Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά αγόρασα κι εγώ την full υπηρεσία του eon! Δεν έχουν wifi οι μάγκες και μας έχουν βάλει σε μπελάδες με το καλώδιο! Εγώ έχω το βασικό ρουτερ στο δωμάτιο που κοιμάμαι αλλά με κλειστό WiFi! Το ρουτερ αυτό το συνδέω με ένα άλλο μέσω powerline για WiFi και τέλος το ρουτερ του WiFi το συνδέω μέσω WiFi με ένα άλλο που είναι στον ίδιο χώρο σαν access point για να έχω το Lan του για το eon! Η μέτρηση του WiFi που έχω κάνει κλειδώνει από 70-90 ενώ στο box της eon μου βγάζει από 20 έως 40...ήθελα να ξέρω πόσο κλειδώνει σε άλλους κατόχους μήπως έχει το box μου πρόβλημα ή απλά η υπηρεσία θέλει δουλειά ακόμα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 24/10/2021 στις 7:51 ΜΜ, Klopka είπε

Αν έχεις ενεργοποίηση το Extra  είναι  2 φορητές συσκευές και μια οθόνη?  ή 2 συσκευές γενικά? Ρωτάω γιατί ενώ έχω ενεργοποίηση το Extra σε mi box δεν παίζει ενώ παίζει κανονικά  σε τηλέφωνο και ταμπλετ. 

Δυστυχώς πρέπει να είναι 2 συσκευές γενικά και συνολικά, ότι και αν είναι οι συσκευές, μικρές ή μεγάλες οθόνες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις πήρα τον αποκωδικοποιητή eon. Ήμουν πελάτης double play που έγινα πλέον triple play. Θέλω να ενεργοποιήσω την εφαρμογή στην smart tv και στο mi box. που βάζω τον κωδικό που μου δίνει η εφαρμογή στην τηλεόραση; στο Μy account δεν έχει κάποια επιλογή.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, yiankap είπε

Παιδιά μόλις πήρα τον αποκωδικοποιητή eon. Ήμουν πελάτης double play που έγινα πλέον triple play. Θέλω να ενεργοποιήσω την εφαρμογή στην smart tv και στο mi box. που βάζω τον κωδικό που μου δίνει η εφαρμογή στην τηλεόραση; στο Μy account δεν έχει κάποια επιλογή.

 

 

My account - υπηρεσίες - ΕΟΝ - σε μεγάλη οθόνη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω παλαιός με το extra ενεργοποιημένο από πέρισυ στα πλαίσια προσφορά που μου δώσανε

 

είμαι EON σε ένα κινητό No smart TV (έχεις υπερβεί)

εχω EON κινητό και λάπτοπ No smart Tv (έχεις υπερβεί και πάλι)

 

Συμπέρασμα. Δορυφορικό και EON σε μεγάλη δε παίζει αν είσαι παλιός. Δε ξέρω πως το κατάφερε ο φίλος πιο πάνω

Τώρα σήμερα θα βάλω και στο δορυφόρο και στο laptop (HDMI) τον ΠΑΟΚ να δω τι παίζει

Επίσης screen mirror παίζει προφανώς κανονικά (το δοκίμασα) αρα λύσεις βρίσκω... για κάτι που θέλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκτός από τον ΕΟΝ αποκωδικοποιητή, ενεργοποίησα το EON και στην τηλεόραση, αλλά δεν με αφήνει να το ενεργοποιήσω στο Mi Box στην κρεβατοκάμαρα (μέγιστος αριθμός...). Μάλλον αφήνει μόνο 2 ενεργοποιημένες συσκευές "σε Μεγάλη Οθόνη".

