Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Kostas75 είπε

ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι.

1 φορητή (πχ κινητό) και 1 μεγάλη οθόνη (πχ Mi Box), ή Μεγάλη οθόνη μόνο ΕΦΟΣΟΝ έχεις ενεργοποιήσει EON extra.

Αν έχεις ενεργοποίηση το Extra  είναι  2 φορητές συσκευές και μια οθόνη?  ή 2 συσκευές γενικά? Ρωτάω γιατί ενώ έχω ενεργοποίηση το Extra σε mi box δεν παίζει ενώ παίζει κανονικά  σε τηλέφωνο και ταμπλετ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ούτε από την smart τηλεόραση μου παίζει  samsung μοντέλο 2019 (φωτό 1)

 

ούτε από το κινητό μου όπου στο app δεν με αφήνει να μπω κάν με τα στοιχεία nova.myaccout τα οποία όμως τα ίδια τα παίρνει η εφαρμογη της tv.

 

Τι κάνουμε τώρα

IMG_20211024_213524.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/10/2021 στις 6:44 ΜΜ, Xlidas21 είπε

Εγώ πάλι βάζω τους κωδικούς από το nova go και μου βγάζει μήνυμα λάθος κωδικός.  

Έχει κατάφερε κάποιος να συνδεθεί? 

 

Μπαίνεις στο my account.nova.gr , μετά "Οι υπηρεσίες μου --> ΕΟΝ"  και αριστερά στο μενού επιλέγεις "Σε μεγάλη Οθόνη". Στις επιλογές δεξιά βάζεις τον κωδικό (ο οποίος ανανεώνεται) που εμφανίζεται στην νέα εφαρμογή EON και είσαι μέσα. Εμένα μου εμφανίζει "Μήνυμα Σφάλματος, Έχεις υπερβεί τον αριθμό των συσκευών" WTF???? 

Παίζει δυνατά να πρέπει να ενεργοποιήσεις το ΕΟΝ extra το οποίο κοστίζει 2,27€ το μήνα. Υποτίθεται η "πρώτη" συσκευή είναι η νέα συσκευή (Android tv box)  που δίνει η nova και η "δεύτερη" ας πούμε ένα Xiaomi mi box.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, harriscarouzos είπε

Μπαίνεις στο my account.nova.gr , μετά "Οι υπηρεσίες μου --> ΕΟΝ"  και αριστερά στο μενού επιλέγεις "Σε μεγάλη Οθόνη". Στις επιλογές δεξιά βάζεις τον κωδικό (ο οποίος ανανεώνεται) που εμφανίζεται στην νέα εφαρμογή EON και είσαι μέσα. Εμένα μου εμφανίζει "Μήνυμα Σφάλματος, Έχεις υπερβεί τον αριθμό των συσκευών" WTF???? 

Παίζει δυνατά να πρέπει να ενεργοποιήσεις το ΕΟΝ extra το οποίο κοστίζει 2,27€ το μήνα. Υποτίθεται η "πρώτη" συσκευή είναι η νέα συσκευή (Android tv box)  που δίνει η nova και η "δεύτερη" ας πούμε ένα Xiaomi mi box.

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Εγώ έχω δορυφορική σύνδεση. Ενεργοποίησα τις eon extra συσκευές. Εγκατέστησα την εφαρμογή της Εον στο Xiaomi box αλλά όταν πέρασα τον κωδικό στο Nova My Account αυτός ενώ έγινε αποδεκτός μου έβγαλε στην τηλεόραση  μήνυμα ότι έχω υπερβεί τις συσκευές. Οι συσκευές που έχω δηλωμένες στο Nova My Account είναι μόνο ένα tablet και το κινητό μου. 

Ευχαριστώ πολύ Όποιος μπορεί να βοηθήσει ευπρόσδεκτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, harriscarouzos είπε

Μπαίνεις στο my account.nova.gr , μετά "Οι υπηρεσίες μου --> ΕΟΝ"  και αριστερά στο μενού επιλέγεις "Σε μεγάλη Οθόνη". Στις επιλογές δεξιά βάζεις τον κωδικό (ο οποίος ανανεώνεται) που εμφανίζεται στην νέα εφαρμογή EON και είσαι μέσα. Εμένα μου εμφανίζει "Μήνυμα Σφάλματος, Έχεις υπερβεί τον αριθμό των συσκευών" WTF???? 

Παίζει δυνατά να πρέπει να ενεργοποιήσεις το ΕΟΝ extra το οποίο κοστίζει 2,27€ το μήνα. Υποτίθεται η "πρώτη" συσκευή είναι η νέα συσκευή (Android tv box)  που δίνει η nova και η "δεύτερη" ας πούμε ένα Xiaomi mi box.

