Προς το περιεχόμενο

Το Honor 50 κυκλοφορεί παγκοσμίως με Google apps και services


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, GreekLegend2 είπε

Με 390 ευρώ παίρνεις το A52s της samsung  το οποίο θα πάρει και 3 χρόνια android updates και 4 security. Για ποιο λόγο να δώσει κάποιος παραπάνω για το honor?

Τι σχέση έχει το A52s με το honor 50 ρε αδερφέ. Τα σαμσουνγκ αν δεν είναι σειρά s ή note είναι ψηλοί σάπια. 

18 ώρες πριν, skritikos είπε

To Α52S που αναφέρθηκε δεν είναι καθόλου σάπιο. Ούτε το Α52 ήταν αλλά σίγουρα δεν ήταν στο ίδιο επίπεδο με το Α52S.

Δεν συγκρίνετε με το honor 50. Και σαν ομορφιά και σαν κατασκευή και στις κάμερες μπαταρια φόρτιση και σαν λογισμικό. 

16 ώρες πριν, Fulgore είπε
  • και πάλι είναι υπέρ της συσκευής αυτό,ανεξαρτήτως τι χρειαζεται ο καθένας και τι όχι.
  • για mid range μιλάμε,άρα μια χαρά πλεονέκτημα θεωρείται
  • και άλλες συσκευές έχουν,αλλά δεν έχουν 120hz amoled μαζί με όλα τα παραπάνω
  • μια από τα ίδια με το απο πάνω
  • λάθος. Μονο το 11t pro έχει 3 μεγάλες android αναβαθμισεις σύμφωνα με την ίδια την εταιρεία

Για τα τελευταία ισχύει,είναι στα υπερ του poco αλλα ο συμφορουμίτης πιο πίσω μίλησε για την πιο ολοκληρωμένη συσκευή, κοινώς ποια προσφέρει τα περισσότερα features.

 

 

1000 φορές poco f3. Και καλύτερος επεξεργαστής κάρτα γραφικών. Για μπαταρια μην μιλήσουμε. Ξέρουμε όλοι πόσο κρατάνε μπαταρια τα σαμσουνγκ. Επίσης ρε παιδιά 2022 ερχετε. Ποιος έχει ακουστικά με καλώδιο. Αλλά οκ υπάρχουν και οι ανταπτορες. Επίσης και οι sd χαλάνε. Όλα στο cloud τα έχεις και δεν ξανά ασχομησει με μνήμες. Αν και με 256 γιγα είσαι υπέρ καλημενος.samsung.mid range για κανένα λογο

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, shadowfax-1- είπε

Μπηκα να διαβασω καμιά αποψη για το Honor 50, και το thread έχει γίνει A52(s) vs Poco F3...

Όχι...Πραγματικά μπράβο που κρατάτε το τόπικ σχετικό.

Δειγμα του πόσο κακό τιμολογιακά(και timing κυκλοφοριας)είναι το honor 50 σε σχέση με 2 από τα δημοφιλέστερα κινητά της κατηγοριας του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Δειγμα του πόσο κακό τιμολογιακά(και timing κυκλοφοριας)είναι το honor 50 σε σχέση με 2 από τα δημοφιλέστερα κινητά της κατηγοριας του.

Εδώ θα συμφωνήσουμε γιατί για 500+ευρώ για midrange κινητό κατώτερο από 2 άλλα των 300+ ευρώ(Α52s+poco f3) δεν υπάρχει λόγος συζήτησης. Τώρα όσον αφορά τη σύγκριση των άλλων 2 τα βάζεις κάτω και επιλέγεις με ποιες ελλείψεις είσαι συμβιβασμένος, αλλιώς πας για ναυαρχίδα με 700+ευρώ για να δεις ουσιαστικές διαφορές που για μενα δεν αξίζει αυτή η διαφορά τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/10/2021 στις 5:04 ΜΜ, GreekLegend2 είπε

Σάπιο από ποια αποψη; Με 390 ευρώ το a52s δεν έχει αντίπαλο είναι η πιο ολοκληρωμένη συσκευή 

https://www.kimovil.com/en/compare/samsung-galaxy-a52s-5g-global-6gb-128gb,xiaomi-mi-11-lite-5g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, PaNtErAz είπε

Το Xiaomi δεν έχει OIS, έχει μικρότερο αισθητήρα και στις 2 κάμερες, δεν έχει θύρα ακουστικών, ούτε IP67 και λίγο μικρότερη μπαταρία.Ομως έχει λίγο πιο γρήγορη φόρτιση και είναι πιο λεπτό και πιο ελαφρύ.

