Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, MasterX είπε

καλησπερα.....

μια εκτιμηση απο οποιον μπορει για μια υδρόψυξη
Corsair CWCH50 Hydro Series H50
που κανει για
Intel LGA775, LGA1366, LGA1156 και AMD AM2/AM3
πληρες τα αξεσουαρ μαζι και το κουτι της, πληρως λειτουργικη

Έχει χρησιμοποιηθεί; Και αν ναι, με σωστό orientation? Γενικότερα υπάρχει ένα permeation στο coolers αυτά και η μείωση του νερού οδηγεί σε μείωση της απόδοσής τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, GreeKar98K είπε

Έχει χρησιμοποιηθεί; Και αν ναι, με σωστό orientation? Γενικότερα υπάρχει ένα permeation στο coolers αυτά και η μείωση του νερού οδηγεί σε μείωση της απόδοσής τους. 

Ναι έχει χρησιμοποιηθεί για 10 χρόνια.

Σωστό orientation εννοείς επάνω στον επεξεργαστή;

IMG_20210422_233334.jpg.7067b28b40a34d5c268e7f74da7ca9bc.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα ,

εχω στην κατοχή μου το microsoft surface pro (5th gen) (intelcore i5, 4GB ram,128).

Επειδή είμαι λίγο άσχετος με αυτά θα ήθελα να μαθω στο ποσο περίπου μπορεί να πουληθεί (όχι σε γνωστο , εδω στο insomnia πχ.).

θα έλεγα πως είναι σε παρα πολύ καλή κατάσταση εκτός απο μερικές γρατζουνιές που εχει στο πισω μερος και οχι στην οθόνη.

Δεν θα ήθελα να το βαλω σε εξευτελιστική τιμή , γιατί δεν βιάζομαι να το πουλήσω.

Επίσης διαθέτω 2 microsoft surface pro keyboard (το ένα σε αριστη κατάσταση και το άλλο οχι σε τοσο καλή) που εχω δει καινούργια πανε περιπου στο 130.

οπότε ποσο πιστεύεται θα μπορούσε να πουληθεί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

5ης γενιάς με 4gb ram δεν τρέχει καλά το σημερινό ίντερνετ Προσωπικά δεν μπορώ να το τιμολογησω γιατί δεν θα το αγόραζα λόγω γενικής ανεπαρκιας. Η μπαταρία σε τι κατάσταση είναι;

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

5ης γενιάς με 4gb ram δεν τρέχει καλά το σημερινό ίντερνετ Προσωπικά δεν μπορώ να το τιμολογησω γιατί δεν θα το αγόραζα λόγω γενικής ανεπαρκιας. Η μπαταρία σε τι κατάσταση είναι;

Τι εννοείς ότι δεν τρέχει καλά το ίντερνετ; Έχω λάπτοπ με 4ης και ενσωματωμένα με 4 ραμ και ssd τρέχει άψογα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jgeorgiou είπε

5ης γενιάς με 4gb ram δεν τρέχει καλά το σημερινό ίντερνετ Προσωπικά δεν μπορώ να το τιμολογησω γιατί δεν θα το αγόραζα λόγω γενικής ανεπαρκιας. Η μπαταρία σε τι κατάσταση είναι;

Η μπαταρια κραταει περιπου 2-3 ωρες. Μου το ειχανε κανει δωρο και ποτε δεν του εκανα βαρια χρηση το εχω δουλεψει ελαχιστα σε αυτα τα χρονια. Γενικα ομως πραγματικα μπορω να πω πως παει σφαιρα βεβαια το μονο που κανω εκει ειναι office και σερφαρισμα.

Αυτο ειναι https://www.amazon.com/Microsoft-Surface-Intel-Core-128GB/dp/B0728HL65D

Επεξ/σία από emilios.k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, MasterX είπε

Ναι έχει χρησιμοποιηθεί για 10 χρόνια.

Σωστό orientation εννοείς επάνω στον επεξεργαστή;

IMG_20210422_233334.jpg.7067b28b40a34d5c268e7f74da7ca9bc.jpg

Ναι, εννοώ την θέση του radiator, ώστε η αντλία να μην είναι χαμηλότερα, κάτι που θα δημιουργούσε προβλήματα και πρόωρα wear. Είσαι εντάξει σε αυτό, αλλά μιλάμε για 10 ετών κομμάτι σε sockets απαρχαιομένα. Δεν θαρρώ πως κάποιος θα ψάχνει να αναβαθμίσει μόνο την ψύξη. Ίσως για am3... 40Ε; Πολλά; Δεν ξέρω. Προσωπικά πάνω από 20Ε δεν θα έδινα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Τι εννοείς ότι δεν τρέχει καλά το ίντερνετ; Έχω λάπτοπ με 4ης και ενσωματωμένα με 4 ραμ και ssd τρέχει άψογα 

Ξέρεις τι ανάλυση έχει η οθόνη του? Νομίζεις ότι θα τρέχει youtube χωρίς drops?

Πόσο λες ότι τιμολογήται? Επίσης ποιος είναι ο δυνητικός αγοραστής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Ξέρεις τι ανάλυση έχει η οθόνη του? Νομίζεις ότι θα τρέχει youtube χωρίς drops?

Πόσο λες ότι τιμολογήται? Επίσης ποιος είναι ο δυνητικός αγοραστής?

Τρεχει παρα πολυ καλα να σου πω την αληθεια ποτε δεν μου εχει κανει καθολου fps drops.

