Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 pro max κωτσοβολος


Νικήτας Ράικος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 13/1/2022 στις 1:59 ΜΜ, thansimo79 είπε

Μίλησα με eshop να σιγουρεψω την αναμονη, λεει 4-7 ημέρες τωρα και μου λεει ναι ναι τόσο είναι, το μέγιστο να παει 10 ημέρες... Δεν με έπεισε να σας πω την αλήθεια... 

Το eshop πολλα προϊόντα τα παίρνει από ευρωπαϊκούς προμηθευτές και όχι από Ελλάδα οπότε ισως και να παίζει ρολο... Θυμαμαι πηρα μια LG τηλεόραση η οποία δεν καλυπτωταν 2 χρονια εγγύησης απο την LG Hellas αλλα 2 χρονια απευθείας απο το eshop... Μου ειχαν πει στην lg πως το προϊόν κυκλοφορει στην Ελλάδα απο διαφορετικο εισαγωγέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, giannis_ps_21 είπε

Τι ζήτησες ακριβώς; Άρση τηλεφωνικού απορρήτου από τον Κωτσόβολο;

Παιδιά ας σοβαρευτούμε λίγο. Και να μάθαινα το όνομα αυτού που μου είπε ότι το τηλέφωνο είναι στις αποθήκες και να τον αναζητούσα, θα μου ζητούσε ευγενικότατα συγγνώμη και θα μου έλεγε ότι έκανε λάθος. Δεν θα μπορούσα να πω κάτι από εκεί και πέρα.

Σίγουρα ένα δικαστήριο δεν θα καθίσει να ασχοληθεί αν το τηλέφωνο ήρθε στον πελάτη ή αν σου έλεγε ότι θα έρθει από βδομάδα σε βδομάδα. Μπορούν κάλλιστα να σου πουν ας επέλεγες άλλο κατάστημα. Το δικαστήριο θα έπαιρνε θέση μόνο αν υπήρχε εξαπάτηση ή αν το κατάστημα αρνούνταν να επιστρέψει τα χρήματα που ήδη είχα προκαταβάλει. Κάτι που δεν συμβαίνει ούτε στη μια ούτε στην άλλη περίπτωση.

Ώπα μισό γιατί κάπου μπερδεύτηκες. Ζήτησα τον άνθρωπο που μου είπε πάω το κινητό ήταν στην αποθήκη γιατί με έβγαζαν τρελή πως αυτό δεν έγινε ποτέ και μου το έκλειναν στη μούρη. Και είπα πως οι κλήσεις είναι καταγεγραμμένες και πείτε μου το όνομα του να βγάλουμε άκρη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Vk108 είπε

Ώπα μισό γιατί κάπου μπερδεύτηκες. Ζήτησα τον άνθρωπο που μου είπε πάω το κινητό ήταν στην αποθήκη γιατί με έβγαζαν τρελή πως αυτό δεν έγινε ποτέ και μου το έκλειναν στη μούρη. Και είπα πως οι κλήσεις είναι καταγεγραμμένες και πείτε μου το όνομα του να βγάλουμε άκρη. 

Αυτό ακριβώς και με αλλά λόγια έγινε και σε μένα. Εννοείται δε πρόκειται να χάσει κάποιος τη δουλειά του ούτε εγώ το θέλω ούτε θα το προκαλέσω. Αλλά όχι να μιλάνε απρεπέστατα και να μας δουλεύουν :

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Barbara93 είπε

Αυτό ακριβώς και με αλλά λόγια έγινε και σε μένα. Εννοείται δε πρόκειται να χάσει κάποιος τη δουλειά του ούτε εγώ το θέλω ούτε θα το προκαλέσω. Αλλά όχι να μιλάνε απρεπέστατα και να μας δουλεύουν :

Εγώ τους είπα πως το να μην έχετε παραλαβές και όλα αυτά δεν είναι αποκλειστικά δικό σας λάθος. Το λάθος σας είναι που κάθε κλήση από εμένα σε εσας είναι και διαφορετικά λόγια. Επίσης εγώ προσπαθώ να είμαι όσο πιο ευγενική γίνεται γιατί καταλαβαίνω πως κάνουν την δουλειά τους αλλά μη λέμε αλλά την μια αλλά την άλλη. Εγώ έχω δώσει 700€ προκαταβολή και είναι άγνωστο πότε θα παραλάβω εδώ και δυο μήνες και ακούω του κόσμου τις μπαρούφες 

