Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πέος το παρόν όταν πήγα και εγώ να το ενεργοποιήσω στο mi box, και καταχώρησα μέσα από το my account -> Eon -> σε μεγάλη οθόνη, μου βγάζει και εμένα μετά στην εφαρμογή ότι έχω υπερβεί τον αριθμό των συσκευών. Όταν επικοινώνησα με το live chat μου είπαν «σε tv box δε θα παίξει» και όταν τους ρώτησα γιατί από τη στιγμή που υπάρχει η εφαρμογή και επίσης αφού μέσα από το My Account μου δίνει τη δυνατότητα σε μεγάλη οθόνη μου απάντησαν το παρακάτω:

 

4F30E8C3-0355-416A-AA7B-ADEBF96A4562.jpeg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yazidis είπε

Πέος το παρόν όταν πήγα και εγώ να το ενεργοποιήσω στο mi box, και καταχώρησα μέσα από το my account -> Eon -> σε μεγάλη οθόνη, μου βγάζει και εμένα μετά στην εφαρμογή ότι έχω υπερβεί τον αριθμό των συσκευών. Όταν επικοινώνησα με το live chat μου είπαν «σε tv box δε θα παίξει» και όταν τους ρώτησα γιατί από τη στιγμή που υπάρχει η εφαρμογή και επίσης αφού μέσα από το My Account μου δίνει τη δυνατότητα σε μεγάλη οθόνη μου απάντησαν το παρακάτω:

 

4F30E8C3-0355-416A-AA7B-ADEBF96A4562.jpeg

Εμενα δεν μου παίζει ούτε στην τηλεόραση. Samsung mu6122 όταν στις προτεινόμενες συσκευές εχει την 6100...φαντάζομαι ότι εννοεί την σειρά 6100 και όχι μόνο την 6100. Κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως τιμη τα 33 ευρω ειναι εξαιρετικα για ιντερνετ σινεμα πακετο και τηλεφωνο. Το θεμα ειναι οτι η καλυψη ειναι τραγικη το μονοπωλιο του ΟΤΕ δεν παλευετε. Εδω που ειμαι η nova ουτε καν υπαρχει μου λενε αν θελετε δορυφορικο ουτε καν με χαλκο δεν τους επιτρεπει ο οτε να δινουν ιντερνετ. Οποτε καταλαβαινετε οτι δουλεια ετσι δεν γινεται. Δινω 47 για 50αρα ΟΤΕ και ote tv cinema pack καθε μηνα αλλα αντε να κανεις και αλλιως οταν δεν υπαρχει κανεις αλλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Ως τιμη τα 33 ευρω ειναι εξαιρετικα για ιντερνετ σινεμα πακετο και τηλεφωνο. Το θεμα ειναι οτι η καλυψη ειναι τραγικη το μονοπωλιο του ΟΤΕ δεν παλευετε. Εδω που ειμαι η nova ουτε καν υπαρχει μου λενε αν θελετε δορυφορικο ουτε καν με χαλκο δεν τους επιτρεπει ο οτε να δινουν ιντερνετ. Οποτε καταλαβαινετε οτι δουλεια ετσι δεν γινεται. Δινω 47 για 50αρα ΟΤΕ και ote tv cinema pack καθε μηνα αλλα αντε να κανεις και αλλιως οταν δεν υπαρχει κανεις αλλος.

Δε νομίζω πως πρέπει να συζητάμε πλέον για μονοπώλιο από πλευρά οτε από τη στιγμή που έχουν περάσει χρόνια ολόκληρα από τη στιγμή που ιδιωτικοποιήθηκε και υπάρχουν και οι εναλλακτικοί πάροχοι. Όλα αυτά τα χρόνια οι επενδύσεις των εναλλακτικών ήταν γελοίες, και αν μιλήσουμε ακόμη και για το κομμάτι του FTTH, και πάλι ήταν ανύπαρκτοι. Ενδεικτικά η Vodafone υλοποίησε αρκετά χρόνια αργότερα την περιοχή όπου μένω παίρνοντας συνέχεια αναβολές επειδή δεν μπορούσε να την υλοποιήσει, και φυσικά να μη ξεχνάμε πως η χρεωκοπημένη Nova τότε δεν είχε μπει καν στη διαδικασία υλοποίησης FTTH, και γι αυτό το λόγο δεν υπάρχει ως επιλογή μέχρι τώρα για τις περιοχές που έχουν ήδη οπτική ίνα.

