Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, goregr είπε

Δεν είναι και ότι καλύτερο αυτό.Το θέμα είναι να παίζει από το mi box. Και σε εμένα σε mi box s ακριβώς το ίδιο μήνυμα βγάζει. Πολύ κουφό αφού δεν έχω σε μεγάλη οθόνη άλλη συνδεμένη συσκευή. Το nova go το έχω στο mi box s και παίζει μια χαρά απλά έχω πληκτρολόγιο με touch pad γιατί αλλιώς δεν μπορείς να το χειριστείς. 

Δεν είναι κουφό απλώς Δεν είναι συμβατό με δικό μας box

8 ώρες πριν, johnnieinlab είπε

Για όσους έχουν ήδη NOVA το καινούριο interface, χωρίς τους χαζούς περιορισμούς που είχε το παλιό, είναι καλό. Ειδικά η σελίδα με το "τι παίζει τώρα" με βόλεψε πολύ. Αυτά ως προς το Desktop. Για smart tv, θα δείξει αν και όταν το βάλω... Λογικά εκεί θα είναι ακόμα πιο βολικό.

Μια από τα ίδια αν έχεις γόβα tv με το νέο τουλάχιστον κανείς cast σε μεγάλη οθόνη ,τώρα για κάποιον που δεν έχει τίποτα δεν αξίζει για νέα σύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για το πακέτο δε θαπω τίποτα γιατί είναι απλά για μισθούς Γερμανίας και όχι ελαδισταν,

Αλλά , το βλέπω σε πολλά άρθρα και προσωπικά με χαλάει, ΔΕΝ μπορεί να διαβάζω άρθρο σε τεχνολογικό forum και λέει , τετραπύρηνο επεξεργαστή  σκέτο, ΤΙ επεξεργαστή ποιόν , τετραπύρηνος είναι και ο aml8726 και ο m805 και ο 922 και και , λίγη τεχνική λεπτομέρεια σε τεχνολογικό forum δεν βλάπτει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Jake07 είπε

Μην ασχολείσαι.. Και πάντα υπάρχουν αυτοί που πετάνε ένα ότι το νετφλιξ πεθαίνει, είναι για τα μπάζα κλπ επειδή κοιτάνε μόνο το top ten χωρίς να ψαχτουν.. Χωρίς να έχει φυσικά σχέση το άρθρο με το νετφλιξ. Πάντως τελευταία φορά που τσέκαρα ήμασταν όλοι ελεύθεροι να βάζουμε ότι συνδρομή θέλουμε και να κόβουμε ότι δε μας αρέσει.. Το κράξιμο δεν οδηγεί πουθενά.. That's all

επιχειρηματα?χμ 1) 24 μηνο συμβολαιο χωρις καν δοκιμαστικη περιοδο?δηλαδη το βαζω και αμα ειναι μουφα το πληρωνω 24 μηνες?οταν ολοι netflix,amazon,appletv κτλ εχουν δωραν δοκιμαστικη περιοδο και ανα πασα στιγμη διακοπη αν δεν μου κανει πια ,η κουτοπονηριες στο ελλαδισταν λοιπον θα πρεπει να τιμωρουνται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, aypnia είπε

Δεν γίνεται από τη στιγμή που έχουμε ευρώ και είμαστε στην ΕΕ.

Οι τιμές είναι ίδιες με ελάχιστες διαφορές σε όλες τις χώρες του ευρώ.

Η ευρωπαϊκή νομοθεσία επιτρέπει να έχεις πχ nova και να βλέπεις στην Ιταλία, στη Γερμανία κλπ χωρίς vpn και τέτοια.

Αν οι τιμές ήταν τέτοιες πολύ απλά ο Γερμανός κι ο Γάλλος θα έβαζαν το φτηνό ελληνικό Disney+ , Netflix κλπ.

Πως κάνουν κάποιοι σήμερα στην Ελλάδα... ψάχνοντας για τούρκικο Netflix, αργεντίνικο Spotify κλπ.

Και η θέαση θα είναι για το Γάλλο πολύ απλή υπόθεση, ούτε vpn δεν θα θέλει. 

Και κάτι άλλο, εκεί που έφτασαν οι τιμές των αθλητικών στους πρόσφατους διαγωνισμούς οι τιμές του EON είναι πολύ χαμηλές.

Η United πουλάει κάτω του κόστους όταν δίνει Fiber 100, τηλέφωνο, αθλητικά και τα άλλα τηλεοπτικά στα 40 ευρώ και κάτι.

Αν δεν είχε τόσο χρήμα από πίσω δεν θα πούλαγε σε αυτές τις τιμές.

1. δεν ειπα να βαλει αυτες τις τιμες μονο στην Ελλαδα, να ειναι σε ολη την ΕΕ. ετσι θα δωσει κινητρο να αποκτησει πολυ περισσοτερους συνδρομητες.  επισης να εχεις υποψιν σου, τους μισθους καθε χωρας.  αλλο να παιρνεις 500-600€ το μηνα, και αλλο 1000-1500-2000€...!!!   επισης, να συνυπολογισεις οτι στην υπολοιπη Ευρωπη εχεις και ιντερνετ 50-100Mbps με απεριοριστα λεπτα κλπ,κλπ, κλπ με 20€/μηνα....!!! 

