Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, fotaras76 είπε

Σιγά μην πουλήσω μια κάρτα που μας εξυπηρετεί για να περιμένουμε μετά το αν και το πότε θα πέσουν οι τιμές. Οι τιμές μπορεί να πέσουν και σε 2 χρόνια π.χ. Θα μείνουμε π.χ  χωρίς κάρτα για 2 χρόνια για να πάρω τώρα 160 ή 180 ευρώ; Δεν υπάρχει καμία λογικά σε αυτό.

εννοουσα αν ηθελες να κανεις την αναβαθμιση τωρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια καρτα που πουλιεται τωρα σαν μεταχειρισμενη 200 ευρω πχ οταν πεσουν οι τιμες δεν υπαρχει περιπτωση να πεσει κατω απο 100 ευρω αρα καποιος που την κραταει θα εχει μια χασουρα 100 ευρω.

Μια καρτα που εχει καινουρια πχ 700 ευρω αν πεσουν οι τιμες σε λογικα επιπεδα θα παει 500 ευρω.

Αρα αν δεν σε καιει να αναβαθμισεις τι κανεις πουλας τωρα για να μην χασεις 100 ευρω αλλα πληρωνεις 200 καπελο η πουλας οταν πεσουν και εχεις χασουρα 100 ευρω αλλα 200 κερδος απο την νεα καρτα;

Μπρος γκρεμος και πισω γκομενες. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Μια καρτα που πουλιεται τωρα σαν μεταχειρισμενη 200 ευρω πχ οταν πεσουν οι τιμες δεν υπαρχει περιπτωση να πεσει κατω απο 100 ευρω αρα καποιος που την κραταει θα εχει μια χασουρα 100 ευρω.

Μια καρτα που εχει καινουρια πχ 700 ευρω αν πεσουν οι τιμες σε λογικα επιπεδα θα παει 500 ευρω.

Αρα αν δεν σε καιει να αναβαθμισεις τι κανεις πουλας τωρα για να μην χασεις 100 ευρω αλλα πληρωνεις 200 καπελο η πουλας οταν πεσουν και εχεις χασουρα 100 ευρω αλλα 200 κερδος απο την νεα καρτα;

Μπρος γκρεμος και πισω γκομενες. :lol:

καλο! 

τελικα μια ρ9 280 στα ποσα περιπου αξιζει να αγοραστει τωρα?

κ οταν μιλαμε για καρτες γραφικων κακως αναφερομαστε σε καρτες των 700 που προοριζονται για ελαχιστους

μαινερς σκαλπερ κ ελαχιστους λεφτα υπαρχουν.😀

αυτες οι καρτες παντα θα ειναι ακριβες σαν κοσμηματα γιατι κατασκευαζονται ελαχιστες,

αν τις φτιαξουν μαζικα θα τις φανε στη μαπα θα μπουνε μεσα, θα κερδιζουν ενα πενηνταρικο,

οποτε δεν την κατασκευαζουν καθολου, φτιαχνουν με το σταγονομετρο για τους λεφτα υπαρχουν

οπως τα ρολεξ κ οι φεραρι ενα πραγμα

δεν μας απασχολουν οι τιμες τους..ας κανουν ο,τι θελουν..

seiko k audi..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την γνωριζω την 280 ημουν παντα σε Nvidia λογω Cuda αλλα προσφατα πουλησα φιλου αν θυμαμαι καλα μια Sapphire Nitro  R9 380 130 ευρω.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, fotaras76 είπε

 

Συμφωνώ πως μια χαρά καρτούλα είναι και εννοείται πως δε βιάζομαι. Απλά αν βρεθεί μια καλή ευκαιρία αγοράς πιο δυνατής κάρτας και αν η αναβάθμιση δε μου βγει ακριβά συνολικά δε θα πω και όχι. Εννοείται πως δεν πωλείται αν δεν έχω εξασφαλίσει καλύτερη σε σχετικά λογική τιμή. Και να μην κάτσει κάτι, αν δεν μου βγάλει κάποιο θέμα, μπορώ να την κρατήσω μέχρι να στρώσει η κατάσταση, όποτε κι αν γίνει αυτό. Για 1080p που παίζω είναι αξιοπρεπής κάρτα.

