Προς το περιεχόμενο

Οι μνήμες DDR5 θα στοιχίζουν 60% περισσότερο από τις DDR4


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φαίνεται ότι τα custom pcs θα φύγουν από τα χέρια του μέσου χρήστη.

Πιθανόν να προκύψει μια νέα κατηγορία με μειωμένων δυνατοτήτων μηχανήματα για τον home user

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

32 λεπτά πριν, Eloy είπε

Δηλαδή όταν ήταν στα φόρτε του ο i3 - μη σου πω ο core2duo - o κόσμος δεν έκανε επεξεργασία εικόνας και απλό βίντεο ?

τοτε το ΥΤ ειχε ως μεγιστη αναλυση το 720p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε γερα. Βγάλε 12η γενιά για αυτούς που θέλουν να έχουν High end και να παίζουν LOL και να πέσει η 11η γενιά για εμάς που θέλουμε μια 3090 και έναν 10900k που τα κάνει όλα για τα επόμενα 5-6 χρόνια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Leonardo_10 είπε

οχι ρε παιδιά οκ κάνεις απλά πράγματα, λίγο surf και κανά βίντεο. Άντε να θές λίγο επεξεργασία εικόνας ή φωτογραφίας, και απλό βίντεο, τότε δεν την παλέυεις. 

Επίσης αν χρειάζεσαι πρόγραμμα για σχεδιασμό τότε ξεχνάς τα πάντα. 

Ο ι3 είναι πια μόνο να έχεις εναν υπολογιστή να πείς οτι θα στείλεις ενα email και θα κανεις κανα googling. 

Ρε παιδιά επειδή το διαβάζω και το ξαναδιαβάζω, όλοι λέτε για βίντεο και επεξεργασία εικόνας λες και είμαστε στο Hollywood και έχουμε γίνει όλοι γραφίστες για την Coca Cola ξέρω γω.

ΠΟΙΟΣ κάνει επεξεργασία βίντεο ρε μάγκες, δηλαδή ειλικρινά. Το 99% του κόσμου δε ξέρει καν πώς λέγεται το πρόγραμμα του video edit, όχι να κάνει κιόλας. 

Προφανώς δεν μιλάμε για επαγγελματίες, δηλαδή καμιά 200άρα άτομα σε όλη την Ελλάδα, αυτοί απ'τη στιγμή που βγάζουν χρήματα από αυτό, θα σκάσουν και 1000€ παραπάνω από εμένα για ένα pc και χέστηκε η φοράδα στο αλώνι, με μισό project τα έχουν βγάλει. 

Ακόμα "χειρότερη" η κατάσταση στην "επεξεργασία εικόνας". Το λέμε και σαν έννοια σου γεμίζει όλο το στόμα, λες και μιλάς για πυρηνική φυσική. ΠΟΙΟΣ κάνει επεξεργασία εικόνας εκτός από τους φωτογράφους και τους γραφίστες? Που οι μεν πρώτοι έχουν υπόλοιπο φωτογραφικό εξοπλισμό 20k και βάλε, οπότε κλαιν μαιν αν οι μνήμες κάνουν 300€ ή 500€, οι δε γραφίστες με 2 banner άντε και ένα λογότυπο τα έβγαλαν τα λεφτά για τις μνήμες. 

Πείτε μου ΕΝΑΝ άλλο που κάνει "επεξεργασία εικόνας", και να μην τον καλύπτει το Photoshop CS3 του 2007, το οποίο ΠΕΤΑΕΙ ακόμα και σε core2duo. Για να μην πω για eshop owners που και με δωρεάν τελείως προγράμματα μια χαρά κάνουν crop τις φωτό και τις ανεβάζουν στα προϊόντα τους. 

Γενικά, πείτε μου ΕΝΑΝ που να ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ οποιοδήποτε hardware νεότερο των 3 ετών, και που να μην τον καλύπτει hardware του 2018. 

