Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Κάτοχος NOVA δορυφορικής full πρόγραμμα. 

Έχω καταλάβει κάτι λάθος; Ουσιαστικά το eon tv δεν αντικαθιστά το novago;

Ρωτάω γιατι κατέβασα την εφαρμογή eon tv, και στους κωδικούς που ζητάει έβαλα αυτά που βάζω στην εφαρμογή novago και δεν μου τους δέχεται.

Ξέρει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Traveller 1976 είπε

Καλησπερα Σε ολους!

Τα nsports στην WindVision θα παραμεινουν?

Γνωριζει κανεις?

Ευχαριστω!

Ναι, δεν βγαίνουν από τη windvision όπως τη vodafone tv.

Αλλά θα κλείσει το windvision μέχρι το καλοκαίρι..

Και θα τους πάνε όλους στο eon με το box του eon.

1 ώρα πριν, dhmhtrhs79 είπε

Καλησπέρα.

Κάτοχος NOVA δορυφορικής full πρόγραμμα. 

Έχω καταλάβει κάτι λάθος; Ουσιαστικά το eon tv δεν αντικαθιστά το novago;

Ρωτάω γιατι κατέβασα την εφαρμογή eon tv, και στους κωδικούς που ζητάει έβαλα αυτά που βάζω στην εφαρμογή novago και δεν μου τους δέχεται.

Ξέρει κανείς;

Ουσιαστικά θα το έλεγα περισσότερο αντικαταστάτη του novaflix.

Σταμάτησαν την εμπορική διάθεση του novaflix πριν μια εβδομάδα.

Γιατί το novago δεν ήταν ποτέ ott υπηρεσία, ούτε επέτρεπαν επίσημα τη χρήση του novago σε τηλεοράσεις. Άσχετα αν έκαναν τα στραβά μάτια και το άφηναν, δεν το υποστήριζαν ποτέ επίσημα.

Στους συνδρομητές δορυφορικής nova δεν πρόκειται να δώσουν τη πρόσβαση σε eon μέσω τηλεόρασης αλλά μόνo για 2 συσκευές laptop/pc/tablet/mobile.

 

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, sdragon said:

Γιατί προφανώς δεν αξίζει για εκείνους. 23 ευρώ το μήνα πει 24 μήνες ισούται με 552 ευρώ εγγυημένα. ΕΣΥ θα έδινες ποσό, 20 ευρώ το χρόνο περίπου; Καταλαβαίνεις ότι τα κουκιά δε βγαίνουν.

αν το υπολογισεις ετσι ναι τα 40 ευρω που θα εδινε ο φιλος δεν θα γινουν 552. ποσοι ομως ανθρωποι θα δινανε αυτα τα 40 ευρω αν ειχαν την δυνατοτητα να το κανουν;

δεν ξερω να το απαντησω αλλα φανταζομαι την εχουν κανει την μελετη ολοι οι μεγαλοι τυπου netflix, disney, apple και κατεληξαν σε ποιο μοντελο ειναι πιο κερδοφορο. λιγα απο πολλους ή πολλα απο λιγους. μαλλον καποιο μεγαλοκεφαλι στην Nova και στην Cosmote που ζει ακομα στις εποχες του Filmnet δεν εχει τρεξει τα αντιστοιχα μοντελα και αναρωτιεται γιατι ο κοσμος δεν ανανεωνει ή γιατι τον πειρατευει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lbit είπε

...KODI

Έχοντας Nova για τηλέφωνο / ίντερνετ / τηλεόραση, προσθέσα κάποια στιγμή και τα κανάλια Sport για να βλέπω καμια Euroleague... Δεν έχω αναπολήσει ούτε μια στιγμή τις ώρες που έψαχνα εφαρμογές στο KODI και τις δοκιμές σε streams που να δουλεύουν σωστά την ώρα που θέλω να δω αγώνα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dhmhtrhs79 είπε

Καλησπέρα.

Κάτοχος NOVA δορυφορικής full πρόγραμμα. 

Έχω καταλάβει κάτι λάθος; Ουσιαστικά το eon tv δεν αντικαθιστά το novago;

Ρωτάω γιατι κατέβασα την εφαρμογή eon tv, και στους κωδικούς που ζητάει έβαλα αυτά που βάζω στην εφαρμογή novago και δεν μου τους δέχεται.

Ξέρει κανείς;

Σωστά, αντικαθιστά το NovaGo εντελώς, προσθέτοντας και κάποιες έξτρα λειτουργίες.