σ εμενα δεν εχει κατι τετοιο εχεο μονο υπηρεσιες εον ενεργοποιημενες, εχω box,, εχω κανει εγκατασταση στην τηλεοραση μου την εφαρμογη android της εον και οταν την ανοιγω μου λεει να παω να βαλω τον κωδικο που μου δειχνει στην τηλεοραση μου στο ταμπλετ ή σε άλλη συσκευη εγω ομως θελω να παιζει στην συγκεκριμενη τηλεοραση και οχι αλλου τι στο καλο κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, harriscarouzos είπε

Μπαίνεις στο my account.nova.gr , μετά "Οι υπηρεσίες μου --> ΕΟΝ"  και αριστερά στο μενού επιλέγεις "Σε μεγάλη Οθόνη". Στις επιλογές δεξιά βάζεις τον κωδικό (ο οποίος ανανεώνεται) που εμφανίζεται στην νέα εφαρμογή EON και είσαι μέσα. Εμένα μου εμφανίζει "Μήνυμα Σφάλματος, Έχεις υπερβεί τον αριθμό των συσκευών" WTF???? 

Παίζει δυνατά να πρέπει να ενεργοποιήσεις το ΕΟΝ extra το οποίο κοστίζει 2,27€ το μήνα. Υποτίθεται η "πρώτη" συσκευή είναι η νέα συσκευή (Android tv box)  που δίνει η nova και η "δεύτερη" ας πούμε ένα Xiaomi mi box.

3 ευρώ κοστίζει και όχι όπως λανθασμένα γράφει 2.27. Μίλησα με νόβα και μου είπαν είναι λάθος το 2.27 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, spartacus είπε

σ εμενα δεν εχει κατι τετοιο εχεο μονο υπηρεσιες εον ενεργοποιημενες, εχω box,, εχω κανει εγκατασταση στην τηλεοραση μου την εφαρμογη android της εον και οταν την ανοιγω μου λεει να παω να βαλω τον κωδικο που μου δειχνει στην τηλεοραση μου στο ταμπλετ ή σε άλλη συσκευη εγω ομως θελω να παιζει στην συγκεκριμενη τηλεοραση και οχι αλλου τι στο καλο κανω

 

14 ώρες πριν, Zagou73 είπε

Καλησπέρα Εγώ έχω δορυφορική σύνδεση. Ενεργοποίησα τις eon extra συσκευές. Εγκατέστησα την εφαρμογή της Εον στο Xiaomi box αλλά όταν πέρασα τον κωδικό στο Nova My Account αυτός ενώ έγινε αποδεκτός μου έβγαλε στην τηλεόραση  μήνυμα ότι έχω υπερβεί τις συσκευές. Οι συσκευές που έχω δηλωμένες στο Nova My Account είναι μόνο ένα tablet και το κινητό μου. 

Ευχαριστώ πολύ Όποιος μπορεί να βοηθήσει ευπρόσδεκτος

Επειδή πολλοί φίλοι έχουν πρόβλημα με την ενεργοποίηση του ΕΟΝ σε Smart ΤV, κατόπιν επικοινωνίας με την τεχνική υποστήριξη, η απάντηση ήταν ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτή για υφιστάμενους συνδομητές. Μου πρότειναν αν θέλω την υπηρεσία σε μεγάλη TV, να βάλω θύρα HDMI από desktop ή laptop, ή με screen mirroring. Κανένα από τα δύο δεν επιτρέπονταν με το novago. Μελλοντικά δεν μπορούν ακόμα να πουν.Μισές δουλειές κάνανε, πρέπει να αρχίσει μου φαίνεται να πέφτει κράξιμο για να δώσουν λύση....

Η δοκιμή έγινε και στην LG OLED και σε android TV box

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να είσαι συνδρομητής της εταιρείας, και να μην έχεις πρόσβαση σε οποιοδήποτε μέσω προβολής που είναι διαθέσιμη η εφαρμογή (κινητό, browser, smart tv, tv box κτλ) πραγματικά με ξεπερνάει.

Δλδ, επειδή έχω δορυφορικό, δεν μπορώ να μπώ μέσω app? Για ποιο λόγο? Αφήνουν να παίξει μέσω browser και κινητού, αλλά όχι στην Smart TV. O λόγος προφανώς και είναι εμπορικός και όχι τεχνικός, γιατί κάτι "φοβούνται". 

Πάντως αν και όποτε παίξει η εφαρμογή, εγώ προσωπικά θα καταργήσω και το κουτί της Nova γιατί το HD τους είναι για πέταμα, ώστε να τα βλέπω όλα (και live tv) μέσα από εκει.

Η Cosmote σε αυτό τους έχει βάλει τα γυαλιά. Παίζει από παντού, με τέλεια εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/10/2021 στις 6:44 ΜΜ, Xlidas21 είπε

Εγώ πάλι βάζω τους κωδικούς από το nova go και μου βγάζει μήνυμα λάθος κωδικός.  

Έχει κατάφερε κάποιος να συνδεθεί? 

