Προς το περιεχόμενο

MacOS Monterey


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 193
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις εντοπίσει κάποιο πρόβλημα; Κάποιο κόλλημα;

Με το Big Sur είχε ένα θέμα στο MacBook, να μην προσαρμόζει στην οθόνη, κάθε εφαρμογή ή καρτέλα από website σωστά, δηλαδή ήταν εκτός των ορατών ορίων, με αποτέλεσμα τον εκνευρισμό και το χάσιμο χρόνου κάθε φορά μέχρι και ...αν βρεθεί λύση! Ελπίζω να μην έχει το ίδιο κι εδώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά όσοι συνδέετε εξωτερικές οθόνες μην ξεχάσετε να πάτε τη ρύθμιση από 40-60 σε 60.

Πολύ σημαντικό για να μην κάνουν νερά οι οθόνες.

Με το που το πάτε στο 60 μπαίνει και σε default mode από scaled που ήταν η εξωτερική οθόνη που χρησιμοποιείτε.

Ισως τώρα που άλλαξα τη ρύθμιση να δουλέψει και το sleep των εξωτερικών οθονών σωστά και όχι απλά να τις βλέπω άσπρες!

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντιμετωπίζετε πρόβλημα στην σύνδεση iPhone/iPad μέσω bluetooth;  όλες οι υπολοιπες συσκευες (ποντικια, AirPods κλπ) συνδεονται κανονικά εκτός απ' αυτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, ksessalonikios said:

αντιμετωπίζετε πρόβλημα στην σύνδεση iPhone/iPad μέσω bluetooth;  όλες οι υπολοιπες συσκευες (ποντικια, AirPods κλπ) συνδεονται κανονικά εκτός απ' αυτες. 

Με 15.1 στο iPhone? Δεν έχω Monterey αλλά κάτι άκουσα για fixes στο Bluetooth στη 15.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Με 15.1 στο iPhone? Δεν έχω Monterey αλλά κάτι άκουσα για fixes στο Bluetooth στη 15.1

Όλα ενημερωμένα στις τελευταίες εκδόσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/10/2021 στις 4:54 ΜΜ, skiabox είπε

Παιδιά όσοι συνδέετε εξωτερικές οθόνες μην ξεχάσετε να πάτε τη ρύθμιση από 40-60 σε 60.

Πολύ σημαντικό για να μην κάνουν νερά οι οθόνες.

Με το που το πάτε στο 60 μπαίνει και σε default mode από scaled που ήταν η εξωτερική οθόνη που χρησιμοποιείτε.

Ισως τώρα που άλλαξα τη ρύθμιση να δουλέψει και το sleep των εξωτερικών οθονών σωστά και όχι απλά να τις βλέπω άσπρες!

Δεν έχω αυτή την επιλογή 

 

Screenshot 2021-10-27 at 20.29.31.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, HuskerDu είπε

Δεν έχω αυτή την επιλογή 

 

Screenshot 2021-10-27 at 20.29.31.png

Ναι εσένα προφανώς μπήκε αμέσως στην default ρύθμιση.

Σε εμένα έμπαινε σε scaled και 40-60 με αποτέλεσμα να έχει σοβαρά θέματα σε αυτές τις ρυθμίσεις και να πρέπει να πας να ρυθμίσεις με το χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...