ακομη κ σε 2-3! χρονια μια χαρα θα τρεχει σε καποιο συστημα.

εχω δοκιμασει σε μια 660 gtx to battlefront 2, jedi fallen , 1080p, τρεχει απιστευτα,

ακομη κ με ι5 2400..  οι χαρτες κ τα γραφικα του loucas ειναι τρομερα βελτιστοποιημενα κ τρεχει 

στο arcade ο,τι θες, τεραστιους χαρτες . ουτε trainer δεν χρειαζεται.

η 660 gtx τρεχει σχεδον οπως το βλεπεις παρακατω single or multi πλαιερ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Με ενδιαφέρει να πουλήσω την 1070 μου.

Βλέπω στις αγγελίες ότι υπάρχει κόσμος που θέλει να τις αγοράσει 200-250 και κόσμο να τις πουλάει μέχρι και 400 ευρω ( που καταλαβαίνω ότι ειναι υπερβολικό ). Ποιά νομίζετε ότι είναι μια λογική τιμή? Η κάρτα είναι με το κουτί της, εκτός εγγύησης, αλλαγμένη πάστα και δεν έχει παίξει ποτέ κανένα ιδιαίτερα βαρύ παιχνίδι. Η χρήση ήταν κυρίως για dark souls, lol, hearthstone και ζήτημα να έχει παίξει 10 ώρες σύνολο battlefield 5 και Cod Warzone. H κάρτα είναι αυτή https://www.skroutz.gr/s/9444013/Asus-GeForce-GTX1070-8GB-ROG-Strix-OC-90YV09N0-M0NA00.html

Ευχαριστώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Blein είπε

Καλησπέρα.

Με ενδιαφέρει να πουλήσω την 1070 μου.

Βλέπω στις αγγελίες ότι υπάρχει κόσμος που θέλει να τις αγοράσει 200-250 και κόσμο να τις πουλάει μέχρι και 400 ευρω ( που καταλαβαίνω ότι ειναι υπερβολικό ). Ποιά νομίζετε ότι είναι μια λογική τιμή? Η κάρτα είναι με το κουτί της, εκτός εγγύησης, αλλαγμένη πάστα και δεν έχει παίξει ποτέ κανένα ιδιαίτερα βαρύ παιχνίδι. Η χρήση ήταν κυρίως για dark souls, lol, hearthstone και ζήτημα να έχει παίξει 10 ώρες σύνολο battlefield 5 και Cod Warzone. H κάρτα είναι αυτή https://www.skroutz.gr/s/9444013/Asus-GeForce-GTX1070-8GB-ROG-Strix-OC-90YV09N0-M0NA00.html

Ευχαριστώ. 

Εγω μια MSI φιλου την εδωσα 300 αλλα κατι μηνες πριν τωρα εχουν ξεκινησει και φτιαχνουν τα πραγματα.

Οταν με 600 αγοραζεις καινουρια σφραγισμενη με τρια χρονια εγγυηση 6600XT που ειναι αρκετα καλυτερη τα 400 που λενε για 1070 ειναι απλα τραγικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα προσωπικά μου προκαλεί εμετό να βλέπω για RX 590 να ζητάνε 600ε!!! RX580 450-500!!

Μιλάμε για κάρτες 4-5 Χρόνων πίσω, μεταχειρισμένο λιωμένο προιόν, χωρίς εγγύηση πλέον. To scalping καλά κρατεί. 

 

8 ώρες πριν, Blein είπε

Καλησπέρα.

Με ενδιαφέρει να πουλήσω την 1070 μου.

