Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, d4mage είπε

Πες μου έναν λόγο για να βάλεις ΕΟΝ που είδα χθες και διαφήμιση στην TV. Τι σου προσφέρει; Τιμές, υλικό; Τι; Εγώ από τα πολύ λίγα του άρθρου σου εξήγησα πως 24 μήνες δέσμευση είναι κοροϊδία, εσύ εκτός από εξυπνάδα θα μας πεις κάνα λόγο;

 

Τιμολογιακά πάντως είναι πολύ καλά,  τα πακέτα χωρίς tv είναι φθηνότερα από τα αντίστοιχα της wind και της vodafone, ενώ και με tv, με τους 3 μήνες δωρεάν είναι φθηνότερα συνολικά από τα αντίστοιχα της vision και της vodafone tv. (εκτός αν σε ενδιαφέρει πολύ και το HBO)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μ' αρεσει που κάποιοι κράζουν για τις τιμές και για το οτι είμαστε Ελλαδα σε σχεση με τους μισθούς και ειναι οι ίδιοι πού τρέχουν να πάρουν Iphone, S21 με 1000+ €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, jon_pallis είπε

 συμφωνία με τις ομάδες είναι ακριβή για την εταιρεία. Κατ' επέκταση θέλει να ωθήσει στην αγορά με 24 μήνες δέσμευση

 

ειναι ακριβη γιατι υπερχρεονουν τις συνδρομες οποτε υπαρχουν τα διαθεσιμα χρηματα ,αν δεν εχει πολλους συνδρομητες  θα κανουν μικροτερη προσφορα και αμα θελουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το να υπογράψεις διετές ,αν σε ενδιαφέρουν τα αθλητικά ,είναι παράλογο ,γιατί απλά δεν ξέρεις τι θα γίνει το επόμενο καλοκαίρι και το μεθεπόμενο ,όταν ακόμη θα έχεις συμβόλαιο .Φέτος υποχρεώνουν ,όσους ασχολούνται με το ελληνικό πρωτάθλημα ,να πληρώνουν 2 συνδρομές για να βλέπουν τους αγώνες της ομάδας τους .Και βέβαια κανείς δεν συγκινήθηκε  μ αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Επισυνάπτω 2 φωτογραφίες με τον διάλογό μου με τη εξυπηρέτηση πελατών.)

Καταρχάς όλα τα συμβόλαια πλέον των εταιρειών τηλεφωνίας είναι 2ετη. Μόνο στην nova είχα βρει με το ζόρι στην αρχή της χρονιάς περιορισμό για ένα χρόνο εάν βάζαμε ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα με ίντερνετ. Τώρα για το EON κομμάτι φαντάζομαι θα βάλουν να μπορείς να το δοκιμάσεις σε καταστήματά τους. Καμία υπηρεσία που απαιτεί ειδικό εξοπλισμό δεν είναι διαθέσιμη χωρίς δεσμευτικό συμβόλαιο. Το Netflix είναι άλλο πράγμα καθότι δεν έχει δικό του εξοπλισμό. Ουσιαστικά η πρόσβαση μέσω των εφαρμογών για το EON είναι επιπρόσθετη δωρεάν παροχή και όχι το προϊόν προς πώληση, εξού και η δέσμευση του συμβολαίου.

IMG_20211020_121747.jpg

IMG_20211020_121949.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dpress είπε

Για όσους έχουν δορυφορική nova για την ώρα δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει το ΕΟΝ σε τηλεόραση παρά μόνο σε φορητή συσκευή. Ισχύει ο περιορισμός τρεις φορητες συσκευές πχ. 1 smartphone και 2 tablet ή 1 smartphone, 1 tablet, 1 pc-laptop.

Δεν έχει ξεκαθαρίσει τι γίνεται με την ταυτόχρονη θέαση. 

Για τους νέους συνδρομητες ΕΟΝ ή όσους από δορυφορική πάνε σε πακετο ΕΟΝ τότε θα ενεργοποιείται και σε μια επιπλέον μεγάλη οθόνη η εφαρμογή (smart tv ή tv box)  και επιπλέον σε φορητή συσκευή χωρίς να διευκρινίζεται πόσες, μάλλον ισχύει 3. 

