Προς το περιεχόμενο

Τι γινεται αν σε γράψουν και δεν έχεις δίπλωμα


Mike2002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Για προϊόν μυθοπλασίας μοιάζει.

Παλιά Θεσσαλονίκη τουλάχιστον έτσι ήταν έχω φίλους που πήγαν δικαστήριο για δίπλωμα πάνω από 30 φορές, γνωστός που πήγε πρόσφατα έδειξε δίπλωμα (όταν το γράψαν δεν είχε) και ο δικαστής κοίταξε ημερομηνία και του είπε τι μου το δίνεις όταν σε γράψαν δεν το είχες βγάλει καν έφαγε ποινή τι ακριβώς δεν ξέρω παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παλιά την έβγαλες καθαρή έβγαλα δίπλωμα….. μάλλον καλύτερα σε ρωτούσαν ‘ τώρα έβγαλες διπλωμα’ και εσυ συμφωνούσες…. Τώρα τα πράγματα δεν είναι έτσι  πρόστιμο και αυτόφωρη διαδικασία..,.. 

 

6B57A2F9-E8D6-43A1-B1B5-ABC7BFA3054F.gif

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Παλιά Θεσσαλονίκη τουλάχιστον έτσι ήταν έχω φίλους που πήγαν δικαστήριο για δίπλωμα πάνω από 30 φορές, γνωστός που πήγε πρόσφατα έδειξε δίπλωμα (όταν το γράψαν δεν είχε) και ο δικαστής κοίταξε ημερομηνία και του είπε τι μου το δίνεις όταν σε γράψαν δεν το είχες βγάλει καν έφαγε ποινή τι ακριβώς δεν ξέρω παραπάνω

Όταν λες έτσι ήταν, τι ακριβώς εννοείς? Οι φίλοι σου πήγαν πάνω από 30 φορές στο δικαστήριο ο καθένας, ή πάνω από 30 φορές συνολικά όλοι μαζί? :)

Πάντως παλιότερα όντως τη γλίτωνες, σε ρωτούσε ο πρόεδρος αν έχεις βγάλει δίπλωμα, και εφόσον το έδειχνες σε αθώωνε, όχι όμως αν το έκανες κατ' εξακολούθηση. Εδώ και μερικά χρόνια όμως δεν γλιτώνεις ακόμα και την πρώτη φορά, το δικαστήριο σου επιβάλλει ποινή κανονικά.

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Όταν λες έτσι ήταν, τι ακριβώς εννοείς? Οι φίλοι σου πήγαν πάνω από 30 φορές στο δικαστήριο ο καθένας, ή πάνω από 30 φορές συνολικά όλοι μαζί? :)

Πάντως παλιότερα όντως τη γλίτωνες, σε ρωτούσε ο πρόεδρος αν έχεις βγάλει δίπλωμα, και εφόσον το έδειχνες σε αθώωνε, όχι όμως αν το έκανες κατ' εξακολούθηση. Εδώ και μερικά χρόνια όμως δεν γλιτώνεις ακόμα και την πρώτη φορά, το δικαστήριο σου επιβάλλει ποινή κανονικά.

Έχω φίλο που έχει 37 δικαστήρια για δίπλωμα (είναι 36 τώρα αυτός ακόμα χωρίς δίπλωμα) αλλά γενικά μιλάω για τον καθένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Inuyasha είπε

Έχω φίλο που έχει 37 δικαστήρια για δίπλωμα (είναι 36 τώρα αυτός ακόμα χωρίς δίπλωμα) αλλά γενικά μιλάω για τον καθένα

Χλωμό το κόβω ο φίλος σου να έχει πάει 37 φορές στα δικαστήρια για δίπλωμα και πάντα να αθωώνεται.

Επίσης γενικά ο καθένας δεν πάει πάνω από μια φορά κατηγορούμενος σε δικαστήριο για οδήγηση χωρίς δίπλωμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Έχω φίλο που έχει 37 δικαστήρια για δίπλωμα (είναι 36 τώρα αυτός ακόμα χωρίς δίπλωμα) αλλά γενικά μιλάω για τον καθένα

Οι οδηγοί που οδηγάνε 18 χρόνια, δεν έχουν προλάβει να τους σταματήσουν για έλεγχο 37 φορές. Ο φίλος σου πως τα κατάφερε και πέφτει όλο πάνω τους? Χόμπυ το έχει?

Επίσης υπάρχει κάποιος λόγος που δεν πάει να βγάλει το ρημαδοδίπλωμα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Οι οδηγοί που οδηγάνε 18 χρόνια, δεν έχουν προλάβει να τους σταματήσουν για έλεγχο 37 φορές. Ο φίλος σου πως τα κατάφερε και πέφτει όλο πάνω τους? Χόμπυ το έχει?

