Προς το περιεχόμενο

CHAOS αοριστολογιών με το «ελληνικό υπεραυτοκίνητο των 3.000 ίππων»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, saintinos είπε

Είναι διαφορετικό το νόμιμο με το ηθικό. Αυτά συνδιάζονται και αντικρούονται. Για το νόμιμο υπάρχει απολυτοτητα. Για το ηθικό όμως πιστεύω όχι. Το μόνο σίγουρο είναι ότι το νόμιμο εάν είναι βάσιμο δε χωράει συζητηση, αλλά το ηθικό πάντα θα έχει και πρέπει να έχει συζήτηση και φυσικά εξαρτάται από τη κρίση του κάθε ατόμου, σε αντίθεση με το νομικό που είναι πολύ πιο αυστηρό και απόλυτο πλαίσιο. Όπως και να έχει πάντα συζήτηση κάνουμε δεν δικάζουμε κανέναν αλλά πιστεύω είναι υγιές να συζητάμε και την ηθική πλευρά των πραγμάτων. 

ναι έτσι είναι, αλλά δεν έχει σχέση με την περίπτωσή μας
γιατί εκτός αν μου διαφεύγει κάτι
δεν έχεις απόδειξη ότι εκβίασε κάποιον ή ότι πήρε χαρτζιλίκι

δεν καταλαβαίνω, δηλαδή με αναγκάζεις να σου κάνω τον αντίλογο που δε θέλω
και βλέπω πάει να γίνει μια αρένα όπου όχι μόνο δεν αναγνωρίζουμε στοιχειώδεις έννοιες (από το τεκμήριο της αθωότητας μέχρι την τεκμηρίωση της κατηγορίας)
αλλά φτάνουμε στο άλλο άκρο να αθωώνουμε ή να θυματοποιούμε κάποιον άλλο από την αφορμή και μόνο ότι ο Σαρημπαλίδης τον κατήγγειλε

ΟΚ όλοι έχουμε θυμώσει με το Σαρημπαλίδη
αλλά έτερον εκάτερον
έναν έχουμε που εισέφερε όποια τεκμηρίωση, και αυτός ήταν ο Σαρημπαλίδης στο χρόνο εκείνο με στοιχεία που δεν τα αντέκρουσε η άλλη πλευρά νομίζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, nemom είπε

ναι έτσι είναι, αλλά δεν έχει σχέση με την περίπτωσή μας
γιατί εκτός αν μου διαφεύγει κάτι
δεν έχεις απόδειξη ότι εκβίασε κάποιον ή ότι πήρε χαρτζιλίκι

δεν καταλαβαίνω, δηλαδή με αναγκάζεις να σου κάνω τον αντίλογο που δε θέλω
και βλέπω πάει να γίνει μια αρένα όπου όχι μόνο δεν αναγνωρίζουμε στοιχειώδεις έννοιες (από το τεκμήριο της αθωότητας μέχρι την τεκμηρίωση της κατηγορίας)
αλλά φτάνουμε στο άλλο άκρο να αθωώνουμε ή να θυματοποιούμε κάποιον άλλο από την αφορμή και μόνο ότι ο Σαρημπαλίδης τον κατήγγειλε

ΟΚ όλοι έχουμε θυμώσει με το Σαρημπαλίδη
αλλά έτερον εκάτερον
έναν έχουμε που εισέφερε όποια τεκμηρίωση, και αυτός ήταν ο Σαρημπαλίδης στο χρόνο εκείνο με στοιχεία που δεν τα αντέκρουσε η άλλη πλευρά νομίζω

Δεν προσπαθώ να κατηγορήσω η να αθωωσω κάποιον. Δεν έχουμε απόδειξη σχεδόν για τίποτα, μόνο ενδείξεις. Δεν δικάζουμε κανέναν. Συζητάμε τα τεκταινόμενα. Τίποτα αλλο. Δεν θα βγάλουμε καμία απόφαση. Μια γνώμη που έχουμε θα τη πούμε όμως. Μέσα στα πλαίσια του ανθρώπινου, του λογικού και πάντα κόσμια. Το αν υπαινιχθεί κάποιος κάτι κακο για κάποιον βαραίνει αυτόν που το υπαινίσσεται, αναλαμβάνει την ευθύνη. Συζήτηση γίνεται πιστεύω όχι δικη. 

19 λεπτά πριν, LeGendGR είπε

Άσχετοι εκει στην Aston Martin πρέπει να στείλουμε τον Σανοπουλο να τους δείξει πως δουλεύουμε μια κοινωνία μόνο με ένα Σεντόνι 🤣🤣🤣 Real hyper car

Παρένθεση σου πέφτει το σαγόνι με το Valkyrie... Φοβερή κατασκευή.

Για να μην εκτροχιαζουμε και το thread έστειλα και εγώ μήνυμα σε Redbull, Sotheby's και McLaren γιατί στα προφίλ του μας λέει ότι έχει δουλέψει και στη Μclaren. Και μάλιστα στα ηλεκτρονικά της F1. 

