Προς το περιεχόμενο

God of War [PC][2022]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Βρε PS3 ειχα 5 χρονια το ελιωσα σε 55αρα τηλεοραση επαιξα ολα τα exclusives του απλα το pc gaming μου αφηνει αλλη αισθηση ειναι κατι διαφορετικο. Για το δευτερο μαζι σου δεν ξερουμε αν θα ερθουν καποια παιχνιδια οποτε αν θελεις να παιξεις καποιο ειναι μονοδρομος η αγορα κονσολας. Παντως ποιος να το περιμενε οτι η sony θα εφερνε τα ΑΑΑ first party παιχνιδια της στον υπολογιστη? Και η Ninty εχει αρχισει δειλα δειλα μενει να δουμε κανα mario odyssey η καποιο zelda στον υπολογιστη για να τα δουμε ολα. 

Ενταξει αλλο το pc αλλα εμενα μου αρεσει η ευκολια της κονσολας και παντα θα το λεω, συν καποια κουσουρια που εχεις στο pc οπως συναντησα προσφατα με τον Rockstar launcher. Οσο για την nintendo το βλεπω πολυ δυσκολο καθως η sony ποιο πολυ εξαναγκαστηκε λογω του ανταγωνισμου απο ms και ηθελε να ακουστουν οι τιτλοι τους παντου. Η nintendo ειναι αλλη κατηγορια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 658
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο PS5 λογικά θα το παίξεις και σε OLED το Ragnarok οπότε τι να κλάσει το IPS monitorάκι της πλάκας..Στο PC τώρα θα αρχίσουν να βγαίνουν επιτέλους τα OLED monitors για να δουν επιτέλους οι PCάδες τι θα πει image quality.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Στο PS5 λογικά θα το παίξεις και σε OLED το Ragnarok οπότε τι να κλάσει το IPS monitorάκι της πλάκας..Στο PC τώρα θα αρχίσουν να βγαίνουν επιτέλους τα OLED monitors για να δουν επιτέλους οι PCάδες τι θα πει image quality.

Ναι ρε φιλε εδω στα 300-400ε μονιτορ βλεπεις σχεδον τα ιδια με 1000+μονιτορ μονο αν αλλαξει το OLED εκει θα δεις πραγματικη διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, mtifosi είπε

Ενταξει αλλο το pc αλλα εμενα μου αρεσει η ευκολια της κονσολας και παντα θα το λεω, συν καποια κουσουρια που εχεις στο pc οπως συναντησα προσφατα με τον Rockstar launcher. Οσο για την nintendo το βλεπω πολυ δυσκολο καθως η sony ποιο πολυ εξαναγκαστηκε λογω του ανταγωνισμου απο ms και ηθελε να ακουστουν οι τιτλοι τους παντου. Η nintendo ειναι αλλη κατηγορια...

Ισχυει η ευκολια της κονσολας μαζι σου πατας ενα κουμπι και παιζεις στον υπολογιστη θελει καποια πραγματα παραπανω ειδικα σε ultrawide monitors η αν καποιο παιχνιδι εχει θεματα stutters να μπει dxvk η καποιο reshade κτλ ειναι κατι διαφορετικο απο το plug and play της κονσολας. Με το rockstar launcher τι θεματα ειχες? Παιζω rdr 2 το τρεχω μεσω steam τρεχει και το rockstar launcher ταυτοχρονα και απλα μπαινει σε ελαχιστοποιηση και δεν το ξανα βλεπω. Η ninty ανεκαθεν επιανε το πιο μικρο κοινο ολοι σαν παιδια ειχαμε καποιο snes n64 wii κτλ αλλα ποσο θα θελαμε να δουμε ενα odyssey στον υπολογιστη με native υποστηριξη ποντικιου? Με emulator παιζει κανονικα με ποντικι και πληκτρολογιο αλλα δεν εχει την αμεσοτητα μιας και κανει emulate controller τα οποια εχουν ενα μικρο lag παντα.

23 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Στο PS5 λογικά θα το παίξεις και σε OLED το Ragnarok οπότε τι να κλάσει το IPS monitorάκι της πλάκας..Στο PC τώρα θα αρχίσουν να βγαίνουν επιτέλους τα OLED monitors για να δουν επιτέλους οι PCάδες τι θα πει image quality.