Αλλά με MIUI.

https://m.gsmarena.com/compare.php3&idPhone2=10815&idPhone1=11039#diff-

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Το Xiaomi δεν έχει OIS, έχει μικρότερο αισθητήρα και στις 2 κάμερες, δεν έχει θύρα ακουστικών, ούτε IP67 και λίγο μικρότερη μπαταρία.Ομως έχει λίγο πιο γρήγορη φόρτιση και είναι πιο λεπτό και πιο ελαφρύ.

Αλλά με MIUI.

https://m.gsmarena.com/compare.php3&idPhone2=10815&idPhone1=11039#diff-

Για το Poco f3 με καλύτερη CPU,GPU,UFS και γρήγορη φόρτιση ;ίσως είναι καλύτερα τα πράγματα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω να ευχαριστήσω τους προλαλήσαντες για την αποψινή ανάλυση, διότι ήμουν ανάμεσα σε ποκο f3 κ σαμσουνγκ a52s

και 13 μινι γκχ γκχ

13 μινι κανεις;;;

Στο τελος αναγκαστω να ανοίξω ξεχωριστό τοπικ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, kariolikos είπε

εγω να ευχαριστήσω τους προλαλήσαντες για την αποψινή ανάλυση, διότι ήμουν ανάμεσα σε ποκο f3 κ σαμσουνγκ a52s

και 13 μινι γκχ γκχ

13 μινι κανεις;;;

Στο τελος αναγκαστω να ανοίξω ξεχωριστό τοπικ

 

Δες το mi 11i αδερφέ. Λένε τα καλύτερα. Επίσης περίμενε να δεις και 11t 11t pro 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελώ πραγματικά με κάποιους που προτείνουν για αγορά Xiaomi/Poco ναυαρχίδες.

Να καταλάβω την αγορά φτηνού Xiaomi. Από εκεί και πάνω???

Να τονίσω ότι πριν από 3-4 μήνες ξεφορτώθηκα το Xiaomi Mi 9 και έχω να πω ένα: Η χειρότερη ναυαρχίδα ever.

Άθλιο memory management, παρά τα 6GB RAM άνοιγες 6-7 εφαρμογές και οι  προηγούμενες άρχιζαν να κλείνουν.

Ναυαρχίδα με σκαλώματα και μικρο-κολληματάκια πρώτη φορά είδα.

Αραιά updates  όποτε μας θυμάται η Xiaomi

Κακοφτιαγμένα μενού (με κρυμένες διαφημίσεις bonus 🤣 ) και γενικότερα UI που θυμίζει αντιγραφή iPhone/Samsung/Huawei μαζί σε αχταρμά φάση.

Φαντάζομαι  τα παραπάνω ισχύουν σε μικρό ή μεγάλο βαθμό για όλα τα Xiaomi.

Αυτή τη στιγμή έχω Oneplus και Huawei (είχα και Xperia πριν) κινητά και Samsung tablet οπότε θεωρώ ότι έχω κάπως ολοκληρωμένη εικόνα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/10/2021 στις 10:29 ΠΜ, kkatzos είπε

Γελώ πραγματικά με κάποιους που προτείνουν για αγορά Xiaomi/Poco ναυαρχίδες.

Να καταλάβω την αγορά φτηνού Xiaomi. Από εκεί και πάνω???

Να τονίσω ότι πριν από 3-4 μήνες ξεφορτώθηκα το Xiaomi Mi 9 και έχω να πω ένα: Η χειρότερη ναυαρχίδα ever.

Άθλιο memory management, παρά τα 6GB RAM άνοιγες 6-7 εφαρμογές και οι  προηγούμενες άρχιζαν να κλείνουν.

Ναυαρχίδα με σκαλώματα και μικρο-κολληματάκια πρώτη φορά είδα.

Αραιά updates  όποτε μας θυμάται η Xiaomi

Κακοφτιαγμένα μενού (με κρυμένες διαφημίσεις bonus 🤣 ) και γενικότερα UI που θυμίζει αντιγραφή iPhone/Samsung/Huawei μαζί σε αχταρμά φάση.

Φαντάζομαι  τα παραπάνω ισχύουν σε μικρό ή μεγάλο βαθμό για όλα τα Xiaomi.

Αυτή τη στιγμή έχω Oneplus και Huawei (είχα και Xperia πριν) κινητά και Samsung tablet οπότε θεωρώ ότι έχω κάπως ολοκληρωμένη εικόνα.

Ενώ με Huawei χωρίς google services τα πράγματα είναι super :P

Πάντως ως κάτοχος s9+ για 3 έτη με μετάβαση σε poco f3 είδα τεράστια διαφορά. Πιο ελαφρύ UI από της Samsung, το κινητό  ξεχνάς να το φορτίσεις, update πήρα το τελευταίο με το που άνοιξα την συσκευή. Οπότε το να πετάμε ένα γενικό "σάπιο το α52s" ή "με κάποιους που προτείνουν για αγορά Xiaomi/Poco ναυαρχίδες" δεν στηρίζεται πουθενά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...