Προς το περιεχόμενο

Ζωή στον Ασπρόπυργο Αττικής σος


Vtsola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας έχω τοποθετηθεί για εργασία στον Ασπρόπυργο και θέλω όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες.. είναι τόσο άσχημα όσο λέγεται από άποψη εγκληματικότητας; Θα έχω θέμα στην μετακίνηση με αμάξι; Μένω Περιστέρι..

Οτιδήποτε άλλο σκεφτείτε πείτε γιατί έχω φρικαρει

Έχει πολλούς Ρομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

12 λεπτά πριν, Vtsola είπε

 

Έχει πολλούς Ρομα;

Γενικά πρέπει να χαλαρώσεις λίγο ή να κρατάς τα προσχήματα ακόμη και αν φοβάσαι λόγω του ότι είσαι από επαρχία και έχεις ακούσει ότι η Αθήνα είναι το Narcos Mexico. 

Για τη δουλειά που κάνεις με αυτά τα μυαλά καταλήγουμε να έχουμε αποκλεισμούς σε δρόμους και να στείνονται ενέδρες ακόμα και σε πυροσβέστες.

  • Like 1
  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Vtsola είπε

Σε σώμα ασφαλείας είμαι θα δουλεύω κυλιόμενα

Τόσο χάλια είναι;

οχι, χαλάρωσε. αν πας με τη στολή για περπατημα στο βουνο στις 3 το χαραμα μπορεί και να έχεις πρόβλημα, ε μην πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Vtsola είπε

Αυτό που με αγχώνει είναι η μετακίνηση με αμάξι 

Κάτσε να σε αγχώσω άλλο λίγο:

https://www.zougla.gr/greece/article/menidi-ti-listepsan-ke-tin-esiran-400-metra-me-to-aftokinito-tous

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Vtsola είπε

Σε σώμα ασφαλείας είμαι θα δουλεύω κυλιόμενα

Τόσο χάλια είναι;

Μη ρωτάς εδώ. Πάρε ένα τηλ στο τμήμα και ρώτα τους συναδέλφους σου να σου πουν. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετράω 3 επιθέσεις από Ρομά στον Ασπρόπυργο όπου την μια κατέληξα με σπασμένο πόδι. Η αδερφή μου έπεσε θύμα μεγάλης κλοπής το 2017. Ε από τότε μακριά κ αγαπημένοι με τον Ασπρόπυργο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μένω σε πόλη που έχουν συνοικισμό οι ρομά, θα σου πω ότι όση εγκληματικότητα έχει η Αθήνα, εδώ είναι καλύτερα. Αν πάρουμε ως δεδομένο ότι σε καμία περιοχή δεν περπατάς ήρεμος τα βράδια, εκτός από χωριά, τότε είναι παντού η ίδια κατάσταση. Το θέμα είναι ότι η δουλειά σου δεν σε δικαιολογεί να...έχεις τέτοιους φόβους. Υποτίθεται ότι σε παίρνουν άλλοι για την ασφάλειά τους κι εσύ φοβάσαι για τη δικιά σου. Δηλαδή αν βρεθείς σε κατάσταση συμβάντος τι θα κάνεις; 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, 1comment είπε

Επειδή μένω σε πόλη που έχουν συνοικισμό οι ρομά, θα σου πω ότι όση εγκληματικότητα έχει η Αθήνα, εδώ είναι καλύτερα. Αν πάρουμε ως δεδομένο ότι σε καμία περιοχή δεν περπατάς ήρεμος τα βράδια, εκτός από χωριά, τότε είναι παντού η ίδια κατάσταση. Το θέμα είναι ότι η δουλειά σου δεν σε δικαιολογεί να...έχεις τέτοιους φόβους. Υποτίθεται ότι σε παίρνουν άλλοι για την ασφάλειά τους κι εσύ φοβάσαι για τη δικιά σου. Δηλαδή αν βρεθείς σε κατάσταση συμβάντος τι θα κάνεις; 

Έρχομαι 1η φορά Αθήνα και ειδικά με αμάξι αγχώνομαι λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...