Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 pro max κωτσοβολος


Νικήτας Ράικος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Arguris3 είπε

Με τα Apple Watch ρε παιδιά τι γίνεται. Έχω κάνει προπαραγγελια από 9/10 και ακόμα τίποτα.Έχει  παραλάβει κανείς ; 

Παρελαβα Apple Watch Series 7 45mm την προηγούμενη Τρίτη. Η παραγγελία είχε γίνει στις 2/11. Το έχω και σκονιζεται γιατί το κινητό που παρειγειλα στις 22 ή 24/10 είναι ακόμα άφαντο. Έχω χάσει και τις μέρες πλέον. 

Επεξ/σία από Phlegon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Phlegon είπε

Παρελαβα Apple Watch Series 7 45mm την προηγούμενη Τρίτη. Η παραγγελία είχε γίνει στις 2/11. Το έχω και σκονιζεται γιατί το κινητό που παρειγειλα στις 22 ή 24/10 είναι ακόμα άφαντο. Έχω χάσει και τις μέρες πλέον. 

Εγω αντιμετωπίζω το αντίθετο από σένα. Τι να πω ίσως φταίει που έχω παραγγείλει το Nike edition 🤷‍♂️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάσταση είναι για γέλια.

Παραγγελία από 14/10 χωρίς καμία ενημέρωση.

Χθες μπαίνω να δω αν έχουν τίποτα σε stock για πλάκα, βλέπω το SB Max 256, λέω για κάτσε να κάνω μια παραγγελία ξανά, στα 20 λεπτά μου ήρθε μήνυμα  για παραλάβη, σήμερα το πήρα. 

Χωρίς λόγια απλά. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JayBenz είπε

Η κατάσταση είναι για γέλια.

Παραγγελία από 14/10 χωρίς καμία ενημέρωση.

Χθες μπαίνω να δω αν έχουν τίποτα σε stock για πλάκα, βλέπω το SB Max 256, λέω για κάτσε να κάνω μια παραγγελία ξανά, στα 20 λεπτά μου ήρθε μήνυμα  για παραλάβη, σήμερα το πήρα. 

Χωρίς λόγια απλά. 

Απίστευτο με κατι τετοια ειναι να τρελενεσαι……

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Antonisandros7 είπε

Απίστευτο με κατι τετοια ειναι να τρελενεσαι……

Αστα φίλε.

Τους ρώτησα κιόλας εκεί τι φάση και γιατί βγήκε το προϊόν διαθέσιμο ενώ υπάρχει παραγγελία όπως αυτή που είχα κάνει στις 14 του Οκτώβρη και κάνεις δεν ήξερε. 

Γενικά βγάζουν κομμάτια καθημερινά απ ότι κατάλαβα, είναι να μπεις στην σωστή στιγμή. 

Θέλω να πιστεύω ότι είναι από ακυρώσεις. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα τι γίνεται... Από την παραγγελία στην ουσία έχουν 45 μέρες μέχρι την ολοκλήρωσή της πριν αποκτήσεις στην ουσία δικαίωνα να τους καταγγείλεις και λοιπά. Οπότε δίνουν φουλ στη λούφα και προωθούνται παραγγελίες περίπου στις 40 μέρες... 

Εγώ όσους ξέρω πάνω κάτω τόσο περίμεναν μέχρι να ενημερωθούν για την παραλαβή.

Είναι επίσης τραγικό οτι δεν επιτρέπουν και δεν λένε καν στους υπαλλήλους τι πραγματικά συμβαίνει 

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσετε παιδιά αλλά αυτά έχω καταλάβει όλο αυτό τον καιρό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, NVLF είπε

Κοίτα τι γίνεται... Από την παραγγελία στην ουσία έχουν 45 μέρες μέχρι την ολοκλήρωσή της πριν αποκτήσεις στην ουσία δικαίωνα να τους καταγγείλεις και λοιπά. Οπότε δίνουν φουλ στη λούφα και προωθούνται παραγγελίες περίπου στις 40 μέρες... 

Εγώ όσους ξέρω πάνω κάτω τόσο περίμεναν μέχρι να ενημερωθούν για την παραλαβή.

