Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 pro max κωτσοβολος


Νικήτας Ράικος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε εικόνα για το πώς είναι η κατάσταση για το απλό pro;

Θέλω να το παραγγείλω αλλά έχω δεύτερες σκέψεις μόνο και μόνο επειδή βλέπω το χάος που περιγράφετε εδώ. Σκεφτόμουν istorm αλλά φαίνεται ότι είναι το ίδιο (ή και χειρότερο; ) από κώτσο και λοιπούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, natural_sgf είπε

Αρνητικό review τους άφησες τουλάχιστον;

Τόσα αρνητικά reviews έχουν στο google και για την εξυπηρέτηση και για την ποιότητα του service, το ξέρουμε όλοι, αλλά δυστυχώς υπάρχει κόσμος που βάζει προπαραγγελίες και προπληρώνει κιόλας με καπέλο 100 ευρώ, για την 2ο χρόνο και καλά εγγύησης που προμοτάρουν, που όμως δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα, αν διαβάσει κανείς τα reviews που αφορούν την ποιότητα service στο istorm. Όπως έχεις γράψει και εσύ και τόσοι άλλοι πιο φτηνά, πιο γρήγορα και πιο καλά από Amazon, emac eu ή skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, mernides είπε

Έχουμε εικόνα για το πώς είναι η κατάσταση για το απλό pro;

Θέλω να το παραγγείλω αλλά έχω δεύτερες σκέψεις μόνο και μόνο επειδή βλέπω το χάος που περιγράφετε εδώ. Σκεφτόμουν istorm αλλά φαίνεται ότι είναι το ίδιο (ή και χειρότερο; ) από κώτσο και λοιπούς.

Στα pro μοντελα ειναι γενικα  δυσκολη η κατασταση.

Στο pro max ειναι ενα κλικ χειροτερη η κατασταση αλλα και στο σκετο pro η αναμονη ειναι πολυ μεγαλη μην νομιζεις οτι διαφερει και ιδιαιτερα.

Το απλο 13αρι απο την αλλη μερια το βρισκεις  ευκολα υπαρχει.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, mernides είπε

Έχουμε εικόνα για το πώς είναι η κατάσταση για το απλό pro;

Θέλω να το παραγγείλω αλλά έχω δεύτερες σκέψεις μόνο και μόνο επειδή βλέπω το χάος που περιγράφετε εδώ. Σκεφτόμουν istorm αλλά φαίνεται ότι είναι το ίδιο (ή και χειρότερο; ) από κώτσο και λοιπούς.

istorm είναι κατάντια, μιλάνε με αγένεια, δες και κριτικές στο google.

Αλλά δυστυχώς το istorm είναι η αντιπροσωπεία της Apple. Ανήκει στον όμιλο infoquest, στον οποίο είναι και η ACS, οπότε ούτε καν reviews δεν χρειάζεται να δεις...

Στο εξωτερικό στο site της Apple αν παραγγείλεις σήμερα, θα παραλάβεις 7-14 Δεκεμβρίου, άρα από την ελληνική αντιπροσωπεία, δηλαδή το istorm, θα παραλάβεις του χρόνου...

Καλύτερα αν το βρεις από amazon ή σκρουτζ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, bioentre είπε

 

Στο εξωτερικό στο site της Apple αν παραγγείλεις σήμερα, θα παραλάβεις 7-14 Δεκεμβρίου, άρα από την ελληνική αντιπροσωπεία, δηλαδή το istorm, θα παραλάβεις του χρόνου...

 

Καλα κοιτα και το 7-14 Δεκεμβρη που αναφερει ειναι ενα estimated delivery, δεν σου υπογραφει και συμβολαιο οτι θα παραλαβεις εκeι μεσα 1000%, υπαρχει πιθανοτητα  να υπαρχουν αποκλισεις μην το δενεις και κομπο.

Το προβλημα ειναι παγκοσμιο δεν ειναι Ελληνικο, και στα ξενα forum αν δεις υπαρχει γκρινια για τις διαθεσιμοτητες, η συσκευες που υπαρχουν αυτοι την στιγμη παγκοσμιος δεν φτανουν να καλυψουν την αντιστοιχη ζητηση που υπαρχει.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, ardi21 είπε

Ρε παιδια, συγγνωμη που παρεμβαινω, δεν ξερατε απο πριν οτι υπαρχει παγκοσμιο προβλημα στις διαθεσιμοτητες?

 

2 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Στα pro μοντελα ειναι γενικα  δυσκολη η κατασταση.

Στο pro max ειναι ενα κλικ χειροτερη η κατασταση αλλα και στο σκετο pro η αναμονη ειναι πολυ μεγαλη μην νομιζει οτι διαφερει και ιδιαιτερα.

Το απλο 13αρι απο την αλλη μερια το βρισκεις  ευκολα υπαρχει.

τα απλά μοντέλα στην Apple Ευρώπη με παραγγελία σήμερα τα παραλαμβάνεις 24 του μήνα.

Τα μοντέλα Pro και Pro Max τα παραλαμβάνεις 7-14 Δεκεμβρίου.

Αυτά αν παραγγείλεις από Apple Ευρώπη, γιατί οι resellers σε κάθε χώρα έχουν τα δικά τους αποθέματα.

Στην Ελλάδα αφού κυκλοφόρησαν πρώτα ένα μήνα σε όλη την Ευρώπη πριν από το Σεπτέμβριο, θυμήθηκε και τα έφερε για display μόνο το istorm στα μέσα Οκτώβρη χωρίς να έχει φέρει κάποιο ουσιαστικό απόθεμα ως τώρα... η αντιπροσωπεία εδώ είναι ανύπαρκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, bioentre είπε

 

τα απλά μοντέλα στην Apple Ευρώπη με παραγγελία σήμερα τα παραλαμβάνεις 24 του μήνα.

