Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, Zixrov είπε

Σκέφτομαι να πουλήσω τον Πύργο μου μπλα μπλα μπλα...

GTX 1080 Ti FOUNDERS EDITION 8GB

Μπλα μπλα μπλα...

Αν πουλήσετε αυτό το σύστημα με ποιο θα κάνετε τη δουλειά σας; Μία αντίστοιχη νέα κάρτα κοστίζει min 600+ €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά  

Πόσο περίπου κοστολόγητε το desktop της υπογραφής μου? 

Με έναν αντί για τους 3 wd black. 

Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, fotaras76 είπε

Πόσο κοστίζει σήμερα μια λειτουργική sapphire rx 570 pulse 4 gb ,έκδοση με 2 φανακια, χωρίς εγγύηση/ κουτί ; 

Η τιμη της ετσι οπως το λες απ'οτι θυμαμαι γυρω στα 100-150 ευρω , το θεμα ομως ειναι ποσο πουλανε και ποσο καλη θα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Η τιμη της ετσι οπως το λες απ'οτι θυμαμαι γυρω στα 100-150 ευρω , το θεμα ομως ειναι ποσο πουλανε και ποσο καλη θα ειναι

Δική μου είναι βρε, την αγόρασα φέτος από ινσόμνια (έδωσα μια 1030 που είχα + χρήματα). Την έχω αλλάξει πρόσφατα πάστα και δουλεύει άψογα (το μέγιστο που έχω δει σε θερμοκρασίες είναι 76 βαθμοί μετά από αρκετή ώρα gaming). Απλά θέλω να ξέρω πόσο μπορεί να πουληθεί σε περίπτωση που βρω μια πιο δυνατή ( 1650 super ή 1660 super) για να υπολογίσω πόσο θα στοιχίσει ένα ενδεχόμενο upgrade.

Επεξ/σία από fotaras76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fotaras76 είπε

Δική μου είναι βρε, την αγόρασα φέτος από ινσόμνια (έδωσα μια 1030 που είχα + χρήματα). Την έχω αλλάξει πρόσφατα πάστα και δουλεύει άψογα (το μέγιστο που έχω δει σε θερμοκρασίες είναι 76 βαθμοί μετά από αρκετή ώρα gaming). Απλά θέλω να ξέρω πόσο μπορεί να πουληθεί σε περίπτωση που βρω μια πιο δυνατή ( 1650 super ή 1660 super) για να υπολογίσω πόσο θα στοιχίσει ένα ενδεχόμενο upgrade.

αστο fotara κρατα την και περιμενε , ερχονται καρτες θα δουμε αμεσως μετα τον μηνα τι γινεται (περιμενω ως τα τελη 6600xt γι αυτο στο λεω), κρατα την δουλευει μια χαρα ακομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Δική μου είναι βρε, την αγόρασα φέτος από ινσόμνια (έδωσα μια 1030 που είχα + χρήματα). Την έχω αλλάξει πρόσφατα πάστα και δουλεύει άψογα (το μέγιστο που έχω δει σε θερμοκρασίες είναι 76 βαθμοί μετά από αρκετή ώρα gaming). Απλά θέλω να ξέρω πόσο μπορεί να πουληθεί σε περίπτωση που βρω μια πιο δυνατή ( 1650 super ή 1660 super) για να υπολογίσω πόσο θα στοιχίσει ένα ενδεχόμενο upgrade.

δοκιμασε 180ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, triplex1 είπε

αστο fotara κρατα την και περιμενε , ερχονται καρτες θα δουμε αμεσως μετα τον μηνα τι γινεται (περιμενω ως τα τελη 6600xt γι αυτο στο λεω), κρατα την δουλευει μια χαρα ακομη

 

7 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

δοκιμασε 180ευρω

Συμφωνώ πως μια χαρά καρτούλα είναι και εννοείται πως δε βιάζομαι. Απλά αν βρεθεί μια καλή ευκαιρία αγοράς πιο δυνατής κάρτας και αν η αναβάθμιση δε μου βγει ακριβά συνολικά δε θα πω και όχι. Εννοείται πως δεν πωλείται αν δεν έχω εξασφαλίσει καλύτερη σε σχετικά λογική τιμή. Και να μην κάτσει κάτι, αν δεν μου βγάλει κάποιο θέμα, μπορώ να την κρατήσω μέχρι να στρώσει η κατάσταση, όποτε κι αν γίνει αυτό. Για 1080p που παίζω είναι αξιοπρεπής κάρτα.

Επεξ/σία από fotaras76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Απλά αν βρεθεί μια καλή ευκαιρία αγοράς πιο δυνατής κάρτας και αν η αναβάθμιση δε μου βγει ακριβά συνολικά δε θα πω και όχι. Εννοείται πως δεν πωλείται αν δεν έχω εξασφαλίσει καλύτερη σε σχετικά λογική τιμή.

Αν πας με αυτή την λογική , θα την πωλήσεις αργότερα φθηνότερα γιατί το 90% σκέφτεται με την λογική σου.