Ελπίζω σε απάντηση να έχω χειροπιαστα mail. Να θαφτει κάθε χαζό claim ένα ένα.. με στοιχεία.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επεσα πάνω στο παλικάρι.. να'ναι καλά τα recommend. 

Πολύ ψύχραιμος και σωστός. Και φυσικά ανεξαρτητος. Άρα μπορείς να σχολιάσεις χωρίς να στο σβήσει ο Βασιλάκης .. 

Επεξ/σία από saintinos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα λεει!

Εγω μένω στους ανθρώπους που εχει εξαπατήσει αμεσα κ έμμεσα, οτι και να βγάλει δε παιζει να αλλάξη η γνώμη μου για την παρτη του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάνα δυο σημεία που είναι ανενημερωτος. Κυρίως γιατί δεν έχει δει το θρεντ εδώ..🤣🤣🤣

Που να το φανταστείς ότι πήγαν να περάσουν τα render για πραγματικά. Τέτοιες ανοησίες ούτε ο Γκούφυ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το παλικάρι λέω... Μπορεί να μη το έχει παρακολουθήσει το θέμα λεπτομερώς. Να μη ξέρει τις πληροφορίες που υπάρχουν εδώ, που πιστεύω υπάρχουν μόνο εδώ αφού στα δικά τους social πέφτει γέρο  ψαλιδιασμα στα σχόλια..

Επεξ/σία από saintinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στο μόνο που διαφωνώ ειναι οτι ο παπατζας ξερει καλα το ελληνικό κοινό, και όσο υπάρχει συζήτηση ειναι στον αφρο.

ασχετα απο τις βλεκειες που δε του βγήκε..

Γιατι άνθρωποι σαν τον πανοπουλο που ειναι υπεροπτες και ναρκισσιστες, νομίζουν οτι ολοι οι αλλοι είναι μαλακες και αποκλείεται να παρουν πρεφα τι παίζει, αν το δεις ειναι μια αρκετα καλα φτιαχτη ιστορία (όπως και του γκιολβα που ταχα ειχε πατεντες υπογεγραμμενες απ τον Αϊνστάιν). Ο παραλληλησμος π εκανα δεν ειναι τυχαιος.. Ακομα και το πατριωτικό (πατριδοκαπιλο) στοιχειο έχει η μουφα μεσα. 

Και χρησιμοποιεί και το παιδακι για sympathy points.. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα μαγκες θέλω να προσθέσω στην συζήτηση ότι απάντησα στο ίνστα σε κάτι comments ότι η αποθήκη είναι στο Hampshire και gnka 3d.Περα ότι πέσαν να με φάνε ότι κράζουμε κλπ μου έστειλαν και μυνημα λέγοντας ότι είμαι μλκας κλπ και ότι δν ξέρω εγώ αν το έχει οδηγήσει και δν μας το λεει(ακούστε εδω😂) και τους ρωτάω που θα βγει αυτό κ μ κάνουν σε πίστα(τόσο σίγουροι) και τέτοια και πρέπει να μαστε περήφανοι και ότι κοιμουνται χαρούμενοι και γω όχι  και ότι είμαι ανθέλληνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ε αυτη ειναι η παγια τακτική που ακολουθείται, μη σου κανει κ εντύπωση...
φαντασου τι θα γίνει αμα το βγαλει κ βολτα... και με 50 να παει, θα σε βγαλουν τρελο...

 

Καλημέρα, ε αυτη ειναι η παγια τακτική που ακολουθείται, μη σου κανει κ εντύπωση...
φαντασου τι θα γίνει αμα το βγαλει κ βολτα... και με 50 να παει, θα σε βγαλουν τρελο...

Υπαρχει λόγος που το κουτόχορτο πωλείται σε τόσο μεγάλες ποσότητες σε αυτό τον τόπο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ΄αρχάς, τα αυτοκίνητα του Πανόπουλου, φυτρώνουν πλέον σαν μανιτάρια. Στην αρχή είχαμε το Apeiron και το Chaos. Αν btw,  κάποιος γνωρίζει τον τύπο που υποστηρίζει πως το render του apeiron είναι δικό του και πως δεν πληρώθηκε καν, ας μας το δώσει να επικοινωνήσουμε.
 

Αφήνουμε λοιπόν τα δύο πρώτα και ξαφνικά έχουμε και... τρίτο, το Zion!

Ειλικρινά, έχω αρχίζει να πιστεύω πως ζω σε εξομοίωση και πως κάποια στιγμή θα έρθει ο Θεός ή ο admin της εξομοίωσης τέλος πάντων, μαζί με τον Φερεντίνο και θα μου πει "πλάκα σου κάναμε ρε φίλος - είναι δυνατόν κάποιοι να πιστεύουν ακομη;"


Δεν έχω πολλά μαλλιά και δεν μπορώ να τα τραβήξω που τα ειδησιογραφικά sites ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ να παρουσιάζουν ειδήσεις με paper-cars του Πανόπουλου! Με ξεπερνάει σε λογική, σε οτιδήποτε. Τί να πω. Στα πόσα θα σταματήσουν; Σε καμιά εβδομάδα θα βγάλει και το πρώτο αυτοκίνητο που θα κινείται με πορτοκαλάδα και θα βγουν ξανά οι δημοσιογράφοι να γράφουν διθυράμβους.