Εαν δεις στο link που εστειλα η αναλυση ειναι 2736 x 1824

Καθησα και το κοίταξα λίγο παραπάνω και ο επεξεργαστής του ειναι 7ης γενιας.

ισως τωρα να μπορουσαμε να τιμολογισουμε κατι ?

https://www.plaisio.gr/microsoft-surface-pro-gen-5-i5-128g-fjt-0004-laptop-core-i5-7300u-4-gb-128-gb-intel-hd-graphics-620-_2694360

Επεξ/σία από emilios.k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, emilios.k είπε

Καθησα και το κοίταξα λίγο παραπάνω και ο επεξεργαστής του ειναι 7ης γενιας.

ισως τωρα να μπορουσαμε να τιμολογισουμε κατι ?

O 7ης γενιάς Ι5 είναι σημαντικά καλύτερος , έχει AVX & UHD 620 οπότε είναι λογικό να μην έχεις drops.

To tablet αξίζει , είναι πράγματι χρήσιμο για διάφορες ελαφριές χρήσεις και ιντερνετ. Το πρόβλημα σου είναι αν θα βρεις αγοραστή. Οποιος μπορεί να το εκτιμήσει θα πάρει το καινούριο

https://www.skroutz.gr/s/20610015/Microsoft-Surface-Pro-7-12-3-i3-128GB-Platinum.html

σφραγισμένο με εγγύηση και την μπαταρία στο 100%

Πρέπει να υπολογίσεις στο 40-50% της αξίας αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

O 7ης γενιάς Ι5 είναι σημαντικά καλύτερος , έχει AVX & UHD 620 οπότε είναι λογικό να μην έχεις drops.

To tablet αξίζει , είναι πράγματι χρήσιμο για διάφορες ελαφριές χρήσεις και ιντερνετ. Το πρόβλημα σου είναι αν θα βρεις αγοραστή. Οποιος μπορεί να το εκτιμήσει θα πάρει το καινούριο

https://www.skroutz.gr/s/20610015/Microsoft-Surface-Pro-7-12-3-i3-128GB-Platinum.html

σφραγισμένο με εγγύηση και την μπαταρία στο 100%

Πρέπει να υπολογίσεις στο 40-50% της αξίας αυτού.

Ισως να υπερεβαλα πριν για την μπαταρια οτι κραταει τοσο αλλα anyway. Οποτε με συμβουλευεις να παει καπου στο 350-380 

αλλα τα πληκτρολογιο που κανει απο 150e περιπου ποσο να το δωσω ?

https://www.skroutz.gr/s/23390969/Microsoft-Surface-Pro-Type-Cover-Black.html?from=sku_color_variations

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Ξέρεις τι ανάλυση έχει η οθόνη του? Νομίζεις ότι θα τρέχει youtube χωρίς drops?

Πόσο λες ότι τιμολογήται? Επίσης ποιος είναι ο δυνητικός αγοραστής?

1080p τρέχει μια χαρά όπως και 30fps 4κ όχι yt αλλά άλλα πράγματα μια χαρά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, emilios.k είπε

Ισως να υπερεβαλα πριν για την μπαταρια οτι κραταει τοσο αλλα anyway. Οποτε με συμβουλευεις να παει καπου στο 350-380 

αλλα τα πληκτρολογιο που κανει απο 150e περιπου ποσο να το δωσω ?

https://www.skroutz.gr/s/23390969/Microsoft-Surface-Pro-Type-Cover-Black.html?from=sku_color_variations

Πολλοί περιμένουν τις προσφορές 2-3 φορές τον χρόνο που δίνουν πακέτο-προσφορά το πληκτρολόγιο δωρεάν.

Εγώ στην θέση σου θα κρατούσα το πληκτρολόγιο ως άσσο για την 2η φάση της διαπραγμάτευσης με τον ενδιαφερόμενο.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jgeorgiou είπε

Πολλοί περιμένουν τις προσφορές 2-3 φορές τον χρόνο και δίνουν σε προσφορά το πληκτρολόγιο δωρεάν.

Εγώ στην θέση σου θα έψαχνα και θα κρατούσα το πληκτρολόγιο ως άσσο για την 2η φάση της διαπραγματευσης με τον ενδιαφερόμενο.

Εχω 2 πληκτρολόγια οποτε το 1 σιγουρα θα το πουλήσω μεμονωμένα και το αλλο μαζι με το λαπτοπ γιατι ουσιαστικα χωρις το πληκτρολογιο δεν ειναι λαπτοπ. Θεωρω πως σιγουρα θα πρεπει να ανεβασει την τιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GreeKar98K είπε

Ναι, εννοώ την θέση του radiator, ώστε η αντλία να μην είναι χαμηλότερα, κάτι που θα δημιουργούσε προβλήματα και πρόωρα wear. Είσαι εντάξει σε αυτό, αλλά μιλάμε για 10 ετών κομμάτι σε sockets απαρχαιομένα. Δεν θαρρώ πως κάποιος θα ψάχνει να αναβαθμίσει μόνο την ψύξη. Ίσως για am3... 40Ε; Πολλά; Δεν ξέρω. Προσωπικά πάνω από 20Ε δεν θα έδινα.

Περα απο αυτο,αυτου του ειδους η υδροψυξη δεν ειναι για παντα.Τα δεκα χρονια ειναι πολυ καλα που αντεξε,αλλα μπορει πλεον να παρουσιασει διαρροη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...