Δεν θα πω ότι δεν καταλαβαίνω τη διαφορά στο γρήγορο hardware, αλλά πραγματικά ας το αγοράσει μόνο όποιος το έχει ανάγκη. Τώρα αν "ανάγκη" κάποιος θεωρεί το gaming, ok τί να πω, οι μαλακίες και οι καύλες πληρώνονται μια ζωή, και όσο ακριβά και αν είναι τα σοβαρά gaming rigs, σαν hobby το gaming είναι από τα πιο φθηνά εκεί έξω. 

Ας δοκιμάσει κανείς να δει τί κόστος έχουν άλλα χόμπι, και ας επιστρέψει μετά να κλαφτεί για το κόστος του gaming pc του.

edit: ΥΓ: Για να μην με πείτε ακραίο, δεν αντιλέγω ότι το κόστος του hardware συνεχώς αυξάνεται στα πάντα, ΑΛΛΑ έχετε καταλάβει ότι ουσιασικά πλέον μπορείς κάλλιστα να κάνεις τη δουλειά σου με hardware 5 και 6 ετών πίσω, χωρίς κανέναν πραγματικά περιορισμό? Ποιός ο λόγος για τόσα upgrade, για να γλιτώσει ο super wow video editor ultimate photographer 20 και 30 λεπτά render? Ε οκ αν αυτά τα 30 λεπτά τον σώζουν, ας το πληρώσει. Δεν θα τον λυπηθω κιόλας....

Επεξ/σία από polaki
  • Like 19
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, skiabox είπε

Μετά και τα καινούρια silicon chips της apple, αυτές οι ανακοινώσεις μοιάζουν με αρχαιολογία της επιστήμης της πληροφορικής.

Πάρε λοιπόν τα Apple chips και πρόσθεσε περισσότερη μνήμη down the road, όσο οι απαιτήσεις σου αυξάνονται 😛

Καλή η ενσωμάτωση για ταχύτητα και efficiency, κακή για expandability και sustainability.

1 ώρα πριν, Leonardo_10 είπε

οχι ρε παιδιά οκ κάνεις απλά πράγματα, λίγο surf και κανά βίντεο. Άντε να θές λίγο επεξεργασία εικόνας ή φωτογραφίας, και απλό βίντεο, τότε δεν την παλέυεις. 

Επίσης αν χρειάζεσαι πρόγραμμα για σχεδιασμό τότε ξεχνάς τα πάντα. 

Ο ι3 είναι πια μόνο να έχεις εναν υπολογιστή να πείς οτι θα στείλεις ενα email και θα κανεις κανα googling. 

Για ερασιτεχνική χρήση (δηλαδή το 95% του πληθυσμού) είναι μια χαρά για τα πάντα σχεδόν. Ακόμη και για επεξεργασία RAW photo files. Σε τέτοια χρήση δεν σε νοιάζει η ταχύτητα ούτε θα σου κάνει διαφορά αν ένα batch process κάνει 8 ώρες αντί για 1. Δεν βγάζεις χρήματα ούτε επεξεργάζεσαι 1000αδες φωτογραφίες.

Για Googling και email κάνεις την δουλειά σου και με Chromebook των 150 ευρώ, δεν χρειάζεσαι καν i3.

 

Επεξ/σία από skritikos
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, skritikos είπε

Πάρε λοιπόν τα Apple chips και πρόσθεσε περισσότερη μνήμη down the road, όσο οι απαιτήσεις σου αυξάνονται 😛

Καλή η ενσωμάτωση για ταχύτητα και efficiency, κακή για expandability και sustainability.

Γενικά ο ανταγωνισμός κάνει καλό.

Απλά δεν βλέπω να κλείνει η ψαλίδα των 20 ετών διαφορά που μοιάζουν να έχουν οι υπόλοιποι από την εποχή του Steve Jobs ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας έχουν τρελάνει στις αυξήσεις 

μου φαίνεται προφασίζονται ελλείψεις για να πληρώνουμε αδρά τις αηδίες τους συνεχώς 

Έχει ξεφύγει η κατάσταση γενικώς σε πολλούς τομείς όχι μόνο στις μνήμες αλλά και τσιπάκια και αλλά πολλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, skiabox είπε

Γενικά ο ανταγωνισμός κάνει καλό.