ΥΓ. Μιάμιση μέρα πέρασε από το μήνυμα στον δημοσιογράφο, καμία απάντηση... Ίδωμεν...

ΥΓ2. Καθόλου παράξενο να φτιάξει ένα αμάξωμα και να βάλει μέσα κανέναν 1400cc. Να περπατήσει διακόσια μέτρα και οι fans να σκίσουν τα ρούχα τους. Πλέον, θεωρώ πως είμαστε μπροστά σε ένα next level επίπεδο ψεύδους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν μπει κάποιος στο προφίλ του στο ινστα, έχουμε γίνει πλέον ΚΑΙ παγκοσμίως ρεζίλι...
Τα νεύρα μου...

Σκέφτηκα παιδιά το εξής, και ειλικρινά είναι πολύ στενόχωρο για το μέλλον.
Αυτοί που θα χαρούνΕ πολύ με κάτι Ελληνικό, σε τεράστιο βαθμό, όπως αυτοί τώρα που τρελένονται ότι θα φάμε τους Γερμανούς κλπ. Είναι 9 εκατ. Έλληνες.
Οι πραγματικοί επιστήμονες σκεφτόμουν, Ελληνες στην καταγωγή, θέλουν πάντα να φτιάχνουν κάτι ΚΑΛΟ. Αδιάφορο απο το που θα είναι. Θέλουν να φτιάξουν κάτι ΚΑ-ΛΟ. Και ξέρουν που να απευθυνθούν. Όχι μόνο σε Έλληνες. Αυτοι δεν θα ακουστούν ποτέ και δεν τους ενδιαφέρει να ακουστούν γιατί το κάνουν για να φτιάξουν κάτι καλό. Όχι κάτι κατ' ανάγκη Ελληνικό. Η επιστημονική κοινότητα της αρέσει να κάνει παρέα και να δημιουργεί με άλλους επιστήμονες. Απ 'όπου και αν είναι αυτοί. Ινδία, Πακιστά, Ταϋλάνδη. Αδιάφορο. Το μυαλό μας ενώνει, όχι ο τόπος γέννησης.

Το Video παραπάνω τα λέει όπως είναι και όπως τα έχουν πει πολλά άτομα εδω μέσα. Διαφωνώ πλήρως όμως με το τελευταίο. Αυτό που λέει θα το πάθουν ΣΙΓΟΥΡΑ οι Έλληνες. Θα το ξεχάσουν, όπως και στον Σώρρα Ψώρρα που τον θυμάμαι κάθε πρωί που παω στην δουλειά γιατί περνάω ενα σπιτι με κάτι ταμπέλες ξεθωριασμένες του Σώρρα που θα έσωζε την Ελλάδα με την τράπεζα της Ανατολής και δεν ξέρω γω τι. Ο Έλληνας έχει αυτό το μαγικό. Ξεχνάει. Να πω Κοσκωτάς? (αγόρασε λέει την Τράπεζα Κρήτης με άγνωστης προέλευσης κεφάλαια... ΖμΠΟινΓΚ !) - Να θυμήσω εδώ τα εξής. 33.5 δισ υπεξαίρεση . Ήταν 37 ετών. Βγήκε στα 47 και ζει στην Γλυφάδα συνεχίζοντας λέει την επαγγελματική του δραστηριότητα (Τα λέει η Wiki και παλιές εφημερίδες αυτά, όχι εγώ). Και μετά μου λέτε για Νικολα Μοτορς και δεν ξέρω γω τι. Γατάκι ο τυπος μπροστά στον δικό μας. Εγώ δεν λέω πολλά. 1δισ να σου έμεινε, 1000 εκατομμύρια δηλαδή. Είσαι 47, έχεις άλλα 40 χρόνια μπροστά σου. Έχεις 25 μύρια τον χρόνο να ξύνεσαι. 2 μύρια τον μήνα. 500 χιλιάδες ευρώ την εβδομάδα. 71400 την μέρα. Κι εχασες δέκα όμορφα χρόνια που ο Θεός μόνο ξέρει αν ήσουν και μέσα. Αυτό, για να πω ότι ξεχνάμε. Είναι ένα παράδειγμα απατεώνα με κονΕ και ίσως πρέπει να τα αναφέρουμε αυτά για να θυμούνται οι παλαιότεροι και να διαβάζουν οι νεότεροι.

Το βίντεο λοιπόν κλείνει με το ότι θα ξεχάσουν. Όχι κύριοι. Οι ξένοι ΔΕΝ θα ξεχάσουν. Οι πωλήσεις εταιριών που κάνουν πρωτότυποποίηση γελοιοποιούνται και κράζονται. Και υπαρχουν ξαναλέω σοβαρές εταιρίες. Φαντάζεται κανείς να πάει να βγάλει η DP Tuning πχ. (δεν εργάζομαι εκεί, δεν τους ξέρω, αλλά βλέπω εργασίες τους στο FB και τους εκτιμώ ιδιαίτερα) εκτυπωμένη μπιέλα, μεταλλική ας πούμε. Την καζούρα που θα φάνε? Ο τύπος καίει αβαβα κάποιες εταιρίες και οι ''Ελληνες'' απο κάτω πιστεύουν ότι να ναι. Στην φωτό παρακάτω μπορεί να δει κανεις το κακοDistortion Που ακόμα κι εγώ θα το έκανα καλύτερα του μπροστινου μέρους, το πλαϊνό που είναι διαφοτερικό στις πόρτες, η σκιά που είναι ότι να'ναι και ότι πλέον ανεβάζει μόνο στο προσωπικό του προφίλ.

