Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Band 6 NFC (global version)


dejodu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα,

 

Γνωρίζει κάποιος εάν το συγκεκριμένο fitband (global version) λειτουργεί στην Ελλάδα για ανέπαφες πληρωμές μέσω Mastercard (χρεωστικές, πιστωτικές, προπληρωμένες)?

H Xiaomi μου απάντησε το κάτωθι:

"First, I would like to inform you that Mi Smart Band 6 NFC cashless payments only accepted at Mastercard supported payment terminals. Mastercard payment availability may vary by banks and regions. Hence, In order not to affect your use, it is recommended that you confirm with the seller when purchasing. In addition, In order to prevent your after-sales maintenance from being affected, it is recommended that you purchase Mi Products at Xiaomi authorized stores. Also, I would like to inform you that warranty of the product will not cover any human damage (physical or liquid damage) encountered on it. Please note that Xiaomi does not provide International Warranty and warranty on physical or liquid damage. Also, does not cover warranty for the products purchased from any unauthorized vendor/website."

Ήδη πωλείται στην Ιταλία, Πολωνία και Ρωσία. Προσπάθησα να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με τη Mastercard άλλα το αυτόματο σύστημα με παραπέμπει στην τράπεζα όπου δεν γνωρίζουν τι ισχύει.

Ευχαριστώ,

Επεξ/σία από dejodu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
X4DqLmz.png

 

Εδώ μπορείς να δεις την λίστα με τις χώρες και ποιες χώρες από αυτές έχουν υποστήριξη (μόνο οι από κάτω έχουν επίλογή για τράπεζα). 

Ελλάδα δεν έχει καν αλλά σε άλλες χώρες έχει την επιλογή Curve που πολλοί έχουν σε αυτό το forum. 

Σε κάποια από τα σχόλια λένε ότι για να εμφανιστεί το menu πρέπει να έχεις το band στην γλώσσα που υποστηρίζει το feature. 

Έστειλα ένα support ticket στην curve αλλά έχουν θέμα και θα αργήσουν να απαντήσουν.

 

 

Επεξ/σία από cool_myll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Θα ψάξω την Curve.Μέχρι τώρα γνώριζα την Revolut και την N24.

Στις q&a και στα reviews του ιταλικού amazon αρκετοί αναφέρουν ότι λειτουργούν οι πληρωμέςμε κάρτα Curve.

Επεξ/σία από dejodu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Nice! Μπορείς να δώσεις μερικά παραπάνω info; Θέλει να έχεις επιλεγμένο άλλο region ή άλλη γλώσσα στην εφαρμογή; 

Ρωτάω γιατί reddit έλεγαν ότι δεν του εμφανίζει την επιλογή σε χώρα που δεν το υποστηρίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.amazon.it/Xiaomi-Pagamento-Contactless-Resistente-Antibatterico/dp/B09DCP4SVP/ref=mp_s_a_1_1?keywords=xiaomi+mi+band+6+nfc&qid=1636403140&sr=8-1

 

+5,5€ περιπου ταχυδρομικα εξοδα.

Στο Xiaomi Wear σαν region επελεξα Ιταλια και γλωσσα στα αγγλικα. Ως αριθμο τηλεφωνου καταχωρησα το δικο μου και προχωρησε κανονικα η διαδικασια εγγραφης.

Λογω ενδειξεων υπνικης απνοιας που μαλλον εχω, μια απο τις ενδιαφερουσες λειτουργιες του ειναι και η ενδειξη breathe οπως και η ποιοτητα υπνου οι οποιες δεν ξερω ποσο αξιοπιστες ειναι οι μετρησεις του αλλα οκ για εμενα ειναι ενα extra.

Επεξ/σία από dejodu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα πηρα το smart band 6 nfc απο το ιταλικο amazon ολα καλα ηταν με τις ρυθμισεις που εκανα εκανα παραγγελία την curve εβαλα τις καρτες μου ολα καλα το apps ειναι το xiaomi wear χρησιμοποιώ γιατι το mi fit δεν υποστηριζει το συστημα καρτων.Μετα την αναβάθμιση της miui  δεν συνδεεται πουθενα μονο οταν βαζω region κινα μονο τοτε συνδεεται.Σε καμια αλλη χωρα δεν συνδεεται βγαζει αδυναμια συγχρονισμού.

Δεν ξερω τι συνεβει

https://ibb.co/SyX4hvn

Επεξ/σία από panos314
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλημέρα σε όλους! 

Επαναφέρω αυτό το θέμα για να ρωτήσω, τελικά για πληρωμές με nfc έχει ενεργοποιηθεί σαν χώρα η Ελλάδα; 

 

Ευχαριστώ και καλό Σαββατοκύριακο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ να ενημερώσω πως Alpha bank έχω, global mi fit 6 nfc έχω, αλλά μόλις πατάω bank cards στο zepp με ενημερώνει πως η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη στο region μου

Επεξ/σία από kamui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας καλημέρα, πήγα να κάνω αγορά σε μια καφετέρια μέσω του band με κάρτα curve με χώρα στην εφαρμογή zepp Life την Ιταλία αλλά όταν έβαλα το band στο POS, έβγαλε στην οθόνη του POS ότι δεν υποστηρίζεται.

Τι μπορεί να έγινε λάθος?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγορασα το band 6 NFC απο πλαισιο σήμερα:

Έβαλα region Italy στο Xiaomi Wear, εκανα account στο Curve κομπλε...Παω να προσθεσω τα στοιχεία της virtual κάρτας curve στο Xiaomi Pay του Wear και ΤΙΠΟΤΑ! Μου βγαζει ενα error 2000 contact customer support και εκει τελειώνει..

Τι στο καλο κανω στραβα;

Επεξ/σία από rudxai
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχει δουλέψει κανένας με την Alexa? Τι σενάρια χρήσης μπορεί να του κάνεις κάποιος? Είναι εύχρηστο ή θέλει ξεκλειδώματα/πείραγμα οθόνης κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...