Έλαβε κανένας sms σήμερα από Κωτσόβολο για 13 pro max sb 128;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Vk108 είπε

Εγώ τους είπα πως το να μην έχετε παραλαβές και όλα αυτά δεν είναι αποκλειστικά δικό σας λάθος. Το λάθος σας είναι που κάθε κλήση από εμένα σε εσας είναι και διαφορετικά λόγια. Επίσης εγώ προσπαθώ να είμαι όσο πιο ευγενική γίνεται γιατί καταλαβαίνω πως κάνουν την δουλειά τους αλλά μη λέμε αλλά την μια αλλά την άλλη. Εγώ έχω δώσει 700€ προκαταβολή και είναι άγνωστο πότε θα παραλάβω εδώ και δυο μήνες και ακούω του κόσμου τις μπαρούφες 

Έλαβε κανένας sms σήμερα από Κωτσόβολο για 13 pro max sb 128;

Εγώ όχι. Και περιμένω ακριβώς το ίδιο. Σε τηλεφώνημα πριν 2 εβδομάδες περίπου, μου είπαν ότι παραλαμβάνουν κάθε Παρασκευή: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Vk108 είπε

Ζήτησα τον άνθρωπο που μου είπε πάω το κινητό ήταν στην αποθήκη γιατί με έβγαζαν τρελή πως αυτό δεν έγινε ποτέ και μου το έκλειναν στη μούρη.

Καταλαβαίνω την απελπισία σου κ ειναι λογικό. Παραμονή Πρωτοχρονιάς βρεθηκα σε ενα κατάστημα Κωτσόβολου. Οσο περιμενα στο ταμείο ηρθε μια κοπελα του καταστήματος κ λέει στην ταμία "το ps5 που ήθελες θα το πάρεις τελικά;" Της απαντάει εννοείται. Λεει η πρώτη "εχουμε 3 παραγγελίες κ δυο κονσόλες κ ενας κυριος περιμένει απ εξω μιση ωρα για να παρει το ενα" απαντάει η ταμίας "δεν με νοιάζει, το ενα ειναι δικό μου" της λεει οκ κ φεύγει. Και όλη αυτή η συζήτηση έγινε μπροστά μου χωρίς να έχουν κάποιο άγχος. Φαντάζομαι κάτι τέτοιο γίνεται και με το κινητό μιας και τα κομμάτια που υπάρχουν είναι ελάχιστα. 

Αυτός που είπε ότι το κινητό πάει στην αποθήκη, όντως το είδε. Μετά κάπου έκανε φτερά. Και φυσικά αν γίνει καμια στραβή σε αυτόν θα τα χώσουν. Γι αυτο λεω, ψυχραιμία κ υπομονή. Επίσημα έχει ειπωθεί απο την apple οτι τέλος Γενάρη νομιζω θα εχει καλυφθεί η τεράστια ζητηση.

Επεξ/σία από giannis_ps_21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, giannis_ps_21 είπε

Καταλαβαίνω την απελπισία σου κ ειναι λογικό. Παραμονή Πρωτοχρονιάς βρεθηκα σε ενα κατάστημα Κωτσόβολου. Οσο περιμενα στο ταμείο ηρθε μια κοπελα του καταστήματος κ λέει στην ταμία "το ps5 που ήθελες θα το πάρεις τελικά;" Της απαντάει εννοείται. Λεει η πρώτη "εχουμε 3 παραγγελίες κ δυο κονσόλες κ ενας κυριος περιμένει απ εξω μιση ωρα για να παρει το ενα" απαντάει η ταμίας "δεν με νοιάζει, το ενα ειναι δικό μου" της λεει οκ κ φεύγει. Και όλη αυτή η συζήτηση έγινε μπροστά μου χωρίς να έχουν κάποιο άγχος. Φαντάζομαι κάτι τέτοιο γίνεται και με το κινητό μιας και τα κομμάτια που υπάρχουν είναι ελάχιστα. 

Αυτός που είπε ότι το κινητό πάει στην αποθήκη, όντως το είδε. Μετά κάπου έκανε φτερά. Και φυσικά αν γίνει καμια στραβή σε αυτόν θα τα χώσουν. Γι αυτο λεω, ψυχραιμία κ υπομονή. Επίσημα έχει ειπωθεί απο την apple οτι τέλος Γενάρη νομιζω θα εχει καλυφθεί η τεράστια ζητηση.