Απλά δεν βλέπω να κλείνει η ψαλίδα των 20 ετών διαφορά που μοιάζουν να έχουν οι υπόλοιποι από την εποχή του Steve Jobs ακόμα.

Ο ανταγωνισμός έχει νόημα όταν μιλάμε για ίδιες αγορές. Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν σχετίζεται κάπως με τα DDR modules και τα expandable συστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, polaki είπε

Ρε παιδιά επειδή το διαβάζω και το ξαναδιαβάζω, όλοι λέτε για βίντεο και επεξεργασία εικόνας λες και είμαστε στο Hollywood και έχουμε γίνει όλοι γραφίστες για την Coca Cola ξέρω γω.

ΠΟΙΟΣ κάνει επεξεργασία βίντεο ρε μάγκες, δηλαδή ειλικρινά. Το 99% του κόσμου δε ξέρει καν πώς λέγεται το πρόγραμμα του video edit, όχι να κάνει κιόλας. 

Προφανώς δεν μιλάμε για επαγγελματίες, δηλαδή καμιά 200άρα άτομα σε όλη την Ελλάδα, αυτοί απ'τη στιγμή που βγάζουν χρήματα από αυτό, θα σκάσουν και 1000€ παραπάνω από εμένα για ένα pc και χέστηκε η φοράδα στο αλώνι, με μισό project τα έχουν βγάλει. 

Ακόμα "χειρότερη" η κατάσταση στην "επεξεργασία εικόνας". Το λέμε και σαν έννοια σου γεμίζει όλο το στόμα, λες και μιλάς για πυρηνική φυσική. ΠΟΙΟΣ κάνει επεξεργασία εικόνας εκτός από τους φωτογράφους και τους γραφίστες? Που οι μεν πρώτοι έχουν υπόλοιπο φωτογραφικό εξοπλισμό 20k και βάλε, οπότε κλαιν μαιν αν οι μνήμες κάνουν 300€ ή 500€, οι δε γραφίστες με 2 banner άντε και ένα λογότυπο τα έβγαλαν τα λεφτά για τις μνήμες. 

Πείτε μου ΕΝΑΝ άλλο που κάνει "επεξεργασία εικόνας", και να μην τον καλύπτει το Photoshop CS3 του 2007, το οποίο ΠΕΤΑΕΙ ακόμα και σε core2duo. Για να μην πω για eshop owners που και με δωρεάν τελείως προγράμματα μια χαρά κάνουν crop τις φωτό και τις ανεβάζουν στα προϊόντα τους. 

Γενικά, πείτε μου ΕΝΑΝ που να ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ οποιοδήποτε hardware νεότερο των 3 ετών, και που να μην τον καλύπτει hardware του 2018. 

Δεν θα πω ότι δεν καταλαβαίνω τη διαφορά στο γρήγορο hardware, αλλά πραγματικά ας το αγοράσει μόνο όποιος το έχει ανάγκη. Τώρα αν "ανάγκη" κάποιος θεωρεί το gaming, ok τί να πω, οι μαλακίες και οι καύλες πληρώνονται μια ζωή, και όσο ακριβά και αν είναι τα σοβαρά gaming rigs, σαν hobby το gaming είναι από τα πιο φθηνά εκεί έξω. 

Ας δοκιμάσει κανείς να δει τί κόστος έχουν άλλα χόμπι, και ας επιστρέψει μετά να κλαφτεί για το κόστος του gaming pc του.

edit: ΥΓ: Για να μην με πείτε ακραίο, δεν αντιλέγω ότι το κόστος του hardware συνεχώς αυξάνεται στα πάντα, ΑΛΛΑ έχετε καταλάβει ότι ουσιασικά πλέον μπορείς κάλλιστα να κάνεις τη δουλειά σου με hardware 5 και 6 ετών πίσω, χωρίς κανέναν πραγματικά περιορισμό? Ποιός ο λόγος για τόσα upgrade, για να γλιτώσει ο super wow video editor ultimate photographer 20 και 30 λεπτά render? Ε οκ αν αυτά τα 30 λεπτά τον σώζουν, ας το πληρώσει. Δεν θα τον λυπηθω κιόλας....

