Προς το περιεχόμενο

Meta. Αυτό είναι το όνομα της μητρικής εταιρείας του Facebook


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Kira93 είπε

Εδώ πάντως είμαστε 21 στον κόσμο τώρα που βλέπεις εσύ τελευταία θέση στην ευρωπαϊκή ένωση ένας θεός ξέρει.

Μην τους χαλάς το αφήγημα, θα πρέπει να βρουν κάτι καινούριο να γκρινιάξουν τώρα.

9 λεπτά πριν, telis είπε

 

Ό,τι του φανεί, του Λωλοστεφανή 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, dikasths είπε

Σεξ θα κάνουμε όπως στο demolition man?

Εμένα δεν με προβληματίζει αυτό αλλά τα 3 κοχύλια που έχουν στην ταινία όταν πήγαινε κάποιος  τουαλέτα...ακόμα δεν έχω καταλάβει πως τα χρησιμοποιούν ....🤣

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα σε ένα....νοικοκυρεμένα !   😁 Αυτό ήταν το logo για να μαζέψεις όλα τα χρέη και τα δάνεια σου σε ένα.

Κι επειδή  μετά τον Ιανουάριο του 2019 τα πράγματα πάνε από το κακό στο χειρότερο για τον Μαρκ Ζάκερμπεργκ και την εταιρεία του, αυτό φαίνεται να προσπαθεί να κάνει για να σταματήσει η κατρακύλα στις μετοχές του !!   

Κάποτε είχα διαβάσει ένα άρθρο "θα έχει το facebook την μοίρα του yahoo? "    Τώρα αρχίζω πραγματικά να αναρωτιέμαι.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, nikos032 είπε

Εσύ αυτό κατάλαβες μόνο ? (επίσης τι φάση με το άσπρο background στο ποστ σου...)

Καταρχάς το 70% της παρουσίασης ήταν χάσιμο χρόνου, εκτός απο το chit-chat, για όλα αυτά που ακούσαμε και είδαμε υπάρχει χρονοδιάγραμμα 10 χρόνων. 
ΑΛΛΆ, το ότι θα μπορείς να χρησιμοποιείς γυαλιά ή VR όπως χρησιμοποιείς το smartphone σου (την τελευταία 15ετία)... και ότι θα μπορείς να πληκτρολογείς "στον αέρα", χωρίς πληκτρολόγια ή γενικότερα με τη χρήση άλλων αντικειμένων... να γυμνάζεσαι είτε με είτε ενάντια σε άλλους ή σε AI λες και βρίσκεσαι όντως σε χώρο γυμναστηρίου ή αρένας κτλπ, ότι θα μπορείς να κάνεις συνεντεύξεις, παρουσιάσεις, συμβούλια απομακρυσμένα ή ακόμη και βιντεοκλήσεις με συγγενείς, φίλους που βρίσκονται εκατοντάδες/χιλιάδες χλμ μακριά αλλά με τόση λεπτομέρεια στο περιβάλλον αλλά και στα ανθρώπινα χαρακτηριστικά που θα αισθάνεσαι ότι είναι όντως πραγματικότητα, αυτό φίλε μου είναι το μέλλον. Θα αφήσω ασχολίαστο τον εντοπισμό αντικειμένων με φωνητική εντολή ή πιθανότατα με χρωματική λάμψη και ολα τα υπόλοιπα τα οποία είναι επίσης σημαντικά αλλά είναι το κερασάκι στην τούρτα. Βέβαια, όλα αυτά παραμένουν ένα μεγάλο ερώτημα για τη χώρα μας όσον αφορά και τις ταχύτητες του internet που μας παρέχει αλλά πιστεύω ότι βρισκόμαστε σε καλό δρόμο.

Κάποιοι θα πουν ότι πάμε απο το κακό στο χειρότερο, ως τώρα με τα smartphones, και σε λίγα χρόνια με τα VR... σίγουρα θα υπάρξουν αρνητικά στοιχεία εθισμού, αντικοινωνικότητας κλπ αλλά εγώ μόνο ένα ευκολότερο μέλλον βλέπω, τα υπόλοιπα είναι επιλογές μας.

σε καποιους τομεις της κοινωνιας ολες αυτες οι VR προτασεις, θα δωσουν λυσεις.  

εγω ομως προβληματιζομαι, οσον αφορα την εκταση που μπορει να φτασει αυτη η VR "πραγματικοτητα".  και το λεω αυτο γιατι ο ανθρωπος, ως ζωον της φυσης, ειναι αχορταγο και απληστο....!!   Δεν μπορει να ελεγξει τις "ορμες" του, οσο και αν αναφερεται ως "πολιτισμενο ον"..!  οποτε θεωρω οτι οποτε και οταν υπαρξει στην πραξη η VR πραγματικοτητα, θα χαθουν πολλα αλλα ανθρωπινα στοιχεια. 

 

αν ειναι πχ, ενα πολυ απλο και σημερινο παραδειγμα.....,  να κανεις αθληση/γυμναστηριο απο το σπιτι σου, αντι να πηγαινεις σε εναν οργανωμενο χωρο με αλλους ανθρωπους και να ερχεσαι σε πραγματικη επαφη, μου λες να το θεωρησω καλο...?   εγω δεν θα το θεωρησω καλο...!! θα το θεωρησω απομονωση.  

ομως, επειδη δεν ειμαι καταστροφολογος, θα το θεωρησω πολυ πιο ουσιαστικο και σημαντικο το VR, στο να μην τρεχει καποιος στην αλλη ακρη του κοσμου για μια συναντηση ή ενα συνεδριο, ας πουμε, καθως χανεται πολυτιμος χρονος στα ταξιδια. 

 

Θεωρω οτι ολα τα "εργαλεια" θελουν το μετρο του, την σωστη χρηση  και οχι ΚΑΤΑχρηση.....!!! 

Επεξ/σία από cabdik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελλάδα και τεχνοφοβία φαίνεται πάνε μαζί.Εχω vr στο pc απο αρχες 2018 και το λατρεύω. Στο ανάγνωσμα της είδησης σκέφτηκα μηπως τώρα ανέβει η βιομηχανία του vr και είναι και ευκαιρία (ειμαι developer) για εφαρμογές vr.

Γιατι ότι νέο πρέπει όλα να αντιμετωπίζουμε αρνητικα, λες και ειμαστε 200 ετών; Φυσικά σκεφτομαι και όποια αρνητικά αλλα όχι μονο και κυριως αυτα.

Επεξ/σία από brightblade
  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...