Προς το περιεχόμενο

CHAOS αοριστολογιών με το «ελληνικό υπεραυτοκίνητο των 3.000 ίππων»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, kwnssk είπε

Mε όλο τον σεβασμό, θύμα είναι όποιος πιστεύει πως ο Πανόπουλος εξαπάτησε τον Σαρημπαλίδη

https://enkinisi.gr/2018/05/09/epi-prosopikou/

και πέρα απο youtube που αλλού ειναι δημοσιογράφος ο Σαρημπαλίδης? newsauto??? πλεον τελειωσε η zougla?

Κοίταξε δε νομίζω ότι είναι περίπτωση που εδώ τον ψέγεις πάντως εύκολα

ο Σαρημπαλίδης τότε ήταν από την πλευρά του καταγγέλλοντος
και μια και είναι online ακόμα και σήμερα
«Πώς ζητούσε χρήματα «δημοσιογράφος» για να προσφέρει προνομιακή μεταχείριση σε εταιρεία αυτοκινήτου»
https://www.zougla.gr/automoto/reportaz---apopsis/article/pos-zitage-xrimata-dimosiografos-gia-na-prosferi-pronomiaki-metaxirisi-se-eteria-aftokinitou

και το είχε συνεχίσει πχ
«Και για να μην μπερδευόμαστε, άλλο είναι το να παράγεις δημοσιογραφικό προϊόν και να τρέχεις για να βρεις ειδήσεις, νέα κ.λπ. και άλλο να τρέχεις για να κυνηγήσεις διαφημίσεις.»
https://www.zougla.gr/automoto/news/agora/article/ta-nea-tis-piatsas-145

Τώρα αυτά με τον Πανόπουλο, είναι ένα πακέτο που δεν αθωώνει ή καταδικάζει όσα έγιναν τότε.
Τα λέω γιατί θυμάμαι τότε είχε μεγάλο ενδιαφέρον να καταγγέλλει κάποιος ονομαστικά και δημόσια αναλαμβάνοντας και την ευθύνη του λόγου και ερχόμενος σε σύγκρουση με συμφέροντα ή και συναδέλφους σου.
Τα του Καίσαρος τω Καίσαρι.

Επεξ/σία από nemom
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, nemom είπε

Κοίταξε δε νομίζω ότι είναι περίπτωση που εδώ τον ψέγεις πάντως εύκολα

ο Σαρημπαλίδης τότε ήταν από την πλευρά του καταγγέλλοντος
και μια και είναι online ακόμα και σήμερα
«Πώς ζητούσε χρήματα «δημοσιογράφος» για να προσφέρει προνομιακή μεταχείριση σε εταιρεία αυτοκινήτου»
https://www.zougla.gr/automoto/reportaz---apopsis/article/pos-zitage-xrimata-dimosiografos-gia-na-prosferi-pronomiaki-metaxirisi-se-eteria-aftokinitou

και το είχε συνεχίσει πχ
«Και για να μην μπερδευόμαστε, άλλο είναι το να παράγεις δημοσιογραφικό προϊόν και να τρέχεις για να βρεις ειδήσεις, νέα κ.λπ. και άλλο να τρέχεις για να κυνηγήσεις διαφημίσεις.»
https://www.zougla.gr/automoto/news/agora/article/ta-nea-tis-piatsas-145

Τώρα αυτά με τον Πανόπουλο, είναι ένα πακέτο που δεν αθωώνει ή καταδικάζει όσα έγιναν τότε.
Τα λέω γιατί θυμάμαι τότε είχε μεγάλο ενδιαφέρον να καταγγέλλει κάποιος ονομαστικά και δημόσια αναλαμβάνοντας και την ευθύνη του λόγου και ερχόμενος σε σύγκρουση με συμφέροντα.
Τα του Καίσαρος τω Καίσαρι.

μόνο που αυτά γράφτηκαν μέσα απο το zougla... του γνωστού Μάκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, kwnssk είπε

μόνο που αυτά γράφτηκαν μέσα απο το zougla... του γνωστού Μάκη.

ποσώς ενδιαφέρει και δεν αλλάζει κάτι

και για την ιστορία , δεν ήταν η Zougla απλά (του ασφαλώς αποκρουστικού Μάκη),
ο Σ. - που τότε ήταν ο καταγγέλλων - έγραφε
«Για το θέμα περιμένουμε την επίσημη απάντηση του ΔΣ, καθώς το θέμα θα το καταγγείλουμε και στην ΕΣΗΕΑ.»

Επεξ/σία από nemom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να κρίνω τι έγινε τότε. Βλέπω όμως τη συμπεριφορά του τώρα και με βάζει σε σκέψεις. Για εμένα δεν είχε και δεν έχει ήθος και αξιοπιστία. Δεν μπορώ να πάρω τίποτα από ότι λέει στα σοβαρά. Τι έκανε τότε και με ποιες σκοπιμότητες δε ξέρω. Για το κίνητρο του είμαι σίγουρος όμως. 