Το επιβεβαίωσα σε κατάστημα Nova.

Ίσως παίξει με δορυφορική nova,απλά δε γνωρίζουν πότε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακό η 24 μηνη δέσμευση καλύτερα μηνα/μήνα ή αγώνα-αγώνα.

23 ευρώ * 12= 276/28*= 9,85€ ανα αγώνα για κάποιον πουθέλει να δει μόνο την ομάδα του.

Δεν είναι τραγικό αλλα για Ελλάδα είναι πολυ.

 *28 = 15 εντος + 5 εκτός + 5 εντός playoff + ~3 εκτός playoff 

Για internet δεν τους εμπιστευομαι γιατι είχα 24Mbps και από ~23500 σιγα σιγά έπεσα στα ~11000.

Με Cosmote πήρα 100Μbps με δέσμευση 90% τουλάχιστον και εδώ και 3 χρόνια πιάνω 95-102Mbps Download/9.7 - 10.4 Mbps Upload.

Επίσης επειδή όλοι οι πονηροί προωθούν το δίνουν μέσω internet το τηλεοπτικό προϊον και όχι πιάτο (που τους κοστίζει) θα έπρεπε να προσθέτουν σε αυτό που σου πουλάνε και το bandwidth της τηλεόρασης ή τουλαχιστον να λένε 100Μbps - xxMbps για κάθε συσκευή αν έχεις multiview.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω πακέτο της nova με vdsl 50, nova cinema 1, nova sport 1 και τα κλασικά κανάλια, απεριόριστα σταθερά-υπεραστικά και 720 λεπτά προς κινητά με ~41 € αορίστου, νομίζω με βολεύει να πάω στο φουλ με 43€ και 100άρα, τα κινητά με φτάνουν τα 120 λεπτά...

Το ερώτημα είναι, έχω το δορυφορικό, θα μου στείλουν άλλο μόντεμ και το boxάκι επιπλέον ή όχι;

Έχω βάλει να με καλέσουν από χθες αλλά ακόμα δεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jon_pallis είπε

δεν είναι παράλογο το αίτημα αλλά έχει δύο θέματα.
1ον το κόστος θα έπρεπε (για τις ομάδες) να είναι μεγαλύτερο του μέσου εισητηρίου του αγώνα. πχ θα έπρεπε να κοστίζει περί τα 25€
2ον η συμφωνία με τις ομάδες είναι ακριβή για την εταιρεία. Κατ' επέκταση θέλει να ωθήσει στην αγορά με 24 μήνες δέσμευση

 

To daily της Cosmote στα 9.10 δεν έχει τη λογική του ppv? Στο περίπου δλδ, αντί για έναν αγώνα, σου δίνει όλη τη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jake07 είπε

To daily της Cosmote στα 9.10 δεν έχει τη λογική του ppv? Στο περίπου δλδ, αντί για έναν αγώνα, σου δίνει όλη τη μέρα.

δεν γνώριζα την υπηρεσία. Βέβαια οι αγώνες και οι ομάδες είναι χωρισμένες ανάμεσα σε Nova και Cosmote TV

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jon_pallis είπε

δεν γνώριζα την υπηρεσία. Βέβαια οι αγώνες και οι ομάδες είναι χωρισμένες ανάμεσα σε Nova και Cosmote TV

Για κανένα chl, europa πάντως την κάνεις τη δουλειά σου.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jon_pallis είπε

δεν γνώριζα την υπηρεσία. Βέβαια οι αγώνες και οι ομάδες είναι χωρισμένες ανάμεσα σε Nova και Cosmote TV

είδα ότι δεν λειτουργεί σε TV βέβαια.....

 

1 λεπτό πριν, Jake07 είπε

Για κανένα chl, europa πάντως την κάνεις τη δουλειά σου.. 

Jolly Roger......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κίνηση ματ, θα είναι να παίζει και σε TV.

Αφού έχω συνδρομή ρε μπαγλαμάδες, τι με περιορίζετε? Αφήστε με να βλέπω όντως από παντού. 