Καλα δεν σημαινει οτι ενα pc δεν κουμπωνει σε oled οθονη ομως. Οι τηλεορασεις ειναι για πιο casual gaming σιγουρα εχουν το δεος της μεγαλης διαγωνιου αλλα ειναι διαφορετικα απο monitor. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 'γω έχω PC στο δωμάτιο και μπορώ να το πάω στην OLED στο σαλόνι αλλά δεν το κάνω συχνά..Βάλε-βγάλε δεν λέει..Η κονσόλα είναι εκεί, ανοίγεις και παίζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Μα ηδη ηρθαν days gone horizon τωρα god of war και ερχονται ghost of tsushima uncharted 4 και little big planet το τελευταιο και ακομα εχουμε δρομο για το 2022. Ενας pc gamer με ενα τεραστιο backlog απο πισω δεν εχει καουρα πιστευω να παιξει οτι νεο exclusive βγαζει η sony και μπορει να περιμενει δεν ειναι οτι θα μεινει χωρις παιχνιδι. 

Δεν έχει σημασία το pc backlog. Εδώ μιλάμε για άλλη κατηγορία και ποιότητα παιχνιδιών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ισχυει η ευκολια της κονσολας μαζι σου πατας ενα κουμπι και παιζεις στον υπολογιστη θελει καποια πραγματα παραπανω ειδικα σε ultrawide monitors η αν καποιο παιχνιδι εχει θεματα stutters να μπει dxvk η καποιο reshade κτλ ειναι κατι διαφορετικο απο το plug and play της κονσολας. Με το rockstar launcher τι θεματα ειχες? Παιζω rdr 2 το τρεχω μεσω steam τρεχει και το rockstar launcher ταυτοχρονα και απλα μπαινει σε ελαχιστοποιηση και δεν το ξανα βλεπω. Η ninty ανεκαθεν επιανε το πιο μικρο κοινο ολοι σαν παιδια ειχαμε καποιο snes n64 wii κτλ αλλα ποσο θα θελαμε να δουμε ενα odyssey στον υπολογιστη με native υποστηριξη ποντικιου? Με emulator παιζει κανονικα με ποντικι και πληκτρολογιο αλλα δεν εχει την αμεσοτητα μιας και κανει emulate controller τα οποια εχουν ενα μικρο lag παντα.

Δεν έκανε το update το rockstar luncher και κόλλαγε και δεν ξεκινούσε καν . Η ninty δεν πιάνει μόνο παιδικό κοινό αλλά έχει ευρεία αποδοχή . Έχει και αυτή αρκετά αρνητικά αλλά ξέρει όσο λίγες εταιρίες να υποστήριζει τα προϊόντα της με κορυφαίο software . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα ηδη μια ωρα , το παιχνιδι ειναι παρα πολυ καλο...Για καποιο λογο απο το amd software δεν μου δειχνει fps , για να δω τι διαφορα θα παρω με το fsr ( ολα ultra 4K με 6800 ) . Αλλα εχω φαει ηδη 2 crash  στο desktop σε αυτη την πρωτη ωρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, enable_your_mind είπε

Επαιξα ηδη μια ωρα , το παιχνιδι ειναι παρα πολυ καλο...Για καποιο λογο απο το amd software δεν μου δειχνει fps , για να δω τι διαφορα θα παρω με το fsr ( ολα ultra 4K με 6800 ) . Αλλα εχω φαει ηδη 2 crash  στο desktop σε αυτη την πρωτη ωρα..

Εγώ έπαιξα 3 ώρες.
Ευτυχώς προς το παρόν δεν είδα κάτι, πάει βούτυρο.
Το έχω παίξει στο Playstation 4 μέχρι ενός σημείου. Μετά μου χάλασε το Playstation.
Καλά δεν έχει σχέση, άλλο παιχνίδι είναι. Άλλο 30FPS Και άλλο 100FPS FreeSync.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και 'γω το έπαιξα στο PS4 αλλά δεν ασχολήθηκα με βαλκυρίες κλπ..Ήρθε η ώρα όμως ;) Crashes έχει μόνο χωρίς το day 1 update, με αυτό τρέχει νερό.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...