 

Επεξ/σία από yiankap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κάποιος να παίξει στο eon box που σου δίνει η εταιρία έναν αγώνα στο novasports prime ταυτόχρονα με  mi box ή smart TV? Δλδ να βλέπει και στα δύο ταυτόχρονα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thanoz13 είπε

Έχει δοκιμάσει κάποιος να παίξει στο eon box που σου δίνει η εταιρία έναν αγώνα στο novasports prime ταυτόχρονα με  mi box ή smart TV? Δλδ να βλέπει και στα δύο ταυτόχρονα 

Τώρα που μιλάμε βλέπουμε δορυφορική και laptop

2 ώρες πριν, yiankap είπε

Εκτός από τον ΕΟΝ αποκωδικοποιητή, ενεργοποίησα το EON και στην τηλεόραση, αλλά δεν με αφήνει να το ενεργοποιήσω στο Mi Box στην κρεβατοκάμαρα (μέγιστος αριθμός...). Μάλλον αφήνει μόνο 2 ενεργοποιημένες συσκευές "σε Μεγάλη Οθόνη".

 

εχεις το εχτρα? ή το απλό με μία συσκευή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι το απλό έχω.

Ενεργοποιημένο σε 2 συσκευές "Μεγάλης οθόνης" (ΕΟΝ ΤV box και SAMSUNG 43RU7402) και βλέπω μόνο σε μια (βασικά δεν έχω δοκιμάσει και τις 2 ταυτόχρονα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, thanoz13 είπε

Έχει δοκιμάσει κάποιος να παίξει στο eon box που σου δίνει η εταιρία έναν αγώνα στο novasports prime ταυτόχρονα με  mi box ή smart TV? Δλδ να βλέπει και στα δύο ταυτόχρονα 

Παίζει και στα δύο ταυτοχρονα φίλε μου! 

Ρε παιδιά σας κάνει σπασίματα και διακοπές? Γενικά εγώ δεν είμαι ικανοποιημένος από την εικόνα.. Ειδικά σε σύγκριση με τον ΟΤΕ που το έχω μέσω αλλού box και είναι συνδεδεμένος με WiFi! 

Επεξ/σία από sir_platanight
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sir_platanight είπε

Παίζει και στα δύο ταυτοχρονα φίλε μου! 

Ρε παιδιά σας κάνει σπασίματα και διακοπές? Γενικά εγώ δεν είμαι ικανοποιημένος από την εικόνα.. Ειδικά σε σύγκριση με τον ΟΤΕ που το έχω μέσω αλλού box και είναι συνδεδεμένος με WiFi! 

εχω 100άρα γραμμη απο wind αληθινα τα 100 κανενα προβλημα, εβαλα eon το cinema pack για να δω τι παιζει με δαυτους πριν βαλω και τα αθλητικά, πριν ειχα cosmote απροβλημάτιστα, λοιπον τα καναλια cinema και ειδικα στο 1 καναλι η εικονα παρουσιάζει προβλημα στις γρηγορες σκηνές εχει σπασιματα πολυ μικρα αλλα ορατα και δεν υπαρχει ομαλη ροη της εικονας ακομα και οι τιτλοι τελους στο τελος της ταινιας εχουν μικρα κολληματα εβαλα να δω το justice league και στις γρηγορες σκηνές εχει κολληματα δεν εχει ομαλη ροη η εικονα, ειπα μηπως φταιει η wind η γραμμη μου γιατι αυτο μου ειπαν απο το servise η μετρηση που κανω μεσα απο την εφαρμογη δειχνει 80mbps, επισης δοκιμασα και εκανα hot spot το κινητο μου οπου εχω cosmote με ταχυτητες 50 χαλαρά, καμμια βελτίωση το προβλημα το εχουν αυτοι αλλα δεν το παραδεχονται συνδεση ethernet, ειπα να δοκιμασω να βαλω την εφαρμογη android μηπως και φταιει το box τιποτα κανενα αποτέλεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spartacus είπε