 

Tα απλα μοντελα φιλε υπαρχουν ετοιμοπαραδοτα και σε πολλα καταστηματα και στην Ελλαδα.

Στα pro μοντελα ειναι το προβλημα, δεν υπαρχΟυν σχεδον πουθενα παγκοσμιος ετοιμοπαραδοτα.Η apple φερει μεγαλη ευθυνη σε αυτο, βιαστηκε απο οτι φαινεται να λανσαρει τα νεα μοντελα χωρις να εχει εξασφαλισει την αναλογη παραγωγη για να καλυφθει η ζητηση και εχει δημιουργηθει αυτο το μπαχαλο που ζουμε σημερα.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, bioentre είπε

 

τα απλά μοντέλα στην Apple Ευρώπη με παραγγελία σήμερα τα παραλαμβάνεις 24 του μήνα.

Τα μοντέλα Pro και Pro Max τα παραλαμβάνεις 7-14 Δεκεμβρίου.

Αυτά αν παραγγείλεις από Apple Ευρώπη, γιατί οι resellers σε κάθε χώρα έχουν τα δικά τους αποθέματα.

Στην Ελλάδα αφού κυκλοφόρησαν πρώτα ένα μήνα σε όλη την Ευρώπη πριν από το Σεπτέμβριο, θυμήθηκε και τα έφερε για display μόνο το istorm στα μέσα Οκτώβρη χωρίς να έχει φέρει κάποιο ουσιαστικό απόθεμα ως τώρα... η αντιπροσωπεία εδώ είναι ανύπαρκτη.

Oπως σου ειπε και ο φιλος απο κατω το προβλημα ειναι στα pro μοντελα οπου υπηρχε προβλημα παγκοσμιως και το γνωριζαν ολοι. Αρα οποιος αποφασισε να παραγγειλει, θα επρεπε να ειναι προετοιμασμενος. Αλλιως ας περιμενει και 1-2 μηνες μηπως φτιαξει η κατασταση.

Στην τελικη ενα κινητο ειναι, δεν θα παθουμε κατι αν δεν εχουμε το τελευταιο μοντελο... Λιγο λογικη.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pwpwpw είπε

Στα pro μοντελα ειναι γενικα  δυσκολη η κατασταση.

Στο pro max ειναι ενα κλικ χειροτερη η κατασταση αλλα και στο σκετο pro η αναμονη ειναι πολυ μεγαλη μην νομιζεις οτι διαφερει και ιδιαιτερα.

Το απλο 13αρι απο την αλλη μερια το βρισκεις  ευκολα υπαρχει.

εγω παντως με παραγγελια 10/11 για το απλο το 13αρι, ακομα νεα δεν εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, ardi21 είπε

Στην τελικη ενα κινητο ειναι, δεν θα παθουμε κατι αν δεν εχουμε το τελευταιο μοντελο... Λιγο λογικη.

Πώς δεν θα πάθεις; Υπάρχουν άτομα φαίνεται που δεν μπορούν να κάνουν την δουλειά τους αν δεν έχουν το latest and greatest μοντέλο iPhone!!!

Επεξ/σία από natural_sgf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 ώρες πριν, VASWAGG είπε

εγω παντως με παραγγελια 10/11 για το απλο το 13αρι, ακομα νεα δεν εχω

Καλως ορισες στο φορουμ μιας και εγινες μελος πριν 2 ωρες και ειναι το πρωτο μυνημα σου..

Το απλο 13αρι μπορεις να κανεις μονος σου μια γρηγορη αναζητηση σε ολες τις μεγαλες αλυσιδες και οχι μονο,  το βρισκεις σχετικα ευκολα. Μαλλον εχει να κανει με το μεγεθος μνημης η το χρωμα που εκανες παραγγελιας, σε γενικες γραμμες παντως στο απλο 13αρι διαθεσιμο βρισκεις, το προβλημα ειναι στα pro μοντελα.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα παρήγγειλα και εγώ το pro 128 μπλε από Κωτσόβολο αλλά στις 25/10 οπότε αναμένω από του χρόνου 😂. Ευτυχώς το Nokia μου αντέχει ακόμα. Ρώτησα κάποιον γνωστο από μέσα αν έχουμε κάποιο νέο και μου είχε πει ότι το σύστημα έλεγε παραλαβή σε 15 μέρες. Έχει περάσει περίπου μία βδομάδα 10 μέρες από τότε. Μετά τη blackfriday θα ξαναρωτήσω. Καλή υπομονή σε όλους μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ επειδή το τελευταίο διάστημα είμαι Γερμανία μόλις το ανακοίνωσε η apple στο site Της το παρήγγειλα από κει Και έλεγε παραλάβει μέχρι 2 Νοεμβρίου. Μετά την ακύρωσα την παραγγελία και το έκανα προ παραγγελία στον Κωτσόβολο 9/10 Οι οποίοι μου είχανε πει κι αυτή ότι θα παραλάβω μέχρι την πρώτη βδομάδα του Νοεμβρίου.εντέλει με καθημερινά τηλέφωνα και πίεσηΤο παρέλαβα μαζί με το ρολόι 15 Νοεμβρίου. Και αναφέρομαι για 13 προ Max Sierra blue και το Apple watch. Επίσης και εδώ Γερμανία που είμαι εγώ πάνω κάτω τα ίδια χάλια είναι επειδή ρώτησα.

Επεξ/σία από Dionisis08
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...