Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, katerinapn85 είπε

Ευχαριστω. Θε τα βαλω 220ευρω νομιζω ειναι πολυ καλη τιμή

Αμα δεν γραψεις ακριβως τι εχεις μοντελα κλπ μην περιμενεις και πολλα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Αμα δεν γραψεις ακριβως τι εχεις μοντελα κλπ μην περιμενεις και πολλα πραγματα.

Evga ειναι η GPU αλλα δε νομιζω να παιζει και τοσο μεγαλη διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

100-140 cpu mobo ram 

70-150 gpu εσύ αποφασίζεις πόσο θα τα βάλεις 

Με 170 παιρνεις καινουριο σετακι με i3-10100F

1 λεπτό πριν, katerinapn85 είπε

Evga ειναι η GPU αλλα δε νομιζω να παιζει και τοσο μεγαλη διαφορά

Παιζει αν ειναι 4 η 2GB

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

200 Βάλτα 220 είναι κάπως πολλά 

εγω θα 'λεγα 210 , να παει στη μεση η διαφορα και δωρο τα μεταφορικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, για πέστε γνώμες πόσο κοστίζουν, όλα μαζί και καθένα χωριστά:

Επεξεργαστής i7 4770K.

Μητρική Asus Maximus VI Hero.

Μνήμες G.Skill TridentX 32Gb DDR3 2133MHz CL9, σετ 4Χ8 Gb, το ανώτερο που έπαιρνε η πλατφόρμα, κορυφαίες και πανάκριβες τότε.

Οι μνήμες είναι αυτές:

https://www.gskill.com/product/165/173/1532071840/F3-2133C9Q-32GTX

 

153207184010.png.94bd7563de28d6898b018a4ad8217342.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια τιμη λετε ειναι η ιδανικη για να πουλησω 

i5 3570k στοκ ψυκτρα

z77 extreme4 Asrock

8gb ram 1866MHz  Corsair Vengeance

Thermaltake Litepower 700w

Ολα αυτα περιπου 2013-2014 αγορα , απο 2020 αχρησιμοποιητα

 

Επεξ/σία από SpirosRonto
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SpirosRonto είπε

Ποια τιμη λετε ειναι η ιδανικη για να πουλησω 

i5 3570k στοκ ψυκτρα

z77 extreme4 Asrock

8gb ram 1866MHz  Corsair Vengeance

Thermaltake Litepower 700w

Ολα αυτα περιπου 2013-2014 αγορα , απο 2020 αχρησιμοποιητα

 

Το pc αυτό χρειάζεται 1030/2gb ,ssd , 8gb επιπλεον γιατί όπως είναι θα δυσκολεύεται πολύ για σύγχρονη χρήση. Αξία μόνο σαν ανταλλακτικά , η κανέναν άσχετο που θα νομίζει ότι θα σερφαρει με τις σημερινές απαιτήσεις . Αρχές 2014 βγηκε η 4η γενιά οπότε είναι τουλάχιστον 8ετιας το σύστημα. Προσωπικά θα του έβαζα έναν φθηνό 240gb ssd , +8gb και win10 και θα το πούλαγα ολοκληρωμένο.

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Το pc αυτό χρειάζεται 1030/2gb ,ssd , 8gb επιπλεον γιατί όπως είναι θα δυσκολεύεται πολύ για σύγχρονη χρήση. Αξία μόνο σαν ανταλλακτικά , η κανέναν άσχετο που θα νομίζει ότι θα σερφαρει με τις σημερινές απαιτήσεις . Αρχές 2014 βγηκε η 4η γενιά οπότε είναι τουλάχιστον 8ετιας το σύστημα. Προσωπικά θα του έβαζα έναν φθηνό 240gb ssd , +8gb και win10 και θα το πούλαγα ολοκληρωμένο.

Φίλε σοβαρά τώρα έχεις την εντύπωση ότι με αυτό το μηχάνημα δεν μπορείς να ΣΕΡΦΑΡΕΙΣ ; Ή θα σέρνεται; 

Εγώ πάθει πλάκα με μερικούς εδώ μέσα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά νταξει και εγώ μέχρι το 2020 που το χρησιμοποίησα ήταν τούμπανο απλά σε παιχνίδια ο επεξεργαστής δεν τραβαγε τόσο κυρίως στα πολύ νέα που βαραγαν φουλ αλλά το θέμα μου είναι τι αξία πιάνει αυτό έτσι όπως είναι σκέτο.

