Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σχετικά με το 2bshop.gr ~ Αμφισβήτηση συναλλαγής


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Ifgalas είπε

Καλησπέρα και εγώ έχω πρόβλημα με το 2bshop. Έκανα παραγγελία τις 18/10/21 και από τότε καμία επικοινωνία. Μόνο το mail ότι έγινε η παραγγελία. Έχω μιλήσει με skroutz και μου είπαν ότι θα κοιτάξουν το θέμα. Σήμερα θα ξεκινήσω να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής. Αν κάποιος είναι από Αθήνα και μπορεί να περάσει από το φυσικό κατάστημα ας κάνει ένα κόπο. Τελικά είμαστε πολλοί και μάλλον θα τα κλαίμε τα ευρώ. 

Εχουν περάσει απ το μαγαζι και τους ειπαν απ τα διπλανά μαγαζιά πως οι τυποι εξαφανιστηκαν μεσα σε μια νυχτα τα μαζεψαν και εξαφανιστηκαν,  δεν εχει ουτε ταμπελες απ εξω ουτε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 312
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, gvlastos είπε

Δεν απαντάνε σε τίποτα.

 

Ορίστε τι έλαβα εγώ τις 25/10/2021

 

Αριθμός Παραγγελίας: 173XXX
Ημερομηνία Προσθήκης: 16/10/2021

Η παραγγελία σας έχει ενημερωθεί στην ακόλουθη κατάσταση:

Πληρωμή με Κάρτα


Τα σχόλια για την παραγγελία σας είναι:

Καλησπέρα σας,

Η παραγγελία σας αναμένεται στο κατάστημα μας (15/9) για να ξεκινήσει η αποστολής της.

Μόλις παραλάβουμε την παραγγελία σας, θα σας έρθει email με τον αριθμό αποστολής.Ενημερωτικά, σας ενημερώνουμε πως προέκυψε μια τεχνική βλάβη στην επικοινωνία του τηλεφωνικού μας κέντρου και με την υποστήριξη του τεχνικού προσπαθούμε να το τακτοποιήσουμε, αυτή τη στιγμή θα μπορέσουμε να σας απαντήσουμε μονό μέσω email .
Με πολύ εκτίμηση, η ομάδα 2bshop,gr .
Παρακαλώ απαντήστε σε αυτό το e-mail αν έχετε ερωτήσεις.

Τουλάχιστον σου έστειλαν κατι

1 λεπτό πριν, karnezis είπε

Εχουν περάσει απ το μαγαζι και τους ειπαν απ τα διπλανά μαγαζιά πως οι τυποι εξαφανιστηκαν μεσα σε μια νυχτα τα μαζεψαν και εξαφανιστηκαν,  δεν εχει ουτε ταμπελες απ εξω ουτε τιποτα.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Οπότε πάνε τα 70 ευρώ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κι εγώ ένας ακόμη που την πατησε: 840,76€. Έβγαλε κανείς άκρη?Σε ανα

λογη περίπτωση πριν 3 χρονια πηγα στην αστυνομία, εκανα καταγγελία….τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Υπάρχει group στο viber στο οποίο και συζητάμε για ομαδική καταγγελία. Όποιος ενδιαφέρεται να διεκδικήσει τα λεφτά του να μου στείλει dm το κινητό του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ΣάκηςΚ. είπε

Είμαι κι εγώ ένας ακόμη που την πατησε: 840,76€. Έβγαλε κανείς άκρη?Σε ανα

λογη περίπτωση πριν 3 χρονια πηγα στην αστυνομία, εκανα καταγγελία….τίποτα

Kανε αμφισβητηση συναλλαγης αμεσα στην τραπεζα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. 