Πρέπει να πούμε ότι μπαίνουμε παιδιά σε μια καινούργια εποχή. Αυτό που κάνει δεν είναι παράνομο. Είναι όσο παράνομο να βγούμε εμείς και να λέμε ότι έχουμε εναν εξωγήινο στην κουζίνα (Αλφ κι έτσι). Όπως πρέπει σιγά σιγά οι κοινωνίες να προσαρμοστούν σε τέτοιες συμπεριφορές και να αλλάξουν οι νομοι. Δεν μπορεί εγώ να έχω συνεργείο, να στήσω ενα ωραίο τέτοιο σενάριο και μετά να σκάνε τα πελατάκια ΝΑ. Γιατί αν σκεφτώ πονηρά, δέκα πελατάκια τέτοια, απο 10κ ο καθένας, να τα 100 χιλιάρικα για το σπίτι που χάνω. Και μετά στα @@ μου. Ξέρετε πιο είναι το ΤΕΡΑΣΙΟ προβλημα της εποχής (τροφή για σκέψη το πως θα καταπολεμηθει παρακαλώ...) . Ότι η κάθε ταλαίπωρη εταιρία απο την Γαστούνη, κάνει πέντε φωτοσοπ, κατεβάζει τρία βίντεο και είναι στο μυαλό του πελάτη να καταλάβει αν λέει φούμαρα η οχι. Έχω εταιρίες απο Πορτογαλία που έβγαλαν ''Τα καινούργια μας γραφεία'' , φάση βγάζω κτήριο Leory, αλλάζω ταμπέλες στο photoshop και γειά σας είμαστε κΩλο-sauce . Είναι πολυ σημαντικό αυτό γιατί η εμπειρία μου λέει ότι τα φούμαρα πουλάνε. Γιατί όλοι θέλουμε να ζήσουμε ενα όνειρο και να έχουμε μια ''θρησκεία'' . Για άλλους είναι ενας χακεράς, για άλλους ενας αγωνιζόμενος στην F1, για άλλους ο κάποιος Θεός, για άλλους μια σημαία, για άλλους μία επιστήμη κλπ. Εγώ, πιστεύω προσωπικά στο ''δίκαιο'' . Για μένα αυτό που γίνεται δεν είναι δίκαιο και είναι σημάδι των καιρών μας. Αντί να βγει κάποιος επώνυμος δημοσιογράφος, περιοδικό κλπ. Με δέκα στοιχεία (εδώ να μπει, θα γράφει μέχρι το 2023) να σβήσει τον τύπο απο το ιντερνετ. Με δεδομένα. ''Τον φωνάξαμε για συνέντευξη και δεν ήρθε'' , ''Φωνάξαμε τον Σαριμπαλίδη και έκανε την κότα''  (που το έκανε ο Ποντικας απλά δεν τον κόλλησε στον τοίχο σαν μακαρόνι νούμερο 2). Αφήνουν τον απλό κόσμο να ψάξει και να βρει στοιχεία που έπρεπε να κάνει αυτός. Θα ήθελα πολύ να δω online τον παπαραλίδη και να τον ρωτήσει κάποιος για το ΓΕΜΗ και τα οικονομικά του Πανόπουλου. Να τον ρωτήσει ''ρε αδερφέ, έστω, έστω λέω ρε αδερφέ ότι έχει ενα παγκόσμιο ρεκόρ. ΕΣΤΩ! Αυτό τον κάνει μάγο? Δηλάδή θα του έλεγα, να σε ρωτήσω το άλλο, όλοι που φτιάχνουν υπεραυτοκίνητα έχουν παγκόσμιο ρεκόρ? Αυτό τους κάνει πιο ηλίθιους απο τον δικό μας? ''  Θέλω να πω τι σημαίνει παιδιά ενα παγκόσμιο ρεκόρ σε μια συγκεκριμένη κατηγορία σε μια συγκεκριμένη χώρα κλπ. Σημαίνει ότι ο τύπος ξαφνικά έμαθε να φτιάχνει διαστημόπλοια?

Είμαι σίγουρος ότι κάποιο θα βγούν και θα πουν "να, το έδειξε και στον δρόμο, για πείτε τώρα γατάκια...'' . Με την ίδια λογική κι εγω τον Spiderman στην ταινία στην Αμερική τον είδα να πετάει, όχι Κολιάτσου Παγκράτι, άρα όλα καλά.
Τώρα που είπα για Marvel, εχει γούστο να θέλει να το βγάλει κόμικ.... Θα κοντράρει τους τρανσφορμερς άνετα με τις μεταβαλλόμενες μάζες...