Και τέλος να μη ξεχνάμε πως τόσα χρόνια μετά, μόνο ο ΟΤΕ πρέπει να παίρνει έγκριση από την ΕΕΤΤ για ότι νέα προγράμματα θέλει να βγάλει και αυτό λόγω ανταγωνισμού. Τόσα χρόνια μετά δεν του φταίει κανείς που δεν έκαναν σοβαρές επενδύσεις.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yazidis είπε

Δε νομίζω πως πρέπει να συζητάμε πλέον για μονοπώλιο από πλευρά οτε από τη στιγμή που έχουν περάσει χρόνια ολόκληρα από τη στιγμή που ιδιωτικοποιήθηκε και υπάρχουν και οι εναλλακτικοί πάροχοι. Όλα αυτά τα χρόνια οι επενδύσεις των εναλλακτικών ήταν γελοίες, και αν μιλήσουμε ακόμη και για το κομμάτι του FTTH, και πάλι ήταν ανύπαρκτοι. Ενδεικτικά η Vodafone υλοποίησε αρκετά χρόνια αργότερα την περιοχή όπου μένω παίρνοντας συνέχεια αναβολές επειδή δεν μπορούσε να την υλοποιήσει, και φυσικά να μη ξεχνάμε πως η χρεωκοπημένη Nova τότε δεν είχε μπει καν στη διαδικασία υλοποίησης FTTH, και γι αυτό το λόγο δεν υπάρχει ως επιλογή μέχρι τώρα για τις περιοχές που έχουν ήδη οπτική ίνα.

Και τέλος να μη ξεχνάμε πως τόσα χρόνια μετά, μόνο ο ΟΤΕ πρέπει να παίρνει έγκριση από την ΕΕΤΤ για ότι νέα προγράμματα θέλει να βγάλει και αυτό λόγω ανταγωνισμού. Τόσα χρόνια μετά δεν του φταίει κανείς που δεν έκαναν σοβαρές επενδύσεις.

Εδω δεν εχεις αδικο το προβλημα ειναι οτι για οποιες περιοχες υπαρχει μονοπωλιο οτι προγραμματα βγαζουν ο ανταγωνισμος απλα τα προσπερναμε και πληρωνουμε πολυ περισσοτερα στον ΟΤΕ. Φταιει ο ΟΤΕ φταινε οι παροχοι που δεν εκαναν επενδυσεις ειναι δευτερευων ζητημα το θεμα ειναι οτι το πληρωνουμε οι καταναλωτες που δινουμε ενα σωρο χρηματα στον ΟΤΕ και δεν υπαρχει και αλλη λυση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόσεξε κανείς ότι πρόκειται για VDSL και όχι για Fiber ???

Δηλαδή, αν και τα πακέτα διαφημίζονται ως Fiber, υπάρχει στην ονομαστική ταχύτητα το περιβόητο έως 50, έως 100 Μbps και στα ψιλά γράμματα αναφέρει "Δωρεάν παροχή χρήσης εξοπλισμού VDSL Wi-Fi VoIP Router". Άρα για τα 50Mbps να υποθέσω στην καλύτερη ότι μιλάμε για 20 - 25 ???

Επεξ/σία από skevo_kos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, d4mage είπε

24 μήνες δέσμευση επειδή θα σου δώσει 1 μήνα δωρεάν, όταν την ίδια στιγμή η Neftlix σου παρέχει 1 μήνα δωρεάν για να δεις αν θα κάνεις μετέπειτα συνδρομή για όσο το θες.

Η NOVA και ο ΟΤΕ με τα TV ζούνε επειδή κοροϊδεύουν συνταξιούχους και τα κουμπώνουν χωρίς να γνωρίζουν οι περισσότεροι τι ισχύει με τα συμβόλαια τους, ιδίως όταν τα κλείνουν τηλεφωνικά που τέτοιο χάλι ούτε η τηλεμάρκετινγκ δεν έχει.