Την έπαθα και εγώ με ψυγείο 591 ευρώ. Έχω ήδη κάνει αμφισβήτηση συναλλαγής. Επίσης, μίλησα με τη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος χωρίς ωστόσο να κάνουν κάτι. Με παρεπεμψαν στην αστυνομία για καταγγελία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, βλέπω τα μηνύματα και χωρίς να θέλω να κράξω, αλλά βλέπω κάτι πόσα 500-800 ευρώ. Δεν ήξερα ότι υπάρχει τόσο χρήμα στο ελλαντα για να δίνεται προκαταβολή σε άγνωστο μαγαζάκι τόσα χρήματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά κ εγώ παθουσα 200+€ τα κλαιω 😭! Προσπαθώ να κάνω αμφισβήτηση μεσω τραπέζης αλλά δεν βρίσκω άκρη. Θα προσπαθήσω να το καταγγείλω στη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος, δεν το έχω ξανακάνει κ δεν ξέρω πως γίνεται ελπίζω να την βρω την άκρη. Κ εγώ μέσω Σκρουτζ παραγγελία κ το παράξενο είναι ότι ενώ είχα αποθήκευσει την παραγγελία στο προφίλ μου, τώρα είναι αφαντημαζι με το καταστημα....υπάρχει τέτοια περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα παραγγελία αξίας 82 ευρώ, στις 21/10, πλήρωσα με πιστωτική VISA.  Έκτοτε καμία απάντηση εκτός του απαντητικού εμαιλ ότι η παραγγελία είναι σε επεξεργασία. Παρόλες τις οχλήσεις μου (εμαιλ, τηλεφωνικές, μέσω της φόρμας επικοινωνίας του site) δεν έχω λάβει καμία απάντηση όσον αφορά εκτίμηση παράδοσης του προιόντος.

Βλέποντας τα σχόλια σας, μόλις έκανα αίτημα αμφισβήτησης στη τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά εγώ πλήρωσα μέσω viva wallet Services ουσιαστικά έκανα μεταφορά από το λογαριασμό μου της alpha στο λογαριασμό τους κ η τράπεζα μου έχει μπερδευτει εδώ. Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω αυτή τη ριμαδοαμφισβητηση γιατί τηλεφωνικά δε μπορούν να με βοηθήσουν μου λένε πως πρέπει να. Πάω στο κατάστημα κ το κατάστημα μου λέει πως πρέπει να πάρω τηλ😔🤯🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαθα κι εγω το ίδιο, έκανα την παραγγελία 19/10 και εκτός από το email ότι βρίσκεται σε επεξεργασία δεν έχω λάβει κάτι άλλο ενώ τους εχω στειλει emails οπου ρωταω για την εξέλιξη κι εχω καλέσει στο τηλέφωνο χωρίς αποτέλεσμα. Το προϊόν έγραφε 4-10 μέρες. Ωστόσο οι 10 εργάσιμες θα έχουν περάσει την Τετάρτη 3/11. Βλέπω πολλοί γράφετε για αμφισβήτηση συναλλαγής μέσω τραπέζης. Ωστόσο εμένα η τράπεζά μου (revolut) μου ζητάει αποδεικτικά ότι δεν συνεργάστηκε ο έμπορος, δεδομένου ότι δεν έχουν παρέλθει οι 10 εργάσιμες πιστεύετε ότι είναι αρκετή απόδειξη ότι δεν απαντάνε στα emails? όποιος έχει κάποια γνώμη ή γνώση ακόμα καλύτερα επί του θέματος θα ήμουν ευγνώμων για μια απάντηση! Ευχαριστω! Ελπίζω όλοι να βγάλουμε μια άκρη άμεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ήταν πιο οργανωμένο το έγκλημα! Στις 09/10 έκανα τη μεταφορά του ποσού (αλλά στην πραγματικότητα λόγω ΣΚ τα έλαβαν στις 12/10).  Μου εστειλαν την επιβεβαιωση μεσω μέιλ κ εγώ   μετα  τους εστειλα να μου πουν εάν λαβανε τα χρήματα  επειδή δεν είχα λάβει απάντηση πήρα τηλ κ απαντησε μια κοπέλα που μου είπε ότι  μου απάντησαν ηδη ότι τα έλαβαν.Οντως ήταν στα Spam κ έλεγε ότι στις 25/10 θα παραλάβουν κ μετά θα το αποστείλουν σε εμένα. Ε από εκεί κ μετά άρχισαν τα παρατράγουδα. Δεν τους έβρισκα δεν απαντούσαν στο μέιλ μου κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλύτερη ανοησία είναι οι συναλλαγές εμβασμάτων. Σταματήστε να την πατάτε έτσι... Πιο πολλά βήματα χρειάζεται για να στείλει κάποιος έμβασμα παρά να πληκτρολογήσει την τραπεζική του κάρτα.

Ποτέ δεν στέλνουμε έμβασμα σε εμπορική συναλλαγή. Πάντα μα πάντα πληρωμή με τραπεζική κάρτα!

Για να κάνεις αμφισβήτηση εμβάσματος θέλει να πας στην αστυνομία να κάνεις καταγγελία για εξαπάτηση κτλ.

Η αμφισβήτηση με κάρτα απλά το λες στην τράπεζα και ξεκινάει η διαδικασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...