Δεν είναι η αντικειμενική ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλά αλλά δεν θα τον ψέξεις όμως επειδή κατήγγειλε υπ'ευθύνη και δημόσια με στοιχεία

δηλαδή μην φτάσουμε και στο άκρο να υπερασπιζόμαστε τη μια διαπλοκή έναντι της άλλης,
όποια κι αν είναι τέλος πάντων

Επεξ/σία από nemom
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, nemom είπε

καλά αλλά δεν θα τον ψέξεις όμως επειδή κατήγγειλε υπ'ευθύνη και δημόσια

δηλαδή μην φτάσουμε και στο άκρο να υπερασπιζόμαστε τη μια διαπλοκή έναντι της άλλης

δηλαδή μια καταγγελία που προέξυψε απο εναν όμιλο μπροστάρη στον κίτρινο τύπο είναι φυσιολογικό?

επίσης δημοσιογράφους που έχουν σχέσεις με εταιρίες του κλάδου της δημοσιογραφίας είναι κάτι καινούριο?

να πιάσουμε αθλητικούς δημοσιογράφους μήπως?

ή μήπως ότι ο Σαρημπαλίδης πλέον βιοπορίζεται σχεδόν μόνο απο το youtube?

ή μήπως πως πουλάει εθνικισμό και π@π@ριές του στυλ να μαθουμε να μιλαμε ελληνικά και μπούρδες τύπου Νοτη;

Επεξ/σία από kwnssk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nemom είπε

καλά αλλά δεν θα τον ψέξεις όμως επειδή κατήγγειλε υπ'ευθύνη και δημόσια

δηλαδή μην φτάσουμε και στο άκρο να υπερασπιζόμαστε τη μια διαπλοκή έναντι της άλλης,
όποια κι αν είναι τέλος πάντων

Συμφωνώ και επαυξάνω. Αλλά έχει σημασία και το κίνητρο. Το όφελος του να το κάνει δημόσια ήταν να περάσει το μήνυμα ότι αυτός είναι καλύτερος δημοσιογράφος ή κάποιο δικό τους εσωτερικό, του κλάδου όφελος. Το ότι ανέδειξε κάτι υποπτο συμφωνώ, ευγενές και σωστο. Αλλά δεν είναι τόσο απλο. Πιστεύω κρινομαστε για το σύνολο των πράξεών μας και όχι για κάτι μεμονωμένο. Όπως λέμε πάντα. Η ιστορία θα δείξει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kwnssk είπε

δηλαδή μια καταγγελία που προέξυψε απο εναν όμιλο μπροστάρη στον κίτρινο τύπο είναι φυσιολογικό?

επίσης δημοσιογράφους που έχουν σχέσεις με εταιρίες του κλάδου της δημοσιογραφίας είναι κάτι καινούριο?

να πιάσουμε αθλητικούς δημοσιογράφους μήπως?

ή μήπως ότι ο Σαρημπαλίδης πλέον βιοπορίζεται σχεδόν μόνο απο το youtube?

ή μήπως πως πουλάει εθνικισμό και π@π@ριές του στυλ να μαθουμε να μιλαμε ελληνικά και μπούρδες τύπου Νοτη;

κι αν πούλαγε σοσιαλισμό ή διεθνισμό, τό ίδιο θα μου έκανε

καλά έκανε τότε και κατήγγειλε αν είχε στοιχεία,
στοιχεία είχε και κατήγγειλε αρμοδίως

κακά κάνει τώρα αν ταυτίζεται με τον Πανόπουλο, στο βαθμό που ταυτίζεται

και οι δημοσιογράφοι που έχουν σχέσεις με εταιρείες του κλάδου είναι φαινόμενο που πρέπει να το κατακρίνουμε και δεν είναι θέσφατο

3 λεπτά πριν, saintinos είπε

Συμφωνώ και επαυξάνω. Αλλά έχει σημασία και το κίνητρο. Το όφελος του να το κάνει δημόσια ήταν να περάσει το μήνυμα ότι αυτός είναι καλύτερος δημοσιογράφος ή κάποιο δικό τους εσωτερικό, του κλάδου όφελος. Το ότι ανέδειξε κάτι υποπτο συμφωνώ, ευγενές και σωστο. Αλλά δεν είναι τόσο απλο. Πιστεύω κρινομαστε για το σύνολο των πράξεών μας και όχι για κάτι μεμονωμένο. Όπως λέμε πάντα. Η ιστορία θα δείξει....

δε θα κάνω δίκη προθέσεων γιατί δεν έχω αποδείξεις

ευχαρίστως να είχα

και η ουσία παραμένει

Επεξ/σία από nemom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nemom είπε

κι αν πούλαγε σοσιαλισμό ή διεθνισμό, τό ίδιο θα μου έκανε

καλά έκανε τότε και κατήγγειλε αν είχε στοιχεία

οχι φίλε μου. δεν μπορείς να το πας οριζόντια. το πρόβλημα δεν ειναι αν καποιος προμοταρει κατι γενικά και αόριστα.

πρόβλημα ειναι το τι προμοτάρει.

