Προς το περιεχόμενο

Επαναφορά λογαριασμού instagram


angelosxatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα, 

Για κάποιον λόγο το instagram μου απενεργοποίησε το λογαριασμό (ένα γενικό ότι δεν ήμουν οκ με τους όρους της κοινότητας - λογικά λόγω κάποιας εφαρμογής που χρησιμοποίησα). Έχει περάσει ήδη μια ημέρα και δεν μπορώ να βγάλω καμία άκρη. Ούτε ένσταση με αφήνει να κάνω. 

Έχετε κάποια ανάλογη εμπειρία και αν γίνεται κάτι σε τέτοια περίπτωση? 

Σας ευχαριστώ, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Aν εχεις βαλει 3rd party προγραμματα για να ελεγξεις τους followers, δυσκολακι να βγαλεις ακρη, εδω το ινστα δεν ασχολειται ακομα και λαθος να εχει γινει, με τα 3rd party apps ειναι αμειλικτο απ'οσο ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, stormrain είπε

Aν εχεις βαλει 3rd party προγραμματα για να ελεγξεις τους followers, δυσκολακι να βγαλεις ακρη, εδω το ινστα δεν ασχολειται ακομα και λαθος να εχει γινει, με τα 3rd party apps ειναι αμειλικτο απ'οσο ξερω.

Ναι είχα μια τέτοια εφαρμογή αλλά την άνοιγα πολύ σπάνια. 

Το θέμα είναι ότι δεν με προηδοποιησε καν. Κατευθείαν απενεργοποίηση. 

Και το χειρότερο όλων είναι ότι δεν μπορώ ούτε αίτηση ένστασης να κάνω διότι καθώς συμπληρώνω όλα τα πεδία που ζητάει, μου βγάζει σφάλμα ότι αυτός ο χρήστης δεν υπάρχει. 

Πως να υπάρχω αφού με διέγραψες?!

Πραγματικά όπως το είπες δεν γίνεται να βγάλεις άκρη γι αυτό ρώτησα αν είχε κάποιος ανάλογη περίπτωση και πως το αντιμετώπισε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ακριβως το ίδιο θέμα εχω κ εγω εδω κ 5 μερες ειχα δυστυχώς κ εγω εφαρμογές κ για τους ακόλουθους κ για τα στορυ κ πολυ απλα χωρις καμια απολύτως προειδοποίηση πηγα να μπω με πέταξε απευθείας εξω κ ο χρήστης δεν υπάρχει. Έστειλα την φόρμα του fb με φωτο κ κωδικό που μου έστειλαν εχω στειλει άπειρες αναφορές προβλήματος από δευτερο λογαριασμό που εχω παω να κανω κ ενσταση όπως είπες κ εσυ από την φόρμα του ινσταγκραμ κ δεν μαφηνει να παω παρακάτω γτ όπως είπες κ εσυ ζητα επιβεβαίωση από το ινστα αλλα ρε φιλε αφου δεν υπαρχω πως θα το επιβεβαιώσω.  Μετά από όλα αυτά κανενα απολύτως φως ουτε καν απάντηση από το mail με την φωτο κ τον κωδικό... αν τυχόν βγάλεις άκρη γράψε ένα μνμ please 🙏 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ περιεργο αυτο καθως και εγω εχω προγραμμα για τους ακολοθους και το χρησιμοποιω μαλιστα καθε μερα κιολας ισως να ειμαι τυχερος δες ξερω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
52 λεπτά πριν, iptamenos_ollandos είπε

Πολυ περιεργο αυτο καθως και εγω εχω προγραμμα για τους ακολοθους και το χρησιμοποιω μαλιστα καθε μερα κιολας ισως να ειμαι τυχερος δες ξερω 

Γενικως το Ινστα μπλοκαρει λογαριασμους για πλακα, εδω διαβαζα τις προαλλες οτι εχει μπλοκαρει χρηστες που εμπαιναν μεσω browser γιατι το αντιλαμβανεται ως 3rd party. Ειναι πολλες παραμετροι παντως, αν εχεις μεγαλο λογαριασμο, τι κινητικοτητα εχει κλπ. 
Μπορει να το χρησιμοποιεις καθημερινα χωρις προβλημα και ο αλλος να το βαλει μια φορα και να τον μπαναρουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, aspa kts είπε

