Προς το περιεχόμενο

Η Apple λέει ότι το «notch» είναι ένας έξυπνος τρόπος για μεγαλύτερη επιφάνεια εργασίας στα MacBook Pro


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, natural_sgf είπε

Ξέρεις να διαβάζεις; 

Ο άλλος έλεγε ότι η iJustine είναι εργαζόμενη στην Apple και τον διόρθωσα γράφοντας του ότι η Shruthi είναι εργαζόμενη στην Apple. Βάσει κειμένου και βίντεο.

Δεν έγραψα τίποτα σχετικά με το τι περιμένω να πει ή όχι. Μόνο τι είπε.

Γκέκγε;

 Τι πίνεις και δεν μας δίνεις? Για το τι έλεγε η Shruthi έγραψα εγώ, και σχολιάζω επί του θέματος. Μη πετάς τη μπάλα στη εξέδρα ρε man! WTF!

Και δεν υπάρχει καμμία αμφιβολία ότι η iJustine τον παίρνει (sry τα παίρνει ήθελα να πω) με διάφορες μορφές από την Apple. Πρέπει να είναι υπάλληλος της Apple για να είναι "υπάλληλος" στην Apple??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sv398 είπε

 Τι πίνεις και δεν μας δίνεις? Για το τι έλεγε η Shruthi έγραψα εγώ, και σχολιάζω επί του θέματος. Μη πετάς τη μπάλα στη εξέδρα ρε man! WTF!

Έχεις μπλεχτεί. Δε μπορώ να σε βοηθήσω αν δεν διάβασες το thread από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εντωμεταξύ η συγκεκριμένη είναι απλά ένα κακομαθημένο πλουσιοκόριτσο που σίγουρα θα έχει αγοράσει ένα απο αυτά.. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dr.Fuzzy είπε

ssh -Y και σηκώνω την εφαρμογή που θέλω μέσα στο macOS σαν να ήταν native.

 

Υπό προϋποθέσεις. Πολύ γρήγορο δίκτυο (κοινώς στο ίδιο τοπικό δίκτυο). Και μειονέκτημα ότι δεν έχεις persistence της εφαρμογής και εξαρτάσαι από τον client. Το remote desktop έχει πλεονεκτήματα. Αλλά περί ορέξεως... 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, petasis said:

Υπό προϋποθέσεις. Πολύ γρήγορο δίκτυο (κοινώς στο ίδιο τοπικό δίκτυο). Και μειονέκτημα ότι δεν έχεις persistence της εφαρμογής και εξαρτάσαι από τον client. Το remote desktop έχει πλεονεκτήματα. Αλλά περί ορέξεως... 🙂

Θέμα ταχύτητας δεν έχω. Ακόμα και όταν δεν είμαι στο ίδιο δίκτυο (πχ, σπίτι με VDSL) είναι ΟΚ. Persistence τι εννοείς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/10/2021 στις 11:08 ΜΜ, Dimitris_1981 είπε

Αν αυτό το άρθρο δεν είναι ο ορισμός της πρόκλησης flame δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι.

οι εταιρίες αν θέλουν να πάρουν πραγματικά θέση βγάζουν δελτίο τύπου. Αυτό είναι διατηρούμε το προϊον στην επικαιρότητα που δεν νομιζω ότι το χει ανάγκη. Σε όποιον δεν αρέσει το notch δεν θα αλλάξει γνώμη και τούμπαλιν.

Ίσως να το εχει ανάγκη όμως.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν εν ζωή ο Jobs η Apple ήδη θα κυκλοφορούσε στην αγορά folding laptops αντί για αυτά τα me too. Εδώ η Huawei έβαλε την κάμερα κάτω από F-key, η Apple δεν μπορεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, invisiblesurfer είπε

Αν ήταν εν ζωή ο Jobs η Apple ήδη θα κυκλοφορούσε στην αγορά folding laptops αντί για αυτά τα me too. Εδώ η Huawei έβαλε την κάμερα κάτω από F-key, η Apple δεν μπορεί; 

Κι αυτό κακή υλοποίηση είναι το είχε κάνει και η dell να βάλει χαμηλά την κάμερα και ήταν άθλιο. Αν αναγκαστικά θέλει χώρο το χει κάνει σχετικά όμορφα η asus.