Επίσης υπάρχει κάποιος λόγος που δεν πάει να βγάλει το ρημαδοδίπλωμα?

Καγκουρας, συχνός θαμώνας σε μαζωματα για κόντρες κτλ

Το θεωρεί πεταμένα λεφτά όπως λέει

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Pankard είπε

Εγω οσες φορες πηγα (πανω απο 10 ) σαν ανηλικος ,ουτε προστιμα ειχα,ουτε τιποτα.με ψαρωνε ο δικαστης φωναζοντας κ στο τελος με εδιωχνε.

Στα τελευταια 2-3 θυμαμαι ,ειχα διπλωμα .στα πρωτα απολυτως τιποτα

Ζεφύρι μένεις?

2 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Καγκουρας, συχνός θαμώνας σε μαζωματα για κόντρες κτλ

Το θεωρεί πεταμένα λεφτά όπως λέει

famous last words

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Καγκουρας, συχνός θαμώνας σε μαζωματα για κόντρες κτλ

Το θεωρεί πεταμένα λεφτά όπως λέει

Για αυτό θα έπρεπε να πληρωνει 500ρικα κάθε φορά ,όχι σε εφορία κλπ.Επιτόπου.Αλλιως κρατητήριο. 

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Για προϊόν μυθοπλασίας μοιάζει.

Κλεινω τα 40 σε λιγο.οταν ημουν 14 φιλε μου ετσι ηταν.δεν ξερω αν παιζει ρολο επειδη ημουν επαρχια,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, unforgiven είπε

Έχετε επίγνωση του πόσο τραγικό είναι να οδηγείτε χωρίς δίπλωμα και ότι μπορεί να σας καταστρέψει την υπόλοιπη ζωή σας;

Πραγματικά, φαντάσου να εμπλακείς σε τροχαίο ατύχημα με σοβαρό τραυματισμό ή/και θανατο

Αν οι συγγενείς αρχισουν να το τραβάνε, το ποσό που θα έδινε η ασφαλιστική (έως 1,2 εκ. ανά άτομο) μπορεί να τα διεκδικίσουν από εσένα. Τυχόν περιουσία λοιπόν, δική σου ή του ιδιοκτήτη του οχήματος, ή το μελλον σου όλο, μπορεί να πάει στα σκουπίδια

Δείξτε λίγο υπευθυνότητα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fazos είπε

Πραγματικά, φαντάσου να εμπλακείς σε τροχαίο ατύχημα με σοβαρό τραυματισμό ή/και θανατο

Αν οι συγγενείς αρχισουν να το τραβάνε, το ποσό που θα έδινε η ασφαλιστική (έως 1,2 εκ. ανά άτομο) μπορεί να τα διεκδικίσουν από εσένα. Τυχόν περιουσία λοιπόν, δική σου ή του ιδιοκτήτη του οχήματος, ή το μελλον σου όλο, μπορεί να πάει στα σκουπίδια

Δείξτε λίγο υπευθυνότητα

Οχι τοσο τραγικα ρε φιλε.επειδη πριν μια βδομαδα εγινα κ ασφαλιστικος συμβουλος-διαμεσολαβητης στο επικουρικο παει η καλυψη κ αν εχεις λεφτα σε κυνηγανε η στα δεσμευουν.τρεχα γυρευε δηλαδη.

Αυτη τη στιγμη τα χρεη π υπαρχουν στο επικουρικο απο ανασφαλιστους ισως κ να υπερβαινουν τα 50 εκ καθοτι η μιση ελλαδα ειναι ανασφαλιστη ως γνωστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Fazos είπε

Πραγματικά, φαντάσου να εμπλακείς σε τροχαίο ατύχημα με σοβαρό τραυματισμό ή/και θανατο

Αν οι συγγενείς αρχισουν να το τραβάνε, το ποσό που θα έδινε η ασφαλιστική (έως 1,2 εκ. ανά άτομο) μπορεί να τα διεκδικίσουν από εσένα. Τυχόν περιουσία λοιπόν, δική σου ή του ιδιοκτήτη του οχήματος, ή το μελλον σου όλο, μπορεί να πάει στα σκουπίδια

Δείξτε λίγο υπευθυνότητα

Μην νομιζεις ότι σε περίπτωση τροχαίου την πληρώνει πάντα αυτός χωρίς δίπλωμα δεν πάει έτσι!!Αν δεν φταις εχεις ένα ποσοστό συν υπαιτιότητας μεχρι εκεί .Αν όμως προκάλεσες εσυ το ατύχημα είναι αλλιώς ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...