Μίλησε με το support τους, ίσως παίζει κάτι άλλο.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aypnia είπε

 

Στους συνδρομητές δορυφορικής nova δεν πρόκειται να δώσουν τη πρόσβαση σε eon μέσω τηλεόρασης αλλά μόνo για 2 συσκευές laptop/pc/tablet/mobile.

 

Αν αλλάξω δηλαδή το πακέτο μου σε eon; Καταργεί τη δορυφορική και μένω με το box συν κινητό, τάμπλετ;;;;;

(Με πήραν πριν αλλά νόμιζαν ότι είναι για νέα σύνδεση και με είπαν θα σας πάρουν από το αρμόδιο τμήμα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, oykas2001 είπε

Αν αλλάξω δηλαδή το πακέτο μου σε eon; Καταργεί τη δορυφορική και μένω με το box συν κινητό, τάμπλετ;;;;;

(Με πήραν πριν αλλά νόμιζαν ότι είναι για νέα σύνδεση και με είπαν θα σας πάρουν από το αρμόδιο τμήμα)...

Αν αλλάξεις το πακέτο σου και το δεχτούν (δεν βρίσκω λόγο να μη το δεχτούν) τότε θα σου φέρουν το κουτί eon και θα αντικαταστήσει το δορυφορικό κουτί.

Και θα μπορείς να το βάλεις σε smart tv αν δεν θες να χρησιμοποιείς το box τους.

Η λογική τους είναι αυτή. 3 συσκευές, μια σε τηλεόραση, μια σε tablet/mobile, μια σε pc/laptop.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, dasimo είπε

εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί κανείς δεν έχει ακόμη καθιερώσει το pay per view εστω και σε απαγορευτικές τιμές (για να μην κανιβαλίζονται οι συνδρομητές) . Θέλω εγω π.χ. να δω το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ και δεν ειμαι συνδρομητής....χρέωσε με 5 ευρώ να δώ τον αγώνα χωρίς καμία εκκατέρωθεν δεσμευση....

Μια απάντηση είναι ότι θα κόψει από τις επαγγελματικές συνδρομές που έχουν καφετέριες προποτζιδικα κλπ που είναι πανάκριβες και δεν συμφέρει ούτε τον πάροχο ούτε τις επιχειρήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aypnia είπε

Αν αλλάξεις το πακέτο σου και το δεχτούν (δεν βρίσκω λόγο να μη το δεχτούν) τότε θα σου φέρουν το κουτί eon και θα αντικαταστήσει το δορυφορικό κουτί.

Και θα μπορείς να το βάλεις και σε smart tv αν θες χωρίς το box.

Η λογική τους είναι αυτή. 3 συσκευές, μια σε τηλεόραση, μια σε tablet/mobile, μια σε pc/laptop.

Thanks, έβαλα χθες στο κινητό και στον υπολογιστή, στην τηλεόραση μου έβγαλε τον κωδικό αλλά δεν ήξερα που να τον χρησιμοποιήσω, μετά μου απάντησαν  μέσα από το myaccount, αλλά δεν πρόλαβα να το δω γιατί ξύπνησε η μικρή... Αλλά λογικά έμπαινε. Θα δω το βράδυ αν έχω κουράγιο μετά τη δουλειά ή αύριο πρωί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, lost2 είπε

Για το πακέτο δε θαπω τίποτα γιατί είναι απλά για μισθούς Γερμανίας και όχι ελαδισταν,

Αλλά , το βλέπω σε πολλά άρθρα και προσωπικά με χαλάει, ΔΕΝ μπορεί να διαβάζω άρθρο σε τεχνολογικό forum και λέει , τετραπύρηνο επεξεργαστή  σκέτο, ΤΙ επεξεργαστή ποιόν , τετραπύρηνος είναι και ο aml8726 και ο m805 και ο 922 και και , λίγη τεχνική λεπτομέρεια σε τεχνολογικό forum δεν βλάπτει.

και τι σημασία έχει στην πραγματικότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σημερα εχω δορυφορικη tv απο τη nova και ενα δικο μου modem

Φανταζομαι το EON smart box θα θελει να συνδεθει καλωδιακα και απευθειας απο το νεο modem; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, vagos789 said:

Εγω σημερα εχω δορυφορικη tv απο τη nova και ενα δικο μου modem

Φανταζομαι το EON smart box θα θελει να συνδεθει καλωδιακα και απευθειας απο το νεο modem; 

Δεν νομίζω να μην έχει WiFi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...