Αναφορά σε κείμενο

48246EAF-C384-431B-A652-6B536299F27E.png.0274b20f1f776f4dd71c87bdb4fd159f.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Dr.Fuzzy είπε

Θέμα ταχύτητας δεν έχω. Ακόμα και όταν δεν είμαι στο ίδιο δίκτυο (πχ, σπίτι με VDSL) είναι ΟΚ. Persistence τι εννοείς; 

Να παραμείνει η εφαρμογή ενώ έχεις κλείσει το laptop. Για το θέμα ταχύτητας που δεν έχεις, απλά δεν γίνεται. 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, petasis said:

Να παραμείνει η εφαρμογή ενώ έχεις κλείσει το laptop. Για το θέμα ταχύτητας που δεν έχεις, απλά δεν γίνεται. 🙂

Πρόσεξε, κάνω ssh σε τρία διαφορετικά Mac (MacBook Pro με eGPU με external displays, iMac, Mac Pro). Το MacBook στο γραφείο και τα αλλά δυο είναι στο σπίτι. Οπότε δεν έχω θέμα persistency όσο διατηρώ το ssh session. Τώρα από θέμα ταχύτητας, στο γραφείο είναι σαν να δουλεύω απευθείας πάνω στο workstation. Από το σπίτι ή όταν είμαι σε γρήγορο δίκτυο πχ άλλου Πανεπιστημίου υπάρχει μια ελάχιστη καθυστέρηση στο GUI response αλλά όχι κάτι φοβερό που να μη μου επιτρέψει να δουλέψω. Τα εργαλεία που χρησιμοποιώ είναι για ανάπτυξη VLSI/Embedded systems (FPGA/SoC) και πρακτικά τρέχουν ως shell commands. Το GUI είναι απλά ένα frontend και δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις σε γραφικά. Αν κάπου είναι αργή η σύνδεση μπορώ να τρέξω ένα flow σαν shell script χωρίς να σηκώσω GUI και γενικά να έχω ένα terminal στο Mac με πολλά tabs σε διαφορετικά μηχανήματα. 

Επεξ/σία από Dr.Fuzzy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dr.Fuzzy είπε

Πρόσεξε, κάνω ssh σε τρία διαφορετικά Mac (MacBook Pro με eGPU με external displays, iMac, Mac Pro). Το MacBook στο γραφείο και τα αλλά δυο είναι στο σπίτι. Οπότε δεν έχω θέμα persistency όσο διατηρώ το ssh session. Τώρα από θέμα ταχύτητας, στο γραφείο είναι σαν να δουλεύω απευθείας πάνω στο workstation. Από το σπίτι ή όταν είμαι σε γρήγορο δίκτυο πχ άλλου Πανεπιστημίου υπάρχει μια ελάχιστη καθυστέρηση στο GUI response αλλά όχι κάτι φοβερό που να μη μου επιτρέψει να δουλέψω. Τα εργαλεία που χρησιμοποιώ είναι για ανάπτυξη VLSI/Embedded systems (FPGA/SoC) και πρακτικά τρέχουν ως shell commands. Το GUI είναι απλά ένα frontend και δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις σε γραφικά. Αν κάπου είναι αργή η σύνδεση μπορώ να τρέξω ένα flow σαν shell script χωρίς να σηκώσω GUI και γενικά να έχω ένα terminal στο Mac με πολλά tabs σε διαφορετικά μηχανήματα. 

Κάπου είχες γράψει λίνουξ. Τώρα αν όλα είναι command based, δεν έχει σημασία. Αλλά μόλις τρέξεις κανέναν κειμενογράφο ή περιηγητή, θα καταλάβεις τι σου λέω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βάλαμε το notch αλλά και 600 ευρώ επιπλέον στην τιμή σε σχέση με το περσινό μοντέλο! Το λες και ανα(τιμηση)βαθμιση! Α,ρε Apple! Σου βγάζω το καπέλο! Ξέρεις να πουλάς φύκια για μεταξωτές κορδέλες! Τέλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...