Προς το περιεχόμενο

Μπαταρια για το xiaomi mi8


k30taas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω το θρυλικο mi8 και θελω να αλλαξω μπαταρια καπου εχω δει οτι εκτος απο την δικια του μπορω να βαλω και καποια αλλη με ποιο πολλα mAh.....Συγκεκριμενα εχω δει την BN47 που ειναι 4000 η 3900 mAh και γραφει πως μπαινει και στο mi8 αν και μου  καπως διαφορετικο το φισακι της, ενω η δικια του μπαταρια ειναι η ΒΜ3Ε... Ξερει καποιος να βοηθησει? Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Fotia είπε

Δεν είναι πιο ευκολο να ρωτήσεις σε κατάστημα επισκευών κινητων ;

δεν νομιζω να ξερουν κατι παραπανω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι ξέρει καθένας .....απλη λογικη ειναι ...

Ρωτας και σε άλλο κατάστημα ,αν δεν βγαλεις ακρη με κάποιο ...

Ρωτας σε κατάστημα που πουλα ανταλλακτικα κινητων ή και εκει που βρήκες την μπαταρία...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Tsilitheo2 είπε

Ερωτηση χαζου.... Αν ειναι "καπως διαφορετικο το φισακι της" ,πως θα κουμπωσει στην μητρικη σου;;;

δεν ξερω αν ειναι το φισακι διαφορετικο, εγω το βλεπω στην φωτο καπως αλλιως μπορεις να τις δεις και εσυ, αλλα γιατι γραφουν και για το μι8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, k30taas είπε

δεν ξερω αν ειναι το φισακι διαφορετικο, εγω το βλεπω στην φωτο καπως αλλιως μπορεις να τις δεις και εσυ, αλλα γιατι γραφουν και για το μι8

Μπορω , ναι.... Αν παρεθετες και τα λινκ ακομα πιο ευκολα.... Παντως,επειδη εχω αλλαξει μπαταριες σε κινητα και δη σε xiaomi που ειναι το θεμα,οι aftersale μπαταριες ουτε μαμα ειναι,ουτε και οι χωρητικότητες αληθινες

Οι nohon που αναφερει ο chios ειναι ο.τι καλυτερο υπαρχει σε aftersale.... Οχι μαμισιες ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Tsilitheo2 είπε

Μπορω , ναι.... Αν παρεθετες και τα λινκ ακομα πιο ευκολα.... Παντως,επειδη εχω αλλαξει μπαταριες σε κινητα και δη σε xiaomi που ειναι το θεμα,οι aftersale μπαταριες ουτε μαμα ειναι,ουτε και οι χωρητικότητες αληθινες

Οι nohon που αναφερει ο chios ειναι ο.τι καλυτερο υπαρχει σε aftersale.... Οχι μαμισιες ομως

Ποια λινκ αφού γράφω τα μοντέλα και των δύο μπαταριών που λέω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΜ3Ε αυτή θα βάλεις. Παίρνεις από εδώ https://www.aliexpress.com/item/32821710473.html? και ησυχάζεις. Από Ελλάδα ότι και να πάρεις δεν θα σε βολέψει, οπότε άδικος κόπος. Έχει ότι χρειάζεσαι μέσα στο κουτί για να την αλλάξεις ο ίδιος. Πιστολάκι και φαλτσέτα και ανοίγει αμέσως, προσοχή στις γρατζουνίες. Υπολόγιζε από 14 μέχρι 45 ημέρες για την αποστολή ( ανάλογα πως θα το στείλει ο κινέζος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Baggos91 είπε

ΒΜ3Ε αυτή θα βάλεις. Παίρνεις από εδώ https://www.aliexpress.com/item/32821710473.html? και ησυχάζεις. Από Ελλάδα ότι και να πάρεις δεν θα σε βολέψει, οπότε άδικος κόπος. Έχει ότι χρειάζεσαι μέσα στο κουτί για να την αλλάξεις ο ίδιος. Πιστολάκι και φαλτσέτα και ανοίγει αμέσως, προσοχή στις γρατζουνίες. Υπολόγιζε από 14 μέχρι 45 ημέρες για την αποστολή ( ανάλογα πως θα το στείλει ο κινέζος).

Αν είναι γι αυτή γιατί να μην την πάρω από εδώ; https://www.skroutz.gr/s/16940743/Xiaomi-BM3E-Mi-8-3400mAh.html την έχω ξαναπάρει και μια χαρά ήταν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, chios είπε

Γιατί αυτή κατά 99% είναι μουφα, σε μπαταρίες για Xiaomi μόνο nohon βγάζει πολύ καλής ποιότητας.

Γιατί το λες αυτό, την άλλη που πήρα και έχω ακόμα πάνω μια χαρά κρατάει και αυτά που γράφει πάνω είναι ακριβώς ίδια με αυτά που γράφει η μπαταρία που είχε το κινητό από μαμά.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, k30taas είπε

Γιατί το λες αυτό, την άλλη που πήρα και έχω ακόμα πάνω μια χαρά κρατάει και αυτά που γράφει πάνω είναι ακριβώς ίδια με αυτά που γράφει η μπαταρία που είχε το κινητό από μαμά.... 

Δλδ σωστη απομιμηση...... Εγραφε ο.τι και η γνησια...... Και αυτο την καθιστα γνησια.... Φιλε μου , γραφτηκε πολλακις... Εκτος επισημης αντιπροσωπείας , η καλυτερη μπαταρια για xiaomi ειναι η nohon.... ΔΕΝ ειναι γνησιες ,αλλα ο.τι καλυτερο μπορεις να βρεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Στις 24/10/2021 στις 11:01 ΜΜ, Tsilitheo2 είπε

Δλδ σωστη απομιμηση...... Εγραφε ο.τι και η γνησια...... Και αυτο την καθιστα γνησια.... Φιλε μου , γραφτηκε πολλακις... Εκτος επισημης αντιπροσωπείας , η καλυτερη μπαταρια για xiaomi ειναι η nohon.... ΔΕΝ ειναι γνησιες ,αλλα ο.τι καλυτερο μπορεις να βρεις

Στα public, βαζουν την γνήσια ή και αυτόι βάζουν ΟΕΜ?
https://www.public.gr/product/allagi-mpatarias-xiaomi-mi-8/prod10171106pp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...