Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σχετικά με το 2bshop.gr ~ Αμφισβήτηση συναλλαγής


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 312
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διεύθυνση Επιχείρησης

Νομός ΑΤΤΙΚΗΣ

Δήμος ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ / ΑΤΤΙΚΗΣ

Πόλη ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

Περιοχή

Οδός ΔΕΜΕΡΤΖΗ

Αριθμός 34

Τ.Κ. 18757

Τ.Θ.

Αρμόδια Υπηρεσία ΓΕΜΗ : ΕΜΠΟΡΙΚΟ & ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - τηλ: 2104177241 - fax: 2104178680 - http://www.pcci.gr

Διοίκηση

ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - Διαχειριστής από 12/08/2021 εως 08/02/2041

ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - Μοναδικός Εταίρος και Διαχειριστής από 26/08/2021

2 λεπτά πριν, nisgia_ είπε

Διεύθυνση Επιχείρησης

Νομός ΑΤΤΙΚΗΣ

Δήμος ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ / ΑΤΤΙΚΗΣ

Πόλη ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

Περιοχή

Οδός ΔΕΜΕΡΤΖΗ

Αριθμός 34

Τ.Κ. 18757

Τ.Θ.

Αρμόδια Υπηρεσία ΓΕΜΗ : ΕΜΠΟΡΙΚΟ & ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - τηλ: 2104177241 - fax: 2104178680 - http://www.pcci.gr

Διοίκηση

ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - Διαχειριστής από 12/08/2021 εως 08/02/2041

ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - Μοναδικός Εταίρος και Διαχειριστής από 26/08/2021

Καταστατικό - Τροποποίηση
https://easyupload.io/vx51q9


Αρ. Γ.Ε.ΜΗ

158121607000

Επωνυμία

GOLDTEN ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥΧΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ

Διακριτικοί Τίτλοι

GOLDTEN M.IKE

ΑΦΜ 801504400

Ημ/νία Σύστασης 08/02/2021

Νομική Μορφή ΙΚΕ

Κατάσταση Αναστολή καταχώρησης

Επεξ/σία από nisgia_
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I also ordered from 2bshop on 22 October, finding them via Skroutz. I transferred from my Eurobank to their Eurobank. I have emailed my bank explaining that the goods have not been received. Also 3 emails to 2bshop and 1 to Skroutz. No answers. I note that their Web site is down. To who else should I complain?

Please excuse my use of English

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, teohat είπε

Όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει pm. Έχει δημιουργηθεί group στο viber.

Καλησπερα μια απο τα ιδια. πως γινεται να εχουμε επαφη στο viber? Ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράσα 2 οθόνες 157 ευρω εδώ και 1 μήνα ούτε τελ Σιχονουν τίποτα, τί μπορούμε να κάνουμε. 

Μόλις τώρα, Ferdigjika είπε

Αγοράσα 2 οθόνες 2bshop.gr 157 ευρω εδώ και 1 μήνα ούτε τελ Σιχονουν τίποτα, τί μπορούμε να κάνουμε. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θύμα κι εγώ! Είχα παραγγείλει την μια οθόνη που φαινόταν τρελή ευκαιρία στα 380 ευρώ. Μόλις έκανα αναφορά στον συνήγορο του καταναλωτή κι επίσης αμφισβήτηση συναλλαγής μέσω της εταιρείας που μου έχει εκδώσει την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/11/2021 στις 10:35 ΜΜ, Liakareas είπε

Και εγώ τα ίδια 230 έκανα και ακύρωση συναλλαγης στη Πειραιώς και μου κράτησε και 15 ευρώ και δεν ξέρω και αν θα τα πάρω...τι να πω ..

αν εχει παρει ο αλλος τα χρηματα ,δυσκολο .....(ακυρωση την ιδια μερα μπορεις αν προλαβεις γινεται )

 

23 ώρες πριν, evansmr1 είπε

I also ordered from 2bshop on 22 October, finding them via Skroutz. I transferred from my Eurobank to their Eurobank. I have emailed my bank explaining that the goods have not been received. Also 3 emails to 2bshop and 1 to Skroutz. No answers. I note that their Web site is down. To who else should I complain?