το θεμα είναι σε τι κοινό απευθύνεσαι και ποιός κάνει τί!!!. 

Εγώ κάνω έρευνα και σε πληροφορώ ο υπολογιστής που έχω κάνει τα εξής:

1. Σχέδιο σε 3 διαφορετικά CAD

2. Ανάλυση δεδομένων

3. Rendering

4. Programming PBP3, PIC C

5. Word - Excel - PowerPoint

6. Video Reconding during Rendering

7. CT Analysis

8. Reconstruction

9. Binary 3D CAD to Stl file

10. 3D printing

κτλ κτλ κτλ κτλ.......video editing, picture editing!

Απο τα παραπάνω, σήμερα ενα νέο παιδί τα χρειάζεται να τα γνωρίζει και να τα κάνει όλα αυτά μαζί, και παράλληλα παίζει και ενα παιχνιδάκι. 

Επείδή έχω και υπολογιστή με i3, προσπάθησα να κάνω μόνο το Word και να προσθέσω τις φωτό σε καλή ποιότητα καθώς και μερικά Power Point slides. 

απο την 20η σελίδα και μετά απλα ο υπολογιστής δεν την πάλευε και για να πάω απο την μια σελίδα στην άλλη άρχισε να "λαγκάρει" όπως λέει και γιός μου. 

Ο υπολογιστής δεν μπορεί να δουλέυει ποτέ στα όρια. Πρέπει να έχει τις άπλες του σε όλα, και ας μην μπορείς ποτέ να τον πιέσεις να φτάσει στα όρια του. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nick_corobos είπε

τα πάντα αυξάνονται σε τιμή πολύ μεγαλύτερη του πληθωρισμού. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που μειώνεται πλέον. Αυτη η δικαιολογία του covid βολεύει τους προμηθευτές

Όλο αυτό θα γυρίσει boomerang όμως ξεκάθαρα. Ανεβαίνουν οι RAM? Θα μείνουμε 10 χρόνια με τα 16gb ddr4 3200 που έχουμε. Ανεβαίνουν τα κινητά? Με 300 περνεις poco F3 η με 200 x3 pro και είσαι άρχοντας. Ανεβαίνουν οι gpu? Τα σκας κάνεις mining και σε βγαίνει τσάμπα εδώ γίνεται να αποσβεσεις όλο το ποσό σε 6 7 μήνες όχι μόνο την αύξηση από το MSRP. Ο κόσμος έχει αυτό το budget αφού δεν ανεβαίνουν οι μισθοί δεν αλλάζει. Άρα θα αγοράζει λιγότερο. Θα έρθει η ισορροπία όσο και αν ανεβάσουν τις τιμές. Το ζόρι είναι σε ψωμί βενζίνη ρεύμα που είναι πρώτης ανάγκης έχει δεν έχουμε επιλογές δυστυχώς. 

2 ώρες πριν, jimagas99 είπε

Μας έχουν βρει ... κορόιδα και συνεχώς ανεβαίνουν όλα. Επεξεργαστές, κάρτες γραφικών ( αυτές δεν ανεβαίνουν, απλά πετάνε) , τώρα μνήμες κλπ. Επίσης βγήκαν τα windows 11 ( τα 10αρια νομίζω, είχανε πει θα ήταν τα τελευταία και από κει και πέρα μόνο ενημερώσεις ) ,τα οποία ζητούν νέους επεξεργαστές, νέες μητρικές και σχεδόν όλο το hardware νέο. Και φυσικά .. ακριβότερο. Θα μου πεις, εδώ και ακριβηνε το πιτογυρο, στο pc θα κολωσουνε ???

Τα Windows 11 θέλουν από 8 σειρά και πάνω. 8700k έκανε 400 το 2017 τώρα ο 10400f που είναι παρόμοιος έχει 150. Δεν λες ότι ανεβαίνουν οι τιμές σε cpu. Και οι ram έπεσαν 240 έσκασα για 16gb το 17 τώρα έχουν 70 οι ίδιες ακριβώς. Λύσεις υπάρχουν δεν χρειάζεται να έχουμε όλοι 12 πυρηνους υπάρχουν με κάτω από 200 εξαιρετικοί 6πυρηνοι που κάνουν τα πάντα και τρέχουν Windows 11 χωρίς θέμα. 