 

2. ΚΑΜΙΑ εταιρια (και κυριως υπηρεσιων) δεν πουλαει κατω του κοστους. δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα.  κι αν δωσει καποια προσφορα κατω του ...."κοστους", θα το κανει γιατι εχει προβλεψει, οτι αυτη η κινηση θα της δωσει μελλοντικα τα κερδη που θελει...!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, slk200gr είπε

επιχειρηματα?χμ 1) 24 μηνο συμβολαιο χωρις καν δοκιμαστικη περιοδο?δηλαδη το βαζω και αμα ειναι μουφα το πληρωνω 24 μηνες?οταν ολοι netflix,amazon,appletv κτλ εχουν δωραν δοκιμαστικη περιοδο και ανα πασα στιγμη διακοπη αν δεν μου κανει πια ,η κουτοπονηριες στο ελλαδισταν λοιπον θα πρεπει να τιμωρουνται

Αδερφέ μου συμφωνώ, χαίρομαι που έχεις επιχειρήματα.. Εγώ συμφώνησα με τον φίλο που λέει ότι σε κάθε νέο υπάρχει αρνητισμός κλπ γενικά και κράξιμο και και και.. Το hbo θα έρθει θα φωνάζουν για τα λεφτά και ότι εμείς στην Ελλάδα δε μπορούμε και καλύτερα πειρατεία κλπ κλπ.. Ας βάλει ο καθένας ότι θέλει σύμφωνα με την τσέπη του καξ ας σταματήσει η γκρίνια απλά. Το να κράζουμε εδώ δεν οδηγεί πουθενά. Το να περιμένουν όμως πχ η eon 100000 νέους συνδρομητες( άκυρα τυχαία νούμερα) και να σκάσουν μόνο 1000, τότε θα βάλουν μυαλό. Και αν δε βάλουν θα πάνε από εκεί που ήρθαν.. Ελεύθερη αγορά είναι.. Thats all.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, cabdik είπε

1. δεν ειπα να βαλει αυτες τις τιμες μονο στην Ελλαδα, να ειναι σε ολη την ΕΕ. ετσι θα δωσει κινητρο να αποκτησει πολυ περισσοτερους συνδρομητες.  επισης να εχεις υποψιν σου, τους μισθους καθε χωρας.  αλλο να παιρνεις 500-600€ το μηνα, και αλλο 1000-1500-2000€...!!!   επισης, να συνυπολογισεις οτι στην υπολοιπη Ευρωπη εχεις και ιντερνετ 50-100Mbps με απεριοριστα λεπτα κλπ,κλπ, κλπ με 20€/μηνα....!!! 

 

2. ΚΑΜΙΑ εταιρια (και κυριως υπηρεσιων) δεν πουλαει κατω του κοστους. δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα.  κι αν δωσει καποια προσφορα κατω του ...."κοστους", θα το κανει γιατι εχει προβλεψει, οτι αυτη η κινηση θα της δωσει μελλοντικα τα κερδη που θελει...!! 

1. Όπως λες κι εσύ άλλο να παίρνεις 2000 ευρώ κι άλλο 600 ευρώ. Σωστότατο, για εκατομμύρια ευρωπαίων λοιπόν όταν παίρνουν 2000 ευρώ, δεν θα κάτσουν να σκεφτούν αν το Netflix έχει 15 ή 5 ευρώ. Όταν παίρνουν αυτά τα λεφτά είναι αστείο να κάθονται και να σκέφτονται τα 10 ευρώ. Απλά τα πράγματα. Και σιγά μη χάσουν εκατομμύρια ευρώ από εκατομμύρια ευρωπαίους πουλώντας σε τιμές ινδίας και τουρκίας επειδή υπάρχουν οι νότιες χώρες του ευρώ με χαμηλά εισοδήματα.

2. Κι όμως πουλάνε. Είναι γνωστό ότι πουλάνε κάτω του κόστους τη τηλεόραση η cosmote και η nova. Και δεν το κάνουν γιατί είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα, το κάνουν γιατί θέλουν να τραβάνε κόσμο στα συνδυαστικά τους πακέτα. Για να μπορούν όπως λες πιο πάνω να έχουν ακριβές τιμές στη κινητή και να ισοφαρίζουν από εκεί τη χασούρα από τη τηλεόραση. Στη περίπτωση της nova το κάνει για τα επερχόμενα συνδυαστικά από τη κινητή που έρχονται μετά την εξαγορά της wind. Ενδεικτικά δες σε τι τιμές έφτασαν τα συμβόλαια για champions league, premier κλπ. Δεν βγαίνουν τα λεφτά που έδωσαν με τάληρα ακόμη κι αν βάλουν όλοι.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, vaskor είπε

Τοξικός... Τι είναι αυτό με όλους σας, μέσα στην άρνηση για ότι καινούργιο βγαίνει. Μάλιστα το φωνάζετε κιόλας. Νέοι άνθρωποι, αρνητικότητα φουλ. Κακό αυτό, κρίμα.