εχω 100άρα γραμμη απο wind αληθινα τα 100 κανενα προβλημα, εβαλα eon το cinema pack για να δω τι παιζει με δαυτους πριν βαλω και τα αθλητικά, πριν ειχα cosmote απροβλημάτιστα, λοιπον τα καναλια cinema και ειδικα στο 1 καναλι η εικονα παρουσιάζει προβλημα στις γρηγορες σκηνές εχει σπασιματα πολυ μικρα αλλα ορατα και δεν υπαρχει ομαλη ροη της εικονας ακομα και οι τιτλοι τελους στο τελος της ταινιας εχουν μικρα κολληματα εβαλα να δω το justice league και στις γρηγορες σκηνές εχει κολληματα δεν εχει ομαλη ροη η εικονα, ειπα μηπως φταιει η wind η γραμμη μου γιατι αυτο μου ειπαν απο το servise η μετρηση που κανω μεσα απο την εφαρμογη δειχνει 80mbps, επισης δοκιμασα και εκανα hot spot το κινητο μου οπου εχω cosmote με ταχυτητες 50 χαλαρά, καμμια βελτίωση το προβλημα το εχουν αυτοι αλλα δεν το παραδεχονται συνδεση ethernet, ειπα να δοκιμασω να βαλω την εφαρμογη android μηπως και φταιει το box τιποτα κανενα αποτέλεσμα

Τι να πω... Ας ελπίσουμε να το διορθώσουν... Γιατί ναι μεν είναι νορμάλ το οικονομικό αλλά σκοπός είναι το καλό αποτέλεσμα! Εγώ πηρα τηλ σήμερα και θα έκαναν απομακρυσμενα έλεγχο.. Με πήραν μετά από λίγο αν είναι οκ τωρσ... Τους λέω όχι και πριν λίγο πάλι είχε σπασίματα.. Και το έδωσαν βλάβη να έρθει τεχνικός να το δει.. Ότι να ναι! Ας παραδεχτούν ότι έχουν θέμα και θέλει διόρθωση και ας αφήσουν τις χαζομάρες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδρομητης απο εποχη filmnet εδω με δορυφορικο πιατο.

Τους έστειλα 3 φορες email / φορμα για το ποσο απαραδεκτοι ειναι που δεν αφηνουν να βλεπουμε μεσω του smart tv app, καμια απαντηση απο τη πλευρα τους. Θα παω και σε καταστημα να τους τα χωσω φουλ μπας και νιωσουν.

Στα τεχνικα , εγκατεστησα την εφαρμογη στο κινητο μου (android) και με cast βλεπω στη τηλοεραση.

Ποιοτητα εικονας τραγικη , για οποιον έχει netflix / apple tv / cosmote tv , δε πρεπει να ναι ουτε 720p...

2021 και ειναι σα να ζουμε στο μεσσαιωνα. Απορω οταν με το "κακο" παρουν του χρονου premier league πως απο το 4k του cosmote tv θα βλεπουμε premier σε 720p...

Προτεινω mass spam mail / καταστηματα παντου μπας και τους πιεσουμε και νιωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, sir_platanight είπε

Τι να πω... Ας ελπίσουμε να το διορθώσουν... Γιατί ναι μεν είναι νορμάλ το οικονομικό αλλά σκοπός είναι το καλό αποτέλεσμα! Εγώ πηρα τηλ σήμερα και θα έκαναν απομακρυσμενα έλεγχο.. Με πήραν μετά από λίγο αν είναι οκ τωρσ... Τους λέω όχι και πριν λίγο πάλι είχε σπασίματα.. Και το έδωσαν βλάβη να έρθει τεχνικός να το δει.. Ότι να ναι! Ας παραδεχτούν ότι έχουν θέμα και θέλει διόρθωση και ας αφήσουν τις χαζομάρες! 

μιλησα με την τεχνικη υποστηριξη χωρις ομως να μπορουν να κανουν κατι παρα μονο restart  και ελεγχο εξοπλισμου, εχω κανει και ρεσταρτ το box και στο router,  hard reset, επίσης τους εξηγησα οτι εχω κανει δοκιμες και χωρις το box βαζοντας την εφαρμογη android που δινουν στην τηλεόραση μου και κανει τα ιδια άρα δεν ειναι θεμα εξοπλισμού, τους ειπα οτι εχω δοκιμασει και σε δικτυο της cosmote κανοντας το κινητο μου hot spot με ταχυτητα τουλαχιστον 70 και 80 mbps χωρις αποτελεσμα, τους ειπα οτι εχω και cosmote tv και λειτουργει απροβλημάτιστα η αντίστοιχη εφαρμογή τους δε πα να λες αυτοι την ιδια κασετα οτι δεν εχουν πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...