Please excuse my use of English

send a pm message to  teohat  and he will guide you(they have a viber group)....there are a lot of people in the group

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάτι πρέπει να κάνουμε όλοι μαζί εμένα μου έφαγαν 2.510 ευρώ από μια βιντεοκάμερα που είχα παραγγείλει στις 8/10/21 και δεν την πείρα ποτέ και ούτε μπορώ να τους βρω

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/11/2021 στις 3:53 ΜΜ, nathanone είπε

Καλησπερα μια απο τα ιδια. πως γινεται να εχουμε επαφη στο viber? Ευχαριστω

Υπάρχει ομάδα στο viber. Όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει το κινητό του και την επιβεβαίωση παραγγελίας από το 2bshop

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς τυχαία λίγο πριν εξαφανιστούν έβαλαν κάποια προϊόντα στις χαμηλότερες τιμές της αγοράς.

Ημουν έτοιμος να παραγγείλω αλλά με πρόλαβαν οι εξελίξεις. 
 

Κρίμα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα,
Κι εγώ έκανα αγορά από το κατάστημα στις 19/10/21. Δυο ημέρες μετά, έκανα κατάθεση το ποσό 76€ στην Eurobank. Επειδή δεν είμαι πελάτης τους, η κατάθεση έγινε με μετρητά στο μηχάνημα, έχω όμως το απόκομμα. Προσπάθησα να κάνω καταγγελία στην online φόρμα του site της δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματως, αλλά στο τελευταίο βήμα συνεχώς προκύπτει σφάλμα και η αίτηση ακυρώνεται. Εν τέλη έστειλα απλό email στη δίωξη, αλλά δεν νομίζω ότι αυτό είναι αρκετό.
Επίσης πήρα τηλ. στην 24ωρη γραμμή της Eurobank, αλλά είπαν ότι δεν μπορούν να με βοηθήσουν και να πάω στο κατάστημα που έβαλα τα χρήματα. Έχει κάνει κανείς άλλος καταγγελία στη δίωξη, και αν ναι, είχατε κάποιο νέο από αυτούς? Ελπίζω αυτή η ιστορία να έχει αίσιο τέλος για όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/11/2021 στις 3:08 ΜΜ, teohat είπε

Όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει pm. Έχει δημιουργηθεί group στο viber.

 

Επεξ/σία από mkoulina
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα βιντεοκάμερα 270 ευρω 15/10. Στην αρχή απάντησαν. Μετά τα ίδια που ξέρετε. Έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής στην Πειραιώς με όλα τα στοιχεία που είχα και το ανέλαβε το τμήμα απάτης , μου κράτησαν 15 ευρώ και προώθησαν το θέμα στην eurobank. Έκανα επίσης καταγγελία στον συνήγορο καταναλωτή με φόρμες, στοιχεία κτλπ. καθώς σε κάποιο σαιτ της ελληνικής αστυνομίας για ηλεκτρονικη απάτη. Υπάρχει και κάποιο άλλο portal της δίωξης ηλεκτρονικου εγκλήματος. Καταχωρώ όλα τα δεδομένα και όταν πάω να καταχωρήσω την καταγγελία μου βγάζει συνέχεια λάθος server. Πολύ βιτρίνα το ελληνικό κράτος φίλε μου, ουσία μηδέν. Για να κάνω όλες τις πιο πάνω ενέργειες, ήμουν 4 ώρες στον υπολογιστή δίνοντας μάχη με συμπλήρωση στοιχείων, σκαναρισματα, υπογραφές, αποστολές, τηλεφωνήματα και άλλα. Μέχρι τώρα απάντηση καμιά. Ίδωμεν. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...