Προς το περιεχόμενο

God of War [PC][2022]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

Είναι επειδή τα βραβεία πάνε σε παιχνίδια με gameplay και όχι σε ταινίες μικρού (έως τεράστιου) μήκους.

Μόλις περιέγραψες το 90% των Sony exclusives, movie-quality gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 658
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

Είναι επειδή τα βραβεία πάνε σε παιχνίδια με gameplay και όχι σε ταινίες μικρού (έως τεράστιου) μήκους.

Δεν θα ήθελα να επαναλάβω ότι έλεγα και προηγουμένως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, naruto14 είπε

Συμφωνώ. Προσωπικά το tsushima το θεωρώ το πιο υπερτιμημένο exclusive του ps4 δεδομένου το τι διαβάζω στο ίντερνετ. Προσωπικά το Spiderman μου άρεσε πιο πολύ. Καλά εννοείται η sucker punch έχει ακόμα πολύ δρόμο (οπως και η guerilla) για να φτάσει ποιότητα naughty dog και Santa Monica αλλα βρίσκονται σε καλό δρόμο. Ελπίζω να δούμε σημαντικές εξελίξεις στα sequels αν και όσο έχω δει μέχρι τώρα τα forbidden west και ragnarok, μου φαίνεται ότι κινούνται σε πολύ safe μονοπάτια (δυστυχώς κατ εμέ). 

Όχι ότι δεν είναι πολύ καλό το παιχνιδι. Προσωπικά το προτιμώ από τις ubisoftιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και απο μένα άρτιο το παιχνίδι σε όλους τους τομείς στο μόνο που δεν βρήκα νόημα ήταν ο τρόπος που γινόταν τα fast travel που δεν μεταφερόσουν απευθείας και έπρεπε να μεταβείς πρώτα στον τεράστιο κυκλικό κορμό και μετά να περάσεις την φωτεινή πύλη ώστε να πάς εκει που επέλεξες.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Τέλος και απο μένα άρτιο το παιχνίδι σε όλους τους τομείς στο μόνο που δεν βρήκα νόημα ήταν ο τρόπος που γινόταν τα fast travel που δεν μεταφερόσουν απευθείας και έπρεπε να μεταβείς πρώτα στον τεράστιο κυκλικό κορμό και μετά να περάσεις την φωτεινή πύλη ώστε να πάς εκει που επέλεξες.

 

E τι περιμενεις οταν σχεδιαστηκε βαση του σκληρου δισκου της κονσολας.

Επρεπε κατι εξυπνο να σκεφτουν για να κρυψουν τα loading times.

Στο spiderman ειχαμε το τραινο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο σημείο που πήρε ενός το κεφάλι που είναι ένα με το δέντρο, από εκεί για να φύγω μόνο με teleport, όταν μου βγάζει τον χάρτη, τι πατάω για να πάει εκεί που θέλω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, optimus prime είπε

E τι περιμενεις οταν σχεδιαστηκε βαση του σκληρου δισκου της κονσολας.

Επρεπε κατι εξυπνο να σκεφτουν για να κρυψουν τα loading times.

Στο spiderman ειχαμε το τραινο.

Στην αρχή δεν είχα καταλάβει τι παίζει και έτρεχα μέχρι να ανοίξει η πύλη.
Μετά απλά περίμενα να ανοίξει κοντά μου και έμπαινα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω τελειώσει το main story και κυνηγάω Βαλκυρίες.. Έχω ελευθερώσει τις 2 από τις 8. Με τις επόμενες 3 που τις παίξαμε μου πήραν τα σώβρακα ξανά και ξανά. Μάλλον δεν μπορώ ή βλέπω να σπάει χειριστήριο μετά από πολλά χρόνια που έχει να μου συμβεί αυτό. Τι λέτε; έχει νόημα γενικά σαν παιχνίδι να συνεχίσω; Σκέφτομαι επίσης να το ξεκινήσω απο την αρχή (νέο παιχνίδι+) με οτι εξοπλισμό έχω,αλλά και πάλι δεν νομίζω πως θα είναι το ίδιο.. 

Όσο για το παιχνίδι, δεν είχα παίξει κανένα απο την σειρά και πρέπει να πω οτι το κατα ευχαριστήθηκα!!! Για μένα άψογο σε όλα!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, talentscout είπε

Παιδιά έχω τελειώσει το main story και κυνηγάω Βαλκυρίες.. Έχω ελευθερώσει τις 2 από τις 8. Με τις επόμενες 3 που τις παίξαμε μου πήραν τα σώβρακα ξανά και ξανά. Μάλλον δεν μπορώ ή βλέπω να σπάει χειριστήριο μετά από πολλά χρόνια που έχει να μου συμβεί αυτό. Τι λέτε; έχει νόημα γενικά σαν παιχνίδι να συνεχίσω; Σκέφτομαι επίσης να το ξεκινήσω απο την αρχή (νέο παιχνίδι+) με οτι εξοπλισμό έχω,αλλά και πάλι δεν νομίζω πως θα είναι το ίδιο.. 