Για μια στιγμή για την NOVA μιλάμε, ναι, αυτή που παρέχει TV άλλα όχι ίντερνετ σε πολλές κατοικήσιμες περιοχές με κάποιες χιλιάδες ανθρώπους. Μήπως αντί για τις streaming υπηρεσίες να κοιτάξει να λύσει πιο σοβαρά ζητήματα; Λίγο το support, λίγο τις ταχύτητες λίγο τέλος πάντων τις υπηρεσίες adsl 24 που δεν παρέχει στο 2021, και μη βιαστείς να μας πεις πως σε αυτό φταίει ο ΟΤΕ.

Πες μου έναν λόγο για να βάλεις ΕΟΝ που είδα χθες και διαφήμιση στην TV. Τι σου προσφέρει; Τιμές, υλικό; Τι; Εγώ από τα πολύ λίγα του άρθρου σου εξήγησα πως 24 μήνες δέσμευση είναι κοροϊδία, εσύ εκτός από εξυπνάδα θα μας πεις κάνα λόγο;

Να τα βάλουμε άμα είναι όλα και ΟΤΕ TV, και NOVΑ για να είμαστε φουλ θετικότητα άμα είναι.

Στη σύγχρονη εποχή που ζούμε οι άνθρωποι ζυγίζουν τα πάντα, το "έλα μωρέ δε βαριέσαι" έχει τελειώσει καιρό τώρα.

Επεξ/σία από d4mage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, polakis21 είπε

Εχει γινει το μπαχαλο του αιωνα σε ολα τα φορα με το ΕΟΝ και την ταυτοχρονη θεαση. Ολοι οι δορυφορικοι που ειχαν novago σε box κλπ εχουν μεινει στην απεξω και κραζουν. Μονο σε κινητα/ταμπλετ δινουν προσβαση. Τηλεοραση και αλλα box τιποτα. Θα γινει χαμος

Εγώ καταλαβαίνω οτι όσοι έχουν το δορυφορικό παραμένουν στη λογική του nova-go (μία συσκευή φορητή) απλά αλλάζει το περιβάλλον.

Τώρα όσοι θα μεταβούν στη νέα πλατφόρμα θα έχουν τις τρεις συσκευές (ένα αποκωδικοποιητή, μία smart-tv ή ενδεχομένως ένα tv-box, μία συσκευή φορητή).

Από τα συμφραζόμενα δεν βλέπω να αντιθίσταται η υπηρεσία του δορυφορικού αυτόματα από τη νέα πλατφόρμα για τους υφιστάμενους συνδρομητές.

 

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να παίξει για τους υπάρχοντες συνδρομητές, όπως παίζει το COSMOTE TV.

Σε smart TV's και browser απρόσκοπτα.

Κατα τα άλλα, ένα πακέτο της Nova είναι, εξελιγμένο, με άλλο όνομα.

Το κακό που έχει είναι η δέσμευση. Το περιέχομενο από το καλοκαίρι θα είναι γεμάτο με την προσθήκη της PL.(πλην του Ιταλικού)

Θα δοκιμάσω να δω αν παίζει σε Mi TV Stick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, dasimo είπε

εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί κανείς δεν έχει ακόμη καθιερώσει το pay per view εστω και σε απαγορευτικές τιμές (για να μην κανιβαλίζονται οι συνδρομητές) . Θέλω εγω π.χ. να δω το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ και δεν ειμαι συνδρομητής....χρέωσε με 5 ευρώ να δώ τον αγώνα χωρίς καμία εκκατέρωθεν δεσμευση....

δεν είναι παράλογο το αίτημα αλλά έχει δύο θέματα.
1ον το κόστος θα έπρεπε (για τις ομάδες) να είναι μεγαλύτερο του μέσου εισητηρίου του αγώνα. πχ θα έπρεπε να κοστίζει περί τα 25€
2ον η συμφωνία με τις ομάδες είναι ακριβή για την εταιρεία. Κατ' επέκταση θέλει να ωθήσει στην αγορά με 24 μήνες δέσμευση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους έχουν δορυφορική nova για την ώρα δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει το ΕΟΝ σε τηλεόραση παρά μόνο σε φορητή συσκευή. Ισχύει ο περιορισμός τρεις φορητες συσκευές πχ. 1 smartphone και 2 tablet ή 1 smartphone, 1 tablet, 1 pc-laptop.

Δεν έχει ξεκαθαρίσει τι γίνεται με την ταυτόχρονη θέαση. 

Για τους νέους συνδρομητες ΕΟΝ ή όσους από δορυφορική πάνε σε πακετο ΕΟΝ τότε θα ενεργοποιείται και σε μια επιπλέον μεγάλη οθόνη η εφαρμογή (smart tv ή tv box)  και επιπλέον σε φορητή συσκευή χωρίς να διευκρινίζεται πόσες, μάλλον ισχύει 3. 

Επεξ/σία από dpress
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...