Προς το περιεχόμενο

Αγορα αυτοκινητου (ολοκληρο) για ανταλλακτικα.


Doped

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.

Ως κατοχος παλιου Mini, θελω να αγορασω ενα αμαξι που εχει παει στην ανακυκλωση ή εχει τρακαρισμα για ανταλλακικα.

Καθως ψαχνω να φτιαξω και καποια πραγματα πανω στο δικο μου αμαξι, θελω να βρω ειτε JCW ειτε S.

Αρχικα, που μπορω να βρω κατι τετοιο? Ενα ολοκληρο αμαξι για ανταλλακτικα (προφανως χωρις πινακιδες κλπ) σε καποια νορμαλ τιμη.

Ευχαριστω παιδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, paylidis είπε

Ξεκινα ψάχνοντας στο car.gr

Δεν βρήκα ούτε ένα R56 S ή works. 
συγκεκριμένα, υπάρχει ένας που έχει κάνει κομμάτια το GP του από Χαλάνδρι ΑΛΛΑ οι τιμες είναι αρκετά υψηλές. 

Σκεφτομουν να δώσω Στάλιν 1.5Κ για ένα σασί και άλλο τόσο για ένα Ν18 αν βρω. 

21 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

 Σε ανακύκλωση ?

Μπορώ να αγοράσω από εκεί αμάξι; Υπάρχει τέτοια διαδικασία. ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 28/10/2021 στις 3:24 ΜΜ, Doped είπε

Δεν βρήκα ούτε ένα R56 S ή works. 
συγκεκριμένα, υπάρχει ένας που έχει κάνει κομμάτια το GP του από Χαλάνδρι ΑΛΛΑ οι τιμες είναι αρκετά υψηλές. 

Σκεφτομουν να δώσω Στάλιν 1.5Κ για ένα σασί και άλλο τόσο για ένα Ν18 αν βρω. 

Μπορώ να αγοράσω από εκεί αμάξι; Υπάρχει τέτοια διαδικασία. ; 

Μιλάς για τα παλιό mini του μίστερ Μπιν ας πούμε.😊 Διαχρονικά και όμορφα αυτοκίνητα τα οποία θέλουν πολλά χρήματα για συντήρηση αλλά αξίζει τον κόπο.

Το σασί νομίζω ότι  έχει πάνω και τον αριθμό πλαισίου. Αν έχει γίνει με οποιοδήποτε τρόπο απόσυρση   πως γίνεται να αγοράσεις ολόκληρο σασί;; Κομμένο ενδεχομένως και από όσα γνωρίζω εμπρός ή πίσω κομμάτι υπάρχουν και πουλιούνται σε μεταχειρισμένα ανταλλακτικά , αλλά ολόκληρο σε ανακύκλωση κομμάτι δύσκολο. Δε νομίζω πως μπορούν να σου πουλήσουν νόμιμα ολόκληρο αλλά κομμάτια ή ανταλλακτικά που επιτρέπονται. Αυτοί στην ανακύκλωση έτσι λειτουργούν. Κρατάνε σε μάντρες καιρό κάποια που ξέρουν ότι πωλούνται ανταλλακτικά και όταν ξεγυμνωθούν ή δώσουν αρκετά ανταλλακτικά το πάνε στην πρέσα.

Μη νομίζεις όμως ότι είναι και φτηνά ανταλλακτικά. Πρόσφατα πήρα δύο καθίσματα για ένα φορτηγάκι strada που έχω. Του οδηγού ήθελα αλλά μου λέει μαζί και τα δύο τα δίνω. Τα πήρα από ανακύκλωση στην Παιανία. Τα έβγαλε από ένα παμπάλαιο άλλο fiat που ταίριαζαν με το δικό μου και πλήρωσα 100 ευρώ. Βέβαια είμαι και ευχαριστημένος γιατί έψαχνα 2-3 στα μεταχειρισμένα car κ.λ.π. έδινα μέχρι 150 αλλά δεν έβρισκα.

Ανέβασε και καμιά φωτογραφία να το δούμε πως το έχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, papoys1 είπε

Μιλάς για τα παλιό mini του μίστερ Μπιν ας πούμε

το R56 ειναι το μοντελο που εβγαινε απο το 07-13. Δεν το εγραψα παραπανω λαθος.

4 ώρες πριν, papoys1 είπε

Διαχρονικά και όμορφα αυτοκίνητα τα οποία θέλουν πολλά χρήματα για συντήρηση αλλά αξίζει τον κόπο.

Ρωτησα τον μηχανικο μου και μου λεει οχι μην το κανεις. Αν το κανεις, παρτο και αστο στην ακρη. Θα παρεις ενα με 2Κ και θα δωσεις ακομα 4Κ για να ερθει στα ισια του.

4 ώρες πριν, papoys1 είπε

Τα έβγαλε από ένα παμπάλαιο άλλο fiat που ταίριαζαν με το δικό μου και πλήρωσα 100 ευρώ.

Κοιτα εγω αυτα που θελω ειναι φουσκες του λεβιε, κανενα ταμπλο, αντε κανενα τιμονι. Γενικα μασκες απο μουρη και προφυλακτηρες νομιζω οτι θα βρω πολυ δυσκολα σε καλη κατασταση.

 

4 ώρες πριν, papoys1 είπε

Μη νομίζεις όμως ότι είναι και φτηνά ανταλλακτικά.

Κριμα. Και απο το εξωτερικο να παρω παντως δεν νομιζω να βρω φθηνα καθως τα μεταφορικα θα ειναι ψηλα. Επισης δεν ξερω και που να ψαξω.

Επεξ/σία από Doped
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...