2 ώρες πριν, Eru Iluvatar είπε

Κρατάς ένα PC όσο περισσότερο χρόνο μπορείς. Do not use it for games.

Κάθε 2 χρόνια πουλάς την παλια κάρτα περνεις καινούργια κάνεις mining και παίζεις και σαν άρχοντας ότι παιχνίδι θέλεις. 

52 λεπτά πριν, Thresh είπε

Όποιος δεν θέλει να πληρώσει τέτοια τιμή, να μην είναι early adopter, απλό.

 

Οι ddr 5 θα αξίζουν 2 3 χρόνια μετά. Σκέψου τα πρώτα κιτς είναι 6600cl36 δηλαδή 183 που είναι τραγικό νούμερο. Ενώ ddr 4 3600cl14 που είναι ότι καλύτερο υπάρχει βγάζει 257 που οι ddr 5 θα τις πιάσουν μετά από χρόνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με τρώει το σκουλήκι μερικούς μήνες τωρα για gpu τις προκοπής. νιωθω καλυτερα που 1 κλικ πριν την επιβεβαίωση παραγγελίας για μια 3080-1500ευρω{3 μήνες δουλεια} προλαβα και έκλεισα το pc. ειναι άρρωστο αυτο που γίνεται πραγματικά 

Επεξ/σία από christian-133
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Leonardo_10 είπε

το θεμα είναι σε τι κοινό απευθύνεσαι και ποιός κάνει τί!!!. 

Εγώ κάνω έρευνα και σε πληροφορώ ο υπολογιστής που έχω κάνει τα εξής:

1. Σχέδιο σε 3 διαφορετικά CAD

2. Ανάλυση δεδομένων

3. Rendering

4. Programming PBP3, PIC C

5. Word - Excel - PowerPoint

6. Video Reconding during Rendering

7. CT Analysis

8. Reconstruction

9. Binary 3D CAD to Stl file

10. 3D printing

κτλ κτλ κτλ κτλ.......video editing, picture editing!

Απο τα παραπάνω, σήμερα ενα νέο παιδί τα χρειάζεται να τα γνωρίζει και να τα κάνει όλα αυτά μαζί, και παράλληλα παίζει και ενα παιχνιδάκι. 

Στα 41 μου έχω εντελώς άγνωστες έννοιες σε αυτά που αριθμείς πιο πάνω (PBP3, PIC C, CT Analysis, Reconstruction), και για τα άλλα 4-5 γνωρίζω τί είναι αλλά απευθύντονται σε επαγγελματίες εργαζομένους, σίγουρα όχι εργαζόμενους των 700€ μικτά. Οπότε και έχω αμφιβολίες για το πόσο πραγματικά ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ένα νέο παιδί να τα γνωρίζει ΟΛΑ αυτά μαζί. 

Ο άνθρωπος που ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να κάνει όλα αυτά που λες, στο δικό μου μυαλό ΟΦΕΙΛΕΙ (στον εαυτό του) να κερδίζει κάποια χρήματα από αυτό, οπότε απ'τη στιγμή που είναι εργαλείο δουλειάς ειλικρινά είναι αστείο να συζητάμε για hardware αξίας 2000 ή 3000€. Ή και 5000€ αν πάμε σε λύσεις ακριβών iMac κλπ.

Και είναι αστείο γιατί άλλοι επαγγελματίες χρειάζονται x10 το budget αυτό για να κάνουν ΕΝΑΡΞΗ του επαγγελματός τους και μόνο. 

Για τους χομπίστες, όπως ανέφερα και πιο πάνω, το gaming γενικά είναι από τα πιο οικονομικά αλλά και πιο βολικά χόμπι που μπορεί να έχει κάποιος. Αν κάποιος αμφιβάλει, ας βάλει κάτω κόστος εισόδου αλλά και συνεχόμενο για διάφορα άλλα χόμπι, και μετά ας έρθει πάλι εδώ να κλαφτεί για τα 2000€ ενός gaming PC, με το οποίο μπορεί να γράψει στην κυριολεξία εκατοντάδες ώρες πριν χρειαστεί το οποιοδήποτε άλλο επιπλέον κόστος πέραν των 30€ ρεύμα το μήνα, μπορεί να λέω και πάρα πολλά. 