 

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

 

Συμφωνώ πως μια χαρά καρτούλα είναι και εννοείται πως δε βιάζομαι. Απλά αν βρεθεί μια καλή ευκαιρία αγοράς πιο δυνατής κάρτας και αν η αναβάθμιση δε μου βγει ακριβά συνολικά δε θα πω και όχι. Εννοείται πως δεν πωλείται αν δεν έχω εξασφαλίσει καλύτερη σε σχετικά λογική τιμή. Και να μην κάτσει κάτι αν δεν μου βγάλει κάποιο θέμα μπορώ να την κρατήσω μέχρι να στρώσει η κατάσταση όποτε κι αν γίνει αυτό. Για 1080p που παίζω είναι αξιοπρεπής κάρτα.

η καλυτερη σου αναβαθμιση θα ειναι με μια 5500xt 8αρα , εφ'οσον ερθουν οι καινουριες και πεσουν οι τιμες απο τις πιο παλιες

2 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Αν πας με αυτή την λογική , θα την πωλήσεις αργότερα φθηνότερα γιατί το 90% σκέφτεται με την λογική σου.

 

Συμφωνω μαζι σου απολυτα , εβγαλα και εδωσα την rx 5600xt  που ειχα και περιμενω την 6600xt , παροπλισμενο γι αυτον το μηνα το συστημα , δουλευω το 2ο το παλιο , δεν χαλασε και ο κοσμος με λιγο υπομονη , αν θελει καποιος να πουλησει πουλαει , αν αρχισει να το σκεφτεται καλυτερα ειναι να μεινει εκει που ειναι.

Χωρις αποφασεις δεν πας πουθενα , σιγουρα μπορει να την πατησεις αλλα νομιζω παντα πρεπει να παιρνεις το ρισκο και να μαθαινεις μεσα απ'ολα αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Αν πας με αυτή την λογική , θα την πωλήσεις αργότερα φθηνότερα γιατί το 90% σκέφτεται με την λογική σου.

 

Αν αργότερα θα πουλήσω φτηνότερα τη δική μου τότε θα αγοράσω και φτηνότερα την κάρτα που θα πάρω. Η μία ή η άλλη είναι φίλε μου.

13 λεπτά πριν, triplex1 είπε

δουλευω το 2ο το παλιο , δεν χαλασε και ο κοσμος με λιγο υπομονη

Και για εμένα το ίδιο ισχύει αλλά όχι για τον γιο, οπότε δεν παίζει στην περίπτωση μου αυτή η τακτική.  Δεν υπάρχει περίπτωση να του πω πως πούλησα την κάρτα και θα περιμένει για μια καλύτερη όποτε βρω ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fotaras76 είπε

Αν αργότερα θα πουλήσω φτηνότερα τη δική μου τότε θα αγοράσω και φτηνότερα την κάρτα που θα πάρω. Η μία ή η άλλη είναι φίλε μου.

Και για εμένα το ίδιο ισχύει αλλά όχι για τον γιο, οπότε δεν παίζει στην περίπτωση μου αυτή η τακτική.  Δεν υπάρχει περίπτωση να του πω πως πούλησα την κάρτα και θα περιμένει για μια καλύτερη όποτε βρω ευκαιρία.

μπορεις να δοκιμασεις περι τα 160 ευρω, για τωρα . μετα αν ερθουν οι νεες 1650 κ πεσουν κατω απο τα 220 ευρω

λογω 3 ετης εγγυησης θα γινουν πολλες καρτες μπρελοκ,

θα λεει ο αλλος γιατι να αγορασω χωρις εγγυηση στα 150 κ να μην παρω μια με 220 κ με 3 ή 5! δοσεις..

ερωτηση μερικες καρτες ρ9 280 μεταχειρισμενες ειναι αξιοπιστες ? κ ποσο περιπου μπορει να αγοραστουν?

για  αραιη χρηση, οχι με απαιτησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, peiraiask είπε

μπορεις να δοκιμασεις περι τα 160 ευρω, για τωρα . μετα αν ερθουν οι νεες 1650 κ πεσουν κατω απο τα 220 ευρω

λογω 3 ετης εγγυησης θα γινουν πολλες καρτες μπρελοκ,

θα λεει ο αλλος γιατι να αγορασω χωρις εγγυηση στα 150 κ να μην παρω μια με 220 κ με 3 ή 5! δοσεις..

ερωτηση μερικες καρτες ρ9 280 μεταχειρισμενες ειναι αξιοπιστες ? κ ποσο περιπου μπορει να αγοραστουν?

για  αραιη χρηση, οχι με απαιτησεις

Αυτο το θα πεσουν οι τιμες το ακουω απο περυσι τον Αυγουστο που εδωσα 3 μηνων 2070S EVGA για 400 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, peiraiask είπε

 μπορεις να δοκιμασεις περι τα 160 ευρω, για τωρα . μετα αν ερθουν οι νεες 1650 κ πεσουν κατω απο τα 220 ευρω

Σιγά μην πουλήσω μια κάρτα που μας εξυπηρετεί για να περιμένουμε μετά το αν και το πότε θα πέσουν οι τιμές. Οι τιμές μπορεί να πέσουν και σε 2 χρόνια π.χ. Θα μείνουμε π.χ  χωρίς κάρτα για 2 χρόνια για να πάρω τώρα 160 ή 180 ευρώ; Δεν υπάρχει καμία λογική σε αυτό.

Επεξ/σία από fotaras76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...