Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, GreeKar98K είπε

Ανάλογα την κατάσταση, υπόλοιπο εγγύησης ή μη, κουτί/παρελκόμενα καθώς και υλοποίηση υποθέτω 600~700€.

700 για 2070s οταν με 800 αγοραζεις 3060 ti που ειναι καλυτερη και απο την 2080s

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, GreeKar98K είπε

Υπάρχει κόσμος που αγοράζει σε τέτοιες τιμές, κι όμως 😂

Να πουλαει ναι να αγοραζει οχι, εχω βαρεθει να βλεπω εδω και αλλου τις ιδιες και τις ιδιες αγγελιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/10/2021 στις 5:25 ΜΜ, Nik1239 είπε

Μια χαρά θα τρέχει και βίντεο 1080p και πολλές σελίδες στο google θα έχει ανοιχτές σε δεύτερο μόνιτορ (όχι 4κ προφανώς)  

Η hd 4000 σηκώνει άνετα 1080p yt video και 2κ με ελάχιστα framedrops 

Αν δεν έχεις μηχάνημα μπροστά σου να το τεσταρεις καλύτερα να μην λες ότι δεν παίζει το ένα ή δεν τρέχει το άλλο 

Εγώ έχω παρόμοιο μηχάνημα με έναν 4210u hd 4400 και στο yt δεν έχει ούτε ένα framedrop ακόμα και σε 4κ (που η 4000 νομίζω θα έχει drops σε 4κ) 

Επίσης πας και μου συγκρίνεις επεξεργαστές με 7 χρόνια διαφορά σε ισχύ και ικανότητες igpu 

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/65702/intel-core-i53570-processor-6m-cache-up-to-3-80-ghz.html

Processor Graphics Intel® HD Graphics 2500

 

Στις 20/10/2021 στις 5:25 ΜΜ, Nik1239 είπε

Εδώ άλλοι κάνουν την δουλειά τους με αρχαία c2d/q και xeon με τα ενσωματωμένα παίζουν 1080p

Εχεις stats σε youtube να δούμε , γιατί προσωπικά έχω δεί τέτοια μηχανήματα να έχουν framedrops σε 1080.

H χρησιμότητα τέτοιων μηχανημάτων είναι καθαρά "office" , για family-pc που υπάρχουν απαιτήσεις τύπου netflix & σύγχρονο surf δεν κάνει αν δεν του βάλει +8GB , SSD και με την επιφύλαξη ότι θα ζορίζεται πολύ στην αναπαραγωγή video η HD2500 και θα πρέπει να μπει μια nvidia1030. Ακριβώς αυτά δηλαδή που έγραψα στο προηγούμενο μνμ μου.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/65702/intel-core-i53570-processor-6m-cache-up-to-3-80-ghz.html

Processor Graphics Intel® HD Graphics 2500

 

Εχεις stats σε youtube να δούμε , γιατί προσωπικά έχω δεί τέτοια μηχανήματα να έχουν framedrops σε 1080

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/65520/intel-core-i53570k-processor-6m-cache-up-to-3-80-ghz.html

Τον k λέει πως έχει ο φίλος όποτε αυτά που λες είναι απλώς για να τα πεις και δεν έχεις ψάξει καν τι ακριβώς έχει ο άλλος 

Τέλος πάντως με τα c2 κλπ που είπα το έχω ακούσει αυτό δεν ξέρω κατά πόσο ισχυει.