Κοινώς... DDR5 μνήμες δεν χρειάζεται ΚΑΝΕΙΣ, παρά μόνο αυτός που ΠΑΡΑΓΕΙ, και άρα όχι μόνο δεν θα έπρεπε να λυπάται τα λεφτά που δίνει για αυτές, αλλά να ΧΑΙΡΕΤΑΙ που θα κάνει τη δουλειά του 4,7% πιο γρήγορα..

Επεξ/σία από polaki
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πάτε να αγοράσετε Pentium 2 από το ebay. Με μια καλή μητρική  και 256 Mb SD-RAM τρέχει αέρα Windows 95-98-2000-Me και φυσικά ΧΡ. 

Εγώ παίζω άνετα DOOM το 2, το παλιο πασοκικο ορθόδοξο, όχι τις πλάκας τα τελευταία, Duke Nukem 3D,  Και MAX PAYNE. 

Έκανα και overclock στην TNT2 Ultra Και από 150core είμαι 175Mhz!

Έχω και Internet Explorer 6 για safe surfing.

CPU: Ιntel Pentium II 350Mhz / GPU: Diamond Viper 770 Ultra 32MB / Mem: 256MB SD-RAM/ MB: Intel 440BX / Active Storage: Quantum Fireball 20GB

25 λεπτά πριν, Leonardo_10 είπε

το θεμα είναι σε τι κοινό απευθύνεσαι και ποιός κάνει τί!!!. 

Εγώ κάνω έρευνα και σε πληροφορώ ο υπολογιστής που έχω κάνει τα εξής:

1. Σχέδιο σε 3 διαφορετικά CAD

2. Ανάλυση δεδομένων

3. Rendering

4. Programming PBP3, PIC C

5. Word - Excel - PowerPoint

6. Video Reconding during Rendering

7. CT Analysis

8. Reconstruction

9. Binary 3D CAD to Stl file

10. 3D printing

κτλ κτλ κτλ κτλ.......video editing, picture editing!

Απο τα παραπάνω, σήμερα ενα νέο παιδί τα χρειάζεται να τα γνωρίζει και να τα κάνει όλα αυτά μαζί, και παράλληλα παίζει και ενα παιχνιδάκι. 

Επείδή έχω και υπολογιστή με i3, προσπάθησα να κάνω μόνο το Word και να προσθέσω τις φωτό σε καλή ποιότητα καθώς και μερικά Power Point slides. 

απο την 20η σελίδα και μετά απλα ο υπολογιστής δεν την πάλευε και για να πάω απο την μια σελίδα στην άλλη άρχισε να "λαγκάρει" όπως λέει και γιός μου. 

Ο υπολογιστής δεν μπορεί να δουλέυει ποτέ στα όρια. Πρέπει να έχει τις άπλες του σε όλα, και ας μην μπορείς ποτέ να τον πιέσεις να φτάσει στα όρια του. 



Ολα αυτά ένα παιδί; Που το 80% ασχολείται μόνο με ΤΙΚ ΤΟΚ - fb - insta και survivor? 

Εκτός εαν εννοουμέ παιδιά τπτ μαντραχαλάδες 50άριδες, όπου Fifty is the new Twenty Που λεν και στου χωριομ. 

 

27 λεπτά πριν, christian-133 είπε

με τρώει το σκουλήκι μερικούς μήνες τωρα για gpu τις προκοπής. νιωθω καλυτερα που 1 κλικ πριν την επιβεβαίωση παραγγελίας για μια 3080-1500ευρω{3 μήνες δουλεια} προλαβα και έκλεισα το pc. ειναι άρρωστο αυτο που γίνεται πραγματικά 

Σου έχω εγώ καρτάρα στα κουτί άμα θες απο αναβάθμιση που εκανα. 

Viper 550 - Life is 3D ! 16MB σε AGP. 

Επεξ/σία από TNT2
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...