Καλησπέρα ακριβως το ίδιο θέμα εχω κ εγω εδω κ 5 μερες ειχα δυστυχώς κ εγω εφαρμογές κ για τους ακόλουθους κ για τα στορυ κ πολυ απλα χωρις καμια απολύτως προειδοποίηση πηγα να μπω με πέταξε απευθείας εξω κ ο χρήστης δεν υπάρχει. Έστειλα την φόρμα του fb με φωτο κ κωδικό που μου έστειλαν εχω στειλει άπειρες αναφορές προβλήματος από δευτερο λογαριασμό που εχω παω να κανω κ ενσταση όπως είπες κ εσυ από την φόρμα του ινσταγκραμ κ δεν μαφηνει να παω παρακάτω γτ όπως είπες κ εσυ ζητα επιβεβαίωση από το ινστα αλλα ρε φιλε αφου δεν υπαρχω πως θα το επιβεβαιώσω.  Μετά από όλα αυτά κανενα απολύτως φως ουτε καν απάντηση από το mail με την φωτο κ τον κωδικό... αν τυχόν βγάλεις άκρη γράψε ένα μνμ please 🙏 

Ευτυχώς όλα καλά σήμερα το πρωί. Επανήλθε μετά από 3 μέρες. 

Ακολούθησα κάτι το οποίο διάβασα από άλλους σε ένα άλλο forum. 

Απλά μην προσπαθήσεις να κάνεις login για 24 ώρες. 

Μετά τις 24 ώρες προσπάθησε κανονικά να βάλεις username και κωδικό. Και λογικά θα στο ανοίξει. 

Αν δεν στο κάνει από κιν, προσπάθησε να μπεις και από pc. 

Και εμένα ενώ προσπάθησα μετά από 24 ώρες από κιν, μου έβγαλε το ίδιο σφάλμα, και στα καπάκια λέω δεν κάνω login και από pc μήπως και? 

Και κάπως έτσι το επανέφερα ξανά. 

Άστο ήσυχο τελείως για 24 ώρες και θα δούμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πλεον βαδίζω στην 6η μερα που ακομη δεν φαινομαι σαν χρήστης στο ινστα.. μπορείς να με πεις αυτό το forum που έβλεπες  τι να κάνεις πιο ειναι? Εγώ πάντως η αλήθεια είναι ότι το έχω ζαλίσει με τα login  όλες αυτές τις μέρες συνεχεια κανω προσπαθειες ... το κινητό εν το μεταξύ  δεν το έβρισκε καν όταν το έβαζα έλεγε χρήστης δεν υπάρχει χθες διέγραψα τελείως την εφαρμογή κ προσπάθησα να κάνω login  με τον αριθμό του κινητού μου στείλανε σύνδεσμο επαναφοράς πατουσα να κάνει ανακατευθυνση από chrome  παλι δεν έμπαινε τουλάχιστον μου στείλανε μνμ επαναφοράς πραγμα το οποιο τις προηγούμενες μέρες δεν γινόταν αλλα σημερα που το ξανα προσπάθησα μου λέει δοκίμασε σε λιγο.. τωρα αναγκαστικά το παρατάω για 24 ωρες που είπες μπας κ γινει το θαύμα... εσυ τι πιστεύεις με την δική μου περίπτωση εχω ελπίδα η μπα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, aspa kts είπε