Ελπίζω να παίξει μέσω Smart TV,  για να μπορέσω να παροπλίσω και τον Novabox, αλλά να έχω και Nova όπου έχω οθόνη (Οπως γίνεται με το Cosmote TV)

Edit : Το δοκίμασα προ ολίγου μέσω browser. Η ποιότητα εικόνας δεν είναι η ιδανική, και δεν είναι HD (σε ποδόσφαιρο που τσέκαρα.)

Έχει όμως ωραίο live interface την ώρα του αγώνα, με στατιστικά, ενδεκάδες, κάρτες κτλ, που δίνει κάτι από football manager. Επίσης, έχει ωραίο mini player για να παρακολουθείς ενώ κάνεις κάτι άλλο παράλληλα.

 

Επεξ/σία από UncleKim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Jake07 είπε

Μην ασχολείσαι.. Και πάντα υπάρχουν αυτοί που πετάνε ένα ότι το νετφλιξ πεθαίνει, είναι για τα μπάζα κλπ επειδή κοιτάνε μόνο το top ten χωρίς να ψαχτουν.. Χωρίς να έχει φυσικά σχέση το άρθρο με το νετφλιξ. Πάντως τελευταία φορά που τσέκαρα ήμασταν όλοι ελεύθεροι να βάζουμε ότι συνδρομή θέλουμε και να κόβουμε ότι δε μας αρέσει.. Το κράξιμο δεν οδηγεί πουθενά.. That's all

Ακριβώς μην ασχολείσαι (τσάμπα θα το κάνεις) 

Δεν έχουν καταλάβει ότι αφορά το κομμάτι ταινίες/σειρές η πίτα είναι μικρή και τα κέρδη είναι μεγάλα έτσι στις υπηρεσίες Streaming (μιλάω παγκοσμίως όχι μόνο για την ελλάδα) θα μείνουν 1-4 παίκτες και ένας από αυτούς είναι η NETFLIX τους υπόλοιπους μπορείτε να τους μαντέψετε φαντάζομαι.

Πόσο μάλλον για το κομμάτι ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ...

Όπως επίσης δεν έχετε καταλάβει ότι αν την FORTHNET/NOVA δεν την εξαγόραζε η UNITED θα πήγαινε για λουκέτο απλά ενώ τώρα στην UNITED ανήκει η FORTHNET/NOVA και η WIND την συνέχεια μπορείτε να την φανταστείτε ποια θα είναι.

Στην Ελλάδα αυτό που πουλάει συνδρομές στις πλατφόρμες συνδρομητικής τηλεόρασης είναι τα ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ (ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ και ΞΕΝΟ) αλλά ακόμα και εκεί οι πελάτες δυσκολεύονται και οι συνδρομές είναι ακριβές για το προιόν

Αν προσθέσεις ότι στην ελλάδα υστερούμε και σε ταχύτητες μιας και το περισσότερο δίκτυο βασίζεται στον χαλκό και οι ταχύτητες είναι χάλια...

Δεν πουλάνε οι ΤΑΙΝΙΕΣ/ΣΕΙΡΕΣ καθώς εκεί υστερούν όλες οι πλατφόρμες μιας και η ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΘΕΑΣΗ προπορεύεται και έχει τα σκήπτρα απλά αυτό που θα καταφέρουν με την βοήθεια της επιτροπής/οργάνωσης για τα πνευματικά δικαιώματα σε συνεργασία με όλους τους παρόχους να μπλοκάρουν την πρόσβαση στην ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΘΕΑΣΗ έτσι ώστε οι μη γνώστες (άσχετοι) του αντικειμένου να αναγκαστούν να αγοράσουν νόμιμη συνδρομή στις συνδρομητικές πλατφόρμες της COSMOTE TV / VODAFONE TV / WIND TV / NOVA κτλ...αν και το περιεχόμενο όλων τους και της DIGEA είναι για τα σκουπίδια.

Κανονικά δεν θα είχα ούτε την DIGEA ούτε την COSMOTE TV (αλλά δεν χαλάω χατήρι στην μάνα μου και στην κοπελά μου όποτε απόκτησα) εγώ βολεύομαι μια χαρά με το NETFLIX/AMAZON PRIME/APPLE TV+ και με την πρόσβαση στο παράνομο περιεχόμενο.