και επίσης δεν γίνεται να μην ξερει που είναι η έδρα της εταιρίας. και λεει μπούρδες ότι στο σπίτι του 80 που έχει δηλώσει έδρα ο Πανόπουλος ήταν η έδρα της Exreme Tuners. και το κτίριο στην Τατοϊου τι είναι;
η στο profile του στα social έχει την Mclaren του Πανόπουλου.

παντως υπάρχει πολύ παιχνίδι πίσω απο όλα αυτά.

Γιατί κανένας προγραμματιστής ECU στην Ελλάδα δεν έκανε τόσα λεφτά για να έχει τόσα supercars όσα έχει ο κ. HyperCAR

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, kwnssk είπε

οχι φίλε μου. δεν μπορείς να το πας οριζόντια. το πρόβλημα δεν ειναι αν καποιος προμοταρει κατι γενικά και αόριστα.

πρόβλημα ειναι το τι προμοτάρει.

και επίσης δεν γίνεται να μην ξερει που είναι η έδρα της εταιρίας. και λεει μπούρδες ότι στο σπίτι του 80 που έχει δηλώσει έδρα ο Πανόπουλος ήταν η έδρα της Exreme Tuners. και το κτίριο στην Τατοϊου τι είναι;
η στο profile του στα social έχει την Mclaren του Πανόπουλου.

παντως υπάρχει πολύ παιχνίδι πίσω απο όλα αυτά.

Γιατί κανένας προγραμματιστής ECU στην Ελλάδα δεν έκανε τόσα λεφτά για να έχει τόσα supercars όσα έχει ο κ. HyperCAR

εγώ δεν πάω τίποτε, εσύ το πας φίλε μου επιλεκτικά

λέω ότι η διαπλοκή είναι κατακριτέα είτε είναι του Σ. είτε είναι του Β.
εσύ λες ότι η διαπλοκή του Σ. είναι κατακριτέα και του Β. δεν είναι

και δε θα έπρπε να διαφωνούμε καν

το ότι τον Πανόπουλο και τον Σαρημπαλίδη τους περιγελώ δε θα το αποδείξω στην τελευταία σελίδα,
μια αναδρομή και στα δυο τόπικ του φόρουμ αρκεί

αλλά είμαστε και δίκαιοι, όταν έχει κάνει κάποιος κάτι σωστό, το λέμε ανεξαρτήτως

Επεξ/σία από nemom
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, nemom είπε

εγώ δεν πάω τίποτε, εσύ το πας φίλε μου επιλεκτικά

λέω ότι η διαπλοκή είναι κατακριτέα είτε είναι του Σ. είτε είναι του Β.
εσύ λες ότι η διαπλοκή του Σ. είναι κατακριτέα και του Β. δεν είναι

και δε θα έπρπε να διαφωνούμε καν

το ότι τον Πανόπουλο και τον Σαρημπαλίδη τους περιγελώ δε θα το αποδείξω στην τελευταία σελίδα,
μια αναδρομή και στα δυο τόπικ του φόρουμ αρκεί

αλλά είμαστε και δίκαιοι, όταν έχει κάνει κάποιος κάτι σωστό, το λέμε ανεξαρτήτως

προφανώς η διαπλοκή είναι διαπλοκή και ειναι κατακριτέα. δεν λέω κάτι αντίθετο με αυτό.

Απλά δεν δέχομαι κάποιον βουτηγμένο στην διαπλοκή να καταγγέλει κάποιον άλλον για διαπλοκή.

Επεξ/σία από kwnssk
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kwnssk είπε

προφανώς η διαπλοκή είναι διαπλοκή και ειναι κατακριτέα. δεν λέω κάτι αντίθετο με αυτό.

Απλά δεν δέχομαι κάποιον βουτηγμένο στην διαπλοκή να καταγγέλει κάποιον άλλον για διαπλοκή.

εγώ μια χαρά δέχομαι μια καταγγελία που κομίζει αποδείξεις

κι αν υπάρξει στοιχειοθετημένη και μια δεύτερη καταγγελία για τον κομιστή των αποδείξεων,
ευχαρίστως να τη δεχτώ και αυτή

άλλο το ένα, άλλο το άλλο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι διαφορετικό το νόμιμο με το ηθικό. Αυτά συνδιάζονται και αντικρούονται. Για το νόμιμο υπάρχει απολυτοτητα. Για το ηθικό όμως πιστεύω όχι. Το μόνο σίγουρο είναι ότι το νόμιμο εάν είναι βάσιμο δε χωράει συζητηση, αλλά το ηθικό πάντα θα έχει και πρέπει να έχει συζήτηση και φυσικά εξαρτάται από τη κρίση του κάθε ατόμου, σε αντίθεση με το νομικό που είναι πολύ πιο αυστηρό και απόλυτο πλαίσιο. Όπως και να έχει πάντα συζήτηση κάνουμε δεν δικάζουμε κανέναν αλλά πιστεύω είναι υγιές να συζητάμε και την ηθική πλευρά των πραγμάτων. 

Επεξ/σία από saintinos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...