Είναι επίσης τραγικό οτι δεν επιτρέπουν και δεν λένε καν στους υπαλλήλους τι πραγματικά συμβαίνει 

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσετε παιδιά αλλά αυτά έχω καταλάβει όλο αυτό τον καιρό..

47 μέρες από you :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, NVLF είπε

Κοίτα τι γίνεται... Από την παραγγελία στην ουσία έχουν 45 μέρες μέχρι την ολοκλήρωσή της πριν αποκτήσεις στην ουσία δικαίωνα να τους καταγγείλεις και λοιπά. Οπότε δίνουν φουλ στη λούφα και προωθούνται παραγγελίες περίπου στις 40 μέρες... 

Εγώ όσους ξέρω πάνω κάτω τόσο περίμεναν μέχρι να ενημερωθούν για την παραλαβή.

Είναι επίσης τραγικό οτι δεν επιτρέπουν και δεν λένε καν στους υπαλλήλους τι πραγματικά συμβαίνει 

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσετε παιδιά αλλά αυτά έχω καταλάβει όλο αυτό τον καιρό..

Όταν εννοείς να τους καταγγείλεις τι εννοείς ρε φίλε για δώσε μας τα φώτα σου. Γιατί με αυτήν την κατάσταση πολύ ψήνομαι να το κάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NVLF είπε

Κοίτα τι γίνεται... Από την παραγγελία στην ουσία έχουν 45 μέρες μέχρι την ολοκλήρωσή της πριν αποκτήσεις στην ουσία δικαίωνα να τους καταγγείλεις και λοιπά. Οπότε δίνουν φουλ στη λούφα και προωθούνται παραγγελίες περίπου στις 40 μέρες... 

Εγώ όσους ξέρω πάνω κάτω τόσο περίμεναν μέχρι να ενημερωθούν για την παραλαβή.

Είναι επίσης τραγικό οτι δεν επιτρέπουν και δεν λένε καν στους υπαλλήλους τι πραγματικά συμβαίνει 

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσετε παιδιά αλλά αυτά έχω καταλάβει όλο αυτό τον καιρό..

εχεις προπληρωσει η απλα εχει δεσμευτει ενα ποσο για να πληρωθει το τηλεφωνο σου οταν ερθει ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανονικά μετα τις 45 μερες πρέπει να έρθουν η να έρθεις σε επικοινωνία μαζί τους για εξηγήσεις.  Καταγγελία στην προστασία καταναλωτή για να κάνεις, πρέπει να έχεις σοβαρό λόγο. ΠΧ άλλο να πεις παράγγειλα κινητό και δεν ήρθε ακόμα και άλλο να στείλεις μήνυμα με στοιχεία όπως ημερομηνία παραγγελίας, με διαλόγους chat που δεν σου δίνουν ξεκάθαρες απατήσεις ή σου λένε πως δεν στέλνουμε μέσω της σελίδας μας και αυτα που βλέπεις είναι λάθος του site. Κι εκεί κοτσάρεις τον αριθμό παραγγελίας από κάποιο παιδί που παρέλαβε κάποιο από αυτά που βγαίνουν διαθέσιμα. Αν σου στείλει και αντίγραφο της απόδειξης ακόμα καλύτερα (αρκεί να θέλει να σε βοηθήσει μιας και μόνο ο αριθμός παραστατικού και παραγγελίας αρκεί). Και τέλος αναφέρεις πως σε έβλαψε όλο αυτό... Μπορείς να γραψεις πχ οτι αισθανεσαι εξαπατημένος και πως οσο περίμενες το βρήκες διαθέσιμο αλλού αλλά δεν το πήρες το κινητο και τέτοια.  

Από τη στιγμή που η καταγγελία σου είναι λογική με στοιχεία τότε η προστασία καταναλωτή θα επικοινωνήσει μαζί τους ζητώντας εξηγήσεις. Οτι και να πουν από τη στιγμή που έχεις στείλει ορθά στοιχεία που επιβεβαιώνουν την καταγγελία θα δώσουν εξηγήσεις εκεί... δεν ξέρω τι κυρώσεις θα έχουν σαν εταιρία....