Αλλά το να μου πεις ότι δεν μπορεί να σερφαρει αυτό το σύστημα είναι τούλαχιστον αστείο ακόμα και με την ενσωματωμένη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SpirosRonto είπε

Ποια τιμη λετε ειναι η ιδανικη για να πουλησω 

i5 3570k στοκ ψυκτρα

z77 extreme4 Asrock

8gb ram 1866MHz  Corsair Vengeance

Thermaltake Litepower 700w

Ολα αυτα περιπου 2013-2014 αγορα , απο 2020 αχρησιμοποιητα

 

Ο επεξεργαστής πιστεύω φεύγει ένα 35-45€ είναι μια λογική τιμή 

Η μητρική δύσκολο ίσως μπορέσεις να την δώσεις σε κάποιον που χάλασε η δική του με ένα 50€ ίσως και παραπάνω αλλά συζητήσιμο

Μνήμη 25€ 

Τώρα το τροφοδοτικό θα το έδινα φθηνά ή θα το κρατούσα για backup για άλλο pc διότι είναι κοντά 8 χρόνων και δεν το πολύ εμπιστεύομαι , παρόλαυτα αν δεν μπει κάρτα γραφικών που να καίει πάνω από 75w δεν νομίζω να έχει πρόβλημα να βγάλει μερικά χρόνια ακόμη 

Πες ένα 30αρι με επιφύλαξη

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Nik1239 είπε

Φίλε σοβαρά τώρα έχεις την εντύπωση ότι με αυτό το μηχάνημα δεν μπορείς να ΣΕΡΦΑΡΕΙΣ ; Ή θα σέρνεται; 

Εγώ πάθει πλάκα με μερικούς εδώ μέσα.

Το σημερινό σερφαρισμα με 8GB RAM & Ι5/3th θα είναι ταλαιπωρία. Να υπενθυμίσω ότι πλέον σερφαρισμα εννοούμε και video πέρα από τις βαρυφορτωμένες με java σελίδες , μπορεί να τρέξει 1080 χωρίς να χάνει fps? Δεν λέμε να το συνδέσεις και με 4Κ tv να την έχεις για 2ο monitor , λέμε απλά στο ρελαντί αν αντέχει.

Το λέω γιατί ένας σημερινός intel gold pentium 6405 παίζει 4Κ neflix σε τηλεόραση (με 15% load) και σε δεύτερο απλό monitor FHD σερφάρει ταυτόχρονα.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Το σημερινό σερφαρισμα με 8GB RAM & Ι5/3th θα είναι ταλαιπωρία. Να υπενθυμίσω ότι πλέον σερφαρισμα εννοούμε και video πέρα από τις βαρυφορτωμένες με java σελίδες , μπορεί να τρέξει 1080 χωρίς να χάνει fps? Δεν λέμε να το συνδέσεις και με 4Κ tv να την έχεις για 2ο monitor , λέμε απλά στο ρελαντί αν αντέχει.

Το λέω γιατί ένας σημερινός intel gold pentium 6405 παίζει 4Κ neflix σε τηλεόραση (με 15% load) και σε δεύτερο απλό monitor FHD σερφάρει ταυτόχρονα.

Μια χαρά θα τρέχει και βίντεο 1080p και πολλές σελίδες στο google θα έχει ανοιχτές σε δεύτερο μόνιτορ (όχι 4κ προφανώς)  

Η hd 4000 σηκώνει άνετα 1080p yt video και 2κ με ελάχιστα framedrops 

Αν δεν έχεις μηχάνημα μπροστά σου να το τεσταρεις καλύτερα να μην λες ότι δεν παίζει το ένα ή δεν τρέχει το άλλο 

Εγώ έχω παρόμοιο μηχάνημα με έναν 4210u hd 4400 και στο yt δεν έχει ούτε ένα framedrop ακόμα και σε 4κ (που η 4000 νομίζω θα έχει drops σε 4κ) 

Επίσης πας και μου συγκρίνεις επεξεργαστές με 7 χρόνια διαφορά σε ισχύ και ικανότητες igpu 

23 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Το σημερινό σερφαρισμα με 8GB RAM & Ι5/3th θα είναι ταλαιπωρία. Να υπενθυμίσω ότι πλέον σερφαρισμα εννοούμε και video πέρα από τις βαρυφορτωμένες με java σελίδες , μπορεί να τρέξει 1080 χωρίς να χάνει fps? Δεν λέμε να το συνδέσεις και με 4Κ tv να την έχεις για 2ο monitor , λέμε απλά στο ρελαντί αν αντέχει.

Το λέω γιατί ένας σημερινός intel gold pentium 6405 παίζει 4Κ neflix σε τηλεόραση (με 15% load) και σε δεύτερο απλό monitor FHD σερφάρει ταυτόχρονα.

Εδώ άλλοι κάνουν την δουλειά τους με αρχαία c2d/q και xeon με τα ενσωματωμένα παίζουν 1080p

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο θα πουλουσατε μια 2070s; Την ειχα βρει σε καλη ευκαιρια και δεν θελω να την πουλησω ακριβα, αλλα απο την αλλη για να παρω μια 3070+ θελω πανω απο 1200 ευρω ετσι οπως εχουν τα πραγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Ποσο θα πουλουσατε μια 2070s; Την ειχα βρει σε καλη ευκαιρια και δεν θελω να την πουλησω ακριβα, αλλα απο την αλλη για να παρω μια 3070+ θελω πανω απο 1200 ευρω ετσι οπως εχουν τα πραγματα..

Πουλάς όπως πάει η αγορά, οι περισσότεροι κιόλας τις παίρνουν και για mining δεν ασχολούνται καν με gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...