Προς το περιεχόμενο

Με λεία $3,38 εκατομμυρίων «την έκαναν» οι scammers του κρυπτονομίσματος Squid Game


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Bil79 είπε

Πραγματικα πρωτοφανες! Στα κρυπτονομισματα γιατι στα χρηματιστηρια γινεται συνεχεια...

Για δώσε κανένα παράδειγμα σε παρακαλώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, leogr90 είπε

Μαλλον διαβαζεις επιλεκτικα αυτα που γραφω. 
Για να βγαλεις λεφτα οπως λες με το shib αυτη τη στιγμη, εστω ενα ταπεινο 5Χ, θα πρεπει να αποκτησει το μισο marketcap του ethereum,  a.k.a περισσοτερο απο cardano, dot και solana ΜΑΖΙ. Το θεωρεις πιθανο να γινει;

Προφανως δε γινεται να αποκλεισουμε τπτ, αλλα αυτη τη στιγμη το risk to reward ratio, δεν ειναι υπερ του. Αν ανεβει μπορει να ανεβει πολυ λιγο ακομα, αντιθετα ομως αν πεσει μπορει να πεσει πολυ χαμηλα. High risk low reward

αφησες μια παρενθεση φιλε μου ομως οτι οπως ειπα και πανω δεν ειναι απλα ενα memecoin και μιλαμε πλεον για ενα utility mechanism οτι θα διαφυγει στο 🔥 burn που σε 2 χρονια απο τωρα λογο φημης και θεσης θα εχει καψει παρα πολυ μεγαλο κομματι του circulation , burn mechanisms απο το dex του, απο τα nfts , και απο εταιριες που ηδη το βαζουν σε payments methods ωστε να καιγεται, δινοντας ετσι αισθητα μεγαλυτερη αξια στο μαρκετ καπ γι αυτο το cent δεν φανταζει και τοσο θαυμα. αρα δεν μιλαμε για ενα 5χ.

Το $shib δεν ειναι αμεσο χρήμα ειναι ενα μακροπρόθεσμο Invest.

Επεξ/σία από spykapo21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, spykapo21 είπε

@vasilissss456 Φίλε μου ειμαι Holder $Shib απο τον μαιο, επειδη ολοι εδω μεσα το συγκρινουν με σκατο τοκεν και meme token , να πω οτι εχει γραφτει στο whitepaper εχει γινει, το shiba inu εχει δικο του dex και σε λιγο καιρο δικο του blockchain, δικο του nft incubator και αναφερομαι σε ολο το Insomnia που κραζει το shiba inu (προφανως λόγω ονοματος επειδη αναφερεται σε meme) ας κανει μια ερευνα, γιατι σε λιγο καιρο και βγαλτο screenshot το shiba inu Θα κανει Flip αν οχι πισω απο το cardano σιγουρα πισω απο το solana.

Στην μάνα σου το είπες;

https://youtu.be/F5YWtdMzq-U

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι απίστευτο που έχουμε 2021 κι ο κόσμος νομίζει ακόμα ότι μπορεί να βγάλει λεφτά από τον καναπέ με αυτές τις "φούσκες".

Ματαιοδοξία στο φουλ...

Επεξ/σία από NotAliki177
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω 2-3 που να ξερουν απο τεχνολογια κρυπτονομισματων.. να βγαλουμε και εμεις ενα κρυπτονομισμα.. θα το ονομασουμε Elpis και θα εχει μια βαρκα σημα μεσα σε καταιγιδα! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NotAliki177 είπε

Είναι απίστευτο που έχουμε 2021 κι ο κόσμος νομίζει ακόμα ότι μπορεί να βγάλει λεφτά από τον καναπέ με αυτές τις "φούσκες".

Ματαιοδοξία στο φουλ...

Και ομως βγαζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tsofras είπε

Νομικές κυρώσεις μπορεί να υπάρξουν ? (σε περίπτωση που τους πιάσουν)

Κάνω παράθεση το σχόλιο μου γιατί βλέπω ότι γελάνε οι συμφορουμίτες (δεν παρεξηγήθηκα προφανώς) αλλά επειδή μάλλον δεν καταλάβατε την ερώτηση μου όσοι γελάτε ή ξέρετε την απάντηση για αυτό γελάτε θα την διατυπώσω διαφορετικά :

Άσχετα με τους συγκεκριμένους , καλύπτει το νομικό πλαίσιο ένα scam σαν και αυτό ?

Ξυπνάω το πρωί , φτιάχνω νέο νόμισμα (λέμε τώρα) , τσεπώνω τα λεφτά και φεύγω κύριος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, spykapo21 είπε

@vasilissss456 Φίλε μου ειμαι Holder $Shib απο τον μαιο, επειδη ολοι εδω μεσα το συγκρινουν με σκατο τοκεν και meme token , να πω οτι εχει γραφτει στο whitepaper εχει γινει, το shiba inu εχει δικο του dex και σε λιγο καιρο δικο του blockchain, δικο του nft incubator και αναφερομαι σε ολο το Insomnia που κραζει το shiba inu (προφανως λόγω ονοματος επειδη αναφερεται σε meme) ας κανει μια ερευνα, γιατι σε λιγο καιρο και βγαλτο screenshot το shiba inu Θα κανει Flip αν οχι πισω απο το cardano σιγουρα πισω απο το solana.

Με ποσα μπηκες; 1 ευρω; 

19 λεπτά πριν, djmikekat είπε

Και ομως βγαζεις.

Αμα μπεις νωρις μεσω invites, βγαζεις χιλιαδες ευρω μαζι με τους developers. Βεβαιως θελει κονε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gakost είπε

Για δώσε κανένα παράδειγμα σε παρακαλώ. 

Really? Ok...

Ας ξεκινήσουμε με αυτό που το βιώσαμε και στο πετσί μας...

 

Μετά το ίδιο έγινε και στην Τουρκία, μετά κάτι παρόμοιο στην αγορά ακινήτων στις ΗΠΑ κ.ο.κ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...