WhatsApp Image 2021-11-06 at 10.19.34.jpeg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VFR είπε

Aν μπει κάποιος στο προφίλ του στο ινστα, έχουμε γίνει πλέον ΚΑΙ παγκοσμίως ρεζίλι...
Τα νεύρα μου...

Σκέφτηκα παιδιά το εξής, και ειλικρινά είναι πολύ στενόχωρο για το μέλλον.
Αυτοί που θα χαρούνΕ πολύ με κάτι Ελληνικό, σε τεράστιο βαθμό, όπως αυτοί τώρα που τρελένονται ότι θα φάμε τους Γερμανούς κλπ. Είναι 9 εκατ. Έλληνες.
Οι πραγματικοί επιστήμονες σκεφτόμουν, Ελληνες στην καταγωγή, θέλουν πάντα να φτιάχνουν κάτι ΚΑΛΟ. Αδιάφορο απο το που θα είναι. Θέλουν να φτιάξουν κάτι ΚΑ-ΛΟ. Και ξέρουν που να απευθυνθούν. Όχι μόνο σε Έλληνες. Αυτοι δεν θα ακουστούν ποτέ και δεν τους ενδιαφέρει να ακουστούν γιατί το κάνουν για να φτιάξουν κάτι καλό. Όχι κάτι κατ' ανάγκη Ελληνικό. Η επιστημονική κοινότητα της αρέσει να κάνει παρέα και να δημιουργεί με άλλους επιστήμονες. Απ 'όπου και αν είναι αυτοί. Ινδία, Πακιστά, Ταϋλάνδη. Αδιάφορο. Το μυαλό μας ενώνει, όχι ο τόπος γέννησης.

Το Video παραπάνω τα λέει όπως είναι και όπως τα έχουν πει πολλά άτομα εδω μέσα. Διαφωνώ πλήρως όμως με το τελευταίο. Αυτό που λέει θα το πάθουν ΣΙΓΟΥΡΑ οι Έλληνες. Θα το ξεχάσουν, όπως και στον Σώρρα Ψώρρα που τον θυμάμαι κάθε πρωί που παω στην δουλειά γιατί περνάω ενα σπιτι με κάτι ταμπέλες ξεθωριασμένες του Σώρρα που θα έσωζε την Ελλάδα με την τράπεζα της Ανατολής και δεν ξέρω γω τι. Ο Έλληνας έχει αυτό το μαγικό. Ξεχνάει. Να πω Κοσκωτάς? (αγόρασε λέει την Τράπεζα Κρήτης με άγνωστης προέλευσης κεφάλαια... ΖμΠΟινΓΚ !) - Να θυμήσω εδώ τα εξής. 33.5 δισ υπεξαίρεση . Ήταν 37 ετών. Βγήκε στα 47 και ζει στην Γλυφάδα συνεχίζοντας λέει την επαγγελματική του δραστηριότητα (Τα λέει η Wiki και παλιές εφημερίδες αυτά, όχι εγώ). Και μετά μου λέτε για Νικολα Μοτορς και δεν ξέρω γω τι. Γατάκι ο τυπος μπροστά στον δικό μας. Εγώ δεν λέω πολλά. 1δισ να σου έμεινε, 1000 εκατομμύρια δηλαδή. Είσαι 47, έχεις άλλα 40 χρόνια μπροστά σου. Έχεις 25 μύρια τον χρόνο να ξύνεσαι. 2 μύρια τον μήνα. 500 χιλιάδες ευρώ την εβδομάδα. 71400 την μέρα. Κι εχασες δέκα όμορφα χρόνια που ο Θεός μόνο ξέρει αν ήσουν και μέσα. Αυτό, για να πω ότι ξεχνάμε. Είναι ένα παράδειγμα απατεώνα με κονΕ και ίσως πρέπει να τα αναφέρουμε αυτά για να θυμούνται οι παλαιότεροι και να διαβάζουν οι νεότεροι.

Το βίντεο λοιπόν κλείνει με το ότι θα ξεχάσουν. Όχι κύριοι. Οι ξένοι ΔΕΝ θα ξεχάσουν. Οι πωλήσεις εταιριών που κάνουν πρωτότυποποίηση γελοιοποιούνται και κράζονται. Και υπαρχουν ξαναλέω σοβαρές εταιρίες. Φαντάζεται κανείς να πάει να βγάλει η DP Tuning πχ. (δεν εργάζομαι εκεί, δεν τους ξέρω, αλλά βλέπω εργασίες τους στο FB και τους εκτιμώ ιδιαίτερα) εκτυπωμένη μπιέλα, μεταλλική ας πούμε. Την καζούρα που θα φάνε? Ο τύπος καίει αβαβα κάποιες εταιρίες και οι ''Ελληνες'' απο κάτω πιστεύουν ότι να ναι. Στην φωτό παρακάτω μπορεί να δει κανεις το κακοDistortion Που ακόμα κι εγώ θα το έκανα καλύτερα του μπροστινου μέρους, το πλαϊνό που είναι διαφοτερικό στις πόρτες, η σκιά που είναι ότι να'ναι και ότι πλέον ανεβάζει μόνο στο προσωπικό του προφίλ.

