδικά παράπονα στην nova θέλει όσοι έχουμε mi box μιας και μιλάμε για συσκευή Google TV με πιστοποίηση από την Google. Απαράδεκτο το να μην παίζει το eon από την στιγμή που υπάρχει κανονικά στο Google store. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εβαλα και εγω το eon εχτρα αλλα δεν ανοιγει τωρα το my account για να κανω καταχωρηση τον κωδικο απο την εφαρμογη της τβ η απο το μποξακι που εχω... κατι μου λεει οτι ματαια εκανα extra eon  και τσαβα θα δωσω 2.5€ ελπιζω τουλ να μπορω να το ακυρωσω στον επομενο μηνα το extra.

UPDATE: τελικα με εβαλε καταχωρησα τον κωδικο απο την εφαρμογη που κατεβασα στο μποξακι και ολα καλα και παιζει και πολυ καλα και στρωτα.

Απλα το εκανα μολις μου ηρθε μηνυμα απο την νοβα οτι εχει ενεργοποιηθει η εξτρα συσκευη. Αυτο να περιμενετε πρωτα και μετα να το κανετε.

Επεξ/σία από panoss97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, takislemon είπε

είσαι στο ίδιο δίκτυο (στο wifi του σπιτιού σου πχ) ή το δοκίμασες κάπου αλλού;

Τι εννοείς; Στο χώρο που το δοκίμασα πάντως δεν έχει δορυφορικό νόβα ούτε τηλεφωνία νόβα.

οπως είπα και πιο πριν, εγώ ΔΕΝ είχα nova go extra, όποτε με την ενεργοποίηση του όταν πέρασα τον κωδικό της εφαρμογής στο «μεγάλη οθόνη» μέσα από το my account, μου άνοιξε η εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yazidis είπε

Τι εννοείς; Στο χώρο που το δοκίμασα πάντως δεν έχει δορυφορικό νόβα ούτε τηλεφωνία νόβα.

οπως είπα και πιο πριν, εγώ ΔΕΝ είχα nova go extra, όποτε με την ενεργοποίηση του όταν πέρασα τον κωδικό της εφαρμογής στο «μεγάλη οθόνη» μέσα από το my account, μου άνοιξε η εφαρμογή.

Σε mi box σου άνοιξε; Έχεις την εφαρμογή κάπου αλλού ή μόνο στο box; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, goregr είπε

Σε mi box σου άνοιξε; Έχεις την εφαρμογή κάπου αλλού ή μόνο στο box; 

Μα για το mi box γράφω ότι έπαιξε το eon.

Μετά από αυτό σε δεύτερο χρόνο το κατέβασα και στο κινητό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαμός στο chat. Εκεί που τις προ ΕΟΝ ημέρες είχε αναμονή 1-2 άτομα, τώρα έχει 18. :D

Να ρωτήσω ρε παιδιά μήπως βρήκε κανείς άκρη. Πάω να δω μία σειρά στο on demand του ΕΟΝ και μου ζητάει κωδικό γονικού ελέγχου (μάλλον λόγω καταλληλότητας). Που στο καλό το βρίσκουμε αυτό; Στο Nova GO ή οπουδήποτε άλλου ποτέ δεν είχα ενεργοποιήσει τέτοιον έλεγχο και προφανώς δεν έχω ιδέα σε ποιον κωδικό αναφέρεται.

Επεξ/σία από -WISE-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yazidis είπε

Μα για το mi box γράφω ότι έπαιξε το eon.

Μετά από αυτό σε δεύτερο χρόνο το κατέβασα και στο κινητό μου.

Παίζει καλά στο mi box η σέρνεται; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, panoss97 είπε

Εβαλα και εγω το eon εχτρα αλλα δεν ανοιγει τωρα το my account για να κανω καταχωρηση τον κωδικο απο την εφαρμογη της τβ η απο το μποξακι που εχω... κατι μου λεει οτι ματαια εκανα extra eon  και τσαβα θα δωσω 2.5€ ελπιζω τουλ να μπορω να το ακυρωσω στον επομενο μηνα το extra.

UPDATE: τελικα με εβαλε καταχωρησα τον κωδικο απο την εφαρμογη που κατεβασα στο μποξακι και ολα καλα και παιζει και πολυ καλα και στρωτα.

Απλα το εκανα μολις μου ηρθε μηνυμα απο την νοβα οτι εχει ενεργοποιηθει η εξτρα συσκευη. Αυτο να περιμενετε πρωτα και μετα να το κανετε.

Μπορεις σε παρακαλω να τσεκαρεις εαν ανανεωθηκε και το συμβολαιο σου (δες συνοψη) γιατι εκανα ακριβως το ιδιο πραγμα και μου δειχνει νεο συμβολαιο απο ισχυ χθες. Πηρα την Nova εξυπ. πελατων και μου ειπε οτι ΝΑΙ ανανεωσαν και το συμβολαιο μου (!!!!!) επειδη ενεργοποιησα μια υπηρεσια.. Αναμμενω νεα κληση τους για διευκρινηση! Αυτο περα απο ανεπιτρεπτο ειναι και παρανομο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κρισιμο ερωτημα: με την ταυτοχρονη θεαση τι γινεται για οσους εχουν  δορυφορικη και ανοιξουν eon σε φορητη συσκευη; Ισχυει ο,τι και πριν με nova go, βλέπει δλδ είτε μονο η τιβι είτε μονο η συσκευη ζωντανο ματς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yazidis είπε

Μα για το mi box γράφω ότι έπαιξε το eon.

