Προς το περιεχόμενο

P40 Lite 6GB/128GB 129.90€ @germanos [Τέλος]


Phoenix7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Εγω παρηγγ. ενα για πειραματισμο . Οταν ερθει πειτε για περασμα rom και πως να του βγαλουμε τα ματια :P Δεν εχω ξαναπαρει τηλεφ  χωρις google services το παλιο Υ2019 ειχε και google και huwei app galery  που ουτε το ανοιξα ποτε . Mε το miui παντως στα xiaomi 10 δεν ειχα κολληματα ουτε προβλημα στη συνηθεια . Κανα nova launcher με μεγαλα εικονιδια και απλουστευμενη επιφανεια και ολα καλα 

Δεν μπορείς να περάσεις custom rom σε Huawei τηλέφωνα, εδώ και χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, gpapadakis είπε

Καλα, πωλουνται ακομα 4G κινητα?

Δεν τρελαθήκαμε όλοι να θέλουμε να ακτινοβολούμαστε με 5G όλη την ώρα για ταχύτερο Internet, πόσο πιο γρήγορο να γίνει πια, και τι χρειάζεται άραγε...

Όταν έχω HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (4CA) Cat16 1024/150 Mbps στο sony μου γιατί να θέλω κάτι άλλο... 

Επεξ/σία από 1nsom-n1k
  • Like 2
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάντως για το 5G δεν είναι παραλογο να το θέλουν αρκετοί. Αν το κινητό κάποιος το κρατάει 3-4 χρόνια είναι λογικό να θέλει το 5G. Αν αρχίσουν οι κινητές σε κάνα δίχρονο να κόβουν τις μπάντες στο 4G θα αρχίσουν τα θέματα. Προσωπικά δεν θα το ρισκάρω καθως κρατάω αρκετό καιρό τις συσκευές μου

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάλεξε όποιο θες, γι' αυτό άλλωστε πρέπει να υπάρχουν επιλογές για όλους. Τώρα όσο για το να κόψουν το 4g οπως λες σε 4 χρόνια, μάλλον απίθανο. Είμαι 10 χλμ από το Κιάτο και η μόνη που έχει κάπως σταθερό σήμα 4g είναι η cosmote. Στη Vodafone πότε πιάνει πότε πέφτει, οπότε γυρνάω το κινητό σε 3g μόνο. Καλά η wind δεν το συζητώ καν, λεφτά έχει μόνο για survivor όχι για καμιά κεραία. Το 3g+ της γυρνάει από hspa σε 3g σχεδόν πάντα, 4g αν πετύχεις το σωστό σημείο πιάνει, αν πας 20 μέτρα παραπέρα χάνετε. Για μέσα στο σπίτι εννοείται μόνο 2g η wind. Θα μου πεις βέβαια ότι είναι και δύσκολο πλέον να βάλει κεραία η wind, δεν είναι και σαν τις άλλες που έχουν βάλει τις μισές κεραίες παράνομα εδώ και χρόνια. Αυτά για την επαρχία, στις πόλεις μπορεί και να το κόψουν δεν ξέρω τι σκέφτονται. Στην επαρχία από την στιγμή που θα κόψουν το 3g θα χάσουν λεφτά, πόσο μάλλον αν κόψουν το 4g.

Έχουμε βγει εκτός θέματος όμως, και ζητώ συγνώμη. 

Επεξ/σία από 1nsom-n1k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχναμε ,οι συσκευές 5G ,θα πρεπει να είναι συμβατες με τον παροχο , από εταιρίες που συνεργάζονται

To 3G για όπου πιανει , παντως λενε καταργήθηκε για να γίνει χώρος στο 5G  για να είναι μαζί με 4G .Οπου δεν υπάρχει 4G το κινητό θα γυρνα στο βασικο 2G για ομιλια,SMS , όχι internet .Βεβαια η καλυψη ειναι ενα θεμα παντού ,γιατί οι εταιρίες το πανε με την συγκέντρωση πληθυσμου και όχι με την περιοχη ,και την χωρητικότητα ...δες σε σεισμο τι εγινε με την υπερφορτωση..και το κακο είναι στην πραξη δεν τους ελεγχει κανεις  ,μαζί με τις χρεωσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Παράγγειλα το συγκεκριμένο τηλέφωνο για συγγενικό μου πρόσωπο αλλά τελικά δεν θα το χρειαστώ.

Αν το θέλει κάποιος από εδώ ας με ενημερώσει αλλιώς δεν θα το παραλάβω.

Ευχαριστώ

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τo ρυθμισα με amazon app store , apkpure , aptoid και δε συμαζευεται μπερδευτικα με 4-5  :P

Αυτο εχει παρει για ενημερωση τωρα https://romdevelopers.com/index.php?a=downloads&b=file&id=126923 Αυτοι πως το κανουν και περνανε και custom rom ?

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

Τo ρυθμισα με amazon app store , apkpure , aptoid και δε συμαζευεται μπερδευτικα με 4-5  :P

Αυτο εχει παρει για ενημερωση τωρα https://romdevelopers.com/index.php?a=downloads&b=file&id=126923 Αυτοι πως το κανουν και περνανε και custom rom ?

The only way to unlock the bootloader is via code, that Huawei used to supply themselves for free. But they closed the service for some reason, and now if you ask for a code from the Support Team, they’ll just tell you they can’t, because it will void your phone warranty.

Some sites online say they sell theses codes, but:
- Some of them can get expensive (~50€).
- Most sites look like complete scams (and according to Googling them, most are)

Επεξ/σία από stark
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...