Όσο για το παιχνίδι, δεν είχα παίξει κανένα απο την σειρά και πρέπει να πω οτι το κατα ευχαριστήθηκα!!! Για μένα άψογο σε όλα!!! 

Ανέβασε εξοπλισμό και στατιστικά,ανέβασε και τον Ατρέα και μάθε τις κινήσεις τους ώστε να τις αποφεύγεις.

Ναι έχει νόημα, είναι τρελή πρόκληση αυτά τα μποσάκια.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, talentscout είπε

Παιδιά έχω τελειώσει το main story και κυνηγάω Βαλκυρίες.. Έχω ελευθερώσει τις 2 από τις 8. Με τις επόμενες 3 που τις παίξαμε μου πήραν τα σώβρακα ξανά και ξανά. Μάλλον δεν μπορώ ή βλέπω να σπάει χειριστήριο μετά από πολλά χρόνια που έχει να μου συμβεί αυτό. Τι λέτε; έχει νόημα γενικά σαν παιχνίδι να συνεχίσω; Σκέφτομαι επίσης να το ξεκινήσω απο την αρχή (νέο παιχνίδι+) με οτι εξοπλισμό έχω,αλλά και πάλι δεν νομίζω πως θα είναι το ίδιο.. 

Όσο για το παιχνίδι, δεν είχα παίξει κανένα απο την σειρά και πρέπει να πω οτι το κατα ευχαριστήθηκα!!! Για μένα άψογο σε όλα!!! 

σπασε το χειριστηριο,μετα βαλε το spare δες τα walkthrough στο net,μετα τσακισε τες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν φτάνει το έπος RDR2 αλλά είναι από τα καλύτερα παιχνίδια της γενιάς και πρέπει να παιχτεί από όλους που θέλουν να λέγονται gamers. Απλά είναι λίγο κρίμα να βλέπεις πόσο polished είχε βγει το παιχνίδι στις κονσόλες ενώ στο PC έχει ακόμα αρκετά θεματάκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Racooon είπε

βγει το παιχνίδι στις κονσόλες ενώ στο PC έχει ακόμα αρκετά θεματάκια.

τι θεματακια ειχες?γενικα εχει παρει καλες κριτικες στο κομματι του optimization

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/2/2022 στις 10:27 ΜΜ, talentscout είπε

Παιδιά έχω τελειώσει το main story και κυνηγάω Βαλκυρίες.. Έχω ελευθερώσει τις 2 από τις 8. Με τις επόμενες 3 που τις παίξαμε μου πήραν τα σώβρακα ξανά και ξανά. Μάλλον δεν μπορώ ή βλέπω να σπάει χειριστήριο μετά από πολλά χρόνια που έχει να μου συμβεί αυτό. Τι λέτε; έχει νόημα γενικά σαν παιχνίδι να συνεχίσω; Σκέφτομαι επίσης να το ξεκινήσω απο την αρχή (νέο παιχνίδι+) με οτι εξοπλισμό έχω,αλλά και πάλι δεν νομίζω πως θα είναι το ίδιο.. 

Όσο για το παιχνίδι, δεν είχα παίξει κανένα απο την σειρά και πρέπει να πω οτι το κατα ευχαριστήθηκα!!! Για μένα άψογο σε όλα!!! 

Γενικα θα πω οτι σα σχεδιασμο ήθελαν κ αλλη δουλιτσα. Υπαρχουν διαφορα cheap hits που θα φας απο κάποιες απο αυτες και καποιοι χρονισμοι που ξεκαθαρα ηθελαν κ λιγο ρετουσαρισμα. 
Για παραδειγμα σε ενα souls game, τα bosses ειναι τρομερα καλα ζυγισμενα. Εδω οι Valkyries βλέπεις οτι σήκωναν λίγο ακομα δουλιτσα.

Διασκεδαστικα και δυσκολα μποσακια βεβαια κ αν θες να καεις με το παιχνιδι, σιγουρα θα κατσεις να φας τα μουτρα σου για να τις βγαλεις :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Racooon είπε

Σίγουρα δεν φτάνει το έπος RDR2 αλλά είναι από τα καλύτερα παιχνίδια της γενιάς και πρέπει να παιχτεί από όλους που θέλουν να λέγονται gamers. Απλά είναι λίγο κρίμα να βλέπεις πόσο polished είχε βγει το παιχνίδι στις κονσόλες ενώ στο PC έχει ακόμα αρκετά θεματάκια.

Αντίστοιχης κατηγορίας παιχνίδι είναι, απλά άλλος τύπος.

Μην τρελαθούμε, το παιχνίδι είναι αριστούργημα με βάση οποιοδήποτε κριτήριο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...