Εγω πλεον βαδίζω στην 6η μερα που ακομη δεν φαινομαι σαν χρήστης στο ινστα.. μπορείς να με πεις αυτό το forum που έβλεπες  τι να κάνεις πιο ειναι? Εγώ πάντως η αλήθεια είναι ότι το έχω ζαλίσει με τα login  όλες αυτές τις μέρες συνεχεια κανω προσπαθειες ... το κινητό εν το μεταξύ  δεν το έβρισκε καν όταν το έβαζα έλεγε χρήστης δεν υπάρχει χθες διέγραψα τελείως την εφαρμογή κ προσπάθησα να κάνω login  με τον αριθμό του κινητού μου στείλανε σύνδεσμο επαναφοράς πατουσα να κάνει ανακατευθυνση από chrome  παλι δεν έμπαινε τουλάχιστον μου στείλανε μνμ επαναφοράς πραγμα το οποιο τις προηγούμενες μέρες δεν γινόταν αλλα σημερα που το ξανα προσπάθησα μου λέει δοκίμασε σε λιγο.. τωρα αναγκαστικά το παρατάω για 24 ωρες που είπες μπας κ γινει το θαύμα... εσυ τι πιστεύεις με την δική μου περίπτωση εχω ελπίδα η μπα? 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις 24 ώρες χωρίς να κάνεις την οποιαδήποτε κίνηση. 

Κατά πάσα πιθανότητα θα στο επιστρέψει εάν είναι πρόβλημα από εφαρμογή followers. 

Το forum δεν θυμάμαι ποιο είναι, αλλά λέει ακριβώς αυτό που σου περιέγραψα από πάνω. 

Είχαν και άλλοι ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εμάς και λύθηκε με το να περιμένουν. 

Στείλε πάλι αύριο να μας πεις τι έγινε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε ουτε στο viber δεν μπαίνω σημερα🤣🤣🤣🤣 μα να μην με θελει με καμια παναγια το ατιμο λες κ του εκανα κατι 🤣 θα ξανα στειλω επομένως αυριο να σας πω το πόρισμα ελπίζω σε θετική εξέλιξη.. ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον 🙏🏻

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
Στις 3/11/2021 στις 2:54 ΜΜ, aspa kts είπε

Μωρε ουτε στο viber δεν μπαίνω σημερα🤣🤣🤣🤣 μα να μην με θελει με καμια παναγια το ατιμο λες κ του εκανα κατι 🤣 θα ξανα στειλω επομένως αυριο να σας πω το πόρισμα ελπίζω σε θετική εξέλιξη.. ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον 🙏🏻

 

Στις 3/11/2021 στις 2:54 ΜΜ, aspa kts είπε

Μωρε ουτε στο viber δεν μπαίνω σημερα🤣🤣🤣🤣 μα να μην με θελει με καμια παναγια το ατιμο λες κ του εκανα κατι 🤣 θα ξανα στειλω επομένως αυριο να σας πω το πόρισμα ελπίζω σε θετική εξέλιξη.. ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον 🙏🏻

Τελικά τι έγινε? Αντιμετωπίζω κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Με αντίστοιχη εφαρμογή την πάτησα. Επανήλθε ο λογαριασμός; Αν ναι, πώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα το ίδιο πρόβλημα και σε εμένα!είχα εφαρμογή για να βλέπω ποιος με σβήνει και τπτ παραπάνω...στο τελικά στάδιο που φτάνω μου ζητάει να κάνω επιβεβαίωση στο λογαριασμό για να ζητήσω επανέλεγχο...παραθέτω και την παρακάτω φώτο! έχασα προφίλ σχεδόν 8-10 ετών!βρήκε κανείς λύση?πως κάνω επιβεβαίωση στο λογαριασμό αφού δεν με αφήνει καθόλου να μπω?

IMG_20220911_161544.jpg

Επεξ/σία από Dynamics
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

καλημέρα σας,

είχα κ εγώ εφαρμογή για ακόλουθους. Συνεβη το ιδιο κ σ εμενα. Δεν μου επιτρέπει να κάνω ένσταση. Υπάρχει κάποιος που ανέκτησε το λογαριασμό του μετά από αυτό? 

Screenshot_20221207-093221_Chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2021 στις 2:54 ΜΜ, aspa kts είπε

Μωρε ουτε στο viber δεν μπαίνω σημερα🤣🤣🤣🤣 μα να μην με θελει με καμια παναγια το ατιμο λες κ του εκανα κατι 🤣 θα ξανα στειλω επομένως αυριο να σας πω το πόρισμα ελπίζω σε θετική εξέλιξη.. ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον 🙏🏻

Τελικά ποια η εξέλιξη ,;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...