Βλέπω στις αγγελίες ότι υπάρχει κόσμος που θέλει να τις αγοράσει 200-250 και κόσμο να τις πουλάει μέχρι και 400 ευρω ( που καταλαβαίνω ότι ειναι υπερβολικό ). Ποιά νομίζετε ότι είναι μια λογική τιμή? Η κάρτα είναι με το κουτί της, εκτός εγγύησης, αλλαγμένη πάστα και δεν έχει παίξει ποτέ κανένα ιδιαίτερα βαρύ παιχνίδι. Η χρήση ήταν κυρίως για dark souls, lol, hearthstone και ζήτημα να έχει παίξει 10 ώρες σύνολο battlefield 5 και Cod Warzone. H κάρτα είναι αυτή https://www.skroutz.gr/s/9444013/Asus-GeForce-GTX1070-8GB-ROG-Strix-OC-90YV09N0-M0NA00.html

Ευχαριστώ. 

Μια μέση τιμή περίπου 230-280... Πολλές αγγελίες απλά λιμνάζουν.... εξαφανίζονται για λίγο και μόλις ακουστεί κάτι για έλλειψη gpu κτλπ δια μαγείας εμφανίζονται με εκτός πραγματικότητας τιμές... Απορώ αν πουληθούν ποτέ με μαυραγορίτική νοοτροπία.

Πχ εγώ αγόρασα καινούργια από cosmodata Sapphire RX 580 Pulse 150ε πριν 1,5 χρόνο... Τώρα τις πουλάνε 400 μεταχειρισμένες...

Επεξ/σία από TNT2
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα η φάση με τις κάρτες έχει γίνει μάστιγα. 

Ελπίζω σύντομα να ομαλοποιηθεί λίγο η κατάσταση γιατί μας βλέπω κάτι 7850 να φτάνουν τα 150ε :p 

Για την ώρα μια πολύ καλή all around Λύση είναι η 6600ΧΤ αλλά όχι στα 600ε. Όταν πέσει λίγο η τιμή θα είναι ιδανική.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να πουλήσω την Sapphire Radeon RX 590 8GB Nitro+ AMD 50 Gold Edition την έχω τρία χρόνια και έπαιζα Diablo… έχω το κουτί της και τα χαρτιά της, ποσό πιστεύετε ότι είναι μια σωστή τιμή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, kmilioris είπε

Θελω να πουλήσω την Sapphire Radeon RX 590 8GB Nitro+ AMD 50 Gold Edition την έχω τρία χρόνια και έπαιζα Diablo… έχω το κουτί της και τα χαρτιά της, ποσό πιστεύετε ότι είναι μια σωστή τιμή.

Κάποιος πούλαγε μια XFX 590 πριν μερικές μερες 250ε και δεν πρόλαβε να ανέβει η αγγελία... αγοράστηκε αμέσως. Κάποιοι άλλοι που την δίνουν 350-450-600.... οι αγγελίες ακόμα εκεί είναι. Ο κόσμος δεν είναι ηλίθιος να δώσει τετοια ποσα για κάρτα 5 χρονών σχεδόν και 3 γενιές πίσω.  

Με κουτί χαρτια κτλπ νομίζω 280-320 είναι οκ για να φύγει γρήγορα. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας σκέφτομαι να πουλήσω το pc μου με τα εξής specs

-I7-6700K

-Asus Z170A Motherboard

-Hyperx Fury ddr4 2400MHz 2x8 Ram

-HyperX SSD 256GB

-2TB HDD

-Noctua NH-U12S SE-AM4 ψυκτρα

-ΝΖΤΧ S340 κουτι

-corsair RMx 650 psu

-Κιτ για led φωτισμο NZXT Hue +

Όλα σε άριστη λειτουργική κατάσταση, εκτός εγγύησης εκτός από το κουτί που έχει λίγες φθορές στο τζαμί.