5 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Η κίνηση ματ, θα είναι να παίζει και σε TV.

Αφού έχω συνδρομή ρε μπαγλαμάδες, τι με περιορίζετε? Αφήστε με να βλέπω όντως από παντού. 

Ελπίζω να παίξει μέσω Smart TV,  για να μπορέσω να παροπλίσω και τον Novabox, αλλά να έχω και Nova όπου έχω οθόνη (Οπως γίνεται με το Cosmote TV)

Θα το κάνεις όταν ανακαλύψουν και οι ΙΔΙΟΙ από την EON (NOVA) τι θέλουν να κάνουν...

2 ώρες πριν, aypnia είπε

1. Όπως λες κι εσύ άλλο να παίρνεις 2000 ευρώ κι άλλο 600 ευρώ. Σωστότατο, για εκατομμύρια ευρωπαίων λοιπόν όταν παίρνουν 2000 ευρώ, δεν θα κάτσουν να σκεφτούν αν το Netflix έχει 15 ή 5 ευρώ. Όταν παίρνουν αυτά τα λεφτά είναι αστείο να κάθονται και να σκέφτονται τα 10 ευρώ. Απλά τα πράγματα. Και σιγά μη χάσουν εκατομμύρια ευρώ από εκατομμύρια ευρωπαίους πουλώντας σε τιμές ινδίας και τουρκίας επειδή υπάρχουν οι νότιες χώρες του ευρώ με χαμηλά εισοδήματα.

2. Κι όμως πουλάνε. Είναι γνωστό ότι πουλάνε κάτω του κόστους τη τηλεόραση η cosmote και η nova. Και δεν το κάνουν γιατί είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα, το κάνουν γιατί θέλουν να τραβάνε κόσμο στα συνδυαστικά τους πακέτα. Για να μπορούν όπως λες πιο πάνω να έχουν ακριβές τιμές στη κινητή και να ισοφαρίζουν από εκεί τη χασούρα από τη τηλεόραση. Στη περίπτωση της nova το κάνει για τα επερχόμενα συνδυαστικά από τη κινητή που έρχονται μετά την εξαγορά της wind. Ενδεικτικά δες σε τι τιμές έφτασαν τα συμβόλαια για champions league, premier κλπ. Δεν βγαίνουν τα λεφτά που έδωσαν με τάληρα ακόμη κι αν βάλουν όλοι.

Πολύ σωστά

τους νοιάζει η αγορά στις ΗΠΑ - ΑΣΙΑ - ΕΥΡΩΠΗ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - ΑΦΡΙΚΗ

επειδή ξέρουν ότι είναι πάρα πολλοί οι παίκτες και η πίτα είναι μικρή αλλά τα κέρδη μεγάλα και γνωρίζουν ήδη ότι οι παίκτες που θα μείνουν είναι 1-4 παγκοσμίως παλεύουν να εδραιωθούν...

κανέναν δεν νοιάζει για την ελλάδα των 10 μύριων κατοίκων (χεσμένους μας έχουν) απλά αυτοί που έχουν μισθό από 1.000 ευρώ θα γίνουν πελάτες οι κάτω των 1.000 ευρώ επειδή είναι φτωχοί και δεν τους περισσεύουν δεν θα το πάρουν (σε συνδυασμό ότι θα καταφέρουν να κόψουν την παράνομη πρόσβαση σε περιεχόμενο το σχέδιο τους θα ολοκληρωθεί)

από εκεί και πέρα ελεύθερη αγορά έχουμε επιλέγεις το προιόν που θες και πληρώνεις

δεν έχεις δεν επιλέγεις

απλά πράγματα

κάτσε με την ADSL / VDSL / FTTH 

έτσι λέει ο κανόνας της ελεύθερης αγοράς

το κράξιμο δεν δηλώνει καμία αγανάκτηση 

θες να διαμαρτυρηθείς μην γίνεις πελάτης (να σε χάσουν από πελάτη) εσένα και τον οποιοδήποτε αυτό πονάει γιατί θα χάσουν χρήμα έτσι θα αναγκαστούν να δουν τα πράγματα διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...