Πρέπει να πούμε ότι μπαίνουμε παιδιά σε μια καινούργια εποχή. Αυτό που κάνει δεν είναι παράνομο. Είναι όσο παράνομο να βγούμε εμείς και να λέμε ότι έχουμε εναν εξωγήινο στην κουζίνα (Αλφ κι έτσι). Όπως πρέπει σιγά σιγά οι κοινωνίες να προσαρμοστούν σε τέτοιες συμπεριφορές και να αλλάξουν οι νομοι. Δεν μπορεί εγώ να έχω συνεργείο, να στήσω ενα ωραίο τέτοιο σενάριο και μετά να σκάνε τα πελατάκια ΝΑ. Γιατί αν σκεφτώ πονηρά, δέκα πελατάκια τέτοια, απο 10κ ο καθένας, να τα 100 χιλιάρικα για το σπίτι που χάνω. Και μετά στα @@ μου. Ξέρετε πιο είναι το ΤΕΡΑΣΙΟ προβλημα της εποχής (τροφή για σκέψη το πως θα καταπολεμηθει παρακαλώ...) . Ότι η κάθε ταλαίπωρη εταιρία απο την Γαστούνη, κάνει πέντε φωτοσοπ, κατεβάζει τρία βίντεο και είναι στο μυαλό του πελάτη να καταλάβει αν λέει φούμαρα η οχι. Έχω εταιρίες απο Πορτογαλία που έβγαλαν ''Τα καινούργια μας γραφεία'' , φάση βγάζω κτήριο Leory, αλλάζω ταμπέλες στο photoshop και γειά σας είμαστε κΩλο-sauce . Είναι πολυ σημαντικό αυτό γιατί η εμπειρία μου λέει ότι τα φούμαρα πουλάνε. Γιατί όλοι θέλουμε να ζήσουμε ενα όνειρο και να έχουμε μια ''θρησκεία'' . Για άλλους είναι ενας χακεράς, για άλλους ενας αγωνιζόμενος στην F1, για άλλους ο κάποιος Θεός, για άλλους μια σημαία, για άλλους μία επιστήμη κλπ. Εγώ, πιστεύω προσωπικά στο ''δίκαιο'' . Για μένα αυτό που γίνεται δεν είναι δίκαιο και είναι σημάδι των καιρών μας. Αντί να βγει κάποιος επώνυμος δημοσιογράφος, περιοδικό κλπ. Με δέκα στοιχεία (εδώ να μπει, θα γράφει μέχρι το 2023) να σβήσει τον τύπο απο το ιντερνετ. Με δεδομένα. ''Τον φωνάξαμε για συνέντευξη και δεν ήρθε'' , ''Φωνάξαμε τον Σαριμπαλίδη και έκανε την κότα''  (που το έκανε ο Ποντικας απλά δεν τον κόλλησε στον τοίχο σαν μακαρόνι νούμερο 2). Αφήνουν τον απλό κόσμο να ψάξει και να βρει στοιχεία που έπρεπε να κάνει αυτός. Θα ήθελα πολύ να δω online τον παπαραλίδη και να τον ρωτήσει κάποιος για το ΓΕΜΗ και τα οικονομικά του Πανόπουλου. Να τον ρωτήσει ''ρε αδερφέ, έστω, έστω λέω ρε αδερφέ ότι έχει ενα παγκόσμιο ρεκόρ. ΕΣΤΩ! Αυτό τον κάνει μάγο? Δηλάδή θα του έλεγα, να σε ρωτήσω το άλλο, όλοι που φτιάχνουν υπεραυτοκίνητα έχουν παγκόσμιο ρεκόρ? Αυτό τους κάνει πιο ηλίθιους απο τον δικό μας? ''  Θέλω να πω τι σημαίνει παιδιά ενα παγκόσμιο ρεκόρ σε μια συγκεκριμένη κατηγορία σε μια συγκεκριμένη χώρα κλπ. Σημαίνει ότι ο τύπος ξαφνικά έμαθε να φτιάχνει διαστημόπλοια?

Είμαι σίγουρος ότι κάποιο θα βγούν και θα πουν "να, το έδειξε και στον δρόμο, για πείτε τώρα γατάκια...'' . Με την ίδια λογική κι εγω τον Spiderman στην ταινία στην Αμερική τον είδα να πετάει, όχι Κολιάτσου Παγκράτι, άρα όλα καλά.
Τώρα που είπα για Marvel, εχει γούστο να θέλει να το βγάλει κόμικ.... Θα κοντράρει τους τρανσφορμερς άνετα με τις μεταβαλλόμενες μάζες...

WhatsApp Image 2021-11-06 at 10.19.34.jpeg

Ας πάρει έναν που κάνει καλό photoshop, τόσα λεφτά (δεν) έχει 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VFR είπε

Aν μπει κάποιος στο προφίλ του στο ινστα, έχουμε γίνει πλέον ΚΑΙ παγκοσμίως ρεζίλι...
Τα νεύρα μου...