 

Eγω δεν εβαλα κωδικο nona go. Πηγα my account- υπηρεσίες-κωδικος και εβαλα τον κωδικο που μου έβγαλε η android tv απο την εφαρμογη που κατέβασα. Αλλά κολλαει πολύ η εικονα μονο ηχο εχουμε. Ισως γιατι ακομα είμαστε με adsl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Pepina είπε

Eγω δεν εβαλα κωδικο nona go. Πηγα my account- υπηρεσίες-κωδικος και εβαλα τον κωδικο που μου έβγαλε η android tv απο την εφαρμογη που κατέβασα. Αλλά κολλαει πολύ η εικονα μονο ηχο εχουμε. Ισως γιατι ακομα είμαστε με adsl

ακομα και με 5 ή 7 mbps πρεπει να παιζει χαλαρά, εγω εχω 100mbps απο wind και ειναι καθαρα τα 100 παρολοαυτα σε πολυ γρηγορες σκηνες εχει ψιλοκολληματα, δοκιμασα και με box αλλά και χωρις μονο με το app, τιποτα αυτοι διατείνονται ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ, ΕΝΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΧΩ ΚΑΙ COSMOTE  με android την εφαρμογη  της και παιζουν ολα τζάμι, κατι δεν παει καλα με δαυτους για να δουμε ειναι αρχη ακομα αλλα.....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spartacus είπε

ακομα και με 5 ή 7 mbps πρεπει να παιζει χαλαρά, εγω εχω 100mbps απο wind και ειναι καθαρα τα 100 παρολοαυτα σε πολυ γρηγορες σκηνες εχει ψιλοκολληματα, δοκιμασα και με box αλλά και χωρις μονο με το app, τιποτα αυτοι διατείνονται ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ, ΕΝΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΧΩ ΚΑΙ COSMOTE  με android την εφαρμογη  της και παιζουν ολα τζάμι, κατι δεν παει καλα με δαυτους για να δουμε ειναι αρχη ακομα αλλα.....................

Στις ρυθμίσεις, την ποιοτητα βιντεο / υψηλή ανάλυση την έχει 4 mbps. Αφου κολλάει και σε εσένα που έχεις 100 τοτε θέλει στρώσιμο ακόμα. Εμείς έχουμε Nova 24 mbps λογω περιοχής αλλά Nova go, Netflix kodi παιζουν απροβλμάτιστα, τον ΕΟΝ παίζει μόνο το On demand χωρις κόλλημα .. Στο Μ box s που δοκίμασα να συνδεθώ μου έβγαλε ότι υπερβαίνω τις συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, UncleKim είπε

 

Δλδ, επειδή έχω δορυφορικό, δεν μπορώ να μπώ μέσω app? Για ποιο λόγο? Αφήνουν να παίξει μέσω browser και κινητού, αλλά όχι στην Smart TV. O λόγος προφανώς και είναι εμπορικός και όχι τεχνικός, γιατί κάτι "φοβούνται". 

 

Μα για τον απλούστατο λόγο ότι αν έχεις ήδη δορυφορικό μπορείς να μοιραστείς την  πλήρη υπηρεσία με τον οποιοδήποτε, βλεπεις κάτι παράλογο σε αυτό ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Μα για τον απλούστατο λόγο ότι αν έχεις ήδη δορυφορικό μπορείς να μοιραστείς την  πλήρη υπηρεσία με τον οποιοδήποτε, βλεπεις κάτι παράλογο σε αυτό ;

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Διότι με αφήνει κανονικά να την δω σε μεγάλη οθόνη μέσω chromecast (και με παρα πολύ καλη εικόνα μάλιστα). Εγώ που έχω πάρει και τις επιπλέον συσκευές μπορώ να το βλέπω σε τρεις μεγάλες οθόνες (μια δορυφορική και δυο μεσω chromecast) και το αθλητικό περιεχόμενο. Έχω δοκιμάσει να βλέπω τρία διαφορετικά ή ίδια αθλητικά κανάλια ταυτόχρονα. Ένα στην δορυφορική, ένα μέσω chromecast και κινητού και ένα μέσω chromecast και ταμπλετ. Άρα το γεγονός ότι δεν αφήνει απευθείας σε Android tv ή σε tv box δεν έχει γίνει για να προστατέψει από τον διαμοιρασμο του περιεχομένου. Αν λάβεις υπόψη δε ότι η εξυπηρέτηση πελατών μου πρότεινε να κάνω θέαση μέσω chromecast αυτό σημαίνει ότι μάλλον κατι αλλο έχουν σκεφτεί και το έχουν δυσκολέψει για τους χρήστες της δορυφορικής. Μάλλον θέλουν να μας εξωθήσουν όλους προς το eon tv box και να σταματήσουν να υποστηρίζουν τους δορυφορικούς δεκτές.

Επεξ/σία από Zagou73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...