Εδώ και 1μιση μήνα παρακολουθώ την διαθεσιμότητα σε Αμερική, Αγγλία, Ολλανδία, Ιταλία, Γαλλία κοκ. ΠΑΝΤΟΎ έχει στοκ. Λοιπόν, δεν είναι δυνατόν εδώ να έρχονται μόνο 10 συσκευές το μήνα όσο μικρότερη αγορά και να είμαστε... Άρα αυτό που περιγράφεις, ότι τσιμπάνε τις παραγγελίες άλλοι είναι το επικρατέστερο σενάριο που έχει δημιουργήσει αναμονές 2+ μηνών.... Ναι είναι μειωμένο το απόθεμα αλλά δεν τηρείται καμία σειρά και επίσης παίρνουν τα κινητά και τα δίνουν όπου θέλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thansimo79 είπε

παίρνουν τα κινητά και τα δίνουν όπου θέλουν.

Αυτό ακριβώς. Και γίνεται παντού, όχι μόνο στον Κωτσόβολο. Δυστυχώς, Ελλάς το μεγαλείο σου για ακόμα μια φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2022 στις 11:59 ΠΜ, Alexandros Voulgaris είπε

Να σάι καλά το ίδιο εύχομαι κι εσένα!

Επίσης να προσθέσω ότι μίλησα και με τον κωτσοβολα με ένα πολύ εξυπηρετικό παιδί και μιλησε με την αποθήκη και μου είπε όπως προανέφερε ένα φίλος εδώ ότι 15-20 του μήνα περιμένουν μεγάλη παραλαβή και θα καλύψουν παραγγελίες του Νοεμβρίου και ότι μέχρι την άλλη Παρασκευή θα έχουμε ενημερωση... Επίσης μου είπε ότι ο προμηθευτής τους είναι τελικά η Istorm και όχι η infoquest που λέγαμε... 

Θα δείξει την άλλη βδομάδα...φάγαμε τον γάιδαρο...

Μαλακίες λένε εγώ περιμένω από Οκτώβριο και ακόμα τίποτα . Τι να καλύψουν Νοεμβρίου... Ότι να ναι λένε απλά για να το κλείσεις και να μην τους ζαλίζεις.. δυστυχώς και εμένα τις ίδιες μαλακίες μου λένε δεν αντέχω άλλο. Σκέψου ήθελα να αγοράσω ψησταριά που την είχε την ίδια στον Κωτσόβολο και ετοιμοπαραδοτη και την πήρα από σκρουτζομαγαζο.. έτσι γιατί είναι μαλακές και δεν υπάρχει σεβασμός στον πελάτη ... Ποτέ ξανά Κωτσόβολο εχιε και άλλα τοπικά μαγαζιά με ίδιες τιμές στα ίδια προϊόντα ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, dapanos said:

Μαλακίες λένε εγώ περιμένω από Οκτώβριο και ακόμα τίποτα . Τι να καλύψουν Νοεμβρίου... Ότι να ναι λένε απλά για να το κλείσεις και να μην τους ζαλίζεις.. δυστυχώς και εμένα τις ίδιες μαλακίες μου λένε δεν αντέχω άλλο. Σκέψου ήθελα να αγοράσω ψησταριά που την είχε την ίδια στον Κωτσόβολο και ετοιμοπαραδοτη και την πήρα από σκρουτζομαγαζο.. έτσι γιατί είναι μαλακές και δεν υπάρχει σεβασμός στον πελάτη ... Ποτέ ξανά Κωτσόβολο εχιε και άλλα τοπικά μαγαζιά με ίδιες τιμές στα ίδια προϊόντα ... 

Κοίταξε σου δίνω όλα τα δίκια κι εγώ είπα ποτέ ξανά απ' τον Κωτσόβολο... Απλά τον διάλεγα γιατί ήταν κοντά στο σπίτι μου να μη κατεβαίνω κέντρο για κανένα άλλο λόγο ... Το παλικάρι που μου μίλησε δε φαινόταν να ήθελε να με ξεφορτωθεί όντως ενδιαφέρθηκε ... Μακάρι να βγούμε ψεύτες και όντως να το έχουμε την επόμενη βδομάδα... Αλλά την επόμενη φορά το πάθημα θα μας γίνει μάθημα ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Alexandros Voulgaris said:

Κοίταξε σου δίνω όλα τα δίκια κι εγώ είπα ποτέ ξανά απ' τον Κωτσόβολο... Απλά τον διάλεγα γιατί ήταν κοντά στο σπίτι μου να μη κατεβαίνω κέντρο για κανένα άλλο λόγο ... Το παλικάρι που μου μίλησε δε φαινόταν να ήθελε να με ξεφορτωθεί όντως ενδιαφέρθηκε ... Μακάρι να βγούμε ψεύτες και όντως να το έχουμε την επόμενη βδομάδα... Αλλά την επόμενη φορά το πάθημα θα μας γίνει μάθημα ...