Σκέφτηκα παιδιά το εξής, και ειλικρινά είναι πολύ στενόχωρο για το μέλλον.
Αυτοί που θα χαρούνΕ πολύ με κάτι Ελληνικό, σε τεράστιο βαθμό, όπως αυτοί τώρα που τρελένονται ότι θα φάμε τους Γερμανούς κλπ. Είναι 9 εκατ. Έλληνες.
Οι πραγματικοί επιστήμονες σκεφτόμουν, Ελληνες στην καταγωγή, θέλουν πάντα να φτιάχνουν κάτι ΚΑΛΟ. Αδιάφορο απο το που θα είναι. Θέλουν να φτιάξουν κάτι ΚΑ-ΛΟ. Και ξέρουν που να απευθυνθούν. Όχι μόνο σε Έλληνες. Αυτοι δεν θα ακουστούν ποτέ και δεν τους ενδιαφέρει να ακουστούν γιατί το κάνουν για να φτιάξουν κάτι καλό. Όχι κάτι κατ' ανάγκη Ελληνικό. Η επιστημονική κοινότητα της αρέσει να κάνει παρέα και να δημιουργεί με άλλους επιστήμονες. Απ 'όπου και αν είναι αυτοί. Ινδία, Πακιστά, Ταϋλάνδη. Αδιάφορο. Το μυαλό μας ενώνει, όχι ο τόπος γέννησης.

Το Video παραπάνω τα λέει όπως είναι και όπως τα έχουν πει πολλά άτομα εδω μέσα. Διαφωνώ πλήρως όμως με το τελευταίο. Αυτό που λέει θα το πάθουν ΣΙΓΟΥΡΑ οι Έλληνες. Θα το ξεχάσουν, όπως και στον Σώρρα Ψώρρα που τον θυμάμαι κάθε πρωί που παω στην δουλειά γιατί περνάω ενα σπιτι με κάτι ταμπέλες ξεθωριασμένες του Σώρρα που θα έσωζε την Ελλάδα με την τράπεζα της Ανατολής και δεν ξέρω γω τι. Ο Έλληνας έχει αυτό το μαγικό. Ξεχνάει. Να πω Κοσκωτάς? (αγόρασε λέει την Τράπεζα Κρήτης με άγνωστης προέλευσης κεφάλαια... ΖμΠΟινΓΚ !) - Να θυμήσω εδώ τα εξής. 33.5 δισ υπεξαίρεση . Ήταν 37 ετών. Βγήκε στα 47 και ζει στην Γλυφάδα συνεχίζοντας λέει την επαγγελματική του δραστηριότητα (Τα λέει η Wiki και παλιές εφημερίδες αυτά, όχι εγώ). Και μετά μου λέτε για Νικολα Μοτορς και δεν ξέρω γω τι. Γατάκι ο τυπος μπροστά στον δικό μας. Εγώ δεν λέω πολλά. 1δισ να σου έμεινε, 1000 εκατομμύρια δηλαδή. Είσαι 47, έχεις άλλα 40 χρόνια μπροστά σου. Έχεις 25 μύρια τον χρόνο να ξύνεσαι. 2 μύρια τον μήνα. 500 χιλιάδες ευρώ την εβδομάδα. 71400 την μέρα. Κι εχασες δέκα όμορφα χρόνια που ο Θεός μόνο ξέρει αν ήσουν και μέσα. Αυτό, για να πω ότι ξεχνάμε. Είναι ένα παράδειγμα απατεώνα με κονΕ και ίσως πρέπει να τα αναφέρουμε αυτά για να θυμούνται οι παλαιότεροι και να διαβάζουν οι νεότεροι.

Το βίντεο λοιπόν κλείνει με το ότι θα ξεχάσουν. Όχι κύριοι. Οι ξένοι ΔΕΝ θα ξεχάσουν. Οι πωλήσεις εταιριών που κάνουν πρωτότυποποίηση γελοιοποιούνται και κράζονται. Και υπαρχουν ξαναλέω σοβαρές εταιρίες. Φαντάζεται κανείς να πάει να βγάλει η DP Tuning πχ. (δεν εργάζομαι εκεί, δεν τους ξέρω, αλλά βλέπω εργασίες τους στο FB και τους εκτιμώ ιδιαίτερα) εκτυπωμένη μπιέλα, μεταλλική ας πούμε. Την καζούρα που θα φάνε? Ο τύπος καίει αβαβα κάποιες εταιρίες και οι ''Ελληνες'' απο κάτω πιστεύουν ότι να ναι. Στην φωτό παρακάτω μπορεί να δει κανεις το κακοDistortion Που ακόμα κι εγώ θα το έκανα καλύτερα του μπροστινου μέρους, το πλαϊνό που είναι διαφοτερικό στις πόρτες, η σκιά που είναι ότι να'ναι και ότι πλέον ανεβάζει μόνο στο προσωπικό του προφίλ.