Έχω ίντερνετ στον ΟΤΕ και για διάφορους λόγους δεν φεύγω.

Ο ένας επειδή δεν υπάρχει άλλος πάροχος στην μια περιοχή που μένω😄 άλλα δίνουν ΤΟ NOVA TV (δηλαδή κλάμα)και ο άλλος επειδή βαριέμαι τα συνδυαστικά ραντεβού σε περίπτωση βλάβης και δεν είμαι ΟΤΕ, σε οτιδήποτε άλλο ΜΑΚΡΙΑ καλύτερα να πετάξω την smart tv.

Και μόνο επειδή είναι NOVA ή ΟΤΕ δεν θέλω καν να το δοκιμάσω.

Τοξικός... Τι είναι αυτό με όλους σας, μέσα στην άρνηση για ότι καινούργιο βγαίνει. Μάλιστα το φωνάζετε κιόλας. Νέοι άνθρωποι, αρνητικότητα φουλ. Κακό αυτό, κρίμα.

Επεξ/σία από vaskor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, skevo_kos said:

Άρα για τα 50Mbps να υποθέσω στην καλύτερη ότι μιλάμε για 20 - 25 ???

50 Mbps είναι πανεύκολο να έχεις στο VDSL, εκτός αν μένεις πολύυυ μακρια από την καμπίνα ή έχεις σάπια/λάθος καλωδίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, infin1tyGR είπε

50 Mbps είναι πανεύκολο να έχεις στο VDSL, εκτός αν μένεις πολύυυ μακρια από την καμπίνα ή έχεις σάπια/λάθος καλωδίωση.

Σε Nova είμαι με ADSL 24 (πιάνω 10 -12). Πρακτικά αν πάω στα νεά πακέτα, θα είμαι περίπου στο ίδιο κόστος με VDSL, οπότε και τα μισά να βγάζει και πάλι ευχαριστημένος θα είμαι.

Απλά, ξενέρωσα γιατί η ονομασία των πακέτων παραπέμπει αρχικά σε Fiber... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, skevo_kos said:

Σε Nova είμαι με ADSL 24 (πιάνω 10 -12). Πρακτικά αν πάω στα νεά πακέτα, θα είμαι περίπου στο ίδιο κόστος με VDSL, οπότε και τα μισά να βγάζει και πάλι ευχαριστημένος θα είμαι.

Απλά, ξενέρωσα γιατί η ονομασία των πακέτων παραπέμπει αρχικά σε Fiber... 

Αλλάζει ο τρόπος που συνδέεσαι, οπότε μην το συγκρίνεις με το ADSL που έχεις τώρα.

Κανονικό Fiber (FTTH) λένε θα δίνει από Ιανουάριο του 2022, από τις εγκαταστάσεις των άλλων παρόχων, όπου αυτές είναι διαθέσιμες, λογικά.

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, vaskor είπε

Τοξικός... Τι είναι αυτό με όλους σας, μέσα στην άρνηση για ότι καινούργιο βγαίνει. Μάλιστα το φωνάζετε κιόλας. Νέοι άνθρωποι, αρνητικότητα φουλ. Κακό αυτό, κρίμα.

Κάνα επιχείρημα παίζει ή απλώς είδες φόρουμ και μπήκες να κραξεις ;... αν διαφωνείς κάπου γράφε και μην γίνεσαι απροσαρμοστος. 

Επεξ/σία από Tsapinho
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 minutes ago, skevo_kos said:

Πρόσεξε κανείς ότι πρόκειται για VDSL και όχι για Fiber ???

Δηλαδή, αν και τα πακέτα διαφημίζονται ως Fiber, υπάρχει στην ονομαστική ταχύτητα το περιβόητο έως 50, έως 100 Μbps και στα ψιλά γράμματα αναφέρει "Δωρεάν παροχή χρήσης εξοπλισμού VDSL Wi-Fi VoIP Router". Άρα για τα 50Mbps να υποθέσω στην καλύτερη ότι μιλάμε για 20 - 25 ???

Αφού δεν δίνει ακόμα FTTH η Nova, από του χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...