Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, Tsapinho είπε

Κάνα επιχείρημα παίζει ή απλώς είδες φόρουμ και μπήκες να κραξεις ;... αν διαφωνείς κάπου γράφε και μην γίνεσαι απροσαρμοστος. 

Τι επιχείρημα θέλεις; Διάβασε τι γράφει ο εν λόγω και θα καταλάβεις. 

Μη βγει κάτι καινούργιο, αρχίζει ο κάθε ένας και το καταδικάζει, το κατηγορεί και πάει λέγοντας, απλά και μόνο επειδή αυτός έχει τα γούστα του. Χωρίς επιχειρήματα στην ουσία. 

Και χωρίς να το έχει δοκιμάσει. 

Οπότε για δες το πάλι αυτό που ρωτάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, vaskor είπε

Τι επιχείρημα θέλεις; Διάβασε τι γράφει ο εν λόγω και θα καταλάβεις. 

Μη βγει κάτι καινούργιο, αρχίζει ο κάθε ένας και το καταδικάζει, το κατηγορεί και πάει λέγοντας, απλά και μόνο επειδή αυτός έχει τα γούστα του. Χωρίς επιχειρήματα στην ουσία. 

Και χωρίς να το έχει δοκιμάσει. 

Οπότε για δες το πάλι αυτό που ρωτάς...

Μην ασχολείσαι.. Και πάντα υπάρχουν αυτοί που πετάνε ένα ότι το νετφλιξ πεθαίνει, είναι για τα μπάζα κλπ επειδή κοιτάνε μόνο το top ten χωρίς να ψαχτουν.. Χωρίς να έχει φυσικά σχέση το άρθρο με το νετφλιξ. Πάντως τελευταία φορά που τσέκαρα ήμασταν όλοι ελεύθεροι να βάζουμε ότι συνδρομή θέλουμε και να κόβουμε ότι δε μας αρέσει.. Το κράξιμο δεν οδηγεί πουθενά.. That's all

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, roginsky12 είπε

ολα καλα ειναι σχετικο ...αντικειμενικα στο νετφλιξ απο τις 100 σειρες οι 90 ειναι για τα σκουπιδια

«Για τα σκουπίδια» είναι υποκειμενικό, όχι αντικειμενικό, γιατί δεν υπάρχει επίσημη έρευνα.

Υποκειμενικά, στο Amazon από τις 10 σειρές οι 9 είναι για τα σκουπίδια.

Εξάλλου, Dark έχει μόνο το Netflix κι αυτό για μένα αρκεί όλες τις συνδρομές για έναν χρόνο. Υποκειμενικά πάντα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panagiotis1988 είπε

Μου βγάζει μήνυμα σφάλματος σε mi box s έχεις υπερβεί τον αριθμό των συσκευών...και δεν έχω ούτε μια...τι παίζει;

 

Δοκίμασα και στην smart tv μου και μου βγάζει το ίδιο.

Βάλτο στο κινητό σου το eon tv και κάνε cast στο mibox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, makis269 είπε

Βάλτο στο κινητό σου το eon tv και κάνε cast στο mibox

Δεν είναι και ότι καλύτερο αυτό.Το θέμα είναι να παίζει από το mi box. Και σε εμένα σε mi box s ακριβώς το ίδιο μήνυμα βγάζει. Πολύ κουφό αφού δεν έχω σε μεγάλη οθόνη άλλη συνδεμένη συσκευή. Το nova go το έχω στο mi box s και παίζει μια χαρά απλά έχω πληκτρολόγιο με touch pad γιατί αλλιώς δεν μπορείς να το χειριστείς. 

Επεξ/σία από goregr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jake07 είπε

Μην ασχολείσαι.. Και πάντα υπάρχουν αυτοί που πετάνε ένα ότι το νετφλιξ πεθαίνει, είναι για τα μπάζα κλπ επειδή κοιτάνε μόνο το top ten χωρίς να ψαχτουν.. Χωρίς να έχει φυσικά σχέση το άρθρο με το νετφλιξ. Πάντως τελευταία φορά που τσέκαρα ήμασταν όλοι ελεύθεροι να βάζουμε ότι συνδρομή θέλουμε και να κόβουμε ότι δε μας αρέσει.. Το κράξιμο δεν οδηγεί πουθενά.. That's all

Εσύ φίλε δημοσιογράφος πρέπει να σαι για να είσαι κατά του κραξιματος... μόνο γλείψιμο λογικα έτσι;;... αν δεν κραξεις πως θα βελτιωθούνε σύμφωνα με τα θέλω του καταναλωτή;;... όσο για το νετφλιξ που λες.... άσχετο... για την eon tv της νοβα είναι η συζήτηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα κολπα απο το καρτέλ. Ούτε όνομα δεν ψάχνουν διαφορετικό.