Είμαι βέβαιος πως κάποιοι θα έχουν κάνει την καταγγελία τους ειδικά αυτού που περιμένουν από 8/10. 

Αν κάπου κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Κακά τα ψέματα...υπάρχει κάποια έλλειψη, λογικό.... Αλλά είναι προκλητικό να μοιράζουν τα διαθέσιμα ενω υπάρχουν πελάτες που περιμένουν....

Εγώ περιμένω από 20/10 με προκαταβολή 

 

@MakeGreeceSexyAgain το you αναφέρει οτι το iphone 13 pro max έχει 8GB Ram...............

Επεξ/σία από NVLF
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, JayBenz είπε

Η κατάσταση είναι για γέλια.

Παραγγελία από 14/10 χωρίς καμία ενημέρωση.

Χθες μπαίνω να δω αν έχουν τίποτα σε stock για πλάκα, βλέπω το SB Max 256, λέω για κάτσε να κάνω μια παραγγελία ξανά, στα 20 λεπτά μου ήρθε μήνυμα  για παραλάβη, σήμερα το πήρα. 

Χωρίς λόγια απλά. 

Εχει συζητηθει αρκετα αυτο, ειδικα στο γειτονικο myphone που εχουν παραλαβει καποιοι συσκευες με τον ιδιο ακριβως τροπο με εσενα. Μεγα φαουλ του kotsovolou αυτο, εχει πελατες που ειναι στην ουρα εδω και εναμιση μηνα που μπορει να εχουνε μαλιστα προεξοφλησει, και οταν ακυρωνετε μια παραγγελια βγαζουν την συσκευη ως αμεσα διαθεσιμη στο εκοστοτε καταστημα (οπως συνεβη σε εσενα) και οποιος προλαβει την τσιμπαει, ενω υπαρχει ηδη τεραστια ουρα πελατων στην αναμονη και θα μπορουσε η συσκευη να παει αμεσως στον επομενη της λιστας αναμονης, απλα τραγικη εξυπηρετηση πελατων.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Εχει συζητηθει αρκετα αυτο, ειδικα στο γειτονικο myphone που εχουν παραλαβει καποιοι συσκευες με τον ιδιο ακριβως τροπο με εσενα. Μεγα φαουλ του kotsovolou αυτο, εχει πελατες που ειναι στην ουρα εδω και εναμιση μηνα που μπορει να εχουνε μαλιστα προεξοφλησει, και οταν ακυρωνετε μια παραγγελια βγαζουν την συσκευη ως αμεσα διαθεσιμη στο εκοστοτε καταστημα (οπως συνεβη σε εσενα) και οποιος προλαβει την τσιμπαει, ενω υπαρχει ηδη τεραστια ουρα πελατων στην αναμονη και θα μπορουσε η συσκευη να παει αμεσως στον επομενη της λιστας αναμονης, απλα τραγικη εξυπηρετηση πελατων.

Ξεκάθαρα έτσι έπρεπε να γίνεται. 

Ακυρώνει κάποιος ένα SB 256 πχ; Ωραία τέλεια κοιτάμε τις προ παραγγελίες και το δίνουμε στον επόμενο στο queue. 

Αλλά δυστυχώς δεν γίνεται και δεν παίζει να γίνει αυτό. 

Και σήμερα επειδή ρίχνω ματιές είδα αρκετά Pro 256 και 1 Pro Max διαθέσιμα άμεσα. Τι να πει κανείς.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την περασμένη Τρίτη, αφού είδα ότι κάποιοι βρίσκουν σε φυσικό κατάστημα συσκευή λέω θα περάσω να δω...

Από ακύρωση βρέθηκε ελεύθερο αυτό που ήθελα και Παρασκευή το είχα.

Γιατί συμβαίνει αυτό? Γιατί η παραπάνω πώληση μετράει στο πωλητή και φυσικά το ίδιο το κατάστημα κανει επιπλέον τζίρο. Οσοι ξέρουν πως λειτουργούν οι πωλήσεις καταλαβαίνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...