 

επειδη δεν ασχολούμαι γενικά με μεταχειρισμένα pc τι τιμή πιστεύετε ότι ειναι λογική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το κακο ειναι εκτος windows 11 .....καλο μηχανημα μεν αλλα ιδεα ειναι να το πουλησεις σε κοματια ισως πιασεις καλυτερα χρηματα

Επεξ/σία από aitos
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/9/2021 στις 4:19 ΜΜ, carrypizza είπε

Καλησπέρα σας σκέφτομαι να πουλήσω το pc μου με τα εξής specs

 

-I7-6700K

-Asus Z170A Motherboard

-Hyperx Fury ddr4 2400MHz 2x8 Ram

-HyperX SSD 256GB

-2TB HDD

-Noctua NH-U12S SE-AM4 ψυκτρα

-ΝΖΤΧ S340 κουτι

-corsair RMx 650 psu

-Κιτ για led φωτισμο NZXT Hue +

Όλα σε άριστη λειτουργική κατάσταση, εκτός εγγύησης εκτός από το κουτί που έχει λίγες φθορές στο τζαμί.

 

επειδη δεν ασχολούμαι γενικά με μεταχειρισμένα pc τι τιμή πιστεύετε ότι ειναι λογική;

ξεκινα το περι τα 700 συζητισιμα κ βλεπεις αναλογα τί προσφορες θα παρεις, αποφασιζεις ποσο να το παζαρεψεις.

το προβλημα ειναι οτι ακομη κ ενα νεο αδυναμο συστημα των 450 ευρω μπορει να εχει 3 χρονια εγγυηση, που μπορει να το κοστολογησει ο αλλος 100-200 παραπανισια ευρω κλπ ενω αν δωσει ακομη κ 450 ευρω για μια σουπερ ευκαιρια μετα απο 2 χρονια μπορει να καει μνημη, μητρικη κλπ κ λεει, γιατι να δωσω 450 για χωρις εγγυηση, κ οχι 600 με εγγυηση 3 ετη

Στις 11/9/2021 στις 7:12 ΜΜ, kmilioris είπε

Θελω να πουλήσω την Sapphire Radeon RX 590 8GB Nitro+ AMD 50 Gold Edition την έχω τρία χρόνια και έπαιζα Diablo… έχω το κουτί της και τα χαρτιά της, ποσό πιστεύετε ότι είναι μια σωστή τιμή.

αν ξερεις οτι θα αντεξει ανετα για κανενα χρονο (με σωστο κουτι ψυξης κλπ), μπορεις να δοκιμασεις περι τα 300 ευρω κ βλεπεις

οι καρτες 1650 ειναι περι τα 250 με 3 χρονια εγγυηση (σαφως πιο αδυναμες αλλα με 3 ετη καλυψη) 

Στις 12/9/2021 στις 12:44 ΜΜ, TNT2 είπε

Κάποιος πούλαγε μια XFX 590 πριν μερικές μερες 250ε και δεν πρόλαβε να ανέβει η αγγελία... αγοράστηκε αμέσως. Κάποιοι άλλοι που την δίνουν 350-450-600.... οι αγγελίες ακόμα εκεί είναι. Ο κόσμος δεν είναι ηλίθιος να δώσει τετοια ποσα για κάρτα 5 χρονών σχεδόν και 3 γενιές πίσω.  

Με κουτί χαρτια κτλπ νομίζω 280-320 είναι οκ για να φύγει γρήγορα. 

 

μη μπερδευομαστε με τις αγγελιες. πολλες δεν ειναι πραγματικες, απλα εχει καποιος ενα εξαρτημα που το χρησιμοποιει κ λεει δεν το ανεβαζω αγγελια μηπως βρεθει κανεις να μου δωσει 100-200 ευρω παραπανω απο οσο κοστιζει ? τί εχω να χάσω, αν μου δωσουν 5 κατοσταρικα να το δωσω ευχαριστως, θα βαλω κατι παρομοιο.

κ ετσι γεμιζουμε αγγελιες "μήπως και.."

οι δε υπολοιποι οταν βλεπουμε τετοια μην τραβαμε τα νυχτιά μας..ο καθενας ελπιζει 

Επεξ/σία από peiraiask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...