Πρέπει να πούμε ότι μπαίνουμε παιδιά σε μια καινούργια εποχή. Αυτό που κάνει δεν είναι παράνομο. Είναι όσο παράνομο να βγούμε εμείς και να λέμε ότι έχουμε εναν εξωγήινο στην κουζίνα (Αλφ κι έτσι). Όπως πρέπει σιγά σιγά οι κοινωνίες να προσαρμοστούν σε τέτοιες συμπεριφορές και να αλλάξουν οι νομοι. Δεν μπορεί εγώ να έχω συνεργείο, να στήσω ενα ωραίο τέτοιο σενάριο και μετά να σκάνε τα πελατάκια ΝΑ. Γιατί αν σκεφτώ πονηρά, δέκα πελατάκια τέτοια, απο 10κ ο καθένας, να τα 100 χιλιάρικα για το σπίτι που χάνω. Και μετά στα @@ μου. Ξέρετε πιο είναι το ΤΕΡΑΣΙΟ προβλημα της εποχής (τροφή για σκέψη το πως θα καταπολεμηθει παρακαλώ...) . Ότι η κάθε ταλαίπωρη εταιρία απο την Γαστούνη, κάνει πέντε φωτοσοπ, κατεβάζει τρία βίντεο και είναι στο μυαλό του πελάτη να καταλάβει αν λέει φούμαρα η οχι. Έχω εταιρίες απο Πορτογαλία που έβγαλαν ''Τα καινούργια μας γραφεία'' , φάση βγάζω κτήριο Leory, αλλάζω ταμπέλες στο photoshop και γειά σας είμαστε κΩλο-sauce . Είναι πολυ σημαντικό αυτό γιατί η εμπειρία μου λέει ότι τα φούμαρα πουλάνε. Γιατί όλοι θέλουμε να ζήσουμε ενα όνειρο και να έχουμε μια ''θρησκεία'' . Για άλλους είναι ενας χακεράς, για άλλους ενας αγωνιζόμενος στην F1, για άλλους ο κάποιος Θεός, για άλλους μια σημαία, για άλλους μία επιστήμη κλπ. Εγώ, πιστεύω προσωπικά στο ''δίκαιο'' . Για μένα αυτό που γίνεται δεν είναι δίκαιο και είναι σημάδι των καιρών μας. Αντί να βγει κάποιος επώνυμος δημοσιογράφος, περιοδικό κλπ. Με δέκα στοιχεία (εδώ να μπει, θα γράφει μέχρι το 2023) να σβήσει τον τύπο απο το ιντερνετ. Με δεδομένα. ''Τον φωνάξαμε για συνέντευξη και δεν ήρθε'' , ''Φωνάξαμε τον Σαριμπαλίδη και έκανε την κότα''  (που το έκανε ο Ποντικας απλά δεν τον κόλλησε στον τοίχο σαν μακαρόνι νούμερο 2). Αφήνουν τον απλό κόσμο να ψάξει και να βρει στοιχεία που έπρεπε να κάνει αυτός. Θα ήθελα πολύ να δω online τον παπαραλίδη και να τον ρωτήσει κάποιος για το ΓΕΜΗ και τα οικονομικά του Πανόπουλου. Να τον ρωτήσει ''ρε αδερφέ, έστω, έστω λέω ρε αδερφέ ότι έχει ενα παγκόσμιο ρεκόρ. ΕΣΤΩ! Αυτό τον κάνει μάγο? Δηλάδή θα του έλεγα, να σε ρωτήσω το άλλο, όλοι που φτιάχνουν υπεραυτοκίνητα έχουν παγκόσμιο ρεκόρ? Αυτό τους κάνει πιο ηλίθιους απο τον δικό μας? ''  Θέλω να πω τι σημαίνει παιδιά ενα παγκόσμιο ρεκόρ σε μια συγκεκριμένη κατηγορία σε μια συγκεκριμένη χώρα κλπ. Σημαίνει ότι ο τύπος ξαφνικά έμαθε να φτιάχνει διαστημόπλοια?

Είμαι σίγουρος ότι κάποιο θα βγούν και θα πουν "να, το έδειξε και στον δρόμο, για πείτε τώρα γατάκια...'' . Με την ίδια λογική κι εγω τον Spiderman στην ταινία στην Αμερική τον είδα να πετάει, όχι Κολιάτσου Παγκράτι, άρα όλα καλά.
Τώρα που είπα για Marvel, εχει γούστο να θέλει να το βγάλει κόμικ.... Θα κοντράρει τους τρανσφορμερς άνετα με τις μεταβαλλόμενες μάζες...

WhatsApp Image 2021-11-06 at 10.19.34.jpeg

👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏 Είμαστε στην εποχή των meta facts. Ξαναγυρναμε στην εποχή του φαρ Ουέστ που κυριολεκτικά πουλούσαν Snake Oil για θεραπεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, VFR είπε

Aν μπει κάποιος στο προφίλ του στο ινστα, έχουμε γίνει πλέον ΚΑΙ παγκοσμίως ρεζίλι...
Τα νεύρα μου...

WhatsApp Image 2021-11-06 at 10.19.34.jpeg

Μήπως το έχει κατεβάσει? δεν ειδα τπτ εκτος απ τα κλασσικα εικονογραφημένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...