Μετά από αυτό σε δεύτερο χρόνο το κατέβασα και στο κινητό μου.

Πως σου έπαιξε στο Mi Box?   Εμένα μου ζητάει να πάω στο self-care portal και να βάλω ένα κωδικό που φαίνεται με μεγάλα γράμματα στην τηλεόραση για να μπορέσω να συνδεθώ και να προχωρήσω να παίξει στο Mi Box.   Εσύ τι έκανες σε αυτό το σημείο???   Γιατί self-care portal να βάλω τον κωδικό που φαίνεται στην τηλεόραση δεν νομίζω ότι υπάρχει από την Nova στην Ελλάδα ακόμη.  Αν όντως τα κατάφερες κάπως αλλιώς, μπορείς να μας δώσεις τα "φώτα" σου;;  :)

Ευχαριστώ!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, goregr είπε

Παίζει καλά στο mi box η σέρνεται; 

Παίζει μια χαρά. Δε μπορώ να ξέρω τι ποιότητα έχει η εικόνα, αλλά δεν έχει ούτε πιξελιάσματα ούτε κολλήματα.

5 ώρες πριν, Kostas75 είπε

Πως σου έπαιξε στο Mi Box?   Εμένα μου ζητάει να πάω στο self-care portal και να βάλω ένα κωδικό που φαίνεται με μεγάλα γράμματα στην τηλεόραση για να μπορέσω να συνδεθώ και να προχωρήσω να παίξει στο Mi Box.   Εσύ τι έκανες σε αυτό το σημείο???   Γιατί self-care portal να βάλω τον κωδικό που φαίνεται στην τηλεόραση δεν νομίζω ότι υπάρχει από την Nova στην Ελλάδα ακόμη.  Αν όντως τα κατάφερες κάπως αλλιώς, μπορείς να μας δώσεις τα "φώτα" σου;;  :)

Ευχαριστώ!

 

Παιδιά, τα γράφω και πιο πάνω.

Για να ενεργοποιηθεί η εφαρμογή eon σε android TV, δηλαδή όταν ανοίγεις την εφαρμογή και σου βγάζει έναν κωδικό να καταχωρήσεις, τότε μπαίνεις στο myaccount.nova.gr, και πηγαίνεις Οι Υπηρεσίες μου -> ΕΟΝ -> Σε μεγάλη οθόνη.

Εκεί καταχωρείς τον κωδικό, και αυτόματα σε λίγο η εφαρμογή στην τηλεόραση ανοίγει και προχωράς με τις ρυθμίσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση σε αυτα τα iptv μπορω να γραψω σε hdd οπως απο τα δορυφορικα?(νοβα οτε γουιντ βοντα ολα τα πακετα)

9 ώρες πριν, dimitris_original είπε

Μπορεις σε παρακαλω να τσεκαρεις εαν ανανεωθηκε και το συμβολαιο σου (δες συνοψη) γιατι εκανα ακριβως το ιδιο πραγμα και μου δειχνει νεο συμβολαιο απο ισχυ χθες. Πηρα την Nova εξυπ. πελατων και μου ειπε οτι ΝΑΙ ανανεωσαν και το συμβολαιο μου (!!!!!) επειδη ενεργοποιησα μια υπηρεσια.. Αναμμενω νεα κληση τους για διευκρινηση! Αυτο περα απο ανεπιτρεπτο ειναι και παρανομο!!!

πανε χρονια που ο πατερας μου εφυγε απο forthnet nova για αυτο το λογο .

εκαναν και κατι αλλο σε επαιρναν τηλ προσφορα 2 μηνες χ πακετο το επαιρνες το εκοβες και ηταν νεο συμβολαιο τραγικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yazidis είπε

Παίζει μια χαρά. Δε μπορώ να ξέρω τι ποιότητα έχει η εικόνα, αλλά δεν έχει ούτε πιξελιάσματα ούτε κολλήματα.

Παιδιά, τα γράφω και πιο πάνω.

Για να ενεργοποιηθεί η εφαρμογή eon σε android TV, δηλαδή όταν ανοίγεις την εφαρμογή και σου βγάζει έναν κωδικό να καταχωρήσεις, τότε μπαίνεις στο myaccount.nova.gr, και πηγαίνεις Οι Υπηρεσίες μου -> ΕΟΝ -> Σε μεγάλη οθόνη.

Εκεί καταχωρείς τον κωδικό, και αυτόματα σε λίγο η εφαρμογή στην τηλεόραση ανοίγει και προχωράς με τις ρυθμίσεις.

 

Εμένα στις υπηρεσίες μου στο my account δεν υπάρχει κατηγορία EON με επιλογές (οπότε να επιλέξω εκεί για μεγάλη οθόνη, αν υπήρχε). Μόνο στις ενεργές πρόσθετες υπηρεσίες φαίνεται ότι έχω ενεργοποιήσει το EON και τίποτα άλλο.

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει το EON extra??
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...