Ψεύτες δεν βγαίνουμε γιατί τόσους μήνες μας λένε μαλακιες . Δυστυχώς από όπου αλλού παραγγείλεις το έχεις γρήγορα ... Μακράν η χειρότερη εταιρεία εβερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2022 στις 7:57 ΜΜ, thansimo79 είπε

Εδώ και 1μιση μήνα παρακολουθώ την διαθεσιμότητα σε Αμερική, Αγγλία, Ολλανδία, Ιταλία, Γαλλία κοκ. ΠΑΝΤΟΎ έχει στοκ. Λοιπόν, δεν είναι δυνατόν εδώ να έρχονται μόνο 10 συσκευές το μήνα όσο μικρότερη αγορά και να είμαστε... Άρα αυτό που περιγράφεις, ότι τσιμπάνε τις παραγγελίες άλλοι είναι το επικρατέστερο σενάριο που έχει δημιουργήσει αναμονές 2+ μηνών.... Ναι είναι μειωμένο το απόθεμα αλλά δεν τηρείται καμία σειρά και επίσης παίρνουν τα κινητά και τα δίνουν όπου θέλουν.

Θα έλεγα ότι μου κάνει εντύπωση ότι ακόμα δν έχουν καλυφθεί παραγγελίες Οκτωβρίου,καλά για του Νοεμβρίου ούτε καν...Όμως,τυγχάνει να έχω γνωστούς σε Αμερική(Καναδά)κ Ευρώπη(Νορβηγία,Ιταλία).Νορβηγία κ Ιταλία υπάρχουν έτοιμοπαράδοτα όλα τα χρώματα σε όλες τις χωρητικότητες.Στον Καναδά τα Χριστούγεννα,pro max έτοιμοπαραδοτο μόνο σε graphite.Πιθανολογώ ότι είχε μείνει stock μόνο στο graphite λόγο γιορτών.Κοινώς,εδώ πέφτει τρελό δούλεμα κ εννοείτε ότι τα κινητά τα δίνουν όπου θέλουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, semi-kat είπε

Θα έλεγα ότι μου κάνει εντύπωση ότι ακόμα δν έχουν καλυφθεί παραγγελίες Οκτωβρίου,καλά για του Νοεμβρίου ούτε καν...Όμως,τυγχάνει να έχω γνωστούς σε Αμερική(Καναδά)κ Ευρώπη(Νορβηγία,Ιταλία).Νορβηγία κ Ιταλία υπάρχουν έτοιμοπαράδοτα όλα τα χρώματα σε όλες τις χωρητικότητες.Στον Καναδά τα Χριστούγεννα,pro max έτοιμοπαραδοτο μόνο σε graphite.Πιθανολογώ ότι είχε μείνει stock μόνο στο graphite λόγο γιορτών.Κοινώς,εδώ πέφτει τρελό δούλεμα κ εννοείτε ότι τα κινητά τα δίνουν όπου θέλουν...

Μόλις το ακύρωσα ...

Τέλος... Βαρέθηκα και την κοροϊδία... Φίλος μου στο Γερμανό σε δύο εβδομάδες το είχε.. το ίδιο .. 128 13 pro max sb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, dapanos είπε

Μόλις το ακύρωσα ...

Τέλος... Βαρέθηκα και την κοροϊδία... Φίλος μου στο Γερμανό σε δύο εβδομάδες το είχε.. το ίδιο .. 128 13 pro max sb

Λογικό να το ακύρωσες.Και ναι Γερμανός,skroutzo-μάγαζα,και εννοείται amazon είναι η καλύτερη λύση.Να πω τν αλήθεια παράπονο από τν Κωτσόβολο δν έχω..Το κινητό το πήρα πολύ γρήγορα.Αλλά με τν τρόπο που το πήρα κατάλαβα ότι κάποιος άλλος έχασε τν σειρά του γιατί δν ήμουν καν στην λίστα αναμονής τους.(μου βρήκαν 2 συσκευές sb 512,όχι μία,δύο..)Οπότε μπορώ να σου πω 100% ότι δν τηρούν καμία σειρά προτεραιότητας κ όλες αυτές αυτές τις μλκς που λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...