Νεο προγραμμα κοσμοτε neo

Νέα τηλεοραση nova eon

Αντε κατι η βοντα να το ονομάσει one or oen

 

😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν ήδη NOVA το καινούριο interface, χωρίς τους χαζούς περιορισμούς που είχε το παλιό, είναι καλό. Ειδικά η σελίδα με το "τι παίζει τώρα" με βόλεψε πολύ. Αυτά ως προς το Desktop. Για smart tv, θα δείξει αν και όταν το βάλω... Λογικά εκεί θα είναι ακόμα πιο βολικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, kinitos said:

Νέα κολπα απο το καρτέλ. Ούτε όνομα δεν ψάχνουν διαφορετικό.

Νεο προγραμμα κοσμοτε neo

Νέα τηλεοραση nova eon

Το είχε προβλέψει πριν χρόνια μάλλον το καρτέλ του εξωτερικού...
https://int.eon.tv/

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι έχω καταλάβει μέχρι τώρα, όσοι έχουν σύνδεση δορυφορική νόβα το ΕΟΝ παίζει μόνο σε φορητή συσκευή. Δηλαδη σε 2 συσκευές.

Σε smart TV ή tv box. κατέβασα την εφαρμογή έβαλα τον κωδικό ενεργοποίησης σε μεγάλη οθόνη και βγάζει μήνυμα για υπέρβαση αριθμού συσκευών.

Για όσους δεν έχουν δορυφορική και πάρουν το κουτί ΕΟΝ θα παίζει φυσικά στην tv που ειναι συνδεδεμένο το κουτί ΕΟΝ, θα παίζει σε μια επιπλέον τηλεόραση κατεβάζοντας τη σχετική εφαρμογή (είτε σμαρτ tv ή tv box) και σε μια φορητή συσκευή. Δηλαδή σε 3 συσκευές.

Σημαντικό είναι να διευκρινιστεί αν τα αθλητικά live θα μπορείς να τα βλέπεις ταυτόχρονα σε δυο συσκευές ή θα συνεχίσει η νόβα να στο κλειδώνει μόνο σε μια συσκευή όπως κάνει μέχρι τώρα.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, roginsky12 είπε

η πιο ποιοτκη πλατφορμα αυτη τη στιγμη σε ταινιες και σειρες ειναι Amazon Prime

Φιλε μου ουτε καν στο ελαχιστο δε πιανει το Νετφλιξ. Εχει πλεον βαλει ταινιες απο δεκαετια του 20 ,φιλμ νουαρ του 50 και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις. Εχει ξεφυγει εντελως σε σχεση με τον "ανταγωνισμο" απο ολες τις αποψεις. (Μονο τον Οκτωβριο εβαλε πανω απο 70 νεες ταινιες και σειρες και φυσικα ολες με ελληνικους υποτιτλους ;)  )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει γινει το μπαχαλο του αιωνα σε ολα τα φορα με το ΕΟΝ και την ταυτοχρονη θεαση. Ολοι οι δορυφορικοι που ειχαν novago σε box κλπ εχουν μεινει στην απεξω και κραζουν. Μονο σε κινητα/ταμπλετ δινουν προσβαση. Τηλεοραση και αλλα box τιποτα. Θα γινει χαμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Mortalgod είπε

Με Νετφλιχ και Disney+ soon, δεν υπαρχει λογος να αγορασεις αυτη την απατη...
Καλυτερα να δωσω 5 ευρω και να δω το ματς που θελω σε ενα καφε.

 

Δεν μπορείς να συγκρίνεις μιλά με πορτοκαλια. Πολλοί λίγοι θα βάλουν το απλό πακετο με τα δέκα ευρώ. Και όσοι το βάλουν θα είναι για τα κανάλια και την επανάληψη, οχι για τις ταινίες. Το ελκυστικό στην περιπτωση της ΕΟΝ είναι το συνδυαστικο πακετο με το 50ρι ιντερνετ, και το φουλ 100 με τα αθλητικά. Όσο σουπερ και να είναι το νετφλιξ θέλει και ιντερνετ για να δουλέψει. Όταν λοιπόν σου έχει σχεδόν δώρο την απλή τηλεόραση με την 50αρα δεν μπαίνεις καν σε διαδικασία σύγκρισης με το νετφλιξ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Tsapinho είπε

Εσύ φίλε δημοσιογράφος πρέπει να σαι για να είσαι κατά του κραξιματος... μόνο γλείψιμο λογικα έτσι;;... αν δεν κραξεις πως θα βελτιωθούνε σύμφωνα με τα θέλω του καταναλωτή;;... όσο για το νετφλιξ που λες.... άσχετο... για την eon tv της νοβα είναι η συζήτηση.

 

Για να σου απαντήσω πρέπει να ρίξω πολύ το επίπεδο μπας και καταλάβεις, αλλά στο τέλος εσύ θα είσαι εδώ να συνεχίζεις και εγώ θα έχω φάει μπαν.. Κραξε στο ινσομνια μέσα να δεις προκοπή αντί απλά να μη πληρώνεις ότι δε σου αρέσει. Αυτό είναι το σωστό "κράξιμο". Απλά δε δίνεις λεφτά σε ότι δε σου αρέσει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...