Εγώ σταματάω εδώ κουράστηκα με τις αντιπαραθέσεις σου που είναι άκυρες 

Καλη σου μέρα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αμαρτια μου και εγω που ειμαι κατοχος μια 2070s αν την πουλαγα τωρα θα την εδινα τουλαχιστον στα 600 ευρω με τις τιμες που παιζουν τωρα και ας την πηρα στα 560-580 αν θυμαμαι καλα, αλλα δεν θα το κανω γιατι την εχω απο τον μαρτιο να κανει mining μιας και με το μωρο στο σπιτι πλεον δεν καθομαι σχεδον καθολου στο pc το αποτελεσμα ειναι να μαζεψω ως τωρα btc αξιας στα 950 ευρω την στιγμη που μιλαμε.Τα λεφτα της-roi της τα εβγαλε οποτε απλα μαζευουμε τωρα χρηματα για το επομενο ολοκληρωμενο build.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

Πουλάς όπως πάει η αγορά, οι περισσότεροι κιόλας τις παίρνουν και για mining δεν ασχολούνται καν με gaming.

Επισης το κακο ειναι οτι δεν ξερω αν η αλλη καρτα εχει ταλαιπωρηθει με το mining. Ουτε βεβαια ο αγοραστης θα ξερει αν εγω λεω την αληθεια για την καρτα που πουλαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Επισης το κακο ειναι οτι δεν ξερω αν η αλλη καρτα εχει ταλαιπωρηθει με το mining. Ουτε βεβαια ο αγοραστης θα ξερει αν εγω λεω την αληθεια για την καρτα που πουλαω.

Εχεις ξεχασει δυο σημαντικα πραγματα ποιας μαρκας ειναι και αν εχεις ακομα εγγυηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, SpirosRonto είπε

5700 xt αξιζει να την πουλησουμε και να παμε σε 6700 xt ; Τι τιμη φευγει μια με εγγυηση μεχρι 5/22;

650-750 με τα σημερινα δεδομενα.Αν εισαι σε 1080 οχι δεν αξιζει κατα τη γνωμη μου η αναβαθμιση.Αλλα αν βρηκες την 6700ΧΤ στην ιδια περιπου τιμη εγω θα το εκανα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας!!

Για λογαριασμό φίλου θέλω να ρωτήσω πόσο μπορεί να κοστολογηθεί το παρακάτω PC:

Να σημειώσω πως:

1) το PC το έχει λιγότερο από 1 χρόνο στην κατοχή του και το έχει χρησιμοποιήσει ελάχιστα.

2) Φυσικά υπάρχουν οι εγγυήσεις από όλα τα κομμάτια.

3) θέλει να το δώσει γιατί, ενώ ήταν ενθουσιώδης στην αρχή για την αγορά καινουργιου PC, τελικά δεν ασχολείται και το βαριέται.

CASE: THERMALTAKE Case View 71 Tempered Glass RGB Full ATX Black USB 3.0

FANS: 2x CORSAIR ML140 140mm Twin Pack

PSU: Corsair RM750X 80+ Gold 750WATT

MB: ASUS ROG STRIX B550-F GAMING

CPU COOLER: Noctua NH-U12S AIR CPU Cooling

CPU: AMD Ryzen 5 3600X 3,80 GHz

RAM: 32GB -> 2 x 16 Gb Kingston HyperX Fury DDR4 3600MHz

SSD: 500GB Samsung 970 EVO PLUS PCIe NVMe-M.2 MZ-V7S500BW

         1TB Samsung 970 EVO PLUS PCIe NVMe-M.2 MZ-V7S500BW

GPU: MSI GEFORCE RTX 3070 VENTUS 2X OC 8Gb GDDR6

MONITOR: AOC C24G1 23,6’’ 144Hz

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Οποιαδήποτε απορία/ερώτηση καλοδεχούμενη!!

 

Επεξ/σία από gppapado
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους

Πόσο να πουλήσω ένα nzxt S340 elite το οποίο βρίσκεται σε άριστη κατάσταση με το κουτί του; μου έχει καρφωθεί να το αλλάξω και να πάρω το phanteks enthoo evolv x

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο να δώσω το σταθερό pc της υπογραφής μου ; Θέλω να πάω σε κονσόλα + mini ryzen pc , καμιά ιδέα για το πόσο θα μπορούσε να φύγει όλο μαζί με την 1650 ή με μια 730 και να δωσω την 1650 ξεχωριστά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...